Bácskiskunmegyei Népújság, 1955. május (10. évfolyam, 102-126. szám)

1955-05-04 / 103. szám

S JE® O JBE T ! íp°rier«<"’í"yei' Három darab 9 találatos szelvény a megyei Totóban Megyénk sportkedvelői között hatalmas érdeklődés mellett fo­lyik a megyei tippbajnokság. A harmadik fordulóban 1910 pá­lyázó küldte be tippszelvényét, amelynek értékelése ma délután folyt le az MTSB helyiségében. Mint ahogy a mérkőzések eredményei után várható volt, ezúttal sem volt 13-es, 11-es és 10-es találatú szelvény. Három pályázónk ért el 9 ta­lálatot: Zöld Csaba, Soltvadkert, Sztálin út 31; Botfalusi Viktor, Kecskemét, Garam utca 1; Beré- nyi Mihály, Kecskemét, Szolnoki hegy 50. 24-en értek el 8 találatot. 104-en pedig 7 találatot. A tippbajnokság kiírása sze­rint a 10 találaton aluli szelvé­nyek a találatnak megfelelő pontszámot kapják abban az esetben is, ha nincs 10-es, vagy annál magasabb találatú szel­vény. Felhívjuk pályázóink figyel­mét arra, hogy a 4-es számú tippszelvénynek 1955 május hó 7-én, szombaton 13 óráig kell beérkeznie. Tájékoztatásul közöljük, hogy a tippszelvényen szereplő Kis­kőrösi Bástya—Kiskunfélegyházi Vasas mérkőzés Soltvadkerten kerül sorra. Barátságos mérkőzés Csepeli Vasas—Kecskeméti Dózsa 4:2 (1:0) Kecskemét, 1500 néző. Vezette: Grulicli. Cs. Vasas: Tóth I. (Kucsera) — Bulla, Mednánszki (Sárvári), Takács — Csemai, Keszthelyi II. (Kesztyűs) — Tóth II. (Wagner), Gondos, Ughy, Lovász, Povázsai. K. Dózsa: Bayer — Trauznitz, Ha­tár, Szirtes — Jónás, Kulcsár — Boros, Csordás, Köves (Nagy M.), Laczi, Pecsenyeczki. Az NB I-es csapat egészen könnye­dén játszott, nem erőltette a játé­kot. A hazai csapat, főleg a II. félidőben több gólhelyzetet ha­gyott ki. A Csepeli Vasasból, főleg sportszerűségből többet várt a kecs­keméti közönség. Nem tetszett az, hogy amikor a játékvezető Csernait kiállította, az nem volt hajlandó le­menni a pályáról. Végülis nagy meg­lepetésre a játékvezető beleegye­zett abba, hogy Ughy ment le a pályáról. Ilyen ecettel még nem ta­lálkoztunk. Még ‘ barátságos mérkő­zésen sem . .. Góllövők: Lovász (2), Gondos, Povázsai, illetve. Boros és Pe­csenyeczki. Baja VISB május 1-i atlétikai versenyének jobb eredményei Nők: • 100 m serdülő: Gindl (B. Dózsa) 14.0 mp. Kellner É. (B. Dózsa) 14.0 mp, Kellner P. (B. Dózsa) 14.1. Magas serdülő: Klekért M. (B. Dó­zsa) 135 cm, Ványa K. (B. Dózsa) 125 cm, Ványa J. (B. Dózsa) 125 cm. Súly, serdülő : Hosnyászky K. (B. Dózsa) 8.49 m. 4xlU0, serdülő: Dózsa A (Orosházi, Kellner F„ Kellner É, Gindl) 54.2, Dózsa B. (Kovács M , Rickert, Vá- r y a K., Ványa J.) 57.0. 100 m, ifjúsági: Bucsányi M. (B. Dózsa) 13:9 mp. Magas, ifj.: Bucsányi M. <B. Dó­ssá) 138 cm. Súly. ifj.: Rédei K. (B. Dózsa) 70.48 m, Bucsányi M. (B. Dózsa) 963 in, Kissné (B. Dózsa) 9.62 m. Gerely, ifj.: Rédei K. (B. Dózsa) 34.60 m, Körmendi M. (B. Dózsa) 25.62 m. Kissné (B. Dózsa) 23.31. 