Zalamegyei Ujság, 1936. január-március (19. évfolyam, 1-75. szám)

1936-03-17 / 64. szám

1936. március 17. Zalamegyei Újság 5 tehát olcsó TÓTH GYULA uriszabó- és finom uridivat. — Mindazon mérgezési ese­tek leküzdésénél, melyeket rom­lott ételek okoznak — tehát fő­leg húsmérgezés vagy gombamér­gezés előfordulásakor — a gyor­san ható természetes „Ferenc Jó­zsef“ keserüviz azonnali haszná­lata rendkívül fontos segédeszköz. Hires orvostudományi könyvek­ben felemliíik azt is, hogy a Fe­renc József viz ólommérgezés­nél, mint specifikus ellenszer, tel­jes mértékben beválik. — A pákái állat- és kira­kódóvásár április 9-ik napján lesz. — A Zalaegerszegi Izr. Jóté­kony Leányegylet 1936. már­cius 19-én, csütörtökön este há­romnegyed 9 órai kezdettel a hitközség tanácstermében kultur- előaJast rendez, ahol Sándor István: „Hogyan hallgassunk ze­nét“ címen ad elő. Belépődíj nincs. Vendégeket szívesen lát az egylet vezetősége. — A Magyar Mezőgazda- sági Társaság 1936. március 24*én, kedden, déli 12 órakor az „Országos Magyar Gazdasági Egyesület“ (IX. Köztelek-utca 8.) disztermében rendes- és dísz­közgyűlést tart. Tárgysorozat: Megnyitó : Lányi Márton dr. ny. főispán, oisz. gyűl. képviselő, aí- elnök. Beszámoló a „Magyar Me­zőgazdasági Társaság“ öt évi munkájáról: Sternád István, m. kir. kormányíőtanáásos, ügyvezető elnök. Gróf Széchényi Pál emlé­kezete : Serényi Gusztáv aleinök. Elnöki székfoglaló: Kenéz Béla dr., v. miniszter, egyetemi nyilv. r. tanár. Választások. Mérleg. — Öngyilkosság. Vas Kornél zalaszántói lakós március 14-én az istálló padlás gerendájára fel­akasztotta magát. Mire rátaláltak, már halott volt. — Ráhajtott az elzárt útra. A múlt év szeptemberében útja­vítási munkálatokat végeztek Szentgyörgyvölgy községben. Paizs Sándor kavicsot fuvarozott az úttestre, amelyet a munkála­tok tartamára elzártak. Schmál József 24 éves budapesti gyü­mölcskereskedő szeptember 19 én a községbe érkezett autójával és ráhajtott az elzárt útra, ahol Paizs Sándor fuvarozó állott ko­csija előtt, hogy ijedős lovait fé­kezze. A lovak azonban megijed­tek az autótól és szekerestől ke­resztül mentek Paizson, aki lábán súlyos sérüléseket szenvedett. A zalaegerszegi kir. törvényszék Schmál Józsefet gondatlanságból okozott súlyos testi sértésért négy napi elzárásra átváltoztatható 40 pengő pénzbüntetésre ítélte. Az ítélet jogerős. — Bútort jól és olcsón csak a nagykanizsai Kopstein bú­toráruházában vásároihatunk. SPORT SzSE—ZTE 2:1 (0:1). Bajnoki Szombathelyen. Balszerencsés küz­delmet vívott vasárnap a ZTE, pedig a csapat és a vele utazott 120 drukker egyaránt megtette kötelességét. Dehát a bíró rossz, az ellenfél csapata pedig túl* kemény, sokszor durva volt, igy azután a ZTE-nek nem sikerült a győzelem kicsikarása, habár jó ideig kezében tartotta a vezetést. Lendületes ZTE támadással in­dult a játék, Szabó lövése már az első percben a kapu mellett süvít el. Szép akciók után a szombat- helyi csapat is frontba kerül és szorongatja az egerszegi kaput. Közben a jobbszélső Tomosert durván fellöki, sőt meg is üti, de ezt a biró nem torolja meg. Nem­sokára a ZTE kerül határozott fölénybe és állandóan veszélyes. Dorogi