Bácskiskunmegyei Népújság, 1955. április (10. évfolyam, 77-101. szám)

1955-04-06 / 80. szám

jsmpjö^jr JL Mai sportműsor A magyar labdarúgó 13) válogatott Kecskeméten Ma érdekes sportesemény színhe­lye lesz a Széktói sportpálya. Az osztrákok elleni válogatott mérkő­zésre készUlő magyar B) válogatott itt tartja első edzőmérkőzését. A B) válogatott ellenfele a Békéscsabán nagyszerűen szerepelt Kecskeméti Honvéd NB Il-es csapata lesz. A mérkőzést fél 5 órakor kezdik. A B) válogatott a következő ősz- szeállításban kezd: Gulyás — Ko­vács II., Börzsei, Dalnoki — Kovács [., Zakariás — Tóth II., Csordás, Szusza, Vilezsál, Czibor. Szóhoz jut. nak még: Danka, Várhídi, Dékány, Kárász. Belépőjegyek egységesen 3 forin­tos árban lesznek. Szerdán délután Pratoban: Magyarország — Luxemburg nemzetközi ifjúsági labdarugó-mérkőzés MONTECATINI (MTI) Montera- délután kerül sor Pratoban a Ma­rimban, az olaszországi nemzetközi gyarország—Luxemburg mérkőzésre, ifjúsági labdarúgó-tornán szerdán Nem utazik Nyugat-Németországba a Bp. Vörös Lobogó A DPA nyugatnémet hírügy­nökség jelentése szerint a Bp. Vörös Lobogó labdarúgó csapa­tának husvétra tervezett nyu­gat-németországi túrája elma­rad. A mérkőzések rendezősége ugyanis kénytelen volt lemon­dani a magyar bajnokság éllo­vasának vendégszerepléséről, mert a két ellenfél — Stuttgar­ter Kickeres és TUS Neuendorf — a tervezett találkozók nap­ján bajnoki mérkőzéseket ját­szik, másik ellenfeleket pedig nem tudtak találni. (MTI) Kecskeméti Honvéd —Békéscsabai Építők 1:0(0:0) Békéscsaba, 6000 néző. Vezette: Bzlovik K. Honvéd: Kaiser — Kerpesits, Szalai II., Pálfalvai — Zsiklá, Zim­merman — Baranyai, Hajós, Szalai 1„ Herczegh, Cserpes. Edző: Pólyák József Békéscsaba: Andó — Bohus, Czák- kely. Farkas — Portörő, Eonovics — Csicsely, Szabó, Kliment, Varga, Kátrány. Edző: Király Tivadar. A Kecskeméti Honvéd újabb vidéki győzelme csak azok számára megle­petés, akik nem kísérték figyelem-, mel a csapat eddigi szereplését és rom ismerik a Honvéd itthoni és vidéki játéka közötti szembetűnő kü­lönbséget. A győzelem értékét az sem csök­kenti, hogy a multévi bajnokság 3. helyezettje jelenleg nincs a legjobb formában és egyelőre a bajnoki táblázat alján tanyázik, mert az Építők csapata otthonában még fnindig nagyon veszélyes ellenfél. Az első félidőt, a széllel és nap- pal hátban, úgyszólván teljesen vé- iágtámadta a kecskeméti csapat. Az új összetételű csatársor sok gyors és ötletes támadást vezetett és a kapura is sokat lőttek, de «. lövések gyakran elhamarko- kodottak voltak és a kitünően vé­dő kapus, mindent hárítani tudott. A hazai csapat csak szórványosan jött fel és alig jutott