4x100, ifj.: Dózsa (Körmendi, Bu­csányi, Kissné, Rédei) 57.3 mp. Férfiak: ■ 100 m, serdülő: Ákos A. (B. Dózsa) ^ Táv<ú, serdülő: Ákos A. (B. Dó­^úlyMl^g). serdülő: Esztergályos (B Dózsa) 13 38 m, Bisztriczky (B. Dózsa) 12.27 m. ^ __ 100 m, ifj.: Rorhböch D. (B. Uő- v-a) 116 mp. Pataki X. (B. Dózsa) 12 2 mp. Klész L. <B. Dózsa) 12.4 mp., 500 m, ifj.: Lang L. (Csepeli V.) 7”ibtl0(k ifj.: Bajai Dózsa (Pataki L., Rohrböch, Klész, Pataki I.) 47.3. Távol ifj.: Pataki I. (B. Dózsa) 610 cm, Pataki L. ’ (B. Dózsa) 569 cm. Kalapács, ifj.: Kövecs Gy. (B. Dó­zsa) 37.68 m, Ocskó I. (B. Dózsa) 31.18 m. 100 m, felnőtt: Halász L. (B. Dó­zsa) 11.7 mp, Gömzsik I. (B. Dózsa) 12.3 mp. 500 m, felnőtt: Csányi F. (B. Dó­zsa) 74.5 mp. 4x100 m felnőtt: B. Dózsa (Göm­zsik, Halász, Csányi, Iglódi) 49.5 mp. Kalapács, felqőtt: Iszlai J. (B. Dózsa) 35.15 m. A kezdő serdülő versenyzők közül igen örvendetes Rickert, Esztergá­lyos, Hosnyászky, 4x100-as serdülő leányváltó eredménye. Rohrböh, Pataki I , Rédei K. is már bíztató formában vannak. A megyei Ï. osztályú labdarúgó- bajnokság állása: 1. Bajai Építők 8 4 3 1 25: 7 11 2. Khalasi Kinizsi 8 4 3 1 22: 9 11 3. Bácsalmás 8 5 1 2 16:10 11 4. Kkfházi Vasas 8 5 1 2 13:11 11 5 Kméti Kinizsi 7 4 2 1 19: 4 10 6. Kiskőrös 7 4 2 1 18:13 10 7. Bajai VL S 4 1 3 15: 7 9 8. Tiszakécske 8 3 2 3 11:16 8 9. Soltvadkert 8 3 — 5 9:12 6 10. Kméti Építők 8 3 — 5 15:24 6 11. Gara 8 2 1 5 13:19 5 12. Bácsbokod 8 2 1 5 11:19 5 13. Kalocsa 8 2 1 5 14:30 5 14. Khalasi Tör. 8 1 — 7 10:30 2 Az NB I. eredményei: Bp. Honvéd—Bp. Vasas 3:1, Bp. Kinizsi—Győri Vasas 6:1, Salgótar­jáni Bányász—Dorogi Bányász 2:1, Csepeli Vasas—Vasas Izzó 1:0, Bp. Vörös Lobogó—Pécsi Dózsa 1:0, Szombathelyi Törekvés—Bp. Dózsa 3:2, Légierő—Diósgyőri Vasas 2:0 Az NB I. állása: 1. Bp. V. Lobogó 10 10 — 34: 4 20 2. Bp. Kinizsi 10 7 2 1 32: 6 16 3. Bp. Honvéd 9 6 2 1 24:12 14 4. Bp. Vasas 10 5 2 3 28:22 12 5. Pécs 10 4 2 4 13:14 10 6. Salgótarján 10 2 6 2 9:19 10 7. Győr 10 3 3 4 17:22 9 8. Dorog 10 3 3 4 12:16 9 9. Szombathely 10 3 2 5 12:23 8 10. Csepel 10 3 1 6 13:22 7 11. Izzó 10 2 2 6 14:24 6 12. Diósgyőr 10 2 2 6 10:19 6 13. Légierő 9 2 2 5 6:14 6 14. Bp. Dózsa 10 5 5 10:17 5 Az NB II. Keleti csoportjának # eredményei: Salgótarjáni Vasas—Gödöllői Dózsa 0:0, Miskolci Törekvés—ózdi Vasas 4:0, Szegedi Haladás—Debreceni Tö­rekvés 3:0, Bp, Törekvés—Nyíregy­háza 2:0, Bp. Vörös Meteor—Bp. Szikra 2:2, Békéscsaba—Cegléd 3:0. NB II. Keleti csoport állása: 1. Bp. V. Meteor 10 8 1 1 33:10 17 2 Gödöllő 9 7 2 — 23: 7 16 3. Szeged 10 6 4 —- 16: 7 16 4. Bp. Törekvés 10 6 3 1 16: 7 15 5. Salg. Vasas 