erősen lő kapura, de a kapus védi a lövést, majd bele- boxol a csatárba. A ZTÉ tiltako­zik, büntetést követel, de ez is hiába. Az egerszegi csapat azért nem hagyja magát, hanem kitar­Minden Aspirin - tablettán a „Bayer" kereszt látható, Bayer-kereszt nélkül nincs tehát Aspirin-tabletta. Saját érdekünkben erre ügyeljünk. tóari rohamoz tovább és szép ak­ciókkal jut fel a kapuig. A 42. percben végre eredmény mutat­kozik. Czirkovits megszökik és éles gólt lő (0:1). Szünet után a ZTE sarokrúgást ér ei, de a szombathelyi védelem kemény harc után elhárítja a veszélyt. Majd Dorogi lövése kerüli el a kaput. Azután az SzSE jön fel. Papp nagy lövését Szökrönyös kornerra védi, a sarokrúgást pe­dig Papp belövi (1:1). Hullámzó játék alakul ki, amelyben az SzSE túlságosan is használja testi ere* jét, sorra követi ei a faultokat. A kemény játék révén azután sike­rül a győztes gólt megszerezni Lipovics révén (2:1). A gól sza­bálytalan, de a biró nem enged Ítéletéből. A ZTE most megkí­sérli a kiegyenlítést, csakhogy nincs szerencséje. Czirkovits pár méterről is mellé lő. — A ZTÉ csapata jól és elismerésreméltó ambícióval játszott, s nem tehet a vereségről, sőt a győzelmet is megérdemelte volna. Egyébként is lelkesen és jól játszottak a csapat tagjai. Az SzSÉ rutinos csapat, de a tudás helyett ezút­tal több erőszakosságot mutatott. — Rosenberger biró igen gyen­gén bíráskodott, nyomta az egerszegi csapatot. Sz. Mév I.-Move ZSE 9.2 (4:2). Barátságos mérkőzés Zalaeger­szegen. — Súlyos vereséget mért vasárnap a Movera a kiváló szombathelyi vasutas csapat, amely egy két tartalékkal jött Za­laegerszegre. A szombathelyi csa­pat sikere a kulturált futball és a gyorsaság győzelme volt a kisebb tudás és lassúság felett. A táma­dások számát tekintve a vasutas csapat alig voll fölényben, a Move mégis nagy kudarcot szen­vedett. A Máv játékosai minden helyzetben feltalálták magukat, amint a labdát kapták, azonnal és pontosan passzoltak, mig a a Move bizony csak agyengébb- nivóju vidéki futballt játszotta. Ehhez járult, hogy időnként kiha­gyott a védelem, amit a szom­bathelyiek minden esetben kihasz­náltak. — A mérkőzés hullámzó játékkal indult, s igy ment ez hosszú ideig. A csapatok akciói állandóan váltogatták egymást. A 12. percben a hazai védelem le­maradt és a Máv megszerezte az első gólt. Három perc múlva Gémesi bombalövése megy a szombathelyi kapu mellé, rá egy percre pedig Gémesi szép fejesét és Horváth Ferenc lövését védi a kapus. Most a Máv szorongat erősen és már a 24. percben eredményes (2:0). Néhány Move lefutás után ismét a hazai hálóban táncol a labda a 30. percben (3:0). Három perc múlva Horváth Béla beadá­sát Gémesi lövi a hálóba (3:1). Alig kezdik újra a játékot, már a szombathelyi lövés éri a Move hálót (4:1) erősen lesállás-gyanus helyzetből. Az egerszegi csapat nagyon beszorul, de szünet előtt felszabadul és Gémesi a második gólt szerzi (4:2). A második fél­időt igen lanyhán kezdi a Move. Szinte leáll úgy, hogy a Máv az első negyed órában újabb három gólt ér el (7:2). A Move kissé észbe kap és negyed órán át szebbnél-szebb akcióval uralja a mezőnyt a hazai csatársor. Csak­hogy nincs szerencséje. Horváth