el a Honvéd 16-osáig. A szünet után már az 5. percben megszületett a Honvéd győzelmet jelentő gólja. Baranyai beadását Hajós védhetetlenül lőtte a hálóba. (1:0.) A gól után feljött az Építők és elkeseredetten' küzdött a kiegyen­lítésért. Nagy munkában volt ekkor a Honvéd védelme, igazán veszé­lyes helyzet azonban csak egyszer adódott, mikor Sáfrány, a hazaiak balszélsője az üres kapuval szem­ben négy lépésről a nap legnagyobb helyzetét hagyta ki. Az utolsó ne­gyedórában kiegyenlített volt a já­ték. A Honvéd mindkét félidőben nyu­godtan és igen szépen játszott. A védelem az első félidőben biztosan hárított minden hazai támadást, de a szünet után is hibátlanul küzdött. Az új összetételű támadópor jobb­nak bizonyult az eddigieknél, azon­ban a támadások befejezése még mindig gyenge oldala ennek a csa­patrésznek. Egyénileg Szalai II., Kerpesits, Czimmerman és Hajós tűntek ki. Az. Építők csapatából C3ak a köz­vetlen védelem és a két fedezet, Portörö és Lonovics emelkedett ki Szegedi Haladás— Kecskeméti Dózsa 2:1 (2:0) Kecskemét, 4000 néző, NB II. Ve­rette: Veress. Szeged: Mészáros — Faragó, Su­bits, Vass — Barátli, Bánáti — ÍPolyvás, Cziráki, Szabó, Gilicz, jRózsavölgyi. Edző: Kalmár György. K. Dózsa: Bayer — Szirtes, Ha­tár, Jónás — Csordás, Trauznitz — JGnglert, Boros, Köves, Laczi, Pe- (csenyeczki. Edző: Tomeskó József. Ezúttal ismét balszerencsés küz­delmet vívott a kecskeméti csapat. Az első félórát szinte végigtámadja e. Dózsa és több gólhelyzet is Hdódik a szegedi kapu előtt, de az utolsó pillanatban vagy a nagysze­rűen védő Mészáros, vagy valame­lyik védő akadályozza meg a gól- lövést. A vezetőgól Határ hibájából Szabó lövéséből a 29. percben szü­letik meg, majd a 33. percben Czi­ráki lő a hálóba. 2:0. Szünet után az 5. percben Köves ritkán látott nagy lövést küld mint­egy 25 méterről a jobb sarokba. 2:1. Továbbra is lelkesen és jól játszik * Dózsa, de további gól a mérkő- eésen nem születik. A játék képe alapján fordított is lehetett volna az eredmény. A Dó­zsa ezúttal nagy lelkesedéssel és igen jól küzdött. Kár, hogy Boros, «ki a csapat lendítökereke szokott lenni, most teljesen formán kívül játszott és sportszerűtlenül állan­dóan reklamált. A szegedi csapat hót Mészáros. Subits, Faragó és Cziráki, a. Dózsából Bayer, Csordás, Köves és Pecsenyeczki játékát keil kiemelni. Az NB II. Keleti csoport eredményei: Gödöllői Dózsa—Bp. Szikra 2:1 Perecesi Bányász—Debr. Törek­vés 1:0 Miskolci Törekvés—Salgótarjáni Vasas 1:1 Bp. Vörös Meteor—Bp. Törekvés 1:0 Ceglédi Törekvés—ózdi Vasas 3:2 Nyíregyházi Építők—VL Kistext 1:0. A Keleti csoport állása: 1. Gödöllő 6 5 1 17: 6 11 2. Szeged 6 3 3 — 8: 5 9 3. Bp. V. Meteor 6 4 — 2 13: 4 8 4. Bp. Törekvés 6 3 2 1 8: 4 8 5. Cegléd 6 3 2 1 14:13 8 6. Debrecen 6 2 3 1 6: 4 7 7. Salgótarján, 6 3 1 2 10: 9 7 8. Kméti Honvéd 6 9 2 2 6: 8 6 9 Bp. Szikra 6 2 1 3 7: 6 5 10. Pereces 6 1 3 2 6: 8 5 11. ózd 6 1 2 3 7: 9 4 12. Kméti Dózsa 6 1 2 3 9:12 4 13. Kistext 6 1 2 3 2: 6 4 14. Nyíregyháza 6 1 2 3 2: 8 4 15. Békéscsaba . 