Amerikai Magyar Szó, 1980. július-december (34. évfolyam, 27-49. szám)

1980-09-11 / 34. szám

AMERIKAI MAGYAR SZÓ SPORT Thursday, Sep. 11. 1980. 12 'Magyarország NB 1 LABDARUGÓ MÉRKŐZÉS EREDMÉNYEI 6. forduló, szept. 3. szerda. FTC—ZALAEGERSZEG 4:1 t NYÍREGYHÁZA—DEBRECEN 1:0 ÚJPESTI DOZSA-CSEPEL 3:0 VASAS-PÉCS , 3:3 VIDEOTON-BÉkESCSABA 3:1 RÁBA-KAPOSVÁR 0:0 TATABÁNYA-MTK YM 2:0 7. forduló, szept. 6. szombat MTK VM-UJPESTT DÓZSA 1:1 VOLÁN-RÁBA ( 1:0 BÉKÉSCSABA-NYIREGYHAZA 0:2 DEBRECEN—DIÓSGY OR 0:0 KAPOS VÁR-DUNAUJ VÁROS 3:0 ZALAEGERSZEG-CSEPEL 2:0 PÉCS—VIDEÓT ON 1:1 FTC—VASAS t 1:0 HONVÉD-TATABÁNYA 1:1 Szerda, szept 3. 1980. BAJNOKCSAPATOK EURÓPA-KUPÁJA selejtező LA VALETTA - BP. HONVÉD o:3 KÓZÉPEURÓPAI KUPA SELEJTEZŐ DIÓSGYOR-CELTTC 2:1 Öt és fél millió néző az olimpián! — A végleges adatok szerint 5.5 millió nézője volt a XXD. Nyári Olimpiai játékoknak — közölte saj­tótájékoztatóján Vlagyimir Popov, a moszkvai olim­pia szervező bizottságának első elnökhelyettese. — Mindebből kiderült, hogy 90 százalékos volt a kü­lönböző versenyek, mérkőzések látogatottsága, s ez uj rekord. Eddig ugyanis 74 százalék volt a csúcs — Münchenben Popov azt is elmondta, hogy az olimpia műszaki berendezéseinek 90 százaléka hazai gyártmányú volt, majd hangsúlyozta, hogy a fő sajtóközpontban 5000 információt és közleményt adtak ki, 19.000 filmet hívtak elő és 212.000 telefonbeszélgetést bonyolítottak le. Az olimpia előtt 14, a játékok alatt pedig 16 sajtótájékoztatót tartottak, mig a különböző sajtóközpontokban 240 sajtóértekezlet­re került sor az olimpiai sportágakban. FRANZ BECKENBAUER'S FAREWELL GAME WEDNESDAY, SEPTEMBER 24, 9:00 PM Beckenbauer's last appearance with the Cosmos at Giants Stadium/The Meadowlands COSMOS vs NASL SELECT TEAM A NEW YORKI COSMOS HIRil A COSMOS A NORTH AMERICAN SOCCER LEAGUE ELŐDÖNTŐJÉBEN! DALLAS-COSMOS 3:0 2 x 15 perces mini-game: COSMOS-DALLAS 3:0 Tobbjinint 45 ezer néző előtt került sor a NASL playoff egyik döntő mérkőzésére New Jersey-ben a Giants Stadionban. A par nappal ezelőtt Dallasban lejátszott első mérkőzésén a Cosmos csapata nagy nehezen, szerencsével 3:2 arányban győzött és a visszavágó mérkőzés nem látszott annal nehezebb­nek. Nem igy alakult! A mérkőzésén a vendégek lelkes játékkal 3:0 arányban lelépték a tervszerüt- lenül, sok hibával játszó hazai csapatot. A szabályok szerint, egy u.n. 2x15 perces mini-gemen, egy rövi­dített harmadik mérkőzésnek kellett eldönteni a to­vábbjutást. A dallasi csapat elkészült erejével. Bogi- cevicnek egy váratlan gólja az első percben hatal­mas lendületet adott a hazaiaknak és Chinaglia két góljával győztesként hagyta el a pálvát, ezzel meg­szerezte a jogot arra, hogy szerdán, lapunk zárta után Los Angelesben játssza a döntőbe jutásért fo­lyó küzdelem első mérkőzését. A visszavágó mér­kőzésre szombaton, szeptember 13-án délután fél 3-kor kerül sor a Giants Stadionban. Képünkön a Dallas elleni mérkőzésen Beckenbauer harcol a labdáért Rausch, a vendégek nyugatnemet játékosával, akinek a helyét Beckenbauer fogja be­tölteni Hamburgban októbertől kezdve. NASL elődöntő mérkőzés COSMOS vs LOS ANGELES SZOMBAT, 1980. SZEPT. 