Bácskiskunmegyei Népújság, 1950. szeptember (5. évfolyam, 122-147. szám)

1950-09-19 / 137. szám

A NÉPÚJSÁG SPORTJA A csatársorok nem bírtak a kitűnően játszó védelmekkel Kecskeméti SzTE—Szegedi Honvéd 0:0 győzelmet, tehát az eredmény igazságos. Ki hogyan játszott? Egyénileg: Varga több esetben mentett vakmerőén, a kifutásai is mindig a legjobb ütemben történ­tek. , Meglepően kitűnő játékot nyújtott Nyerges. Fejjel, lábbal agyarán kitűnt, köz­belépései ezúttal mindig kikerül­tek. Uzsokitól, a tőle megszokott sallangmentes játékot láttuk, Ró­zsavölgyi elő! legtöbbször elfejel­te a labdát. Seres kitűnő formá­ba lendült rugótechnikája csillo­gott, helyenként azonban a tech­nikai mutatványokat túlzásba vitte. A fedezetsorban Szőke jól vitte fel a labdát, a leadásai is sikerültek, Molnár ezúltal is lelkesen kíiz­dött, a játéka azonban még sok kívánnivalót hagy maga ulán. A csatársorban Nagy M.-nek jófor­mán • semmi sem sikerült, de alig kapott labdát, Szabó gyenge játé­kot nyújtott, látszott rajta, hogy nincs rendben, Uzsoki I. körülmé­nyesnek és lassúnak bizonyult, ne­hezen szabadult meg a labdától, egyáltalán nem kezdeményezett. Laci a mezőnyben sok ügyes csel­ül és pontos leadással vétette ma­gát éiszre, kapulövésre azonban már nem telt erejéből, Nagy Pál lendületes, gyors, veszélyes szélső, azonban túlzásba viszi a kalando­zást és az önzőséget is. Szamosi­nál- a bemelegítés 5 percig tartott, utána kifogástalan volt. Kösztner játékvezető nagyvona­lúan vezette a játékvezetői szem­pontból nem könnyű mérkőzést. Egy félidőn keresztül kitűnően játszott a KVSK Szolnoki MTE—Kiskunhalasi VSK 3:1 (1:1) Kiskunhalas, vezette: Dankó Mintegy 1500 néző előtt, ponf- ban íél 4 órakor az ilábbi össze­állításokban futnak ki a csapa­tok: SzMTE: Kiss X. — Dobos, Iíátfai, Vörös — G. Kiss, Nagy — Szegedi, Csépe, Somodi, Barira, Kolesánszki. — KVSK: SárI — Szögi Várhegyi, Molnár II. — Ma­lomházi, Schverla — Vass, Bi- Iicki, Gáspár, Molnár I., Kovács (Oláh). Nagy lendülettel kezd a KVSK. Egymásután gördülnek az ötletes támadások a vendégek kapuja fe­lé. A támadásokat azonban a szolnokiak védelme mindig hárítja az utolsó pillanatban. Az SzMTE a S. percben jut szóhoz először. Ekkor Nagy hosszan előrevágotl labdájával Somodi pompásan ug­rik ki, gólnak látszik az eset, Sári azonban merész lábravető- déssel tisztáz. A 10. percben Vass átadja a labdát Biliekinek, A csatársorok közötti különbség döntött Kiskwnfélegyliáyi SzTK— Kiskőrösi Petőfi SE 5:1 (2:0) Kiskunfélegyháza, vezette: Hor- váL KSzTK: Horváth — Dongó, Lan- toc, Kanyó — Csonki, Herédi — László, Fejes, Dinnyés, lványi, Szabó II, (Nagy), Kiskörös: Német I. —Rohoska, Túrán, Kovács — Daubner, Fábri — Balog, Német II, Pivárcsi, Weiszhaupt, V. Varga (Pohankovics, Martonovics). A KSzTK kezd és azonnal tá­mad. lványi a 11-es pontról mellé íö. A 20. percben Fejes hosszan clőrevágo't labdájával László