Bácskiskunmegyei Népújság, 1951. március (6. évfolyam, 51-74. szám)

1951-03-28 / 72. szám

^ ;hp o .m. t lll!!ll!illlllilllll!llllilll!!lllllllll!llll!lll!i!l!!íl!!"'l!l!!llil!!!l!l!!l!!!lll!llll!l!llllll!l!!!!lll!l!l!l!lllllll!!!lll!ll!!l!lll!!ll!lllll!l!lllllllill!i'll!i A II. félidő 43. percében éri- végei a mérkőzés Kecskeméti Kinizsi— Szolnoki Lokomotív 3:2 (1:1) Kecskemét, 1000 néző, vezet, te: Huszka (.Burján, Sáfrány). GöUövők: Szőke, Horváth, Körmöndi, Várszegi, Laczi. Szögletarány: 5:3 a Kinizsi ja­vára., Szitáló esőben indul a játék. K. Kinizsi: Varga — Máté, Uzso. ki XX., Seres — Szőke, Molnár — Szabó, Laczi, Borbély, Vár. szegi, Hagy I. Sz Lokomotív: Almási — Lazányi, Ozsvár, Bo- zóki — Varga, Czigony — Kör. möndi, Horváth, Somogyi, Pihtér 1., Pintér II. A kecskeméti csapat támadá­saival kezdődik a játék. Laczi labdájával Nagy villámgyorsan elhúz az összekötő helyén, de a lövést elhamarkodja. A 7. perc­ben Szőkétől indul el a támadás, Laczihoz kerül a labda, akj re­mekül tör a jobbszélen, áttöri Hí agát Bozókin, majd Ozsvárt is kicselezi, de a középfedezet szabálytalanságot vét ellene. A büntetőrúgást Laczi vég­zi el. Jói eltalált labdája pontosan az ötös vonal felett száll Szó'ke fejére, alti a há­lóba helyezi a bőrt. 1:0. A gól után élénkebbé válik a já­ték, a Lokomotív támad többet. A 20. percben egyenlít a szolno. ki együttes. A vasutasok bal. szárnya vezeti a támadást, egy­általán nem látszik veszélyesnek az akció. Pintér II. majdnem a szögletzászlóig viszi a labdát, majd egy csel után közelebb ke. ívil a kapuhoz, ahonnan jól ível be. ‘ Labdája a fedezetlenül ha­gyó! t Horváth fejére esik, aki élesen fejel Varga háló­jába. 1:1. Mindkét csapat rákapcsol, s a féiidő végére már olyanok a já­tékosok, hogy alig lehet i’ájuk ismerni. A szünetben cserét alkalmaz a Kinizsi. Borbély helyett Szénásj kerül a csapatba, A fordulás után a 9. percben Máté hagy ki nagy gólhelyzetet. Molnár hosszú labdájával Máté magamögött hagyja a védőket, de túlhamar lő, s távoli lövése puhán száll ki a kapu mellett. Az ellentámadás során Kör. mendi megszerzi a vendég­csapat vezető gólját, 2:1. A kezdés után mintha kicserél- ték volna a kecskeméti fiúkat, olyan nagy lelkesedéssel vetik magukat a küzdelembe. Valóság, gal egykapura szögezik a szol­nokiakat. A 32-ig percben egyen, üt a Kinizsi. Szabadrúgáshoz jut a kecs­keméti csapat, természete­sen a jól ismert, kitűnő sza. badrúgó Várszegi áll a sza­badrúgáshoz. Hatalmas, eró's lövése a* sorfalról a jobb al­sósatokba vágódik. 