Zalamegyei Ujság, 1936. április-június (19. évfolyam, 76-147. szám)

1936-06-17 / 137. szám

4. Zalamegyei Újság 1936. junius 17. Tarlós ondolálás tökéletes szépségét teljes garanciával végzem VERASZTÓ hőlgyfodrász. — Elhájasodásnál, kőszvény- né! és cukorbetegségnél, oxa­Írnia és phosphaturia képződésé­nél, húgysavas sók lerakódásánál a természetes „Ferenc József“ keserűvix javítja a gyomor és a belek működését s tartósan elő* mozditja az emésztést. IPSRT. A tenniszbajnokságban a Move ZSE vezet 3 ponttal az ugyanannyi ponttal rendelkező Győri Torna Egylettel szemben, amelynek eggyel kevesebb nyert szettje (játszmája) van. Harmadik Székesfehérvár, negyedik a GyAC, ötödik a Pápai SE. — Az elmúlt vasárnap 3:3 arányban döntetle­nül játszott a Move és a GyTE, de a Move javára billenti az el­sőséget, bogy a lejátszott 13 játszmából a Move hetet nyert meg és gémaránya is jobb, mert 64 gémet nyert a győriek 63 gémjével szemben. Siófoki SE—Törekvés 3:2 (3:0), Keszthely. Baiaton-bajnokí. Játékvezető • Koch (Győr). A ba- iatonbajnoki rangadói Siófok le­génysége megérdemelten nyerte meg, mert az első perctől kezdve az utolsóig szívvel lélekkel küz­dött és játszott, mig a Törekvés­nek a törnie az első félidőben céltalanul, eifásulian csak lézen­gett a pályán. Hiába volt azután a második félidei hatalmas keszt­helyi ostrom, az első félidő mind a három siófoki góljában a Tö­rekvés védelem volt a ludss. A kitűnő vendég-center az első gól­nál Perczet, a másodiknál Magas- házyt, a harmadiknál Marton l et tetie hidegre és csinálta meg a mesterhármas*. A második fél­időben az erősen belefekvő Tö­rekvés sok kecsegtető támadást vezetett a siófoki kapu ellen. Gólt azonban csak Köves és Steiner tudóit szerezni. Az utolsó percben mtg Trefíler bombt sza­badrúgása keltett reményt a ki­egyenlítésre, de ez is a felső fán csattant el. A siófoki csapatban mindenki dicséretet érdemel. Ka­pusuk a mezőny legjobbja volt. A gólképes center, centerhalf és a bal bekk még ebbői a csapat­ból is kiemelkedett. A Törekvés­nél csak Fernecz, Steiner, Köves és Kosaras futballozott. A gyen­gék leggyengébbike Marton I. volt. Koch biró ezúttal is öreg­bítette keszthelyi jóhirnevét. Fefekte feisád: GAÄL iSTUÄä kiadja: a „ZRÍNYI® Nyomdaipar «b Könyvkén«dfíídéB Rt. Zalásgíífszev., Itt a nyár - öltözzünk könnyen ! Könnyen öltözködik, ha a Ftnimi Arihizbai vásárol, mert áraink alacsonyak, választékunk pedig igen nagy. Lenge, finom kész női ruhák és blúzok. Szellős tropikál és selyem ingek. Bocskorok, fehér cipők igen olcsón. Vászon szandálok sok színben. Finom fulard ésseiyemnyakkendők. Könnyű panamakalapok, tropikál sapkák. Selyemnadrágok és kombinék különlegesen nagy választékban. Az fisszes füpdicikkek rewgSlsieíSI öleséit S D i af ro t t é divatos, tartós kosztümre és ruhákra fehér, ecru, barackvirág és kék színben .........................P 2*80 Je rsey sima, könnyű, sportruhának és kosztümnek kiválóan alkalmas. Crepe imprimé selyem, kosztüm és ruhaanyag a legnagyobb vá­lasztékban ......................................................P 3"-től Selyem Piqué színes, csikós, legelegánsabb divatanyag P 3"60-tól Tropikál és Fresko a legszellősebb, legtartósabb nyári divatcikk. Boureíte-vásznak, selyem bourettek minden divatszinben és minőségben. Tekintse meg új nyári kirakatunkat! Schütz áruház. #e#@eeei#e@@i®ewb@ee8!W@!S@@ A »Zrínyi* Nyomdaipar Részvénytársaság nyomása Zalaegerszeg, Széchenyi tér 4. — Nyomdavezető: Oaál István.