el­fut és Német |-et is kicselezve, a hálóba lő, 1:0. Továbbra is a K. SzTK marad támadásban, de a körösieknek -is nyílik alkalom egyenlítésre. Egy perccel a félidő befejezése előtt, megismétlődik az első gól. Újból Fejes ugratja ki Lászlói, aki meg sem ált a hálóig, 2:0. A második félidőben a kiskőrö­siek kapnak jobban lábra. Több tá­madás után a 18. percben szögle­tet érnek el. A berugás ulán ka­varodás támad és a szemfüles Né­meth II megtalálja a rést és a sok védő között is a hálóba talál, 2:1. Ezzól a körösiek el is lövik ösz- szes puskaporukat. Egy perc múl­va Csenki fejjel Dinnyés ele „tá­lal“ és Dinnyés lövése a hálóban köt ki, 3:1. A 38. percben Fejes szökteti Lászlót, aki a védők kö­zött kiugorva, megszerzi a negye­dik gólt, 4;1. A 41. percben sza­badrúgáshoz jut a KSzTK. Feláll a sorfal, de Csenki ívelt labdája a felső sarokban köt ki. 5:1. A mérkőzés sorsát a két csa­társor közötti különbség döntötte el. A körösi védelem a második télidőben nem tudta megtalálni a félegyházi csatárok támadásainak az ellenszerét. Egyénileg Horváth, Lantos, Csenki, Fejes, László és Dinnyés, illetve Daubner, Balog, Kovács és Német II. tűnt ki. — R ÉTIJE Y Gyula üveges, por­celán, képkeretező üzletét Kecs­kemét, Nagykőrösi-utca 17. sz. alá (volt OTI) épület mellé he­lyezte. 178 TÜZIFAVAGÁST vállalok géppel. Kecskemét, Kupa-utca 3. sz. 2332 HASZNÁLT almás- és hollandi ládák és alig használt 7 hektoli­teres boros hordó eladó. Érte­kezni: Kecskemét, Széohenv-'.ér 23. szám a alt lehet.* 5003 GVERMEKEZEBETÖ háztartási alkalmazottat azonnal felveszek. Kecskemét, Kerekes-n. 6. sz. 190 ELADÓ 2 szoba, konyha és mel­lékhelyiségből álCó ház 800 négy­szögöl telekkel és 2 hold gyü­mölcsös, Kecskemét, Vacsi-hegy 54. íz. Kalória. ÜRES hordók bérbe kiadók. — Kecskemét, Klapka-u, 3. sz. 5057 SZŰR ETELÖKÁDAK kölcsön kaphatók. — Értekezni: Kecske­mét, Budai-út 3—b. Fatelep. £048 Ist.rán-u. 24. sz. ÓRÁSMÜ HELYEMET Kecskemét, Kossuth-tér 5., Körösi textiles ta. helyére helyeztem át óraj.vítást KLADÓ Mz. Kecskemét, ZsitvaL pontosan és jótállással vállalok - faU 12. gz. vétei esetén el Pásztor Z. órásmester, 1S7 fogIalllató. 5051 ELADÓ, vagy bérbe kiadó 650, EI>AT>Ó ,,yönyürfl m{íbút0r kom hl-es hordó, szőlőprés is eladó. — Kecskemét, Mária-krt. S. sz. 5014 JÓKARBAN csőn eladó. - szap-utca 7. JÓKARBAN levő diófaháló - Kecskemét, sz. ol­Ka­5045 bináltszoba, 13 drb-ból áll, alkal­mi áron. — Érdeklődni: Kecske­mét, Rákóczi-út 38. sz. 5052 levő szivattyús kút ELADÓ A sószéktó 116. számú ház, mely áll 2 szoba, 2 konyha, 4 lónak való istálló és 2 disznó­csövekkel együtt, 250 forintért el-1 óiból. Azonnal elfoglalható. Fehér adó, esetleg kukoricáért elcserél- j Menyhért, Karácsonyi-falu. 5000 betű, észter] esetleg JíUKOriCatTL eieSULtM- ; wct L, Auuowowujria«i, «wvy . Ugyanott 250 cmx55 mm ELEGÁNS, uszályos menyasszo- ergán keveset használt szíj p ■ ru[la kölcsön kapható. Kecs­eladó. — Kecskemét, Voelker-íe lep, XIII.