10 6 2 2 15:11 14 6. Kméti Honvéd 10 3 3 4 12:15 9 7. Cegléd .10 3 3 4 18:25 9 8. ózd 10 2 4 4 14:16 8 9. KISTEXT 10 3 2 5 14:18 8 10. Debrecen 10 2 4 4 6:10 8 11. Bp. Szikra lo 2 3 5 9:10 7 12. Kméti Dózsa 10 2 3 5 14:17 7 13. Nyíregyháza 9 2 3 4 7:13 7 14. Miskolc 10 1 4 5 9:19 6 15. Pereces 30 1 4 5 9:22 6 16. Békéscsaba 10 2 1 7 9:17 5 A Totó 12 találatos szelvénye; • 18. hét 1. Bp. Honvéd—Bp. Vasas 1 3:1 2. Bp. Kinizsi—Győr 1 6:1 3. Pécs—Bp. V. Lobogó 2 0:1 4. Sál gó tar j án—Dorog 1 2:1 5. Szombathely—Bp. Dózsa 1 3:2 6. Légierő—Diósgyőr 1 2:0 7. Csepel—Izzó 1 1:0 8. Udinese—Milan 1 3:2 9. Spal—Sampdoria 1 2:0 10. Napoli—Lazio 1 3:2 11. Genoa—Juventus 1 2:U 12. N ova ra—A ta 1 an ta 2 0:1 A megyei Totó 12 találatos szelvénye; t Pereces! B.—K. Honvéd X 1:1 2. Kméti Dózsa—Bp. Kistext 2 1:2 3. Bácsbokod—Kkfházi Vasas 2 0:2 4. Soltvadkert—Khalasi Tör. 1 4:3 5. Bajai Építők—Tiszakécske 1 8:0 6. Bácsalmási P.—Kiskőrösi P. 2 1:2 7. Bátya—Madaras 2 1:2 8. Kméti Vasas—K. Honv. II. X 1:1 9. Lakitelek—Izsáki Traktor X 1:1 10. Kunbaja—Kun fehértó X 4:4 11. Vaskút—Dávod 1 4:1 12. Km éti Petőfi—Bajai VL (Kosárlabda mérkőzés.) 1 86:81 Sporthír Elmarad az Izsákra kitűzött Kecs­keméti Kinizsi—Kiskőrösi Petőfi újra játszandó megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés. A Kiskőrösi Petőfi lemondta a mérkőzést, azzal az indokolással, hogy nem állnak rendelkezésükre a játékosok, mert közülük többen vidéken dolgoznak. a *03 N tű M O C0 4. számú sportrejtvény a május 8-i mérkőzésekre Beküldési határidő : május 7. déli 13 óra Ellenőrző szelvény 1 K ecskeméti Honvéd—Bp. Sziki a (NB II.) 2 Nyíregyháza—Kecskeméti Dózsa (NB II.) 3 Bajai VL—Bajai Építők (Megyei I. o.) ■ 4 Kiskőrösi B.—Kkfélegyházi V. (Megyei I. o.) 5 Kecsk. Építők—Bácsalmási B. (Megyei I. o.) 6 Kalocsai K.—Soltvadkerti SK (Megyei I. o.) 7 Tisza ké cske—Khalasi Kin izs i (Megyei I. o.) 8 Garai Traktor—Bácsbokodi K. (Megyei I. o.) í) Izsáki Traktor—Kecskeméti V. (Megyei II. o.) 10 Bajai Szpartakusz—Madaras (Megyei II. o.) 11 Mélykút—Kiskunhalasi Dózsa (Megyei II. o.) 12 Kecskeméti VM—Lajosmizsci SK (Megyei II. o.) PÜTMÉRKÖZÉSEK: 13 Kecskeméti B.—Kalocsai Bástya (Megyei II. o.) 14 Kifikunmajsa—Lakitelek (Megyei II. o.) 15 Kunbaja—Bátya, (Megyei II. o.) 16 Runfehértói Tr.—Vaskút (Megyei II. o.) P« a* P. M. 5» 'Qí N <4 H VJ if f £ E­n ? W * Sts u SS * •c •a « Í4 >4 S5 •W > H l"5 W ce H « O 0* </5 N U1 A megyei f. osztályú bajnokságért Kecskeméti Kinizsi—Bajai Vörös Lobogó 0:0 Kecskemét, 1500 néző. Vezette: Rozsnyai. A Kinizsi szurkolói körében álta­lános volt a hangulat: a csapatnak ezen a mérkőzésen biztosan kell győznie. Az ifjúságiak küzdelme lát­tán azonban kezdett a hangulat mér­sékeltebbé válni. A bajai fiatalok