Bácskiskunmegyei Népújság, 1950. november (5. évfolyam, 174-197. szám)

1950-11-03 / 175. szám

A NÉPÚJSÁG SPORTJA Megérdemelten győzött a KSxTE KSzTE—Szegedi Textil 4:1 (3:0) 10 óra 45 perckor a következő fosszeáiUtáshan fut ki a két csa- jpat. KSzTE: Viski — Nyerges, ^Jzsoki, Máté — Szőke, Szamosi k—’ Nagy II., Várszegi, Szabó, La- Iczf, Nagy 1. (Borbély). Textiles: ti«rgeíy —< Komlódi, Tóth, Bodó w- Sóbesi, Pétervári — Bálint I., (Csiszár, Héger. II., Héger I., Bá­lint II. (Oláh). A játékvezető sípjelére Héger (I. indítja el a labdát, de mindjárt szilárd védelembe akad. Az első perctől kezdve hazai fölény lát­ható. Az 5. percben már vezetés­hez juthatott volna a csapat, de Szőke óriási helyzetet hagy ki. Két pere múlva ismét nagy helyzet adódik, de a sárban alig vánszo­rog a bőr és így Komlódi felszaba­dít. A 11. percben Nagy Il-t Bodó szabálytalanul szereli, a büntetőt a jobbszélső végzi ért. Magasan ível a labda, miközben a síp élesen szól. A játékvezető kirúgást ítél. Erősen támad a hazai csapat. A 16. percben Nagy II. kicselezi Bo- dót és egyedül viszi a labdát. A védekezés során az alapvonalig vi­tézi, majd keresztül vágja a kapu előtt. A teljesen sértetlen labda az alapvonalon túl gurul, Erik a gól, a 28. percben meg is születik. Szamosi, Szőke szép akciója után szép helycserés támadást indít. Szabó nagy technikás mozdulattal Laczi' elé ejti a Labdát, aki teljes bejéből bombázza a hálóba. 1;0. A gól után még mindig íokozot tabb az iram, ostromoijáK Gergely kapuját, de kitűnő védésével sok nehéz labdát tesz ártalmatlanná Nagy 1-nek ismét óriási hélyzete alakul, de nagyot akar rúgüj és 5 méterről élesen gyerlyáz a kapu fölé. Szőke óriási partdobása kö' vetkezik, megtelel egy szögletrú gásnak, azonban Gergely jó ér zéKkel fut ki kapujából és így zsákmánya lesz. Kis idővel később Bodó lerúgja Nagy Il-t és helyére Bordély áll b;. Rohamoz a hazai csapat. A 40. percben Szabó és Laczi mintaszerű helycseréd támadá­sa után Borbély megszerzi a második gólt. 2:0. Erősen ostromolják a kaput, de a félidőig az eredmény nem változik. Szünetben a szegedjeik cserét határoznak el. Oláh Bálint II. he­lyett áll be. Szünet után ismét a hazai csapat támad. A védekezés során két szögletet ér el, de Ger­gely mindkét helyzetben megszerzj a tejelni akaró csatáron elől a labdát. Az 5. percben Laczi nagy csele után Szabó elé kerül a bőr fordulatból átadja Nagynak, aki hatalmas lövést zúdít a kapura, de Gergely a gólnak látszó labdát ár­talmatlanná teezi. Ezek utáo a vendégcsapat is kezd magára ta­lálni. Kiegyensúlyozott a já­ték, de a védelem biztosan áll a lábán. Viski védése nagyon bi. zonylalan. A 26. percben ez. be is bizonyult. Egy gyors lefutás után Bálint I. keresztül vágja a labdát Oláhnak, aki az alapvonal tájáról, majdnem a sarokról félmagas lö­véssel szépít az eredményen. 