„Kelet Párizsától” a „bűnös városig” - Szöveggyűjtemény Budapest történetének tanulmányozásához 1. 1870-1930 (Budapest, 1999)

1. fejezet KONCEPCIÓK ÉS VÍZIÓK A NEMZETI FŐVÁROSRÓL - Jegyzőkönyv a Nagykörút létesítése ügyében a Fővárosi Közmunkák Tanácsa és Budapest Főváros által kiküldött vegyes bizottmány üléséről (1884. január 14.)

A közraktárak létesítése e körútnak fontosságát még inkább emelte, s megnyitá­sát még szükségesebbnek tünteti fel, mert a közraktáraknak a város felső részeivel, különösen a felső malmokkal és ottani ipartelepekkel közúti vaspálya útján leendő összeköttetése, csakis ezen körút területén lesz minden nehézség nélkül s a célnak megfelelőleg eszközölhető. 24 Mindezeknél csaknem még nagyobb fontosságot kölcsönöz e körút vonalának az egész fővárosra kiható közegészségi szempont. Mert eltekintve attól, hogy a környező városrészek háztömkelegébe ez úton fog bevezettetni az éltető friss leve­gő, annak létesítése nélkül helyes csatornázási rendszer nem is képzelhető. [...] A Fővárosi Közmunkák Tanácsának hivatalos jelentése 1884. évi műkö­déséről. Bp., én. 17-22. p. 24 A Duna-part Fővám tér és Boráros tér közötti szakaszán 1880-1883 között épültek ki a közraktárak. 35

Next

/
Oldalképek
Tartalom