Bácskiskunmegyei Népújság, 1950. szeptember (5. évfolyam, 122-147. szám)

1950-09-12 / 131. szám

A NÉPÚJSÁG SPORTJA A szolnokiak csatársora eredményesebbnek bizonyult Szolnoki MTE—Kecskeméti SzTE 3:0 (3:0) Szolnok, vezette: Molnár A két csapat összeállítása a kö- Teükező: Szolnoki MTE: Kiss I., >— Kiss II., Rátfai, Vörös — G. Kis, Nagy L., — Szegedi, Biró, Somodi, Barica, Koiesánszki. — KSzTE: Varga, — Nyerges, Uzso- ki II., Seres, — Szamosi, Molnár, Nagy M„ Szőlke, Szabó, Laci, Nagy. A szolnokiak azonnal óriási len­dülettel támadnak. Barica szögle­tét Szegedi hatalmas erővel vágja a felső lécre. Állandóan a kecske­méti kapu előtt pattog a labda és már a 6. percben a hálóban táncol. Szabadrúgás után a sorfal mellett Bíró kapja a labdát és kényel­mesen gurít a hálóba. 1:0. (Bírót teljesen szabadon hagyták a védők.) Továbbra is a hazai csa­pat rohamoz, a KSzTE csatársora képtelen a labdát tartani. Az SzMTE pompásan játszik. Hely- cserés akció után Somodi kiugrik, beadását Szegedi alig fejeli iölé. A 16. percben Barica vezeti a lab­dát, mintegy 22 méterről váratla­nul kapura bombáz és , lövése nyomán a labda a meg­lepett Varga kezéről a hálóba pattan. 2:0. A 26. percben Laci remeik labdát ..tálal“ Nagy elé, a balszélső lö­vése alig kerüli el a kaput. A 30. percben Koiesánszki ellenállhatatlanul tör ki, Varga kétségbeesetten eléje vetődik, de hiába, Kole- sánszki mellette biztosan lő a hálóba. 3;0. A gól után az SzMTE lefékez, Kecskemét támad állandóan. Laci —Szőke—Nagy a labda útja, de a balszélső lövése újból célt tévetzt. A 32. percben a KSzTE edzője le­hívja Lacit a pályáról és Sármássit küldi be helyére. Sokat támad a KSzTE. Nagy elemében van, pom­pás lefutásokkal veszélyezteti a szolnokiak kapuját, de a befejezé­sek nem sikerülnek. Fordulás után Nagy elfut, de tiszta helyzetből mellélő. Egymás­után teremtik a gólhelyzeteket a KSzTE csatárai, de Szabó a kapu] torkából sem tud a hálóba találni. Cseréket eszközöl a KSzTE. Szabó lesz a balszélső, Nagy a balösz- szekölő, Nagy M. a középcsalár, de ez sem segít. Iszonyatos gólképtelenségben szenvednek a kecskeméti csa­tárok. A szolnokiak szórványos támadá­sai mindig gólveszélyt jelentenek, Koiesánszki kiugrik és Uzsoki csak nagy üggyel-bajjal tudja ti- választani a labdától. Kiegyensú­lyozott a játék. Somodi beodását Koiesánszki átlépi, Szegedi óriási gólhelyzetben fölé bombáz. Újból változtat a KSzTE. Szőke és Sza­mosi is helyet cserél. Szamosi át­adását Nagy M. fejjel továbbítja kapura, Kiss I. a kapufa segítsé­gével ment szögletre. Állandóan a KSzTE támad, csatárai azonban gól képtelenek. Az utolsó percek­ben Nagy Mihály két lépésről sem tud a hálóba találni. A szolnokiak óriási lendülettel valósággal lehengerelték a kecs­kemétieket. Az első félórában a KSzTE egyszerűen nem bírt az ötletesen, szellemesen rohamozó, helycseré» akciókat sorozatosan vezető szolnokiakkal. Pompásan gördültek a hazaiak támadásai, keresztlabdákat is bőven láttunk csatáraiktól. 