2:1. Erre a csapatunk „felébredt’' és Ismét támadásba lendült. Két pere malva sikerült is a bar. madik gólt elérni. Szabadrúgáshoz jutunk, amit Nagy végez el. s a femekül ívp’t labdát I-aczí Elcsen fejeli a jobb al-ó sarokba. 31. ügy látszik, a csatársor goi.' jfírtyl akar _ javítani, Vulcncv.cn Szabó és Laczi lövései mestersze- rűek. McgkísérlíK többször Ger- gely kapuját, szebbnél-szebb lövé­sekkel bevenni, de az eredményen csak a 43. percben tudnak változ­tatni. Szőke hosszan előrevágott lab­dájával Várszegi kiugrik, még egy kicsit viszi, majd atadja Szabónak, aki pontosan a he­lyére fut és szép lábtcchníká- val Borbély eié teszi. Borbély védhetetlen lövéssel beállítja a végeredményt, 4;1. Bírálat; A KSzTE ezen a mérkő­zésen ismét bebizonyította, hogy méltó az NB II-es keretbe. Ha ezt a formáját tartja, akkor a déli cso­port táblázatán negyedik vagy ötö­dik helyen fog végezni. Egyénileg Viskj nagyon gyenge volt, ha a hátvédhármas nem állt volna olyan jól a lábán, akkor nem .sokat várhattunk volna a mérkőzéstől. Szőke különösen a védelemben, Szamosi a támadás­ban állták meg a helyüket. A csa­társorban Szabó emelkedett ki különösen egyéni technikájával, 6ok szép támadást készített és dolgozott !ki játékostársainak. Nagy II. lesérülléeéig kitűnően játszóit. Borbély szép góljaival tűnt ki Várszegi és Nagy I. a helycserés támadásnál gépezetszerű volt. Laczi játéka igazán meglepő volt. Ilyen észszerűen, pontosan még nem adogatott és kapura ennyiszer nem lőtt, mint ezen a mérkőzésen. Ha így játszik, továbbra is, a kö. zönség megkedvelj s ezáltal önbi­zalmat merít és szivvel-léleklkcl játszik. Az volt a baj, hogyha va­lamit elrontott, a közönség nem­hogy segítette volna a fiatal já­tékost, hanem valósággal lefü­tyülte a pályáról. Ezen a mérkő­zésen alátámasztotta tudását, be­bizonyította, hogy méltó a többi játékossal együtt a pályára. Rajai Textiles—ltávod 2:1 (0:0) Rangadó jel'detgű imérfc Szélem, 'm'egénd'eanoliten győzte le a Tex­tile's D ítokIoL annalk otthonába®. Csúszó« talajon ’gén nagy ítíb. A 11. felidő 3. percében PfliIma» í'áiVO'lii /lövése pattan vissza a ka­pufáról Csacsikó elé, alku a hálóiba továbbítja. 1:0. A 14. percben Varga.!, egyénit játékkal’, feáe-gye®- Oh, 1:1. A 11. percben lhos szé­pen íveli bs sairoikrugí-síűá' a lab­dát fz am Mliiassin I. a hiíba fejeli, VI Jóik: Tóth I, Tirán, Ihos, 111 Hurráid, Simon Varga. Bajai mozik DRÁMA, November 3—5-ig: Három találkozás, Eiőadáskezde*: fél 6, fél 8, vasárnap: fél 4, lél K, fél 8 órakor. KÖZPONTI. November 2 -7-ig. Istenek tanácsa. Elöncá'ki'zdeí; 6, 8, vasárnap: 4, 6, 8 órakor. Sok meglepetés született az .Ml ll-ben A táblázat élén változatlanul kót ponttal vezet a Szegedi Honvéd. A második helyen álló Szolnoki Lokomitiv egy mérkő­zéssel többet játszott. A Kelen­földi Textiles