6 1 1 4 2: 3 4 16. Miskolc 6 — 3 3 2:11 3 jEgy hiilföldi meghívás Levél érkezett Krems városából a ínjai Vörös Loboyó úszószakosztá­lyához Ez a levél nemcsak Baja vá­rosának, de. egész Bács-Kiskun me­gye sport társadalmának örömére isolgál. A levél Krems an der Donau kis osztrák városból érkezett. A Bajai Vörös Lobogó úszóit hívják vendég- szereplésre a Schwimmverein Krems úszósport vezetői. Udvarias kedé­lyességgel írják le röviden Krems városát, mely a Duna partján fek­szik és M ezer lakost. számlál. íveízlik, hogy versenyzőik a bajai '.érvény zökkel azonos képességűek, U. osztályú versenyzők. Krems városa a szovjet övezetben van. De nemcsak a versenyzőkéi, mint sportolókat várják nagy sze­retettel, hanem magyar barátaikat -s szomszédaikat is szeretnék igaz vendégszeretettel körűkben üdvö- -ccétti. A levél mellé küldik az ottani Be­zirksleitung pecsétes engedélyét is. Szabad választást engednek a Lobogónak, hogy a bajai úszók kí­vánnak-e előbb a nyár folyamán Kremsbe menni, vagy ők látogas­sanak előbb Baja városába. Szép és kedves az ajánlat, azon­ban keresztülvihető-e? Sem a Vö­rös Lobogó, sem a jogutód Petőfi nem rendelkezik azokkal az anyagi előfeltételekkel, amely e külföldi túra lebonyolításához szükséges volna. Kérjük az erre illetékes sport és más felsőbb hatóságokat, hogy egyengessék ennek a túrának az út­ját és tegyék lehetővé a megvalósu­lását. Menjünk el Kremsbe és fogadjuk Baján is igaz. magyaros vendégsze­retettel Krems úszóit és osztrák ba­rátainkat fj\ I­SAKKISKOLA KÉT KEEESZ-JÁTSZMA Francia védelem. Szovjetunió—Anglia csapatverseny Kérész Wade I. e), e6 2. dlf, dó 3. Uc3, Hf6 4. Fgő, Fc7 5. cő, Hfd7 6. h), Fg5:? Az elmélet szerint ez a lépés nem kielégítő. Veszélyes u rövid sáncó­7. hg:, Vgő: 8. Eh3, Vc7. Ha 8. —, Vh6, akkor 9. g3, c6 10. Fd3, g6 11. í'4 következik világos előnyével 9. Hf.',; a6 10. Vgí, KfS. Ha sötét g6-tal védekezik, akkor világos 11 0—0—0, c5 12. Vg3, HbS 13. de:, Vc5: 14. Fd3, Vf8 15. Fe4! lépésekkel biztosítja fölényét. II. Vf3\, Kg8 12. Fd3, c5? Sötét Hf8-lépéssel ideig-óráig még tarthatta volna állását. 13. Fh7:V, Bh7: X). Bh7:, Kh7:15. 0—0—0, f5? Kielégítő védelem nem volt sötét számára, de Hf8 még késleltette volna a végzetet. Világos most gyor san véget vet a küzdelemnek: 16. Bhll, Kg8 17. Bh8U és sötét feladta. Indiai négyes huszár Sakkolimpiász, 1954. Kérész Gereben I. dk, Hf6 2. eh, g6 3. HcS, Fg7 4. 