Zalamegyei Ujság, 1936. január-március (19. évfolyam, 1-75. szám)

1936-03-03 / 52. szám

1936. március 3. Zalamegyei Újság 5. — Új vasúti megállóhely. A kereskedelmi miniszter megen­gedte, hogy a Keszthely közelében fekvő Srentmihályhegy lakóinak vasúti megállóhely létesüljön Ba- latonszentmihály elnevezéssel. — Futballszerencsétlenség. A Nagykanizsai TE és a Pécsi EAC vasárnapi pécsi mérkőzésén, amely 1:1 arányban döntetlenül végződött, az NTE egyik játékosa, Engelleiter eltörte lábát. Beszállí­tották a pécsi kórházba. — Részrehajlással és hamis adatszolgáltatással vádolta meg Zsohár Janos zalabaksai iakós a megyei árvaszékhez intézett be­adványban Koltai Mária bemon­dása alapján Kovács János ottani körjegyzőt. Felhatalmazásra hiva­talból üldözendő rágalmazás vét­sége miatt a törvényszék 30—30 pengő pénzbüntetésre Ítélte Zso- hárt és Koltai Máriát. Az Ítélet nem jogerős. — Bútort jól és olcsón csak a nagykanizsai Kopstein bú­toráruházában vásárolhatunk. — Pajtatűz. Rezi községben a napokban kigyuladt Simon Imre és özv. Dénes Imréné közös tulajdonát képező pajta, aminek teteje leégett s a pajtában levő takarmány elpusztult. A kár 1400 pet gő. A tüzet valószínűen eldo­bó'; égő cigarettavég okozta. — Elütötte a kerékpáros a másik kerékpárost. Tóbiás Gyula, 21 éves tófeji napszámos a múlt év augusztus 28 án Söj- tör községben kivilágitatlan ke­rékpáron haladt és elütötte Baksa Kálmánná pu3ztamagyaródi lakóst, aki szintén kerékpáron tartott ha­zafelé. Gondatlanságból okozott súlyos testisértésért a zalaeger­szegi kir. törvényszék jogerősen 20 pengő pénzbüntetésre Ítélte Tóbiást. — Legjobb tavaszi ajándék a football. Tekintse meg rak­táromat. SZABÓ GYÖRGY Zalaegerszeg, Kazinczy-tér 8. Gyári árakon vásárolhat must Férfi szövetet Férfi inget Nyakkendőt és maradék női kabát szövetet. Ne mulassza el ezen kedvező alkalmat Verseny Áruház (Bárány épület.) SPOR ETO-ZTE 8:2 (4:1). Bajnoki Győrött. Vasárnap katasztrófális vereséget szenvedett a ZTE és ez a kudarc, attól félünk, a kiesés árnyékát veti előre. A játék a győri csapat túlnyomó fölénye mellett folyt le. Már a 2. percben megszerezte a vezető gólt az ETO és a 4. percben ismét a ZTE hálójában táncolt a labda. Néhány veszélytelen egerszegi támadás után ismét a győriek a támadók és a 18. percben a harmadik gólt érik el. Most Tomoser eiőrement Szakáll helyére és a 19. percben meg is szerezte a ZTE első gól­ját. A 23. percben azonban már Győr is góllal válaszol. Az utolsó negyedórában a ZTE is rohamoz, de a csatárai tehetetlenek. A má­sodik félidőben az egerszegi csa­pat nagyon beszorul. A 10. és 23. percben egy-egy győri gól esik. A 30. percben Győr faultol és a megítélt 11-est Tomoser a győri hálóba helyezi. Öí perc múlva a ZTE-nél történik fault, s ezt a 11 -est Győr szerzi meg. A 44. percben Győr nyolcra emeli gólja­inak számát. — A Dunántúli Sport Újság kritikája szerint a ZTE nagy csalódást kelteti. Néha egé­szen primitiven játszott. Csak Szökrönyös, Szakáll és Szabó végeztek dicséretes munkát, de Sárközinek is voltak jó akciói. Czeczely biró