vasárnap Kecske­méten játszott, a mérkőzés al­kalmával 4:1 arányú vereséget szenvedett' és így helyet Cserélt a Ceglédi SzSE-vel. A Kecs­keméti SzTB aránylag jó formá­ban van. Nem véletlen, hogy a mérkőzéseket Kecskeméten meg­nyeri, hiszen a lehetetlen rossz talaj csak neki kedvez. A Kiskunhalasi VSK játéka a7< utóbbi időben szintén jó volt, minit láthatjuk, a mult vasárnap Kiskőrösön a jóképességü MÁVAG együttesét 3:2 arányban győzte le. Vasárnap a Kelenföldi 1. Sz. Honvéd 2. Szóin. I-ok. 3. Ceglédi SzSPl 4. Kedenf. Text. 5. Bp. Lokomotív 6. Szóin. SzMTE 7. KSzTE 8. Gyulai SzSE 9. Szegedi Lók. 10. Békéscsaba 11. Kiskunhalas 12. K. Lombik 13. Ceglédi VSK 14. MA VÁG 15. Szogedi Textil 10 11 11 9 9 9 9 9 10 10 10 9 10 9 9 24:10 17:1Ü 29:16 15:10 10:7 17:13 15:10 14:13 17 :19 14:22 15:30 12:11 19:23 9:14 11:22 17 15 13 12 1G 10 10 0 Kezd magáratalálni a SzAK Bajai Szak—Szőreg 6:1 (2:0) NíB. III. Vezette: Sállánikait. ■SzAK: Bibik I.' — Himionn, Molnár, Brődy — Horváth, Voj- novies I. —• Sulyok, Hóbncr, Nagy I-, Tis«a völgyi, t.si lies (Fá- bik II.). A csúszós talajon hatalmas lemd'ül'ettei vette óit a játék itá- nyíiláisát a" SzAlK. Az eliső per- oeikibeo Nagy I., majd Hóbncr hagy Ikii (kedvező ib "yz'»tekéit. A 17. percben Uóhncr Sulyokot szőkített, a gyors szélső szépen elhúz hátvédje mellett, középre tá­lal cs Tiszavölgyi kapásból a felső léc alá vágja, 10:. A 19. pwoben Nagy I. ugrik ki a védőik között, Kisl)íi»ck és apróhirdetések BÉKLETBE keresek párhold-js gyümölcsöst, Szőlőt, kertészetre is alkalmas területtel, lakással Bér- és Jó karbantartás biz.tosí lókkal fedezve. — Értesítést Budapest, I., Márvány-utca 6. sz, Rumek. 5530 PEKINGI tenVés/.gácsérok, (e uyészeti anyag és nagytestű te nyészgúnárok, kiállítási i>éldá nyok eladók. Blüchcmé, Baja Fábik-u. 3. sz. 3744 BAJÁN, Mészáros Lázár-utca 14. számú ház sürgősen el adó. 3756 MENYASSZONYI és koSzorús- iányruha kölcsön kapható. Kees kémét, Füzes-u. S. sz. 5542 FEJŐSTEHÉN telelőre kiadó. Kecskemét, Hunyadi-város 27. szám. 5543 ELADÓ fiatjai, gyengefias tehén Kecskemét, Sziget-u. 14. sz. 5534 34 ÉVES intelligensebb hadiöz­vegy gyermek mellé, vagy beteg mellé elmenne, vagy Idősebb hölgy, férfi háztartásának veze­tésére vállalkozna. — Cím: kia.dőbaD. 5551 >! ­— KECSKEMÉTI ÜGYELETES GYÓGYSZERTÁRÁK: A Farkas patika állandóan, a volt Csorba féle pedig naponta este 10-ig tar ügyeletet. _ HOSSZ A SZEMÜVEGE Hozza be Márkus látszerészhez Kecskeméten, a Tóth patika tnel lett, Széchenyt-tér, új szemtive gefk, — szakszerű láiásvizsgála alapján. Üv?gcserék, szakszerű pontos javítás. 201 TÉLIKABÁTOK eladók, fékek hosszú, plüssbéléssel és rövid 6zönm>e4»éfiássei.!: Kecskéméit, Ini- nyi-ntca 22. szárni. 