04, d6 5 fit. c5 6. de:, Vaő 7. Fd3, VcS: 8. ' IIf 3, Heti 9. Ve2, 0—0 10. Fe3, Vak. Számításba jött 10. —. Vh5 is. II. 0—0, Ilg't 12. Fd2, Ebi,. 12. —, Hd4-re 13. Hd4:, Fd4:| 14. Khl. Vh5 15. h3. játszható. Ha 12. -, VhGf 13. Khl, Vb2:. akkor 14. Bbl, Va3 15. Hd5 következik, átte­kinthetetlen bonyodalmakkal. 13. Jldő, Vc5t 14. Khl, Jldő: Sötét elkerüli a csapdát, amely 14, —, Hd3: után következik: 15. Vd3:, Ilf2:*f* 16. Bf2:, Vf2: 17. Bfl, Vc5 18. bll és a sötét vezér elve­szett. 15. cd:, Fd7 16. Bari, Vb6, Ebben az éles állásban világos megindítja királyszámyi támadását az e-gyalog előnyomulásával. A tá­madás másik eszköze h3, majd g4. Sötét nem tudja magát elszánni a b2-gyalog ütésére-. Nem is játszhat gyaiognyeresre, amikor a háza ég, de mit tehet, amikor az oltásra Semmi lehetőséget nem talál? 17. eől, Bac8 18. e6, fe: 19. de:, Bel: 20. Fel:, Fc6 21. Hhy., Hh6 22. fő!, Vdifit Világos két utolsó finom lépésével elérte stratégiai célját, megingatta sötét király állását és rohamra ve­zényelte tisztjeit. Sötét számára némi ellenállást csak 22. Hf5: nyúj­tott. 23. Bfif!, VcS (Veű-re 24. fg:!, Bf41 25. gh:t) 2/f, Fe3, g5 25. Fc5:, de: 26. f6\, gf: (Ff6:-ra 27. Hf5!) 27. fg:, Bf6 28. Vhő, Kg7: 29. Vgő\, K/8 30. Egot, hg: 31. Vh6:f, Kg8 32. Fg6:, sötét feladta. Ez a játszma a 35. lépésig azonos egy Geller—Gligorics játszmával, ahol 16. h3 történt. Kérész más útat választott, amelyben kis áldozatok és éles fordulatok követték egy­mást. A legutóbbi szovjet bajnokságban Kérész ugyan lemaradt, de az utolsó fordulókban ismét bizonysá­gát adta rendkívüli képességeinek. Az utolsó forduló szenzációja Kérész győzelme volt Botvinnik világbajnok felett. Kérész mindig a bátor kezdemé­nyezés szellemében játszik, stílusa friss és eleven, érthető tehát, hogy a sakkozók széles rétegeiben nép­szerű. játszmái pedig keresettek és kedveltek. Ezek. a játszmák a har­cos sakk nagyszerű példái. A színház műsora Április 6-án a Katona József Színházban, este 7 órakor: Bánk bán. .>♦* »<• «»»♦♦♦♦♦♦♦♦>»<♦♦>♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦ Bácskiskunmegyei NÉPÚJSÁG az MDP Bácskiskunmegyei Bizottsága napilapja Szerkeszti a szerkesztőbizottság Szerkesztőség; Kecskemét, Széchenyi-tér 1 sz. Telefon: 25-16, 26-19. 