Zalamegyei Ujság, 1934. július-szeptember (17. évfolyam, 147-220. szám)

1934-07-10 / 154. szám

1934 juiiiiS 12. Zalamegyei Újság 5 ZTE-KFC 2:1 (2:1). Osztályo­zó Zalaegerszegen. Nagyszámú közönség eiőtt játszotta le vasár­nap a ZTE negyedik osztályozó mérkőzéséi. Ha nem is tudó t nagy gólaránnyal győzni, a két pont megszerzése nagyjelentőségű a csapatra. A mérkőzés első ak­cióját a komáromiak vezették, majd a ZTE inditott 20 perces ostromot, melyet szórványosan szakítottak meg a veszélyes KFC támadások. Az első gólt a 9. percben érte e! a zöld-fehér csapat Czirkovits lövéséből. A félidő közepe táján jó ideig ve­szélyesen támadott a KFC, mégis a ZTE szerezte meg a második gólt a 30. percben Martinka feje­séből. A KFC a 44. percben ja­vított az eredményen. A második félidőben heves küzdelem fejlő­dött ki mindkét részről, de a ZTE fölénye mellett. A remélt gólok azonban elmaradtak, mert a szilárd komáromi védelem, fő­leg pedig a kitűnő kapus minden támadást visszaveri. A kapus a legnehezebb helyzetekben is sor­ra megszerezte a labdát. A ZTE elleni akciókat viszont Boronics és Tomoser szerelték ügyesen. A ZTE győzelme ellenére sem elé­gített ki, különösen a fedezetsor- tói nem láttunk megfelelő játékot. A csatársorban is csak Cziiko- vits és Szabó mulatta meg teljes tudását, A KFC erős csapat és nem érdemű meg az uiolsó helyet. A kapus kezébe rúgott 1 Lessel értékes ponttól esett el. — A mér­kőzés után általános volt a véle­mény, hogy ha a ZTE következő mérkőzésein is iiyen gyenge for­mát mutat, akkor veszélyben van az első osztályba jutása. Sporteredmények. ARAK— Hubertus 4:2 (3:1), Az ARAK biztosan győzött Fehérváron. — Hungária—Sparta 2:1, Kladnó— Ferencváros 4:1, Újpest— Juven­tus 1:1. — A budapesti kerület uszóversen.yén a keszthelyi Csik Ferenc 59 8 mp. alatt győzött 100 méteren. Befejeződött a vármegyei tenniszbajnokság. A Move ZSE rendezésében lebonyolított vár­megyei tenniszbsjnoknoki versenyt, amelyen Keszthely, Nagykanizsa és Zalaegerszeg játékosai vettek részt, vasárnap befejezték. A há­romnapos versenyen néhány ki váló játékot láttunk. Különösen élvezetes volt a férfi páros dön­tője. A verseny megmutatta, hogy Zalában több tehetséges férfijáté­kos van (Hofmann, Briglevits dr., Létay, Darás), ezzel szemben du nántuli viszonylatban is számot­tevő hölgyversenyzőt ismét csak egyet láthattunk: a többszörös bajnok Pécseit, bár elismerjük, hogy van még egy-kéí tehetséges hölgyjátékos. A verseny ered­ményei : Senior iérfiegyes döntője: Hoff­mann (Nagykanizsa)—Létay (Za­laegerszeg) 6:1, 6:4, 6:1. Bajnok a védő Hoffmann, 2. Létay 3. dr. Briglevits (Zalaegerszeg). Férfipá­ros döntője: Briglevits dr., Létay (Zalaegerszeg)—Hoffmann, Darás (Nagykanizsa) 6:4, 8:6, 6:3. Baj­nok a dr. Briglevits, Létay pár, 2. Hoffmann, Darás, 3. Aajtay, Satzger (Keszthely). Vegyeipáros döntője: Hoffmann, Récsei, (Ka­nizsa)—Létay, Bozzay (Egerszeg) 6:0, 6:1. Bajnok az eddigi védő Hoffmann Récsei pár, 2. Létay, Bozzay, 3. Darás, Kukorellyné. Szenior nőiegyes döntője: Récsei (Kanizsa)—vitéz dr. Horváíhné (Egerszeg), 6:0, 6:0. Bajnok az eddigi védő Récsei Rózsi, 2. vitéz dr. Horváthné, 3. Gyömörey Éva. Junior férfi egyesben bajnok Létay (Egerszeg), 2. Satzger (Keszthely), 3 —4. Ajtay és dr. Rigó. Női pá­ros döntője: Gyömörey Éva, Ku- koiellyné—Bozzay Tunci, vitéz dr. Horváthné 6:1, 0:6, 11:9. Bajnok a Gyömörey, KukcreÜy pár, 2. Bozzay, vitéz dr, Horvátné. A junior női egyest csak ma reg­gel fejezték be. Bajnok.; Borbély Zsófia, 2. Gyömörey Éva, 3-4. Gyömörey Burci és Maríhon Er­zsébet. A íiszteieídijakat a következő- kép osztották ki: a Vármegyei Bank diját kapta Hoffmann László, a férfiegyes győztese, Zala vár­megyééi a Briglevits, Létay pár mint a férfi páros győztese, a Schütz cégéi Récsei Rózsi, a női egyes bajnoka, Teimán Sándor dr. kii. közjegyzőéi és Thassy Gábor dr. megyei tisztifőorvosét Hoffmann László és Récsei Rózsi a vegyes páros bajnokságáért, Gyömörey György főispánét Kuko- reiív Pálné, a tisztikarét Gyömö­rey Éva a női párosban szerzett bajnokságért, a Központi Takaré­kéi Léiay Menyhért, mint a junior férfi egyes bajnoka, Farkas Béla dr. orvosét Borbély Zsófia, mint a junior női egyes bajnoka. Megjelent Pehisi József a Padányi Biró Márton veszprémi püspök élete és kora c. munkája. A közel 500 olda­las mű ára 12 pengő Kapható a ZRÍNYI könyvkereskedésben. Kanizsai Színház. Műsor: hétfő Manolita, kedd d. u. Egy csók és más semmi, este Helyet az ifjúságnak, szerda d. u. Bál a Savoyban, este Jim és Jill, csütörtökön Csortos Gyula vendégjátéka. Telefen 66 KESZTHELY Telefon 6S Sebészeti, belgyógyászati, nő- gyógyászati betegek és üdülők részére. Diétás étrend. Elsőrendű budapesti szakorvosok. Ellétmányi dij hesaléssai epyüft 5 pengő. K8i6n»zaba 7 penal. Műtéti dijak a mai gazdasági viszonyoknak megfelelően j LEGJUTÁNYOSABB ÁRAKON. I I I Kabin és szénsavas fürdők. i ŐST VEGYEM fehér1 cipót amíg a képlet-----------tart! Wé i fehér 11-50 Férfi „ 13-50 tara Zalaegerszeg Széchenyi tér. A gazdaságos cséplés feltétele: | SKF. golyós és görgős csapágy, EMERGE gumifextil hajtásai]« Beszerezhető egyedül a képviseletnél: rr ff II műszaki cégnél Zalaegerszeg, Kossuth L-n. 9. Traktor, gőzgép, autó, motor« alkatrészek, tömítések a legolcsóbban.