-u. 13—a. 5044 BOROSHORDÓK 3, 4 és 6 hek- tós méretben eladók, kifogástalan állapotban. — Kecskemét, Erkel- utca 6. sz. 5050 kémét, II., Szent Miklós-uica 20. szám. ______, 505-1 B icskiskunmegyei KÉPÚJSÁG politikai napilap Felelős szerkesztő és kiadó: NÉMETI JÓZSEF ELADÓK kisebb-nagyobb hor­dók és szüretelőkád. — Kecske-! 5046 Szerkesztőség: Kecskemét, Szé i chenyi-tér 1. Telefon: 26—19. és KISHASZONBÉRBE keresek 5- ; 25 22. sz. — Kiskunfélegyháza 10 hold között földet, a váró* kő- pázmány utca 8. szám — Baja zelében. — Kecskemét, S.mon jtartók Béla-ulca 8 Telefon : 143 EGY női varrógép és petrofor el­adó. — Kecskemét, Nagykőrösi-út. Szabó Ferenc füszerüztet. 5049 FiLADÓ asztali tűzhely és príma trágya. — Kecskemét, Liliom-u 5. sz. 4084 5047. Fökiadóhiva'al: Kecskemét, ~i Szabadság-tér la. Telefon: 22—09 Biticki kiugratja Molnár l el, aki egy két lépésit tesz a lab­dával, majd mintegy 8 mé­terről t éti he le lleniil ló a hálóba. 0:1. Továbbra is a halasiak rohamoz­nak. A közönségnek nem tetszik, hogy a szolnoki védők hazaadás­sal tiszláznak több estében. A 17. percben Molnár II. kezezése miatt szabadrúgást végez az SzMTE. Somodi átíveli a labdát a sorfalon, Sári azonban remekül véd. Egyre jobban belelendül a j vendégcsapat és a 36. percben ' egyenlít. Szegedi—Csépe—Kole- sánszki a labda útja, a halasi vé­delem már nem tud beavatkozni és Kolesánszki élets lövése ment- bctetletniil kerül a hálóba. 1:1. Fordulás után fokozódik az iram. A 15. percben meleg hely­zet adódik a szolnokiak kapuja előtt, a halasi csatárok azonban sorra hibáznak. A 24. percben szögletot ér el a vendégcsapat. Csépe szöglet rúgása pom­pásan száll a kapu elölt tel- lesein fedezetlenül hagyott Koiesánszkl fejére és onnan a hálóiba. 2:1. A szolnokiak átveszik a játék irá­nyítását. A hazai csapat beszorul. Szépen gördülnek a Szolnoki tá­madások, lábról-lábra vándorol a labda, pontos adogatásokkal kö­zelednek a csatárok a halasi kapu felé. A 27. percben Csépe-rSomo- di—Kolesúnszki hely cser és táma­dás után, Kolesánsaflki kiugrik és biz­tosain lő a hálóba. 3:1. A szolnokiak továbbra is iskola­játékot mutatnak be, és a hala­siak csak elvétve tudnak szóhoz jutni. A halasiak az első félidőben szép összjátékkal közelítették meg a vendégek kapuját. Sok pompás támadást vezettek és úgy lát­szott, hogy a szolnokiak vereség­gel térnek haza. A második fél­időben az SzMTE rákapcsolt, so­rozatosan vezette támadásait és végeredményben megérdemelten vitte haza a bajnoki pontokat. Az SzMTE kiegyensúlyozott csapat benyomását keltette. Kiss I. nagyszerű védéseket is bemu­tatott, a hátvédhármas csak a második félidőben nyújtott elfo­gadhatót. Az első félidőben a ha­lasi csatárok akciói következté­ben többször is megingott, a két fedezet jól támogatta a csatár­sort. Elől Kolesánszki, három gólján kívül, sok