11-22. Felelős kiadó: NÉMETI JÓZSEF Kiadóhivatal : Kecskemét, Széchenyi tér 1 sz. Telefon: 22—00 Bácskiskunmegyei Nyomda V. Kecskemét — Telefon: 34—09 F. x.; jFaráüú Imre igazgató A megyei L osztályú bajnokságért KECSKEMÉTI KINIZSI—KISKUNFÉLEGYHÁZI V. 4:0 (1:0) Kecskemét, 3000 néző. Vezette: Pallós (Szekszárd). K. Kinizsi: Pintér — Máté, Bitó, Seres — Uzsoki 1., Molnár — Mészá­ros, Király, Szabó, Onódi, Nagy. Kkfháza: Mezőfi — Kanyó, Lan­tos, Szabó — Zalai, Zsibrita — László, Kacsó. Megyeri, Padi, Rejtő. Az eredmény fölényes Kinizsi győzelmet mutat, aki azonban látta a mérkőzést, az meggyőződhetett ar­ról, hogy a Kinizsi győzelme meg­érdemelt, de korántsem volt fölé­nyes. A Kinizsi csatárok a kapu előtt határozottabbak és szemfüle­sebbek voltak, jobban ki tudták használni a kínálkozó helyzeteket. A Vasas csatárok feltűnően sokat for­golódtak és lövés helyett rendszerint passzoltak. A vezetőgólt Király lőtte. Szünet után fokozódott a küzdelem. Ritkán látott nagy küzdelmet vívott a két jó formában lévő együtes. Onódi szemfülességét dicséri a * második gól, majd szép. korszerű támadás előzte meg a Kinizsi harmadik gól­ját is. (Onódi.) A Vasasnak is vau több jó helyzete, de azokat nem tud. ja értékesíteni. A végeredményt Szabó állítja be a 38. percben. 4:0. Jók: Pintér, és az egész védelem,: Molnár, Szabó és Onódi, a Vasasból Kanyó, Zalai, Zsibrita és Kacsó. KISKÖRÖS! PETŐFI—SOLT VADKERTI FSK 2:0 (2:0) Soltvadkert, 1500 néző. Vezette: Fehér (Kecskemét). Nagyiramú, érdekes küzdelmet vívott a két csapat. A soltvadker. tieknek ezúttal sem sikerült pontot szerezni. A nagyszerű formában lévő Petőfi csatárok a gólhelyzetei­ket ki tudták használni és ezzel megérdemelten jutottak a számukra első helyet jelentő győzelemhez* A mérkőzés már az első félidőben eldőlt, mert a 19. percben Balogh, a 27. percben pedig Szentgyörgyi lőtt gólt. Ez az eredmény a mérkő­zés végéig megmaradt. Jók: Daubner, a mezőny legjobb­ja, Szentgyörgyi és Balogh, illetva Ivanics és Bezsenyi. BAJAI ÉPÍTŐK—BÁCSALMÁSI PETŐFI 2:2 (2:2) Baja. Vezette: Rozsnyai (Kecs­kemét), 2500 néző. Építők: Körmendi — Gozsovics, Csík, Bogárdi — B. Simon, Vojno- vich — Fábik II., Heringer, Czeg- lédi, Tiszavolgyi, Onódi. Petőfi: Nincsevics — Wachtler, Piukovics, Schlarb — Böröcz, Hor- vát — Csőke, Lévai, Mezei, Seve- rác, Dertüi. Hatalmas iramban kezdődik a mér­kőzés. A 17. percben Tiszavolgyi a jobbszélen lefut, remekül ad be és Heringer felugorva a balsarokba fe­jel. 1:0. Két perc múlva Gozsovics késlekedik és ahelyett, hogy az oldalvonalon kirúgná a labdát, Me­zei lábára teszi. Mezei nem késle­kedik, hanem a kapufa tövébe he« lyezett labdája a hálóba jut. 1:1, Váltakozó támadások után a 28. percben Dertüi szerzi meg a veze­tést a Petőfinek. 1:2. A 38. perc­ben Heringer félmagas bombája köt ki a Petőfi hálójában. 