2:2. Nemsokkal később Laczi megszerzi a kecskemétiek győztes gólját, 3:2. A 43. percben Szabó és Czigony összeverekednek és a játékveze. tő mindkettőjüket kiállítja. Sza­bó elhagyja a pályát, de Czigony nem hajlandó lemenni a játék­térről, amire a közönség soraiból egy.két ember befut a pályára, amiért is á játékvezető a mérkö. zés végét jelzi. Bírálat. Végig nagyiramú, változatos küzdelmet hozott a közel két egyenrangú együttes találkozója. A mérkőzést a Ki­nizsi megérdemelten nyerte meg, mert a csapat lendületesen, szívvel, lélekkel játszott. Jók: Varga, Uzsoki II., Seres, Szőke (a mezőny legjobbja), Szabó, Laczi, Várszegi, illetve Almási, Ozsvár, Somogyi és Pin. tér I. Jóit amú mérkőzésen biztosan győzött a budafoki együttes Vörös Lobogó Keltex— IC. Vasas 5:2 (2:0) Budafok, 600 néző, vezette; Bor­széki. G(átlövök: Berendii, Fazekas, Fa­zekas (11-esbäl), Szabó III., Faze­kas, Kosa, lványi. Zubogó esőben fut ki a két csapat az erősen ler­ázott játéktérre. VL- Keltex: P. Szabó — Szálai, Stiff 1, Jezsó — Batke. Konrád — Csurgó Kása, Fazekas,. BerendL Varga, fcélegy- tiázi Vasas: Horváth — Dongó, Lantos, Kanyó — Zsibnita, Szabó II. — László, Mikecz, (Szabó III.), lványi, Fejes. Dinnyés. A kelenföldi csapat irányítja a játékot az első perctől 'kezdve és szeobnéi-szebb. támadásokat vezet Horváth kapuja felé. A 16. perc­ben Fazekas átadásából Berenői lesgyanús góllal vezetéshez jut­tatja a kelenföldi csapatot. 1:0. A Vasas csak szórványosán latnad, de lefutásai mindig nagy veszélyt jelentenek. Most ismét a főváro­siak középcsatára vezeti a táma­dást, nagyszerűen cselezget, tgy mozdulattal úgy tesz, mintha át­adna a mellette futó Kosának, ac lövésre szánja magát és ívelt lab­dája a rosszul helyezkedő Hor­váth mögött hull a hálóba. 2:0. Nem sokkal később M.keczet Sza­bó III. váltja fel. A félidő további idejében is a kelenföldi csapat marad fölényben. A II. fél.dőben még erősebben esik az eső. A játéktér még csú­fosabbá, ragacsosabbá vált s a haza. csapat döntő fö'dnyt harco.t ki A 10. percben a középcsatárt Lantos és Kanyó felvágják a lö­vés pillanatában és a játékvezető 11-est ítél. A büntetőt Fázexaa értékesíti. 3:0. A gólok útin a Va­s&sok lábrakapnak, s teljesen be­szorul a budaídki együttes. A 18. percben formás félegyházá táma­dás bontakozik ki. majdnem a felezővonalról indul a támadás. Zstbrita labdájával Dinnyés nagy­szerűen húz el a balszélen, majd áljátszik Iványlhoz, aki előírás- szerűéin tálal Szabó III. elé. Az összekötő magára vonja a védi lüket és közöttük tiszta helyzetbe játsz- sz,a magát, végül a kifutó kapus mellett szépít az eredményen. 3:1. Kezdés után a hazai csapat lendül támadásba. Fazekas, majd Kósa nagy lövéseit Horváth bravúrosan védi. A 32. percben Fazekas újabb góllal növelj a Textles előnyét. 