Zalamegyei Ujság, 1934. április-június (17. évfolyam, 74-146. szám)

1934-05-29 / 120. szám

4 Zalamegyei Újság Í934 inájtis 29. — Meghűlésnél, náthaíáznái, torokgyuladásnál, mandolalobnál, fülkatarusnál, valamint idegfájdal­maknál és szaggatásnál naponta fél pohár természetes „Ferenc József“ keserüviz nagyon jót tesz, mert a gyomorbélcaatornát alaposan kitisztítja és desinficiálja, azonkívül pedig megfelelő emész­tést biztosit. Egyetemi orvostaná­rok véleménye szerint a Ferenc József viz hatása gyors, kellemes és megbízható, s ezért használata járványok idején is igen célsze­rűnek bizonyul. — A szentgyörgyhegyi tu­rista menedékház bokrétaünne­pélyét ünnepélyes keretek között tartották meg. Az ünnepélyen sok turista jeient meg. Az épületet Darányi Ignácról nevezték el. VIII. HENRIK Charles Laughton csoda alakítása — Anyák napja. Az I, körzeti (központi) áll. el. iskolában va­sárnap délután 4 órakor tartották meg az Anyák napját nagyszámú közönség jelenlétében. Az ünnepi beszédet Bárdosi Jenő hitoktató mondotta az anyai szeretetről. Több gyermek alkalmi költeményt szavalt, az énekkar Ekker Károly tanító vezetésével igen szép ének­számot adott elő. A gyermekek fogadalmat tettek, hogy édesany­juk szavának mindig engedelmes­kednek, szülőiket szeretik, kese- rüaéget nekik nem okoznak. Az­után egy-egy rózsát dobtak az anyák felé fogadalmuk megerősi- téseképen. Lulich Albin igazgató záróbeszédében szólt a szülőkhöz és gyermekekhez egyaránt s fel­hívta a megjelentek figyelmét az Űrnapján rendezendő tornabemu­tatóra. Kávé Tea Kakaó elismerten Németh Józsefnél a jó. Telefon 207. — A rigóhegyi gyilkosság ügyében a Kúria meghozta jog­erős Ítéletét. Zimmermann György gutorföldei lakőst 6 évi, felesé­gét 3 évi fegyházra Ítélte, amiért megölték Bogdán György földmű vest. Hölgyek szép és tartós frizu­rája csakagépnélkUHDauer- ral lehet, garanciával végzi VERASZTÓ hö'gyfodrász. A japán selyemhez hasonló sláger i Diagonale műselyem és valóói selyem sikerűit ösz- szeszSvése fehér és halvány kék színekben.Tartalmas szép esésű kesztUmanyag, verse­nyen kívüli Schütz-ár P 1*98. Varrodák figyelmébe! Divatpllszék készülnek órák alatt legszebb kivitelben. Vidékre postán azonnal. Molnár Mihály Keszthely A^Ksreskedő ifjak junius 3-án délután rendezik Bozioken tánccal egybekötött nyári mu- .ats*««»11*1* SPORT. Move ZSE—P. Vasutas 4:1 (1:0), Utólsó bajnoki mérkőzését játszotta vasárnap Pápán a Move és fölényes játék után biztosan győzött. Heves irammal indult a mérkőzés, s Glaser már az első percekben megszerezte a vezetést. A Move fölénye állandó volt ezu­tán is. A második félidőben is egyre támadott a kék fehér csa­pat, s Bubics hamarosan a má­sodik gólt rúgta. A 16. percben Pápa egy jogtalanul megítélt sa­rokrúgásból javított az eredmé­nyen. Majd Várkuti és Horváth Ferenc szerezték a Move újabb góljait. Steiner (Győr) biró kez­detben nem hibázott, de aztán ki­engedte kezéből a mérkőzést, mire a pápaiak tulkemény játék­ba fogtak és az egerszegi játé­kosok egymásután séiültek meg. Fritzet egy labda elfogásakor ke­zén és vállán sulyossan megrugták. A mezőny legjobb embere Bubics volt, aki szenzációs játékával el­döntötte a mérkőzés sorsát. Jók voltak még Kelemen, Szabó, Lé­ránt és Glaser. A