13. Giants Stadium - 2:30. P.M. EAST RUTHERFORD, N.J. I TENISZ I John McEnroe nyerte az US Open Teniszbajnoksá­got. Vasárnap délután fejeződött be arangsorbana Wimbledoni teniszversenyek után a második he­lyen álló US Open Teniszbajnokság, ahol a fiatal new yorld 21 eves McEnroe 7-6,6-1,6-7, 5-7 es 6-4 arányú játszmák után győzteskent hagyhatta el a pályát. A svéd Borg, a világ legjobb teniszverseny­zője címét viselő versenyző számára nagyjelentőségű volt ez a találkozó, hisz győzelme esetén ó lett vol­na a harmadik teniszjátékos, aki az u.n. Grand Slam bajnoka címet viselhette volna. Grand Slam bajno­ka címét viselheti egy éven belül a világ négy leg­rangosabb teniszversenyének győztese. Borg ebben az évben már megnyerte a Wimbledoni es a Francia Bajnokságot; az US Open Teniszverseny megnyerése esetén minden esélye meg volt, hogy az ausztrál versenyt megnyerje. így a decemberben kezdődő Ausztrál Bajnokság nem különösebb jelentőségű a szamara. Mini VB Az első labdarugó-világbajnokság 50 éves jubileu­mának alkalmából az Uruguayi Labdarugó Szövet­ség — mint már közöltük — mini VB-t rendez de­cember 30. és 1981. január 10. között az eddigi VB-gyóztesek részvételével. Az 1966-os világbajnok Anglia lemondta a szereplést, helyette a kétszeres VB-ezüstérmes holland válogatott szerepel. A két csoport, A: Hollandia, Olaszország, Urugu ay, B: NSZK, Argentina., Brazília. A műsor. December 30: Uruguay—Hollandia; ja­nuári: Argentina-NSZK; 3: Olaszország-Uruguay 4: Brazília—Argentina; 6: Hollandia—Olaszország; 7: NSZK—Brazília. A két csoportgyőztes januar 10-en játssza a dön­tőt. Tömegverekedés Calcuttában Legalább 12 ember meghalt és 100 megsebesült az egyik ca'cuttai stadionban, miután két vetelytárs labdarugócsapat, az East Bengal és a Mohun Bagan játékosai a TT. félidőben, összeszólalkozás után, összeverekedtek. A 85 ezer néző közül több ezren kövekkel és mozdítható tárgyakkal dobálták egv- mast és a halálesetek nagy része úgy történt, hogy az emberek szazait az egyik falhoz szorították és Összetaposták. A mérkőzésen jelen lévő nvugatben- . gáli kozmunkáügyi miniszter kijelentette: foglalkoz­nak azzal a gondolattal, hogv Calcuttában betiltja a kormány a labdanigó-mérkőzéseket. • A labdarugó Világ Kupa-döntő első mérkőzését október 4-én Angliában játssza le a BEK-gyöztes Nottingham Forest es a dél-amerikai bajnok, az uruguayi Nációnál. A visszavágónak meg nincs idő­pontja, az uruguayiak februárban szeretnék leját­szani.