3:0 után a KSzTE magára talált és szép összjátékkal közelítette meg a hazaiak kapu­ját, gól elérni azonban nem sike­rült. Az edző által elhamarkodott.' meggondolatlan csere óriási előnyt jelentett a szolnokiak szá­mára, mert a fiatal Sármássi szá­mára idegen helyet jelentett a jobbszélsö helye. Fordulás után a KSzTE sok gólhelyzetet teremtett és hagyott ki. Hiába vezették a kecskemétiek a jobbnál-jobb támadásokat, a csatársor reggelig se rúgott volna gólt. Egyénileg a kecskemétiek kö­zül Varga csak a második gólról tehet. Uzsoki volt a védelem osz­lopa, hibátlanul játszott, de Seres is méltó társa volt. Nyergest többször átjátszották, a fedezetek közül Szamosi volt a jobbik, adogatásai legtöbbször sikerültek, Molnár igyekezett, de sem a vé-1 dekezésben, sem a támadásban nem nyújtott kielégítőt, a csatár­sorból Nagy pompásan játszott, remekül tört ki, de lövései nem sikerültek. Szabó és Nagy M. is veszélyes volt, többször kísérletez­tek egyénileg is, de a befejezésbe mindig hiba csúszott, Szőke jól vitte fel a labdát, azonban a ka­pura egyáltalán nem veszélyes Laci, amíg játszott, néhány jó ado­gatással tűnt ki. A fiatal Sár­mássi a számára idegen helyen nem volt veszélyes. Szeptember 15-ig lehet nevezni az alapfokú labdarugó bajnokságokra A halasiak már 3:0-ra vezettek Kiskunhalasi YSK—Szegedi Textil 4:4 (3:1) Szeged, vezette: Bácskai Még emlékezetünkben van az új útakon haladó magyar sport első állomása: a mezítlábas bajnokságok lebonyolítása. Azóta már sok olyan labdarúgó került az élvonalba, aki először a mezítlábas bajnokságok keretei között jutott szereplési le­hetőséghez. Az alapfokú labdarúgóbajnoksá­gok a mezítlábas bajnokságok 4o- vábbvivői. Már 1948-ban megren­dezték az alapfokú bajnokságokat tavasszal és ősszel egyaránt. És — miként már a mezítlábas baj­nokságok során is kitűntek jó labdarúgók — így az alapfokú baj­nokságok alatt is „kinőttek'’. A salgó'arjáni Bablenát is az alap­fokú bajnokságokon „fedezték“* fel. Az alapfokú bajnokságok során új csapatok ismerkednek meg a labdarúgással. A bajnokságon Ke­resztül minden szervezet dolgozói­nak meg van a lehetősége a spor­tolásba való bekapcsolódásra és részvételükkel, valamint a szocia­lista szektorok dolgozóinak döntő bekapcsolásával hozzájárulnak a szocialieta tömegsport kiépítésé­hez. A falusi sport megerősödésének alapja az alapfokú labdarúgóbaj­nokság. A tszosék, gépállomások újonnan alakuló és már megalakult csapatai között kell különösen folytatnunk a felvilágosító mun­kát, hogy minél többen nevezzenek be a bajnokságokra. Ez a bajnokság is a békéért való mozgalom megerősítését, tömeg­sportmozgalmunkat és az MHK-t szolgálja. A győztesek pedig jel­vényeket kapnak és ősszel beosz- szák őket a kerületi bajnokságok mezőnyébe. — .4 12 találatos totó-szelvény: 1. Magyar—Albán (elmaradt), 2. Szomb. SzMTE—M. Din. 2 (2:4), 3. Sopr. Lók.—T. Építők x (1:1), 4. Szeg. Lpk.—Szolt). Lók. 1 (3:1), 5. Szóin, SzMTE— KSzTE 1 (3:0), 6. CVSK— BSzSE x (1:1), 7. GySzSE—K. Textiles 2 (2:3) 8. Ssztp. Tárna— Perecesi T. 1 (1:0), 9. Sujh. Épí­tők—K. Építők 1 (2:0), 10. Salg. Vasas—Klstext 1 (4:0), 11. M. Szpárták—M. Dinamó 2 (1:3), 12 J. Dinamó—Tb, Szpárták x (1:1), 13. Gázgyár—Építők KSE 2 (1:2). 500 néző előtt, az alábbi össze­állításokban futottak ki a csapa­tok: KVSK: Sári, — Szögi, Várhe­gyi, Molnár II., — Sctoverla, Riah- ter, — Vass, Bélieki Gáspár, Ólán, Molnár I. (Czinger, Fodor). — Textiles: Gergely, — Fiili&p, Gal- góczi, Bodó, — Bozóki, Bioó, — Czene, Héger II., Tóth, Gvimesi, Bíró. (Pétervári, Sebesi). Azonnal a hazaiak lendülnek támadásba, a halasi védelem azonban egyelőre tiszlázn: tud. Molnár II. miatt szabadrúgás kö­vetkezik a KVSiK ellen. Czene | szabadrúgásából szöglet lesz, a szögletet Sári remekül lehúzza. Az ellentámadás során a KVSK is szögletet ér el, Riohter ívelt lab­dája azonban Gergely zsákmánya lesz. Nagyiramú a küzdelem, mindkét csapat egyformán tá­mad. A 29. percbeu Gáspár-Oláb- Vass a labda útja és a .jobbszélső mintegy 8 méterről védhet* lilenül lő a bálólba. 