támadást ké­szített elő. Somodi és Barica i3 veszélyes, gyors csatárnak bizo­nyult. A KVSK-ban Sári több alka­lommal tisztázott nehéz helyzet­ben. A hátvédhármas a nagy nyomás alatt gyakran jött zavar­ba. Várhegyi tűnt ki leginkább közülük. A halasiak legjobbja Schverla volt, a védekezésben és a támadásban egyaránt nagyszerű játékot nyújtott. A csatársorban Vass nem ismételte meg vasár­napi játékát. Bilicki jő labdákat osztogatott, Molnár I. is megfe­lelt. — A IS találatos totó-szelvény .* 1. Di. Vasas—Textiles 2 (2:4), 2. Tatab.-Tárna—Dózsa 2 (1:3), 3. Szeg. SzMTE—Salgót. T. 1 (2:0), 4. Előre—Szombh. Lók. 1 (4:2), 5. Csepeli Vasas—Győri V. i (4:1), 6. BDSE—Vasas 2 (2:7), 7. ÉDOSz—Postás x (1:1), 8. Honvéd—Dorogi Tárna 1 (10:1), 9. Dunák. VSK—Ózdi Va­sas 2 (1:2), 10. Hatv. VSK— Salg. Vasas 1 (3:1), 11. M. Di­namó—Pápai Textil 1 (2:1), 12. Kecskeméti SzTE—Szegedi Honvéd x (0:0). Kecskeméti Nyomda Felelős vezető: Faragó Imre Elsőnek lenni a sporiban. elsőnek enni a munkában! Ehhez segít az MSlK-sportmozgalorn! Kecskemét, vezette: Köeztner. Mintegy 2000 néző veszi körül t a játékteret, amikor fél négy után S percceH kifutnak a csapatok: fgy állnak fel; KSzTE: Varga — Nyer­ges, Uzsoki, Seres — Szőke, Mol­nár — Nagy M., Szabó, Uzsoki I, Laci, Nagy. — Sz. Honvéd: Pa­lotai — Vince, Barát, Kovács — Kókai, Remzső — Bojtos, Kcrom, Rózsavölgyi, Ciráki, Burkus. A KSzTE azonnal támadásba lendül. Nagy M. szabadrúgásból fölé bombáz, majd az előrehúzedó Szőke lövése kerüli el a kaput. A 8. percben Laci remek cselekkel nyargal le a balszélen, beadása azon­ban elsuhan Uzsoki I. elölt. Nyomban utána Uzsoki I. várat­lanul remek lövést zúdít kapura, illetve a kapu fölé. A Honvéd a 20. percben vezeti első veszélyes támadását. Rózsavölgyi kiugrik, Uzsoki azonban utánaered és szög­letre szerelt. A 27. percben meleg helyzet adódik a KSzTE kapuja elő1!. Lábról-lábra vándorol a labda, végül Bojtos kapásból mellé lő Ma^t a Honvéd tervszerűbben ját­szik, többet is támad. Rózsavöl­gyi megkeveri a védelmet, átadá­sát Burkus bombázza kapura, Var­ga kiüti a labdát és csak Burkus fö'élövéee „szabadítja fel“ a K. SzTE kapuját. A 38. percben óri­ási szegedi helyzet marad kihasz­nálatlanul. Ciráki puhán ívelt lab- ciáját Burkus gólhelyzetben fölé vágja. A 42. percben viszont a KSzTE szerezhetné meg a veze­tést. Laci pompásan szökteti Na­gyot, a balszélső a kapura veszi az irányt, eleden lő, lövését Palló-« tai k’ű'i, Uzsoki azonban lekésik! az akcióról. Szünet után Nagy pompásan g húz kapura, ahelyett, hogy bead-« ná a labdái, éles szögből fölé lö Szőke vezet ezután nagyszerű tá­madást. Kicselezi Cirákit, még viszi is a labdát, majd a kapu e'é ível, de Nagy egy gondolattal le­késik. Kiegyensúlyozott, változatos a játék, feltűnik, hogy Szabó, a KSzTE jobbösszekötője, alig ta­lálkozik a labdával. Minden meg­mozdulása arra következtet, hogy egészségileg nincs