Ferenc, Horváth Béla, Gémesi és Kelemen II. szép lövései egymás­után mennek mellé vagy a kapus kezébe jutnak. A Move kifulad és ismét a Máv veszi át az irányí­tást. Ennek eredménye a 35. percben a nyolcadik gól (8:2). A 41. percben tizenegyes a Máv ellen, de Léránt mellé lövi. Befe­jezés előtt közvetlen esik a kilen­cedik gól (9:2). — A Move csa­patából Gémesi, Kelemen I., Sza­bó, Varga és Hegyi, valamint a második félidőben Fritz tűnt ki. Molnár nagyon gyenge volt. ZTE II.—SzSE II. 1:0 (0:0). Bajnoki Szombathelyen. A ZTE második csapata bravúros telje­sítményt nyújtott. Már az első félidőben is veszélyes ellenfél volt, a második félidőben pedig nagy fölénybe került és megsze­rezte a győztes gólt. Különösen kitűnt Kovács kapus, de Szabó és Palotai is jók voltak. Keszthelyi Törekvés—Pápai VSE 6:1 (1:0). Biró: Horváth. A tartalékos csapattal rajtoló Tö­rekvés mérsékelt teljesítményével is könnyen hengerelte le a szét- e8ően küzdő pápai vasutasokat. A hazai csapat góljait: Köves 3, Steiner 2 és Nagy B, szerezték. A Törekvésből Steiner, Köves, Magasházi és Pernecz játszott jól. A vasutasoknál csak a kapus munkája ellen nem emelhető ko­molyabb kifogás. Nagyon szim­patikus ötlet volt a keszthelyi csapattól, hogy a mérkőzést pi­ros- fehér-zöld karszalaggal ját­szotta le. Futballeredmények. Magyar- ország-Németország 3:2, Buda­pest Vidék 3:0, KFC-TAC 3:2, VTC-Texti! 6:0, Előre DAC 3:2, Celli Vasutas-SzFC 2:1. Újra játszók az ETO-ZTE mérkőzést. A belügyminiszter végső fokon döntött az ősszel félbeszakadt ETO-ZTE mérkőzés ügyében és elrendelte a mérkő­zésnek Zalaegerszegen való újra­játszását. Az uj mérkőzés idejét a kerület állapítja meg. A Move Zalaegerszegi Sport Egylet tenniszpályáit 1936. évre bérbeadja, pályánként évi 300 pengő bérért. A pályák április elejére elkészülnek s a bérlők ál­tal átvehetők. Felhívja az egye­sület vezetősége azokat, akik bé­relni szándékoznak pályát, hogy igényüket jelentsék be legkésőbb március 20-ig vitéz Horváth Ber­talan dr. egyesületi elnöknek. A bajnokság állása. A bajnokság állása a vasár­napi forduló után a következő : I. osztály. 1. Sz. MÁV 16 12 2 2 73:28 26 2. SFAC 16 11 2 3 52:27 24 3. TSC 15 11 T 3 38:22 23 4. SVSE 16 9 4 3 44:22 22 5. SzSE 16 9 2 5 33;23 20 6. Előre 17 9 1 7 44:37 19 7. ETO 16 7 4 5 38;28 18 8. KFC 17 8 2 7 28:45 18 | 9. Perutz 16 7 1 8 37:38 15 1 10. DAC 17 6 1 10 32:48 13 11. TAC 17 5 1 11 33;55 11 12. VTC 17 4 2 11 36;53 10 13. ZTE 17 2 3 12 21;47 7 14. Textil 17 1 2 14 18:54 4 II. osztály. 1. Move 12 10 1 1 36: 7 21 2. Celldömölk 13 9 1 3 22:14 19 3. MÁV II. 12 9 — 3 36:20 18 4. Kinizsi 12 7 3 2 42:19 17 5. Keszthely 14 7 2 5 35:25 16 6. SzFC 13 7 — 6 34:21 14 7. P. Vasutas 13 6 1 6 15:32 13 8. Sárvár* 20 4 1 15 13:24 9 9. ZTE 11. 13 4 1 8 12:28 9 10. SzSE 11. 13 3 — 10 7:49 6 11. Perutz II. 11 2 — 9 3:16 4 *) Sárvár visszalépett. A pontokat a csapatok javára írták. í A gondunk és bajunk jj ott lóg már a szegen, T I K órás a legjobb s leg­olcsóbb Eger szegen. Varyi Lajos (TIKI) órás és ékszerész A TAVASZ legnagyobb meglepetése uridivat szabósága Fővárosi szabászat. Angol szövetraktár. ZALAEGERSZEG a Vármegyeházzal szemben.