2:2. Két perc múlva Onódi bombafejese a kapufáról pattan vissza. A második félidőben hatalmas küzdelem indul meg a vezetésért. A Petőfi húsz percen keresztül ro­hamoz, az utolsó tizenöt percben viszont az Építők csatársor vezeti sorozatos támadásait, de Tiszavolgyi hatalmas kapufa lövésén kívül sem­mi nem történik. Jók: Vojnovich, Fábik II., Onódi, illetve Horváth, Mezei és Severác. KALOCSAI KINIZSI—TISZAKÉCSKEI TRAKTOR 1:1 (0:0) Kalocsa. Vezette: Hammer (Ba­ja). 800 néző. A pont nélkül álló Kinizsi teljes erőbedobással küzd. Sok támadást vezet a Traktor kapuja ellen, de a csatárok a döntő pillanatban sorra hibáznak. Eredményt az első félidő­ben egyik csapat sem tud elérni. A második félidő 19. percében Kő- sa révén egy váratlan lefutásnál a Traktornak sikerül a vezetést meg­szerezni. 0:1 A Traktor most aa eredmény megtartására törekszik. Már úgy látszik ez sikerül is, mikor a 37. percben Illés váratlan jól si­került lövésével a Kinizsi egyenlít, 1:1. Igazságos döntetlent KISKUNHALASI KINIZSI—BACSBOKOUI KINIZSI 6:3 (3:2) Bácsbokod, 600 néző. Vezette: Fi- rányi. Élvezetes, n3gyiramú mérkőzést vívott a két csapat. Ezúttal főleg a csatárok tüntették ki magukat. A gólok legtöbbjét korszerű támadás előzte meg. A vezetést a hazai csa­pat szerezte meg Löfl lövéséből, majd Pechlov egyenlített ki. Ezután a vezetést ismét a bácsbokodiak szerzik meg, de először Pechlov kiegyenlít, majd IXődör a félidő ered­ményét állítja be. 3:2. A második félidő ismét bácsbokodi góllal kezdődik. Löfl kiegyenlít, de ezzel a bokodi csapat cl is lőtte puskaporát. A Kinizsi először me­zőnyfölényt harcol ki, majd sorrend­ben Hődör, Fekete Ot-esből) és Vass gólja állítja be a 6:3-as vég­eredményt Jók: Hirt, Hődör és Fekete, illetve Klingl és Löfl. BAJAI VÖRÖS L.—KISKUNHALASI TÖREKVÉS 3:0 (1:0) Kiskunhalas. Vezette: Hollai (Kecskemét), 600 néző. Halasi támadással kezdődik a Já­ték, majd a bajai csapat néhány formás támadást vezet A támadások eredményeként a 23. percben Gyurá- kovics lő gólt. 1:0. A félidő hátráló- vő része mezőnyjátékkal telik el. A második félidőben a bajai csa­pat sokkal jobban játszik, mint a, első félidőben. Korszerű, jó játék­kal közelíti meg a Törekvés kapu­ját. A 66. percben Sipos, majd a 75. percben Gigán lő gólt. 3:0. A Lobogó győzelme még nagyobb arányú is lehetett volna. GARAI TRAKTOR—KECSKEMÉTI ÉPÍTŐK 3:2 (3;I) Gara. Vezette: dr. Sásdi (Baja) 800 néző. A hazai csapat szép támadássoro­zata végén a 10. percben Bogos ré­vén meg is szerzi a vezetést. 1:0. Ezután kiegyensúlyozottabb lesz a játék és a 20, percben Sodi révén egyenlít az Építők. 