Move 29 pont­tal a tabella második helyén áll. Keszthelyi Törekvés SE— Szombathelyi FC 4:1 (2:1) Baj­noki Keszthelyen. Biró: Wolf (Nagykanizsa). Ideális futball-idő­ben, nagyszámú közönség előtt játszotta a Törekvés utolsó előtti bajnoki mérkőzését. Negyedórái leírhatatlan csapkodás után a 20. percben Horváth beadását Steiner góllá értékesíti. A 30. percben azonban mutatós összjáték után egyenlít az SzFC. A 44. percben Köves szigorított szabadrúgást indított a 16 ról, a labda a szom­bathelyi falanxról visszapatlan, de az egyik játékos kézzel érinti. Steiner a 11-esből megszerzi a vezetést. A második félidő hatal­mas iramot hoz. Veszélyes hely­zetekben mentenek a Törekvés bekkek s a csatársor is nagy hajrával támad. A 20. percben Horváth — Gyümölcsös — Stei­ner akcióból esik a 3. gól, majd a 33. percben Horváth kornerét K á 1 ó c z i kapásból a há lóba vágja a 16-ró). A következő percben gyors keszthelyi roham után nagy kavarodás az SzFC kapu előtt, a kapus elbukik, a biró sípja néma és Horváth sza­bályos gólt lő az üres kapuba de a biró nem iléli meg. (? I) Az utólsó ípeicekben az eredmény változik. Wolf lehetetlenül bírás­kodott. ZTE-KTK 8:1 (4:1). Barát­ságos Zalaegerszegen. A zöld­fehérek tréning céljából játszottak a körmendiekké’, akiket fölénye­sen győztek le. Az első félidőben Szökrönyös, Maríinka (2) és Ba csay, a második félidőben S/.ök- rönyös, Mariinka és Szabó rúg­ták a gólokat. A kipróbált játé­kosok beváltak. A futballvilágbajnoki mér­kőzések első fordulójában Ma­gyarország 4:2 (2:2) arányban győzött Egyiptom ellen. Egyéb eredmények : Olaszország—Egye­sültállamok 8:1, Spanyolország— Brazília .3:1, Ausztria—Franciaor szág 3:2, Németország—Belgium 5:2, Svédország—Argentina 3:2, Csehország—Románia 2:1, Svájc —Hollandia 3:2. , Kiadja : a „ZRÍNYI“ Nyomdaipar és Könyvkereskedés Rt. Zalaegerszeg. Felelős kiadó: arany karoly. Plébániák ós magánosok részére legfinomabb örfikmócsolaj kg. Ia60 P V S D A fü.zerüileiében NAGYKANIZSA Fővárosi nivóju Művészi fényképek legolcsóbban T Uttőnél NAGYKANIZSA, CsM{»rl n. 1. Vidékre is. 5963 Mindennemű virágok, csokrok, koszorúk legjutányosabban Peterma n n kertészetében Nagykanizsa, Báthory u. 22. Vidéki szállítások postafordultává Legszebb szövetek nagy választékban Elsőrendű munka garanciával. jády utóda SZEKERES FERENC szabónál. ZALAEGERSZEG, PETŐFI SÁNDOR >U. 23 ÚJDONSÁGI p«rc alatt kész egy tartós hullám. A világ legújabb eljárásával utolérhetetlen szépséget garantálja. GÁSPÁR 1931. Nemzetközi Daner-iemnj V. dij nyertese. _________ Ór iási választék szövetekben és nyakkendőkben TÓTH szabónál Kesenth Lajos utoa 4. A kezdődő szezon alkalmával áraimat mélyen leszállítottam. Győződjön meg egy próbarendeléssel! Sezlon átdolgozás 10 P Dívány átdolgozás 12 P Ágybetét átdolgozás 8 P Afrik matrac átdolgozás 6 P Lószőr matrac átdolgozás 8 P Reklám sezlon ... 30 P Ágybetétek ... 45 P-től Kész árukban nagy raktár! Wiedermann SfÄ8 “ NAGYKANIZSA E»t.0s-fér 23 VÁSÁR Női mosó selyem hibátlan 1*48 Női matt selyem hibátlan 1.88 nöimattselyemerőssxálu 2*40 Férfi maccó zokni —>78 Férfi flór zokni —*98 Pál és Indra Zalaegerszeg. A .Zrínyi“ Nyomdaipar Részvénytársaság nyomása Zalaegerszeg,Széchenyi-tér 4. Nyomdáért felelős: Arany Károly*