olyan nagyszerű játékot mutattak be, amelynek láttán joggal vetődött fel a kérdés: milyen lehet a felnőtt csapat, ha az ifjúságiak ilyen jók? Erre a kérdésre adott választ a két csapat 90 perces küzdelme. Az ifjúságiak küzdelmét a Bajai VL nyerte 4:1 arányban. Ezután Rozsnyai játékvezetésével, a hazai csapat támadásaival indul a mérkő­zés. A Kinizsi hatalmas lendülettel rohamoz, a VL azonban kitünően védekezik és amikor egy-egy pil­lanatra kiszabadul, máris veszélyes támadások indulnak a kecskeméti kapu felé. Az első félidő Kinizsi fö­lénnyel fejeződik be. A II. félidő már sokkal kiegyenlí­tettebb. Igaz, hogy a játéknak ebben a szakaszában is a Kinizsi támadott többet, és ekkor is több gólhelyzet© maradt kihasználatlanul, de a ba- jaiak is többször veszélyeztetnek. Végeredményben a Kinizsinek nem sikerült egyetlen egyszer sem át törni a bajai védelmet és így igazsá gos döntetlen eredménnyel végződött a mérkőzés. A mérkőzés végig ke mény, de sportszerű küzdelmet ho zott. Egyedül Szabó vétett a sport szerűség ellen súlyosabban a mér közés végefelé, amiért a kiállítás sorsára jutott. Jók: Pintér, Máté, Bitó, Seres, Onódi, illetve Tóth, Nagy I., a me­zőny legjobbja, Lopajda, Ihos I. és Sipos. Rozsnyai játékvezető gyengén ve­zette a mérkőzést. Kiskunhalasi Kinizsi—Kecskeméti Építők 6:0 (2:0) Kiskunhalas, 1000 néző. Mihala (Izsák). A mérkőzés legnagyobb részében a hazai csapat irányította a játékot, s helyzetei alapján jóval nagyobb is lehetett volna az eredmény. A kecskeméti csapat védekezésre ren­dezkedett be és ez az első félidőben eredményesnek is bizonyult. Szünet Vezette: után a kitünően játszó Kinizsi csa­társor rohamait már nem tudta az Építők-védelem minden esetben hárí­tani s végül így született meg a halasi csapat nagyarányú győzelme. Góllövök: Hodör (3), Vass (2), Pechlov. Jók: Virágh, a mezőny legjobbja* Faragó, Fekete, Hödör és Vass, il-'1 lelve Szénási és Rácz. Bajai Építők—Tiszakécskci Traktor 8:0 (4:0) János Baja. Vezette: Mecseki (Szekszárd), 2000 néző. A rekkenő hőségben nehezen mo­zognak a csapatok. Lassan kibon­takozik az Építők fölénye. A 36. perc­ben kavarodás a Traktor kapuja előtt és Fábik II. lövése nyomán 1:0. A 39., 42. és 44. percben Tisza- völgyi eredményes. 4:0. A második félidőben az Építők tel­jesen átveszi a játék irányítását. A 16. percben Tiszavölgyi 11-ese a kapufáról pattan vissza. A 18. perc­ben Simon és Czeglédi szép helycse- rés támadása végén Simon jól ad be és Onódi kapásból a hálóba vágja a labdát. 5:0. Ez volt a mérkőzés leg-! szebb jelenete. A 29. percben Tisza­völgyi lő hatalmas bombát. 6:0. A 32. percben Fábik II. kapufát lő és az onnan visszapattanó labdát a jól érkező Vojnovich a hálóba továbbít, ja. 7:0. A 39. percben egy merede­ken előrevágott labdával Onódi vil­lámgyorsan kiugrik és a kifutó ka­pus mellett a hálóba gurít. 