teljesen rend­ben. A 23. percben Rózsavölgyi bomba-szabadrúgása a felső lécen csattan. A közönség követeli, hogy Szamosi jőjön be a pályára, és a 26. percben Szabó helyett Szamosi áll be, a balfedezet helyére megy és Mol­nár jön előre a csatársorba. Nyom­ban a Honvéd is cserél, Burkus helyére Fodor jön be. Rózsavölgyi érvénytelen gólja után a mérkőzés befejezéséig támad a KSzTE, Mol­nár fölé lő két biztató helyzetből. Három szöglet is jelzi a KSzTE fölényét, de — akárcsak multheti beszámoíónkban is közöltük, — a csatárok reggelig se rúgnának gólt. Végig erősiramú, változatos mérkőzés volt. A KSzTE többet, a Honvéd veszélyesebben támadott. A második félidőben helyenként » Honvéd 5 percig is alig tudott átjutni a félpályán, a KSzTE csa­tárai azohban átütő erő híjjn kép­telenek voltak bevenni Palotai ka­puját. A szegedi csatárok próbál­kozásait csírájában fojlotla el leg­többször a kitűnően játszó KSzTE- védelem. Mindent egybevetve, egyik ctstiíi sem érrlemelf volna S I MI&liireSc ém sápi*óEiI■•€!eíesek j — Must- és borfokolók, vegyi hő- — JÁNOSHALMÁN, a földmű-1'ELADÓ modern konyliabercude- mérők OFOTÉRT-nál. Optikai, Fi- vesszövetkezet, szeptember 24-én, I zés, nehéz teleháló, konyhakre- nommechanikai és Fotócikkeket vasárnap délelőtt 10 órakor tartja , dyne, szekrény, kombináltszek- Értékesítő Vállalat 180 évi közgyűlését a Szabadság ! rény. — Kecskemét, Rúkóczi-út _____________I___________... Mozi helyiségében. A közgyűlésre 38. sz. Bútorokat, porcellánokat — NEHÉZ az újság olvasása ezúton szeretettel hívja meg tag- veszek. 5093 Messzire kelt tartani? Nem Iá: jait Pontos megjelenést kérünk KÁLYHA eIadó, Salgötarjáni Per. befuzn. a tűbe? Biztos jele an- A vezetőség.________________192 ta lláronJaknás. _ Kecs­sége's. Egv s“miiv\ZnUrkusSmL BLADÓ Kiskunfélegyháza Ná- kémét, Yörösmarty-u. 2, sz. 5055 szerésztől, — otáaa könnyen Iát. dasdy-utca 4. szám alatt^ h&z, - körüli, teljesen egyedül­ír, olvas és kézimunkázik. Kecs nap portavai, gazdálkodónak a - £,,ó gépész-ember vagyok, ház­kemét, Szécbenyi-tér 167 ka'mas.__________________'' tarfásvezetőm van. örökbe fogad­- A kecskeméti ~Földművesszö- MEGBÍZHATÓ középkorú háztar- nék egyjólelkü, egészséges kis- hír»i- FolUívint tasi alkalmazottat keresek azon- Unjt, 8—10 eves kong. Édes­ve keze hírei. Felhívjuk dohány- Kecskemét Baicsv Zs-u gyermekként kezelném és jövőjét termelőink figyelmét, hogy kaccs- ’ ’ biztosítom. Ha gondolják, úgy dohány termesztésére lehet jelent- 5zam-_____________________ mielőbb választ kérek: Horváth k ezni. Átvételi ára 160 forint. Bő- ÓRÁS MŰHELYEMET Kecskemét, Péter gépész, Baja, post-restan- vebb felvilágosítást a Földműves- ICossuth-tér 5., Körösi textiles ta. 191 szövetkezet bármikor megad. 16C helyére helyeztem át. órajavítást EIADÓ ház. Kecskemét, Zsitvai­— RÉTHEY Gyula üveges, por- r?u7?nr V Vrflsmester. ' *' ° 1S7 íal1?’12- Sz‘ Vétel eseté“ *1'