519! OTI szemüveg.vénjét beváltja: OFOTÉKT, Optikai, Fínommecba. nikai és Fotócikkeket Értékesíti Vállalat. — Kecskemét, Szabad, ság-tér 1. Szám. 24c ESKÜVŐBE: menyasszonyi és koszorűslányrnbák kölcsönzése. Vidékre is. — Selmecziné, Luther, udvar. 0388 — RÉTHEY Gyula üveges, por. cellán, képkeretező üzletét Kecs­kemét, Nagykőrösi-utca 17. sz. alá (vo’.t OTI) épület mellé he­lyezte. 220 HOSSZU-UTCA I. számú ház'el­adó, gazda tkodúnak is alikaiknas. Erd-etkf óda i: Recskiemét, Szécbe- oyi-hér ó, Halunéné*. 5482 ELADÓ topolya és diófaháló, mo­dern konyhabútor, ruhásszekrény, ágyak, sublót olcsón. — Kecs kémét, Rákóezi-út 38. sz. 5532 3 DRB bőrbundát, 2 drb kisméretű vaskályhát csövekkel vennék. Ér­tékezni lehet Délmagyarországi Közraktárak-t&tepe, Október 23- utca 16. sz. 247 KALYHA nagy méretű „Meklin- ger“’, kifogástalan állapotban, bár­milyen nagy terem fűtésére «alkal­mas, sürgősen eladó. Kecskémé1, Horváth Döme-ulca 18. sz. 5545 ELADÓ härortn irdaló üvege tett pin/'lárfijilike. MeigtelliitPhttö: — Kecskéinél. IV, Hu dia i-u. 1. 5195 ELADÓ Kecskeméten, Horog utca 3. számú húznak két szoba, méfl'ékhelyiség’Skböl álló ré. B*a. 5561 SZÁNTÁST minden mennyiségben vállalunk Jelentkezés a Bcrcséplők és Eér szántók irodájában, Sarkantyú-utci 15. rz. alatt. 555( ELADÓ jókarban levő nagyméret! szil-bunda. Kecskemét, Rákóczi-ú 20., Föklmüvcsszövetlkczct. 24! ,TOBB úri fodrászsegédet vidékr< keresők. Cím a kecskeméti kiadó ban. 5551 KECSKEMÉT Vacsi-hegy 62. sz ház eladó. Értekezés; Voelker-te- lep, VII. u. I/a. 555f 3 DRB bőrbundát, 2 drb kisméretű vaskályhát csövekkel vennénk. Ér. fékezni lehet: Délmagyarország közraktárai« telepe, Október 23-u 16. sz. Kiskunhalas. 12355 LAKAST, tüzelőt biztosítók szőlő­munkásnak vagy nyugdíjasnak vasúti szőlőben. Jelentkezni, I<ecs. kémét, Gyenes-tér 2. sz. 5559 ELVESZTETTEM kedden reggeli Szentbáromság-szobor előtt barna báránybéléses jobbkezes kesztyű, met. Kérem azt a nő1, a«j meg­találta, j-utalom ellenében hozza vissza Kecskemét, Vörösmarty-u. 2. sz. alá. 5560 EGY zománcozott tűzhely el­adó. — Kecskemét, körösi beton út. Sántlia kovácsné. 5555 HÁZVEZETŐNŐ gazdasszonyt keresek, önállót, gyümölcsösbe negyvenkét év korhatárig. Vá­lását: „Feltétlen jő megjelenés*’ jeligére kérek, Block-erncr-iroda Budapest, IV., Városház-utca 10. szám. 5537 MÉHEKET veszek, 42-es Nagy. bocomádi előnyben. Kecskemét, Céduiaház-utea 5. sz. 5541 ÜLŐPAD 30 clajnab, 3—I szómé lyfs, tereim részére ktaálíóan al­kalmas, oagv álilőfogas, ágvsod ronv eladók. Kecskéméi, Hossró- ulca 18. 5531 ELADÓ ház. Kecskemét, Dárdai- tetep IV. utca 28. szám, vétel eae tág azonnal e'UopUhai.ó Éledek- lőrjin*! bdiel. Kec'Jkom©'. Tabán u l .1- isuam. 