4=1. Pár perccel később Varga fá képnél hagyja Dongót, a labdá­val egészein az alapvonalig fut a szélső, majd onnan beível a kitű­nően játszó Fazekas elé. A közép­csatár sarkával továbbítja a lab­dát a teljesen szabidon hagyott Kosához, s az összekötő lövésé­vel Horváth tehetetlen. 5:1. Utá­na ismét feljön a vendégcsapat és több meleg helyzetet teremt P. Szabó kapuja előtt. De mindem helyzetet clideges&ednek a Vasa­sok. Végül a 45. percben lványi nem hibáz és sikerül még egy gól­lal szépítem az eredményt. 5:2 Bírálat; A rutinosabb kelenföldi csapat biztosabb, tervszerűbb já­tékával rászo.gá.t az' eredményre, A Vasasok lelkesen játszónak, de az kevés volt a^-iiagyobb tudású ellenfél játékához. J-k Horváth, Dongó (a mezőny legjobbja)' Szabó Hl-. László, Ivár-yi és Dinnyés. A Magyar Vöröskereszt megyei értekezlete Az IVB I, ]\B II és a megyei bajnokság eredményei Bp. Bástya—Bp. Vasas 3:0 (0:0), Csepeli .Vasas—Szegedi Petőfi 4:1 (2:0), Vörös Lobogó Sortex— Szombathelyé Lokomotív 1:0 (0:0), Dorogi Bányász—Szegedj Honvéd U0 (1:0), Győri Vasas—Bp Kinizsii 1:1 (0:0), Salgóiarjani Bányász— Diósgyőri Vasas 0:0. Az NB. II. eredményei; Kinizsii Sörgyár—Gyulai Építők 2=1 (2:1), Bp. Tűzálló—Ceglédi Lokomotív 3:2 (2:0). Előre—Vasas MAVAG 2:0 (2:0). Szolnoki Szák­ra—Szegedi Lokomotiv 2:0 (1:0), Budapesti Szikra—Békéscsabai Építők 3:1 (1:Ö). Megye) bajnokság eredményei: Jánoshalma SZSE—Kiskunha­lasi Bástya i;l (0:0), Bajai Vörös Lobogó—Kecskeméti Dózsa 1:0 (1:0), Bajai Honvéd—TiSzakécskái SZSÉ 7:0 (5:0), Kiskunhalasa Lo­komotív—Bajai Építők 3:2 (1:1), Kecskemiétj Kinizsi Platter—Ka­locsai K'inszS: 3:1 (2!1). iabdarúgómárkőzés 4:3 (3:1) baja; győzelemmel végződött. Az Aß 1 állása: 1. Bp, Honvéd 5 19: 5 0 9 Bp. Bástya 4 12: 3 (i 3. Bp. Kinizsi 4 7: 3 5 4. Bp. Dózsa 4 6: ö 5 ő. Di. Vasas 4 5: 5 5 0. Győri Vasas 5 10:12 5 7. D. Bányász 4 7: 0 4 S. S. Bányász 4 4: 4 4 9. Bp. Vasas 4 4: ü 4 10. Szomb. Lók. 4 2: 5 4 H. Cs, Vasas 4 6: 7 o 12. Sz. Honvéd 4 5:10 2 13. Sortex 4 1: 8 2 14. Sz. Petőfi 4 5:14 1 KB II állása: 1. Előre 4 14: 2 8 9 Bp. Tűzálló 4 9: 3 7 3. Keltex 4 12: 5 7 4. Szóin. Szikra 4 5:3 6 5 Szóin. Lók. 3 7: 4 4 6. Kinizsi Sörgy. 4 9: 7 4 7­-S. Kecskemét 3 5: 5 3 7­-8. Bp. Szikra 4 7: 7 3 9. Gyula 4 5: 6 o O 10 Békéscsaba 4 4: 6 3 11. Kiskunfélegyli. 4 3: 7 2 12. Ceglédi Lók. 4 6:18 9 13. Szegedi Lók 4 2: 8 2 14. Vasas MAVÁG 4 2: 0 — A Kecskeméti Kinizsi-—Szolnoki Lokomotív 8:2's álláskor félbesza­kadt mérkőzés eredményét nem Számítottuk be. — A Totó 12 találatot szel- vénye 12. hét: 1. Sz. Peiőfi— Csepel 2 (1:4), 2. Salgót.—Dl. Vasas x (0:0). 3. Bp. Kinizsi— Győr x (1:1), 4. Sortex—Szom­bathely 1 (1:0), 5 Dorog—Sz. Honvéd 1 (1:0), 0. PBDSK— Pécsi Lók. 2 (0:3), 7. Gsíllagü.— Dinamó 2 (2:4), 8. Szombati).— Tu tab 2 (3 :4), 9. lVioces—Misk. Lók. i (2:0), 10. N. Lok.