1:0. A gól után tovább rohamoz a KViSK, ötletes támadásokat vezet. A 33. percben Várhegyi előrevá- goít labdájával Vass kiugrik és a kapust is kicselezve gurít a hálóba. 2:0. A gól után néhány lúlkemény be- iemenés tapasztalható, a játékve­zető nyugatomra inti a játékoso­kat. A 38. percben Sdbverla hoz­za fel a labdát, Gáspár elé ját­szik, Galgóczi a gólvonalon ment. A 43. percben ötletesen adogatnak a halasi csatárok, a Textil vé­delme nem tud menteni és Vass mintegy 10 méterről a bálóba vágja a labdái. 3:0. Kezdés után Molnár II. elcsú­szik és Héger II. éle» lövéssel lő a hálóba. 3:1. Fordulás után szabadrúgáshoz jutnak a szegediek, Bíró bombá­ját Sári bravúrosan védi. A Tex­til átveszi a játék irányítását, a Kt§hírek és appóhirdetések — ORVOSI HÍR. Dr. Batka szülész-nőorvos Báthory-u. 8. sz. alatt rendel. 4974 — NEMCSAK a jó töltőtoll a fontos, hanem a jó tinta is. Jé töltőtolltintát Márkus látszerész mester töltőtollszaküzletében vá sárolhat Kecskeméten, a Tóth- patika mellett, Széchenyi-tér. Kimérve Is kapható. 167 ÁLLAMI tisztviselőnő bútorozott szobát keres a IV. kerületben. — Cím: Kecskémét, Bethlen-város 62. sz. 4905 — ÁLLAMI VÁLLALAT azon­nali felvételre keres tárgyalóké­pes nőket és férfiakat Baján. Je­lentkezés délelőtt 8—11-ig. (Baja Munkácsy M.-U. 3. sz.) 4932 ELADÓ 240xl40-es üvegajtó, 185x118-as ablak spálétta), 235x15-ös redőnyös üzletajtó. — Kecskemét, Dózsa Gy.-út 9. szám alatt. 4933 BEJÁRÓNŐT házi munkára fel­veszek azonnal. Kecskemét, Dó­zsa Gvörgy-út 9. 4934 BLADÖ 8 darab k'b. 3 bektós ce­ment kád. Kecskemét, Nagykő­rösi utca 33. Szekeres. 4939 200-AS motorkerékpárt vennék príma állapotban. — Cím: Táz- lár, Gépállomás. 172 DR. MÁNDOKI Antal orvos ren­delőjét Kecskemét, Rákóczi-út 20. sz., I. emelet alá helyezte át. 4944 ELADÓ modern, szép kombinált- szekrény, olcsón. — Kecskemét, Tatár-sor 35. sz. 4948 Jó állapotban levő 6 hektós bor­dó eladó. — Értekezni lebet: Kecskemét, Kőhíd-u. 15. sz. KÖZPONTON különbejáratú szo­ba kiadó. — Kecskemét, Mária.u. 12. sz. 4971 ELADÓ egy kályha. — Kecske­mét, Szabadság-tér 3. Kemény kesztyűsüzlet. 4937 ABLAKTOKOK, ablakszárnyak, ajtók eladók. — Kecskemét, IV., Bethlen-körút 16. sz. 4969 NAGYKŐRÖSI központon levő szollá, konybás, kamrás bérleti lakásomat elcserélném Kecske­méten hasonlóért. — Cím: va­sárnaponként. Kecskemét, Talfái- köz 12. sz.,* hétköznap: Schiffer- eipőgyár, Sebők Lajosnál, hivata­los idő alatt. 4910 ELADÓ sutu, daráló, kádak. — Kecskemét, Szabadság-utca 3. sz. alatt- 4965 I,EGELŐ kiadó. 60 hold gyep őszi-téli legelőre kiadó. — Érdek­lődni : Kecskemét, Horváth Dö- me-utca 6. sz. 4967 MENYASSZONYI ruhák, fátyo­lok, koszorúslány ruhák, vőlegény- ruhák kölcsönzése. Albertné, Kecs kémét, Csáky-u. 9. sz. 4953 ELADÓ Városföldön 2 öl árpa­szalma, 5 öl tisztabúzapolyva és törek. — Értekezés: Kecskemét, Csongrádi-út 4. sz. 4936 1 TAKARÉKTÜZHELY, 1 kályha és 1 csillár eladó. — Értekezni: Kecskemét, Margit-u. 1. sz. 4962 BEJÁRÓNŐT felveszek liáztar. tási munkára. 7—11-ig. — Kecs­kemét, Mátyási-u. 9. sz. 4961 ELVESZTETTEM zsebórámat Kecskemét belterületén, vissza­adás esetén 100 forint jutalom. — Cím: a kiadóban. 