55231 MAGÁNOS férfiakra, vagy nők­re mosást vállalok. —- Kecske­mét. Sárkány-u. 16. sz. 5553 ELADÓ 12—14 éves fiúnak való télikabát. — Kecskemét, Nap­utca 2. sz. 5552 EGY jó igás paripaló eladó. — Kecskemét, Reiszmainn Sándor- utca 16. sz. 5554 BESZÉDRE tanítható törpe paj.a- gályok eladók. Kecskemét, Bajcsy Zsiliuszky-út 37. sz. 5535 Búcskiskunmegyei NÉPÚJSÁG politikai napilap Felelős szerkesztő és kiadó: NÉMETI JÓZSEF: Szerkesztőség: Kecskemét, Szó- chenyi-tér L Telefon: 26—19. és !5—22. sz. — Kiskunfélegyháza: Pázmány-utca 8. szám. — Baja: Bartók Bóla-utca 8. Telefon: 143 Foki adó hi ratal: Kecskemét. Pzabadság-tér 1-a Telefon: 22 09 az eléje futó Pap mellett. • kapu jobb sarkába lő és 2:0. A 27. percben Nagy T%zavölgyá- Wíl kap jó. Uialbdá'!, lerázza a vé- dök'et, imáir osaik Pappal áiíí szemi- bon, de té'twáz cs elirugjáik elő e a labdát .A 41. porcban Tiszavö- gyú 16-o®ról hai'.almos lövést ereszt meg, de Pap remeik ©ttoWi- dósseé szerzi meg. A 43. parcbein PAli révén veszélyeztet Szörog die Fátbilk I. leszedi: a középosatér ábárói a laibdáit. A II. félidő ekjén a szőregi csapaé is iláibra k.ap, m'indlkót kia­pu fölé veszélyes 'támadások gór- dűlnek. A IS. percben Péli a csúszós talajon tétovázó SzAK-vcdőh mellett a hálóba talál, 2:1. <Fábiik II. lesz a SzlVK^ban a középosatair. Tiiszaivölgyi caoiezi át a védelmet, Fáhiik elé táilee' 6 hosszain szökle!, a vjz­bon elaikad. ráfut és Pap mellett a hálóba vágja a labdát, 3:1. Most nagy fölényben játszik a SzAK. A 24. percben a Hl-ősről bombáz Tisza völgyi a bálóba. 4:1. A 35. percbon Tiiszarv©jgyi erős lövését Pap kiejti, CsilieB « há­lóba emeli, 5:1. A 39. pereben Ilóhoer 20 méterről lő a baNa- rokiba, 6:1. A 42. [p-orcben Tiisza- völgyi. romiak tóUését Pap gyö­nyörűen véd«. IA SzAK felezd» vissza nyerni ön- bizalmáil. A ineihéz, sáros íalajotí is «i'3'gys'zwü összijáiliélklkail teptó meg Sz öregeit és imég oagyolbb arányban is tm-egiéirdeimeH i-wjirifj győzelme. Különősiem Tiszavőlgyii jái!szőtt nagy kedvvel, die a os pait minden tagja jöfi jáiínuwtt, Szőreg csapató,bam a kapás Pap és MiAotiin iközépháifvéd ayttjilofk kha.'ét. Saiá nkay jó’ vezette a miárfed* zést. Elsőnek lenni a sportban, elsőnek lenni a munkában! Ehhez segít az MHK-sportmozgalom I Kecskeméti Nyomda, Felelős vesető: Faragó Imre Üzemi sporteredmények Kecskeméti MEMOS*—KMÁW 0:0, vezieilitie: Hairunad. Miint az eredlméity mutaija, e osiatáirofe gölfedptetenek, A ma- zönvibon imiiindik'át csapat Bc'ieTógí- lióon j'álterott, de csatárai neu» találták feli maigulkiat. a kapu előtt. Nagyon sok kész helyzeted nagylak k' t'.haimaulkodo'«ságuk- kai, ti0gyotakíró tövés-'ikkel!. A d.iinitelten er-danény á-gaziságos. MEMOS* II.—Tűzoltóság 8:0 (1:0). .A nemrég összeá'Mlí'ott Tüzo'tő csapat meglepően nézte a gól rá- port. Rutiinos cTettfele szívva.» iél'cíkfeel játszott és még így is megtérdonulten g> ózott. tjó'lő- vök: Szűcs (3), Csorba (2|, ürnde ás iMiLjí, Textiles ellen nehéz mérkőzése várható, rle a KVSK „meglepő játéka“ eredményes jobb csapa­tokkal szemben is. KB II. Déli csőiért: