Bácskiskunmegyei Népújság, 1950. szeptember (5. évfolyam, 122-147. szám)

1950-09-26 / 143. szám

A NÉPÚJSÁG SPORTJA A 8. percben már 3:0 volt az eredmény Szegedi Lokomotiv— Kecskeméti SzTE 4:1 (4:0) Szeged, vezette: Rolléder. A csapatok a következő össze­állításban léptek pályára. Sz. Lo­komotív; Uhrln — Sebők, Veres II., Vörös B. — Bekker, Radnai— Tóth, Csanádi, Vörös I., Kecskés, Szalai. KSzTE: Varga — Nyerges, Uzsoki I., — Szőke, Molnár — Nagy M., Szabó, Borbély, Laci. Nagy. -v Óriási lendülettel kezd a Lokomotív. A 2. percben Bekker mintegy 35 méterről ívei kapura, a távoli lövést Varga kiejti és a villámgyorsan berobogó Szá­lát a hálóba emeli. 1:0. A KSzTE védelme megzavarodík. Az 5. percben Vörös és Szalai pompás helycserés támadást vezet, a KSzTE védelme nem tud be­avatkozni az akcióba, Varga is hiába fut ki kapujá­ból, Szalai könnyedén a hálóba emeli a labdát. 2:0. A 7. percben szabadrúgáshoz jut a KSzTE, Nagy M. bombáját azon­ban Uhrin remekül védi. A 8. percben Szalai a halszélen villám­gyorsan fut el, beeadásszerű lö­vése először Uzsoki bán akad meg, Vörös eié pallan a labda, a közép­csatár pedig éles bombát zúdit ka­pura, Uzsoki i. belelép a lövésbe, do a labda Tóth o’c kerül és a jobbszélsö mintegy 6 méterről a hálóba vágja a lab­dát. 3:0. A gól után a KSzTE is szóhoz jut. Nagy elfut, de beadását Uh- rin lehúzza a rárohanó csatárok elöl. Borbó'y szögletet harcol ki, a berúgás után Szabó alig lő fölé. I.estalktikát alkalmaz a Lokomotív és a fortély jól beválik, a KSzTE csatárait sorra állítják lesre. A 40. percben Szalai—Kecskés a labla útja, Kecskés hátrafelé küldené a labdát, de az a menteni akaró Nyerges kezét éri. A játékve­zető 11-est ítél és a büntetőt Csanádi értékesíti. 4:0. Szünetben a kecskemétiek cse­rét határoznak, el. Nyerges kima­rad, Szőke lesz a jobbhátvéd és Szamosi jön be fedezetnek. A második félidőben előbb a Lokomotív veszélyeztet. Csanádi átadását Kecskés hatal­mas erővel vágja kapura és a labda a kapufát érintve kerül csak a kapu fölé. Lassan a KSzTE veszj át a játék irányítását, a hazaiak most nem kí&érletezndk lestakti­kával. Borbély kiugratja Nagy Mi­hályt, de a jobbszélső kitűnő hely­zeten fölé lő. A 14. percben Bor­bély pompás labdával szökteti Na­gyot, a balszélső jól húz el, de ahelyett, hogy beadná a labdát, éles szögből fölé lő. Most többet támad a kecskeméti együttes. Bor­bély megugrik, de Veres ll-löl szo­rongatva csak gyenge lövést küld kapura és Ührin szögletre ment. A 28. percben Molnár íveli előre a labdát, a védők felett átszáll a labda és Nagy Pál a kimozduló kapus elől a hálóba helyezi. 4;1. A 31. percben Laci szögletet ér el, ő íveli a labdát befelé, Szamosi tejese alig kerüli el a sarkot. A 33. percben Csanádi helyett Juhász jön be a pályára. A KSzTE állandóan három védőn, majd kiugratja a középre húzódó Nagyot, gólnak látszik az eset, Uhrin azonban vak­merő vetődéssel menti meg kapu­ját a góltól. Egyénileg Varga az első gólná; 6Úlyos hibát vdtett, Uzsoki ezúttal is csapata legjobbjának bizonyult, Nyerges sokat mentett, bár Szá­lait többször nem tudta szerelni. Uzsoiki I. nem vallott szégyent, de mozgásán játszott, hogy nem hát­véd. Szőke mint fedezet játszott jobban, Szamosi a 10 perces be­melegítés után feljött, Molnár visszaesett formájában, a csatársorban Szabó volt a legjobb. Utána Nagy Pál, Bor­bély, Nagy M., Laci a sorrend. Szamosit kihagyták Érthetetlen, hogy a kiváló ké- peisségű, rokonszenves Szamosi­nak nincs állandó helye a KSzTE- ben. Műhiba és szakszerűtlenség a technikás, sportszerű Szamosival a tartalékok, vagy az egyíélidősök kenyerét etetni. Az pedig egyenesén nevetsé­ges, hogy a második félidőben a jobbfedezet Szőke és a jobb­szélső Uzsoki I. töltötte be a két hátvéd szerepét. Nyerges kicserélése is helytelen volt.. Azért váltották le, mert az első félidőben néhányszor kemé­nyen csapott össze ellent eleivel és tartani lehetett, hogy a második félidőben a kiállítás sorsára jut. Nyerges a szokott, belemenős já­tékát nyújtotta, de a sporkszerüt- ség határát nem lépte túl, játéka következtében nem sérült meg senki sem. Szünetben tigyelmez- letnj — de semmiesetre sem ki- cseréni — kellett volna Nyergest. \inrs az edzőnek szabad keze Az összeállítások és cserék al­kalmazásánál tehát ezúttal is döntő hibák csúsztak be. Az edző áhal hétközben közölt csapatösz- szcállítás (melyben a jobbszélső a jobbszélső helyére volt állítva) menthetetlenül igazolja, hogy az összeállításoknál az edzői szabad­kéz papíron van meg. Az edző nem végezhet rossz munkál, hi­szen a második félidőben mindig erősíteni tud a KSzTE még ide­genben isv a játékosok erőnléte kitűnő. Azonban Beretvás Dezső, a csapat egyik vezetője, beleavat­kozik az edzői teendőkbe és ha az edzővel nem egyezik a véleménye, akkor az edzőnek hallgass lesz a neve. Márpedig a játékosok ké­pességeit az edző ismeri a leg­jobban és ha az edzőnek nem biz­tosítják az összeállításoknál és cseréknél a szabadkezet, akikor új­ból ilyen nevetségek születnek, hogy a fedezet és a jobbszélső lesz a két hátvéd. Ez pedig csak további vereségeket jelenthet még abban az esetben is. ha a csapat erőnléte kitűnő. Jobbtól kikapni nem szégyen Szegedi Honvéd— Kiskunhalasi VSK 4:0 (2:0) Szeged, vezette: Dobszai. Így álltak fel: Sz. Honvéd: Pa­lotai — Vince, Barát, Kovács — Fodor, R&mzsió — .Bőjtös, Korom, Rózsavölgyi, (líráid, Bárkus, — KVSK: Horváth — Fodor, Vár­hegyi, Szögi — Schverla, Richler 11, —• Vas*, Bilicki, Gáspár, Mol­nár I, Göndör 11. (Rlebter 1.) Pontosan negyed 10 órakor in­dult el útjára a labda és mindjárt veszélyes helyzet alakul ki a Honvéd kapuja a lőtt, Göndör II. beívelt labdáját azonban Palotai lehúzza. A túlsó oldalon szögletet ér el a Honvéd. Rózsavölgyi lab­dája veszélyesen kanyarodik a '.kapu felé, de Fodor ott áll a gól­vonalon és kivágja a labdát. Si­kertelen halasi támadások után a 8. percben Rózsavölgyi hosszan clőrcvá- gott labdája Jínrkus elé kerül cs a balssébö lövése a háló­ban akad meg, 1:0. A gölra sorozatos támadásokkal válaszo1 a KVSK, a szegediek vé­delme azonban mindig a legjobb­kor lép közbe. A Honvéd ritkább támadása állandó veszélyt jelen­tenek, C'iiráki a kapunak háttal állva lő kapura, a górnak látszó lövést Horvállh bravúrosan védi. A 26. percben kitűnő egyenlítési alkalma van a KVSK-nak. Mol­nár I. labdájával Gáspár kiugrik, már csak a kapussal áll szembe, de lövé­se elkerüli a kaput. A 34. percben, szabadrúgás után, Ciirákí fejese a kapufáról újból támad. Szabó remekül kígyózik át u{ca g — Dr S2EGSKAY Dezső ügyvédi irodáját éthe yezte Kecskemét, WeS'Selényi-utca 10. szám alá. Uj ieleíonszám: 21-37. 5141 IÍÍNhíi*ek és apró hírei elések — A KECSKEMÉTI KíliSOSZ HIRIEI: Folyó hó 27-én este fél 8 órakor taggyűlést tartunk, melyen minden kartárs saját érdekében jelenjen meg. A taggyűlés -beszá­molóját központunk kiküldöttje tartja meg. 'Megjelenésére számí­tunk. Vezetőség. 169 *— MEGHÍVÓ alakuló közgyű­lésre. Az alakulóban tevő -Kecske­méti Lófogatú Teherfuvarozók Szövetkezete » Kecskeméten, 1950. évi október hó 3. napján délu'.án 5 órakor Kecskemét, Klapka-u. 2. szám alatt (OKISz-ki rendeltség székházéban) tartja alakuló köz­gyűlését. Az alapftők felhívják az üzletrész-jegyzőket, ho-gy az ala­kuló közgyűlésen pontosn megje­lenni szíveskedjenek. Tárgysoro­zat: 1. Az alapítók beszámolója. 2. Határozat a Szövetkezet meg­alakulásáról. 3. Az alapszabály megállapítása. 4. Határozat az FÉL hálószoba, puli',áros, -eladó, Kecskemét, IV, Vízkelethy utca 2 Udvarban. 5139 HASZNÁLT 12x23-as. 6 rámás palettás, 3 drb ablak eladó. I'ker- ablaknalk könnyet) átalakítható. B. Kovács asztalos, Csáky utca t. Kecskemét. 5138 ELCSERÉLNÉM La'kitelek, XM. utca 16. sz. csinos kis kortes csa­ládi házamat Kecskeméten ha­sonlóért. Érdeklődni lehet: Kecs­kemét,’ Csóka-utca 48—50. szám 3. ajtó. 5127 KOMOLYABB, gyermekszerető mindenes leányt állandóra felve­szek, érdeklődni lehet: Kecsike- mét, Rákóczi-út 2. Gyógyszertár. 5137 HAT új kárpitozott szék, 5 hek- tós hordó, modern ebédlő -eladó. Kecskemét, .Széchenyi kft. 13. sz. 5136 KECSKEMÉT kécskei beton men­tén, 7—8 km között, f-alteragyag — NEHÉZ az ujeág olvasása* Messzire kell tartani? Nem iá- befűzni a tűbe? Biztos jele an­nak, hogy már szemüveg szük­séges. Egy szemüveg Márkus lát. szerésztől, — utána könnyen lát, ír, olvas és kézimunkázik. Kecs­kemét, Széchenyi-tér. 167 KECSKEMÉT, Csongrádi-út 32. szám alatti szoba, konyha és elő- szobás lakásomat, mellékhelyiség­gel elcserélném hasonlóért. 5061 — Must- és borfokolók, vegyi hő­mérők OFOTÉRT-náfi. Optikai, Fi­nommechanikai és Fotócikkeket Értékesítő Vállalat. 180 — RÉTHEY Gyula üveges, por­celán, képkeretező üzletét Kecs­kemét, Nagykőrösi-utca 17. sz. alá (volt OTI) épület mellé he­lyezte. 178 ELADÓ hordók 6—7—8 hl. Kőhíd utca 34. sz. 5104 ELADÓ villa gyümölcsössel, Kecv kapható. Szabó Istvánná. ___5140jkemét> Czoüner köz 81/c. Özv. ü zleírészjegyzök tagságának kór- NEMZBTI vállalat tisztviselői ró-, Tóthné. A A r> — — r. k - , MA - JA c- A rt A p iFrtl désében. 5. Az igazgatóság és 'fel­ügy előbi zott,ság tagjainak megvá­lasztása. 6. Határozatok az ala­pítók felmentése és az alapítási 5112 költségek megtér ft és e kérdésében. Téglagyárak NV kecskeméti tele. Az alakuló közgyűlés aktkor foatá- Pe. Kecskemét 5135 rozatkópe-s, ha a közgyűlésen az' CSALÁDTAGNAK magános nőt üzletrészjegyz-ök kétharmad része keresek gyermek mellé. Baja, Daru- jelen van és legalább kétharmad janics-utca 6. Tanítónő. 3739 részük a megalakulásra szavaz. A i------------------------;--------——— kö zgyűlésen minden üzletrész- , ELADÓ 7 hl. hordó egy fenékkel jegyzőnek egy szavazatta van. Sza-| és 'k;.s takaréktűzhely Kecskemét, vazni személyesen vagv me-gha­szetee keres 4—5 bútorozott szó- gLVESZETT j drb 6zgke ártány bát a központon, vagy annak kor- j „ nyékén. Címet kér: Szeged-vidéki Megtaláló vagy nyomrave­zető 100 Ft jutalomban részesül. Kecskemét, Cédulaház utca 1. sz. 5109 HEVES megyei dinnyés feles- dinnyetermésre földet keres. Ér­deklődni lehet Langó János Heves megye, Csány, Jókai utca 13. 5108 talmazott útján tehet. Meghatal­mazott csak szövetkezeti -tag le­het. Egy tag csaik egy tagot kép­viselhet. Kelt, Kecskeméten, 1950. évi szeptember bő 3. napján Se­bők László, N-agy Lénárt, Gyön­gyösi István, ifj. Csulyok Pál, Ben. de János, Deák Dezső, id. Zubek Bethlen-körút 16. szám. 5132 AUTÓGUMI, 32x6.5, 230x20-as 2 darab, egy fürdőkád, eladó, Kecs­kemét, Dárdai-telep Hl. utca 26. szá'm. 5130 ELADÓ 350 köbcentis motorke­rékpár, Kecskemét, Szalag-utca 3. szám. 5133 Gábor. ifi. Zubek Gábor, Fekete ’ _T , _ - . “ 7~. j 77,~, tx_u ü: dzi tz--.' ELADÓ 4 ol buzaszalma Város­László, ifj. Gyarmati Pál, Hor-j vát József, Oláh József alapítók.! 198 rosiföldön. Értekezni: Kecskemét Kossuth-körüt 37. sz. 5134 ELADÓ szívö-nvomó, kút kerekes, TÜZIFAVÁGAST váltatok géppel Kecskemét, Kupa-utca 3. sz. 2332 UJ menyasszonyi ruha eladó. — Kecskemét, Nagykőrösi-utca 36 szám. 5069 Bácskiskunmeoyei NÉPÚJSÁG politikai napilap Felelős szerkesztő és kiadó: NÉMETI JÓZSEF Szerkesztőség: Kecskemét, Szé ebenyi-tér 1. Telefon: 26—19. és Kecskemét, Ku-! 25-22. sz. — Ktskunfélegyüáza 5131 j l’ázmány-utca 8. szám — Baja Bartók Béla-utca 8. Telefon: 143 Főkiadóhivaial: Kecskemét, Szabadság tér la Telefon: 22—09 FEKETE, zománcozott tűzhely és; . , méhcsaládok kaptárral eladók, j szivattyús BoroshordŐk is kiadók. Kecske-' ru-cz-.ér ■ sz................................. m él, Szarvas-utca 4. sz. 5128 öRÁSMÜHELYEMET Kecskemét, ROSTA. Kalmár-féle“ésTgy 160 Kossuth-tér 5 Körösi textiles cm-es beton itatővályü jutánvo-j helyére helyeztem át. órajavítást san eladó Kecskemét Ba'thvánv-1pontosan és jótállással vállalok.— Kecskeméti Nyomda j . , ‘ . san eladó, Kőelemet, -----, ----187 Felelős vezető; Faragó Imre »192 forintot kap. Clr ákj elé kerül és az összekötő a hálóba gurítja a labdát. 