4968 EGY olcsó ló eladó. — Kecske­mét, Szarvas-u. 18. sz. 4966 KEMÉNY kesztyű- és divatáru­cég szeptember 15-től árusítását Iíátonyi Lipót textilüzletében foly­tatja. — Kecskemét, Szabadság- tér, ref. bérház. 4964 ELADÓ Kecskemét, II. kér., Sza­lag-utca 30. sz. ház. 4894 250 KÖBCENTIS Zetka motorke­rékpár. 6—7 bektós hordók, háló- szobabútor, egy modern ebédlő­bútor, varrógép, hat új kárpito­zott szék eladó. — Kecskemét, Széchenyi-körút 13. sz. 4970 PERFEKT könyvelő hosszú anyagbeszerzői és anyagraktári gyakorlattal elhelyezkedne, lehe­tőleg Baján. — Cím: a kiadó­ban. 3736 ÉLADÓ 1 >drb kád, kb. 20 :il-es príma, vagy borért is elcserél­hető. — Kullai Pál, Kecskemét. Dózsa György-út 13. sz. 4947 Bdcskiskunmegyei NÉPÚJSÁG politikai napilap Felelős szerkesztő és kiadó: NÉMETI JÓZSEF Szerkesztőség: Kecskemét, Szé chenyi-tér 1. Telefon: 26—19. és 25—22. sz. — Kiskunfélegyháza: Pázmány-utca 8. szám. — Baja Bartók Béla-utea 8. Telefon: 143 Főkiadóhivatal: Kecskemét, Szabadság tér la. Telefon : 22—09. Kecskeméti Nyomda Felelős vezető; Faragó Imre halasiak visszaesnek. A 15. perc­ben óriási kavarodás ke.elkezik a halasi kapu előtt, a védők négy­ízben mentenek a gólvonalról. Érik a gól és a 17. percben meg is születik, llelycserés támadás után Gyiimesi lövése a hálóba jut. 3:2. Továbbra is a Textil támad. Hé­ger II. pompásan szökteti Czenét, a jobbszélső bekanyarodik és védbetetken lövéssel kiegyen­lít. 3:3. Az iram fokozódik, nagy küzde­lem indul meg a győztes gólért. Egv összecsapás után Sári meg­sérül és helyiére Czinger áll be. Ugyanakkor Várhegyi helyett Fo­dor is a pályára jön. A 42. perc­ben Molnár I. magasan íveli be a labdát és Vass a kifutó kapus felelt a hálóba fejel. 4:3. Már úgy látszik, hogy a halasiak győztesen hagyják el a pályát, amikor az utolsó másodpercek­ben a két szé'lső akciója után Czene közvetlen közelről a hálóba bombáz. 4:4. Jóiramú, változatos mérkőzés volt. Az első félidőben a halasiak csatársora ötletes adogatásokkal közelítette meg a szegediek kapu­ját és megérdemelten jutottak ve­zetéshez. Szünet után a halasiak elbizakodottan léptek pályára. A Szegedi Textil azonban neim csüg­gedt és kihasználta a halasiak el­bizakodottságát. 3:3 után ismét rákapcsoltak a halasiak és k'- egvensúlyozottá vált a játék. A mérkőzés izgalmakban bővelke­dett, ezért a nézők az utolsó percig kitartottak a helyükön. A mutatott játék alapján a döntet­len igazságosnak mondbaó. Egyénileg Sári több nehéz hely­zetben mentett, a védelemből Vár­hegyi rengeteget dolgozott, a két szélsőlhátvéd is megállt* a he* lyiét, a fedezetek sok jó labdát ad­tak előre, a csatársorból Vas tüul ki, akinek minden megmozdulása veszélyt jelenteit. Utána Molnár I. következik, aki ugyancsak sok gyors támadást vezetett. A szegediek védelme csak szü­net uián nyújtott elfogadhatót. Az első félidőiben nem tudták meg­találni a halasi támadások ellen­szerét. A csatársorból Gzene tűnt ki, Héger és Gvimesi is jó érzék­kel szöktette több alkalommal csatártársait. TOTO Beérkezett 134.061 darab tipp- szelvény. 12 találatos szelvény nincs. 11 találatost 27-en értek el és ezek 24.084 forintot kapnak. 10 találatos 369 van. Egy-egy 180 forintot kap- 9 találaté» 2199 szel­vény, ezek 30 forintot nyertek fe­jenként. Száz szónak is Egy a vége EZREKET hoz tippszelvénye. Torkol y Tűsűr !ás Bor- és Gyümölcsszeszfőzde N. V. kecskeméti telepén azonnali ellenszolgáltatás ellenében 175