1:1. A Traktor erősít és a 30. percben Forrai, majd a 35. percben Sál révén eredményes* 3:1. A második félidőben az Építők enyhe mezőnyfölényt harcol ki, en­nek eredménye, hogy Dancsó az 55. percben 3:2-re javít. Ezt követően alkalma lenne az Építőknek egyen­líteni, de a megítélt 11-est kihagy-' ja. Sporteredmények A labdarúgó NB I. eredményei: Bp Honvéd—Diósgyőri Vasas 2:1 Bp.' Vörös Lobogó—Csepeli Vasas 3:1 Bp. Kinizsi—Légierő 7:0 Pécsi Dózsa—Bp. Vasas 4:3 Salgótarjáni Bányász—Bp. Dó­zsa 0:0 Szombathely—Győri Vasas 1:0 Dorogi Bányász—Vasas Izzó 2:1 1. Az NB Vörös Lobogó I. 8 állása 8----­2 . Bp. Kinizsi 8 6 2 — 3. Bp. Honvéd 8 5 2 1 4. Bp* Vasas 8 4 2 2 5. Pécsi Dózsa 8 4 2 2 6. Dorog Bány. 8 3 3 2 7. Győri Vasas 8 2 3 3 8. Salg Bányász 8 í 5 2 9. Szbmb. Tör. 8 2 2 4 10. Vasas Izzó 8 2 1 5 11. Cs. Vasas 8 o — 6 12. Bp Dózsa 8 — 4 4 13. Di. Vasas 8 1 2 5 14. Légierő 8 1 2 5 A TOTÓ tizenkéttalálat.os nye: 1 1 x 12 112 xx 12. 30: 4 16 25: 3 14 21:11 12 25:18 10 12:11 10 9:10 9 14:15 7 6:17 7 9:18 C 13:22 5 9:19 4 5:11 4 6:15 4 4:14 4 szelvé­Ifjúsági eredmények: Bácsalmási Petőfi—Bajai Építők! 5:2 Kalocsai Kinizsi—Tiszakécskei Traktor 1:0 Bajai Vörös Lobogó—Kiskunhalasi Törekvés 5:1 Garai Traktor—Kecskeméti Építők 1:1 Kméti Kinizsi—Kkíházi Vasas 11:1 A megyei »A« osztály állása: í. Kiskőrös 4 3 1 ___ 1 5: 4 1 2 Bácsalmás 4 3 1 — 10: 4 1 3? Tiszakécske 4 2 2 — 7:.2 « 4 Khalasi K. 4 2 2 — 10: 6 « 5. Kkfházi Vasas 4 3 — 1 8: 5 6 ü. Kméti Kinizsi 4 2 1 1 7: 3 ii 7. Kméti. Építők 4 2 — 2 13: 7 l 8. Bajai VL 4 2 2 6: 4 4 9. Bajai Építők 4 1 2 1 7: 6 ■l 10. Garai Trakt. 4 1 1 2 5: 9 11. Khalasi T, 4 1 — 3 3:16 a 12. Bácsbokod 4 1 8 5:12 L 13. Kai. Kinizsi 4 T 3 4:17 í 14. Soltvadk. 4 ­4 3: 8 ­APRÓ HIRDETÉSEK ELADÓ Kecskeméten, Sutusfalu 116. számú ház. — Értekezés: Rendörfalu. Szabadkai utcai 1, «, ___________347 . ASZTALOSOKAT és kárpitosokat felvesz azonnali belépésre a Dekorá­ciós és Kirakatrendező Vállalat kecskeméti részlege. — Jelentkezni 6 án és -7 én reggel 7—8 óra között. Kecskemét, Csongrádi utca 8. 3156 ELADÓ ház. Két szoba beköltöz­hető. — Dr. Gellért Imre ügyvéd, Kecskemét, Wesselényi utca 4 353 DINNYÉST keresek. — Kecskemét, Mária krt, 21. sz. ___________334 ZONGORA, jóáliapotban levő, eladó Kecskemét, Szabadság tér 3. II. 6.— (LutUcr-paiota.) li-3 24 MÉHCSALÁD, Neiszer és Hunor, egyenként is eladó. — Vinczellér, Kalocsa, Vigadó sor 31. sz, 328 ÉRTESÍTJÜK a kiskunfélegyházi férfi és női munkavállalókat, hogy a Kecskeméti Kinizsi Konzervgyár megkezdte az 1955. évi nyári munkákra való szerződés kötését és előjegyzését. — Szerződést lehet kötni Kiskunfélegyházán délelőtt S órától 10 óráig, Para Mózes elvtár- séknái. Vörös Hadsereg út 72, sz alatt. 3101 VÉTELRE keresünk 1 db 6 henge­res Diesel-motort, sebességváltóval. TEFTi, Kecskemét, Batthyány utca UH.