igazságos volt. Move ZSE—ZTE II. 4:0 (2:0). Bajnoki Zalaegerszegen. A helyi kisderbi csak az első félidőben hozott jó sportot. A második fél­időre a mélytalaju, sáros pálya kifárasztotta a játékosokat és szép akciók igy csak elvétve alakultak ki. A játék a Move támadásával kezdődött, s nyomban sarokrúgást is ért el. A kék-fehérek fölénye állandósult és sorozatos lövések után a 16. percben Szép a szí­vósan védekező ZTE hálójába emelte az első gólt (1:0). Szór­ványos ZTE akciók után a Move ismét erősen szorongat, több nagy helyzetből megy mellé a labda, majd a 29 percben Hor­váth Ferenc a második gólt szerzi (2:0). A második félidőben lány­kán folyik a játék. Most már a ZTE is többször szóhoz jutott, de gólt nem ért el. Ezzel szem­ben a Move a 32. percben Szép, a 43. percben Géinesi révén sza­porítani tudta a gólok számát. —- A győztes csapat legjobb embere Horváth Béla volt, de kitűntek Varga, Kelemen, Szabó és Léránt is. A ZTE-bői csak a védelmet lehet kiemelni, különösen Boro- nicsot és Légrádit. Futballeredmények. SVSE- Előre 5:1, Peru'z-DAC 3:1, TSC­VTC 5:3, KFC-Textil 2:0, SFAC- TAC 5:0, Sz. Vasutas-SzSE 2:1, SzFC-P. Kinizsi 8:3, Celli Vas­utas-Keszthely 2:1, Hungária- Kispest 1:0, Ili. ker.-Törekvés 2:0, Ujpest-SBTC 10.0, Zugló-Attila 2:2, Ferencvárös-Bocskai 2 :0, Phőbus-Szeged 3:2. A bajnokság állása. A bajnokság állása a vasár­napi forduló után a következő: 1. osztály. 1. Sz. MÁV 15 11 2 2 67:26 24 2. SVSE 15 9 4 2 44:20 22 3. SFAC 15 10 2 3 47:25 22 4. TSC 14 10 1 3 34:20 21 5. Előre 15 8 1 6 39:30 17 6. ETO 15 6 4 5 34;25 16 7. SzSE 14 7 2 5 28;22 16 8. KFC 15 7 2 6 25:39 16 9. Perutz 15 7 1 7 35.34 15 10. DAC 15 5 1 9 28:45 11 11. TAC 15 5 1 9 28;48 11 12. VTC 15 3 2 10 28;47 8 13. ZTE 15 1 3 11 16:45 5 14. Textil 15 1 2 12 18:46 4 II. osztály. 1. Move 11 9 1 1 36: 7 19 2. Kinizsi 11 6 3 2 42:19 15 3. Celldömölk 11 7 1 3 20:13 15 4. MÁV II. 10 7- 3 31:16 14 5. SzFC 11 6 — 5 33:19 12 6. Keszthely 11 5 2 4 25:19 12 7. Sárvár 10 4 1 5 13 24 9 8. P. Vasutas 10 4 1 5 14:26 9 9. ZTE 11. 10 2 1 7 11:24 5 10. SzSE II. 10 2 — 8 7:48 4 11. Perutz II. 10 1 — 9 3: 16 2 Hirdessen a ▼ Zalamegyei Újságban. . A gondunk és bajunk ott lóg már a szegen, TIKI órás a legjobb s leg­olcsóbb Egerszegen. Varsa Lajos (TIKI) órás és ékszerész Felelős kiadó: GAÁL ISTVÁN Kiadja: a „ZRÍNYI“ Nyomdaipar és Könyvkereskedés Rt. Zalaegerszeg. Minden ami kell, olcsón, nagy választékban meg­kaphatja az egyedüli szaküzletb en: traktorhoz, gőzgéphez, autóhoz, motorbor, kerékpárhoz HORVÁTH GYŐZŐ műszaki kereskedőnél Zalaegerszeg, Kossuth. Lajos utca 9. sz. Előirásos iskola^ intézeti, játszó és utcai leányka és fiuruhák legolcsóbb bevásárlási forrása LIDITH IMRE gyermekruha szaküzSde Nagykanizsa, Horthy Hfttíklós utca I szám Legolcsóbban beszerezhetők; KÜHNE mezőgazdasági géplerakat. Magas nyomású és szőlőpermetezők. A C h inoin összes védőszerei. V a saruk, épitkezés méhészeti a n y a gok, eszközök. Szerszámok, háztartási cikkek, festékek A legjobb minőségű kerékpárok. műszaki vaskereskedő Zst larger szeg« Tele f on; 54. szám.