Amerikai Magyar Szó, 2006. január-május (104. évfolyam, 233-254. szám)

2006-01-06 / 233. szám

200«. JANUÁR 6. Sport MAGYAR SZÓ-A HÍD 29 ■ Sima Chelsea-győzelem, négyet lőtt a Manchester BRITES LEROHANÁS Valamennyi éllovas győzelemmel zárta az évet az angol bajnokságban, a Chelsea, a Manchester United és Liverpool is hazai pályán szerezte meg a három pontot. A huszadik fordulóban két gól nélküli meccs volt, Gera Zoltán ismét nem lépett pályára. Michael Owen lábát törte a Tottenham ellen, amikor ütközött a válogatott kapusával. Január 2. Az év utolsó napján nem ka­pott nehéz ellenfelet az angol bajnokság­ban fölényesen vezető címvédő Chelsea, mert a kieső helyen álló Birmingham City ellen lépett pályára. A Kékek sorra dolgozták ki helyzeteiket, de sorra is hagyták ki, amiben az ezúttal kezdőként lehetőséget kapó argentin Hernan Crespo járt az élen. Egy ziccerét azonban értékesítette a csatár, és mivel Robben is higgadtan bi­zonyult - Gudjohnsen nagyszerű labdá­val ugratta ki a bal oldalon a holland já­tékost -, már a félidőben kialakult a vég­eredmény. A vendégcsapat válsága to­vábbtart, szinte egy komoly helyzet nél­kül játszották végig a kilencven percet. A Liverpool hasonló mérkőzést ját­szott a West Bromwich Albionnal szem­ben, amelyikben most sem kapott lehe­tőséget a sérüléséből nemrégiben fel­épült Gera Zoltán. A hazai csapat mind­végig támadott, a lengyel Kuszczak azonban remek napot fogott ki, és egy alkalmat kivéve valamennyi próbálko­zást hárított. Akkor viszont Crouch feje­se pontos volt, a labda a jobb alsó sarok­ba vágódott. A Manchester egy öngóllal került előnybe, aztán a Bolton még egyenlített, MEGZENÉSÍTETT VERSEK CD-N Kapnnyák Gyuláné (Bodnár Szerénke) versei szépérzékről, ha­zafias és vallásos érzületről tesznek tanúságot. Az Arizonában élő költőnő két kötete, az Emlékezz és a Hit, remény és szeretet igen népszerű a magyar olvasók körében. A szerző rém vágya, hogy költeményeit megzenésítve is hallhassa a közönség.Tz az álom tel­jesült! A verseket dr. Vajda László, a Váci Szimfonikus Zenekar kar­mestere zenésítette meg,.és Nagy Ibolya operetténekes adja elő. Az énekszámok a CD elején és vegén hallhatók, s közben számta­lan verset szavalnak el ismert versmondók a Hit, remény és szere­fpf rí mii TnfpfKnl A CD ára postaköltséggel 12 dollár. A két könyv ára $15. Cím: Kaprinyák Gyuláné, 25 W. Flynn Lane, Phoenix, AZ 85013. Email: kaprinyaks@webtv.net FAMILY PRACTICE Dr. MOLNÁR TAMÁS Általános, családi orvos 83-39 DANIELS St. Briarwood, Queens, N.Y. 11435 Tel: 718-291-5151 One block East of Main St. and two blocks South of Grand Central Pkw. Bus: Q 44 Main St. & Grand Ct. Pkw., Q 60 Queens Blv. & Van Wyck Blv. Subway: F Van Wyck Blv. Station Magas vérnyomás, cukorbetegség, kisebb sérülések, baleset, oltások, cholesterol, izületi bániaknak korszerű diagnózisa és gyógykezelése EKG, röntgen, laboratóriumi tesztek a helyszínen Gondos orvosi kivizsgálást és kikelést nyújt az egész család számára Szükség esetén kórház biztosított * Biztosítást elfogadunk. és a félidő vége előtt az irányítást is át­vette, gólt mégis a francia Saha ért el. A második félidőben a portugál Cristiano Ronaldo duplázott, így magabiztossá tette a sikert. A negyedik helyért harcoló Totten­ham