8:0. Jók: Vojnovich, Simon és Onódi, a mezőny legjobbja. Mecseki a mérkőzést hibátlanul ve­zette. Kiskunfélegyházi Vasas—Bácsbokodi Kinizsi 2:0 (1:0) Hammer Bácsbokod. Vezette: Károly (Baja). 800 néző. Jó iramban, váltakozó támadások­kal indul a. mérkőzés. A Vasas hamar jut eredményhez. Az 5. percben Zsibrita lövéséből megszerzi a ve­zetést. 1:0. Innen kezdve a vendég­csapat játszik nyűgöd tab ban. A. gól után erősít a Kinizsi, de egyenlítés helyett csak két kapufát tud lőni. Váltakozó támadásokkal ér véget a félidő. A második félidő kezdetén nagy; támadásba kezd a Kinizsi és har­col az egyenlítő gólért, de ismét csak kapufát talál. Majd a. Vasas veszi át az irányítást és ennek, eredménye­ként a 30. percben László újabb góljával 2;0-ra növeli előnyét. Innen kezdve csökken a mérkőzés irama és az eredmény nem is változik. Hammer a sportszerű mérkőzést jól vezette. Kalocsai Kinizsi—Garat Traktor 40 (2:2) Gara. Vezette: Onódi Lajos (Baja). 700 néző. Kalocsa indítja el a labdát és mindjárt támad. A 14. percben a Kinizsi megszerzi a vezetést Petro- vics III. révén. 1:0. A Traktor F orrai révén egyenlít a 19. percben. 1:1. További támadások során a közép- csatárt játszó Márton a 27. percben még a vezetést is megszerzi. 1:2. A 42. percben egyenlít a Kinizsi Tég­lás révén. 2:2. A második félidő 7. percében Pet- rovics lő gólt, 3:2, majd váltakozó támadások után a 33. percben Tég­lás révén már 4:2 a Kinizsi javára. A 39. percben 11-eshez jut a hazai csapat és ezt Sail értékesíti góllá. 4:3. Most hatalmas támadásba kezel a Traktor, hogy legalább az egy ik pontot megmentse, azonban ez a jól védekező Kinizsivel szemben már nem sikerül. Onódi a mérkőzést jól vezette. Földes sporttárs többet segítene Gara sportjának, ha nem Tgj'ekeziie mérkőzés előtt parázs hangulatot te­remteni az ellenféléi szemben és nem csökkentené ezáltal a csapat győzelmi esélyeit. A sportkör vezetősége pedig a jö­vőben mutasson határozottságot a csapat összeállítását illetően. Kiskőrösi Bástya—Bácsalmási Bástya 2:1 (1:1) 1200 néző. Vezette Bácsalmás, Fehér, Gyenge színvonalú mérkőzést ho­zott a két testvércsapat találkozója. Az első tíz percben Kiskőrös csak csapkod, de később fokozatosan fel­jön és több veszélyes támadást is vezet, a 10. percben Varga vezet szép támadást, de a kapusba lő, majd a 14. percben Dertül tiszta helyzet­ben mellé lő. A 25. percben Szentgyörgyi balol­dalon elfut és megszerzi a vezetést a Kiskőrös javára. A gól után még hevesebb bácsalmási támadások következnek és a 31. percben Mezei góljával egyenlít a bácsalmási csa­pat. A II. félidőben nyomasztó a bács­almási fölény, a kiskőrösiek 7—8 em­berrel is védekeznek, de a bácsalmási csatárok, mindent belülről akarnak megoldani, még a szélsők is a belső­játékot erőltették, így a jól tömö­rülő kiskőrösi védelem, élén Varga Il.