—N. Szikra 1 (1:0), 11. Hatvan—ózd A Magyar Vöröskereszt 1951. április 1-én Kecskeméten, a vá­rosi tanács közgyűlési termében megyei értekezletet tart, melyen a Magyar Vöröskereszt Országos Központja által kiküldött Szöllösi Jenőné központi előadó ismer­tetni fogja a Magyar Vöröskc­leg gazdálkodó dunavecsei dől- gozó parasztok nemrégiben meg­néztük a ,,Berlin eleste“ című, fil­met és megváltjuk őszintén, sokat tanultunk ebből cl filmből. Meg­tanultuk gyűlölni a fasisztákat és a háborúra spekuláló imperialis’ iákat. Valamennyien példaképünk­nek tekintjük a hős szovjet kato­nákat, akik utolsó lehellctükig is készek voltak harcolni a mi sza­badságunkért éppen úgy, mint a Az elmúlt napokban a sóit. szentimrel állami gazdaságban a dolgozók gyűlést tartottak, amelyen ismertették a kongresz. szusj határozatokat, kiosztották a jutalomdljakat. Farkas Zoltán elvtárs, a gaz­daság vezetője Kullák Pál elv. társ beszámolója után átadta a 100—100 forint jutalmat Kovács Bélánénak és Liptai Ferencnek, akik munkájukkal érdemelték ezt ki. Közeledik a felszabadulás ün­nepe, április 4-e. Hat évvel ez. előtt a dicsőséges Vörös Hadse­reg kezünkbe adta a szabadsá­got, hogy éljünk vele. Ezt a nagy ünnepet méltón csak fokozott jómunkával lehet megünnepelni. Ezt érzik a soltszentimrei álla. mi gazdaság dolgozói is, mert a gyűlésen egymásután teszik meg felajánlásukat április 4. tiszteletére. — A KECSKEMÉTI FOLD-' MUVESSZOVETKEZET HÍREI- Felhívjuk a méhészek figyelmét, hogy az eladásra kerülő mézter- mésükre szállítási szerziődést köt­hetnek a Kecskeméti Földműves- szövetkezetben. Aki szállítási szerződést köt, az családonként 3 kg méhetető cukrot kap. — Lu­cerna, vöröshere, répa és kerti magvak kaphatók a Kecskeméti Földművess'zövetíkezet üzletében, Széchenyi-tér 6. sz. alatt. 67 — Köszönetnyilvánítás. Ezúton mondunk hálás köszönetét mind­azoknak a rokonoknak és ismerő­söknek, akik felejthetetlen kis­leányunk ravatalára koszorút, vagy virágot helyeztek, részvé­tükkel fájdalmunkat enyhíteni igyekeztek. — A gyászoló Csillag- család. Kiskunfélegyháza. 90 — .VIL'S/.H.M KK nagy válasz : ókban Márkus látszerésznél Kecskeméten, Xóth-patika mel lett, Széchenyi.tér. Mészkén’.ó must, pálinka tökölök. Mailt gond készülékek, fokölópoliár, menziin kaphatók. 68 BÚTOROZOTT _ szoba kiadó, Kecskemét, IV., Cimbalmos utca 1. 