fontos győzelmet ért el a Newcastle ellen - a vendégek csatára, Michael Owen lábközépcsont-törést szenvedett, felépülése három hónapig is eltarthat -, a Wigan viszont súlyos vereséget szenve­dett el hazai pályán. Az Arsenalnak vol­tak helyzetei az Aston Villan ellen, de ha Baros jobban összpontosít ziccerénél, akkor könnyen újabb vereséget könyvel­hetett volna el Arsene Wenger csapata. Tabella 1. Chelsea 20 43-9 55 2. Manchester United 20 40-17 44 3. Liverpool 18 26- 9 40 4. Tottenham Hotspur 20 29-18 37 5. Wigan Athletic 20 25-24 34 6. Arsenal 19 27-15 33 7. Bolton Wanderers 18 23-18 31 8. Manchester City 20 27-22 28 9. Blackburn Rovers 19 24-24 27 10. West Ham United 20 26-27 26 11. Newcastle United 19 18-21 25 12. Charlton Athletic 18 23-27 25 13. Aston Villa 20 23-29 22 ... 20. Sunderland 19 14-36 6 Röviden Százmillió euróért vinné Raikkönent a Toyota? Német lapértesülés szerint a Toyota is le akarja igazolni Kimi Raikkkönent: 2007-től kezdve, öt évre szerződtetnénk, szezonon­ként húsz millió eurót keresne. A finn piló­ta helye a McLaren-Mercedesnél bizony­talanná vált, miután eg)- hete az istálló le­igazolta Fernando Alonsót. Az olasz sajtó és Bemie Ecclestone állítják, Raikkönen a Ferrarihoz tart. A pilóta és az istálló is ta­gadta viszont, hogy' előszerződést kötöttek volna, majd az utóbbi napokban bejelent­kezett a finnért - konkrét ajánlattal - a Re­nault, valamint a BMW. Most pedig lapér­tesülések szerin nemrég újabb kérője akadt: a Toyota. Edzőt váltott a Seattle SuperSonics Menesztette Bob Weiss vezetőedzőt az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnok­ságban (NBA) szereplő Seattle Super­Sonics. A szakembert az eddigi másod­edző, Bob Hill váltja a kispadon. Weiss a szezon előtt, július 18-án vette át a szakmai munka irányítását, előtte segédtrénerként dolgozott a Sonicsnál. A csapat szereplése azonban elmaradt a várakozásoktól (13 győzelem, 17 vereség). A Seattle az előző szezonban 52 sikerrel zárta az alapszakaszt. A NÉMETEK NEGYEDE BRAZIL­NÉMET DÖNTŐT VÁR A FOCI VB-N A hazai szurkolók közül minden negyedik úgy gondolja, hogy Brazília-Németország döntőre kerül sor július 9-én, a német- országi labdarúgó-világbajnokságon - derült ki egy friss közvélemény-kutatásból. A megkérdezettek 80 százaléka bízik abban, hogy Jürgen Klinsmann szövetségi kapitány gárdája elsőként jut majd tovább az A csoportból, amelyben a házigazdákon kívül Lengyelország, Costa Rica és Ecuador szerepel. A válaszadók több mint harmada azt szeretné, ha ezután Anglia lenne a válogatott ellenfele a nyolcaddön- tőben. A legutóbbi, 2002-es vb-n a néme­tek a brazilokkal csaptak össze a fináléban, akkor a dél-amerikaiak nyertek 2-0-ra. CLASSIFIED PLACEMENT Apróhirdetési Megrendelőlap I would like to place the following classified ad: (no charge under 20 words, $5 between 21-40 words): Szöveg (20 szóig INGYENES, 21-40 szóig $5 megjelenésenként): My address and phone number is: Telefonszám (ok), cím(ek) és e-mail: Send this form to: Magyar Szó - A Hid 4809 Ave. N, Suite 169, Brooklyn, NY 11234 - 3711 Fax: (800) 579-9306, E-mail: apro@ahid.com , webpage: www.ahid.com I will pay the fee by □ money order □ check Please make the money order or check payable to A Hid Inc., and send it with this form!