2:0. Fordulás után azonnal a Honvéd diktálja az iramot. Az 5. percben Rózsavölgyi kicselezi a hala- siaik védelmét és a kifutó ’ Horváth mellett biztosan lő a hálóba, 3:0. A 14. percben a balszárny győri támadása során Gáspár kiugrik, de nagy gólt akar rúgni és lövé­se elkerüli a kaput. A 18. preben Rózsavölgyi ismét maga mögött hagyja a védőket, Horváth azon­ban nagyszerű, érzékkel fut ki kapujából és Rózsavölgyi lövése beléje akad. A szegediek átveszik a játék irányítását, állandóan tá­madnak. A 31. percben Korom viszi fel a labdát, majd merede­ken kiugratja Rózsavölgyit, Ró­zsavölgyi azonna'. rábombáz, lö­vése azonban egy arasszal a ka­pu mellé jut. A 34. percben a jobbszárny he'ycserés akciója után Rózsavölgyi a bal sarok fe­lé küldi a labdát, Horváth kiüt:, és a ráro'banó csatárok elül rá- vetéssel tisztáz. Sok lövés száll a halasi kapura, Horváth azonban jól áll őrt a háló előtt. A 40. percben azonban mégis gólt kap a KVlSK. Fodor magasan a kapu elé ível, Burkus úgy tesz mintha kapura fejelne, azonban fejjel Uözsavö’gyi elé továbbít és Rózsavölgyinek már gyere&ji- ték fejjel közvetlen közelről az üres kapuba továbbítani a labdát 4:0. Az első félidőben —- bár *. Honvéd kétgólos vezetést szerzett — kiegyensúlyozott, vá’tozato* küzdelmet láttunk. A halasiak sok veszélyes támadást vezettek, többet támadtak baj-nokjelő't ellenfelüknél, csatár­sor uk azonban a kapn előtt te- hetetlenneik bizonynlt. Szünet után a Honvéd rákapcsolt, sorra vezette tervszerűen felépített tá­madásait A halasiak csatársora máir nem tudta, tartani a labdát és emiatt óriási nyomás neheze­dett a védelemre. Horváthnalk sok dolga akadt, és végeredményben, a nagy óbba rányü vereséget sike­rült neki jő védéseivel megakadó- 'yiozai. Egyénileg Horváth tehetségei, biztosikezű kapui. A bátvédhár­mas derekasan küzdött. Várhegyé fejjel-lábbal egyaránt kitűnt, dó Szögi és Fodor is méltó társának bizonyult. A fedezetei közül Schveria ezúttal is igyekezett « földön tartani a labdát, sok tá­madást indított e\ az utolsó 20 percben azonban visszaesett, a csatársorban Molnár I. játszott a legjobban, több gólhelyzetet ké­szített elő, amit csatártársai nem tudtak értékesíteni. Biliciki né­hányszor jól vitte fel a labdát, lövésre azonban már nem maradt ereje. Gáspár több gólhelyzetet hamarkodott eU — EZ A 12 TALÁUATOS TIPP- SZELVÉNY: 1. Vasas—Csepeli Va­sas törölve, 2. Salg. Tárna—Hon­véd törölve, 3. Szombb. Lók.—1 Di ’Vasas x 0:0, 4. Dorogi Tárna —ÉDOSz 1 3:0, 5. Textiles—Tata­bányai Tárnia törölve. 3. Győri Vasas—Előre 1 4:2, 7. Postás---. BD.SE x 0:0, 8. Dózsa—SzSzMTE x 2:2, 9. Misik. Lók.—Perecesi T 1 4:1, 10. Kom'ói SzSE—M. Dina­mó 1 2:1, 11. CVSK—CSzSE' 2 1:3. 12. Gyulai SzSE—Bcs. SzSE 1 2:0. 13. Olajm.—Nagykanizsai VSK x 1:1, 14. Bip. GvMTE—Sor'ex 2 0:2 15. Pápai T.—Pécsi BTC 1 4:0. — Beérkezett 142.626 és fél tipp- szelvény. 12 találatos ninc.t. I í találatos szelvény kettő darab van. ezek fejenkéT 35.655 forintéi , kapnak. 10 talá ato-. 45 darab, 1580 | forintot kap. 9 találatos 369 darab, 5129 Pásztor Z. órásmester.