6829 reszt újabb feladatait és célkitű­zéseit. Ezen az értekezleten tör­ténik meg az országos küldőtjek megválasztása is. A Magyar Vö­röskereszt bácskiskunmegyei tit­kársága ezúton kéri az érdeklődő­két, hogy minél nagyobb számban jelenjenek meg az értekezleten. mi is fokozottabb erővel vesszük ki részünket a békéért folyó harc­ból s még fokozottabban dolga' zunk hazánk és egész népünk bol­dogulásáért­Juhász László 11 holdas dolgozó paraszt. Jenéi József 3 holdas dolgozó paraszt- Jfj. iSzöllösi Ferenc 13 holdas középparaszt. A szőlészeti brigád tagjai egyhangúlag vállalták, hogy áp. rilis 4. előtt 3 nappal a szőlő nyitását és metszését minőségi munkával befejezik. A vontatósok vállalták, hogy a felszabadulás napjáig 1500 mázsa trágyát szállítanak ki a szőlőbe és a közbeeső szállítá­sokat is elvégzik. A traktorosok vállalták üzem. tervük 20 százalékkal való túl­teljesítését. Me^liívó A Magyar-Szovjet Barátság Hó­napja alkalmából a városi tanács oktatási és népművelési osztálya cs a városi könyvtár 1951. már­cius 28-án, Szerdán d. u. 6 órakor a tanácsháza nagytartácstermében köny vaukétól rendez Azsájcv: Tá­vol Moszkvától c. könyvéről. Elő­adó: Hordós Károly fan ár. a Diák­otthon vezetője. — FÉNYKÉPFKLVÉTEI .El T szakszerűen kidolgozza ez ÜFO- TÉItT, Optikai, Finommechanikai s Fotócikkeket Értékesítő Válla­lat. — Kecskemét, Szabadság-tér 1. szám. 71 EBÉDLÖBUTOR alig használt sötétdió. asztal 6 székkel elutazás miatt jutányos áron eladó. Kecskemét, Csáky-u. 3. Buriokaiék. 6826 GYÜMÖLCSFA ..... sz ükségletét leszállított olcsó áron beszerezheti- — Kecskemét, Tizedes-utca 8. sz. 668Ö PÓTKOCSIKAT és lóvontaiású gumiskocsikat, gumival, vagy anélkül, vásárol a Szervestrágya- gyűjtű A. V. Iroda: bestár-tér 1. szám. 88 Zongorát, tangóharmonikát s bármilyen hangszert a lehelő legmagasabb árért vásárol Pá­linkás, Kecskemét, Koháry-utcai hangszerüzlete. 6585 ÉRSEKNE nőikalapszalonja Kecskemét, VL, Czollner-tér 18. Katona Józset- lúca folytatása (zárda lalával szemben), tábla alap, a csengő. 6768 Bácskiskunmegyei NÉPÚJSÁG politikai napilap. Felelős szerkesztő és kiadó: nemeit József Szerkesztőség: Kecskemét, Szó. chenyi-tér 1. Telefon: 26—19, 25—22 és 21P-97 sz. — Kiskun féiegyháza, Pázmany-utca 8. sz — Baja, Bartók Beia utca 8. sz telefon: 143. Fökiadónivarai: Kecskemét, Szabadság tér La. Telefon 22 u'J Kecskeméti .Nyomda Felelős; Faragó Imre igazgató (0:1), 12 SajósztP.—D. Lók. í (2:3). ÖTÉVES TERVKÖLCSÖNKÖTVÉNYEK második nyereménysorsolása fi* Zeneművészeti Főiskolán: március 29 én ünnepélyes megnyíló, március 30-án szabad belépés dé.u'.án 4 óraid', március 31-én szabad belépés dé után 4 órá éi, ápri.is 1-én szabad belépés délelőtt 10 órától. 66 A szovjet harcosok példáján harcolunk a békéért Kedves Elvtársak! Mi. egyéni' maguk szabadságáért. Ezek után A soltszentimrei állami gazdaság dolgozóinak felajánlása április 4 tiszteletére Kishírek és apróhirdetések !:|||llllll!l!lll!ll!!ll!i:iil!l!l!lii:illli!!>il!lllllll!!ll!!l!!lllll!lllllli!!iil!ilil!!!lllltlilllllll!l!lllllllllll!llllllllill!lll!lll!llllll!lll!W||||||||iDIIIIII