-vel meg tudták akadályozni ka­pujukat a góltól. A 26. percben Se- verác lesgólt lő, de a játékvezető nem adja meg. A 30. percben egy váratlan kiskőrösi támadásból Balogh megszerzi a kiskőrösiek második gólját, és ezzel a kiskőrösiek győ­zelmét. Az utolsó percekben ismét erős a bácsalmási nyomás, de a kiskőrösi védők lelkesen védekeznek. Jók voltak: Varga II., Szentgyör­gyi és Balogh, illetve Vochler, Piuko- vics és Horváth. Soltvadkert—Kiskunhalasi Törekvés 4:3 (2:1) 1000 néző. Vezette : Soltvadkert, Kákonyi. Nagyiramú és kemény mérkőzést vívott a két csapat. A soltvadkerti csapatnak az eddigi mérkőzéseken jól szerepelt védelme ezúttal sok­szor megzavarodott és a Törekvés­csatárok gyors helycserés támadá­sai sok veszélyes helyzetet terem­tettek a hazaiak kapuja előtt. A vezetést a Törekvés szerezte meg Csornai góljával. Drab egyenlített, majd a vezetést is megszerezte a soltvadkerti csapatnak. A szünet után először egyenlített a Törekvés majd ismét a Soltvadkert kerekedett felül és már 4:2 arányú vezetésre tett szert. Az utolsó negyedórában, ismét fellángoltak a Törekvés csa­tárok és Táncos góljával 4:3-ra szépítettek. A Soltvadkert megérdemelte a győzelmet, bár a védelem teljesít­ménye messze maradt a csatárok mögött. A Törekvés javuló formát mutatott. * Jók: Drab, Kránicz, illetve Csornai* Molnár. Kákonyi a mérkőzést kitűnően ve­zette. A PKO H IRDETESEK KIRAKATRENDEZŐT keres a Földművesszövetkezetek Járási Köz­pontja, Kecskemét. 3208 LAKOSSÁG részére asztalos-, laka­tos-, vízvezeték-, kőműves-, ács- festő-mázoló-, villanyszerelő-, cím- festő-, tetőfedő-, sírkő- és kőfaragó­munkát vállal a Kecskeméti Építő­ipari KTSZ. — Kecskemét, Bocskay utca 12. sz. 8034 POLOSKA- és mindennemű féreg- irtást ciángázzal vidéken is vállal a Kecskeméti Építőipari KTSZ. — Kecskemét, Bocskay utca 12 8033 MOST szerezze be vas- és műszaki áru szükségletéti Bő választékban kaphatók: háztartási gép, alumi­nium edény, mezőgazdasági, ipari szerszámok. csillárok, villanyva­salók, főzőlap — a vas- éa műszaki boltokban. 3199 Báeakiskunmegyei NÉPÚJSÁG az MDP Báeskiskunmegyei Bizottsága napilapja Szerkeszti a szerkesztőbizottság Szerkesztőség: Kecskemét, Széchenyi-tér 1. sz. Telefon: 25—16, 3Ő—19. 11—22, 20—97 Felelős kiadó: NÉMETI JÓZSEF Kiadóhivatal: Kecskemét, Széchenyi-tér 1. sz. Telefon; 22—09 Terjesztik: A Megyei Postahivatal Hírlaposztálya és a hírlapkézbesítö postahivatalok. Előfizetés: postahi­vataloknál és kézbesítőknél. Havi előfizetési díj: 11 Ft. Báeskiskunmegyei Nyomda V. Kecskemét — Telefon: 24—09 K Imre igazgató