Zalamegyei Ujság, 1934. április-június (17. évfolyam, 74-146. szám)

1934-05-15 / 109. szám

4 Zalamegyei Újság 1934 május 15. FRONTBÄRCOS KALAPOK megrendelhetők SZALAY JÁNOS Es^iapos mesternél Nagykanizsa. Ára 5-60 P. Vidékre több megrendelésnél por­tómentesen szállítok. — Öngyilkossági kísérlet. Füredi Dezső 28 éves hévizszent- andrási lakos öngyilkossági szán­dékkal forgópisztollyal a szájába lőtt. Súlyos sérüléssel szállították be a keszthelyi kórházba. — Megkezdődött a balatoni halászat. A földművelésügyi mi­niszter megengedte, hogy az idén már május 10 én megkezdjék a halászatot A Balatoni Halászati R. T. meg is kezdte a halászatot. — Rálőtt a feleségére, majd önmagát sebesiíette meg. Csuti István nagykapornaki földmives családi viszálykodás közben rá­jött a feleségére, aki könyebben megsebesült. Ezután Csuti önma­gát lőtte fejbe. Súlyos sérüléssel eszméletlen állapotban szállították be a zalaegerszegi kórházba. Ki­hallgatni még nem lehetett. Ingyen csomagolással és bér mentve szállítok legalább 10 pengő® rendelést, Va kg paradicsom | g 1 kg cukorborsó [| 72 kg cukorborsó | ° ■ 3 dob. Sardinia . . Vakg-os Sardinia la . 1/b kg os Sardinia Iaport Kávék, fűszerek, Stauffer saj- tok legolcsóbb árban- 70 f-»40 f -88 f 8’SO f -66 f VI D A fűszerük leiében NAGYKANIZSA Veszek mákot, diót és ffirjbaboil Értesítés! Van szerencsém értesíteni a nagyérdemű közönséget, hogy épület és műlakatos műhelyemet Zalaegerszegen Sip utca 19 szám alatt megnyitottam Elvállalok épület vasalásokat, fa és vasredőny szereléseket, továbbá vasablak, vasajtó, vaskapu, vas­kerítések készítését. Asztal-tűz­helyek garancia mellett készülnek Árajánlat díjmentesen Szives pártfogást kér: BITÁ LAJOS épület és mülakatos SPORT Move ZSE—TIAC 2:1 (2:0). Bajnoki Tapolcán. A zalaegerszegi Move a tapolcaiak kemény, sőt durva játéka ellenére is biztosan győzött. Kezdés után mindjárt nagy fölénybe került, sarokrúgást ért el, majd a 10. percben Hor­váth Bála megszerezte a vezető gólt, a 20. percben pedig Várkuti a gólszerző. Tovább is a Move támad, állandóan a TIAC kapuja előtt tanyázik, de a tapolcai vé­delem durván védekezik, így a Move nem eredményes. A félidő végén ugyan újabb gólt ért el, de ezt a bíró — tévesen — nem ítélte meg. A második félidőben is nyomasztó a Move fölénye, amit egyes tapolcai játékosok az eddiginél is nagyobb durvaságok­kal ellensúlyoztak. Egymásután sérültek meg a Move játékosai, különösen Léránt és Várkuti. A TIAC egy kapuelőtíi kavarodásból a 35. percben szépítette az ered' ményen, amire Move a 44. percben újabb góllal feleit, de a biró e2t sem ítélte meg. A Move szép futballt játszott, külö­nösen Várkuti, Léránt, Hász, Ke­lemen, Szabó és Fritz tűntek ki. A TIAC tulkemény futballt ját­szott, s ezért nem érheteit el a Move nagyobb gólarányu győ­zelmet. ZTE—Nagykanizsai Zrínyi TE 2.0 (2:0). Barátságos Zala­egerszegen. A két csapat vasár­nap élvezetes küzdelmet vivőit Nemes bíráskodása mellett. Kez­dés után a ZTE azonnal frontba került és 30 percen keresztül majdnem állandóan fölényben volt. Az első gólt Borbély rúgta a 15. percben, majd a 30. perc­ben Czirkovits a másodikat. Utána a Zrínyi rákapcsolt, heves ostromba kezdett, de akcióit nem kisérte szerencse a csatárok te­hetetlensége miatt. A 43. percben a ZTE egy tizenegyest metlé lőtt. A második félidőben folytatódott a ZTE ostroma, de a Zrínyi is több szép támadást vezetett. A Zrínyinek a 41. percben volt nagy helyzeíe, de nem tudott gólt rúgni az üres kapuba sem. A ZTE-bői Füleky, Martinka, Szökrönyös és Tomóser, a Zrí­nyiből a jobb hátvéd és a közép­fedezet tűntek ki. Kiadja : a „ZRÍNYI“ Nyomdaipar és Könyvkereskedés Rt. Zalaegerszeg. Felelős kiadó: ARANY KÁROLY. Fiókszerkesztőség és kiadóhivatal; Nagykanizsaj,Petőfi utca 24. Keszthely, Kossuth Lajos u. Kiváló minőség! Finom Ízlés! Olcsó árak! BRAUN és TARSANAL a Fő-téren Férfi burett tiszta selyem . 1*20 Bember crepdesine nehéz minőség . . . 2-98 Tropikál szövet tiszta gyapjú . . 7.80 Mosható műselyem gyönyörű minták . .-98 Coverkó vászon 140 cm. széles . . . 5*— Női Durettés jersey minden szinben . . f-40 Tiszta oclyem, voál és műselyem maradékok hihetetlen olcsó árakon. Tekintse meg kirakatunkat. Ü8HHB&3HH szövetek nagy választékban Elsőrendű munka aranciával. jády utóda SZEKERES FERENC szabónál, ZALAEGERSZEG, PETŐFI SÁNDOR U. 23 & Bérmálásra és Pünkösdre ajánljuk legújabb cipő medeiljeinket, luxus kiviteltői a legolcsóbb árakig. Reklám áraink: Női cipők 0'8O 7*80 g-80 Lack páníos cipő 23-26, 27-30, 31-35 4 78 5 80 6 50 Antilop divatcipők 880 g.80 10-80 Fehér antilop női g-80 11-80 Férfi cipők § 80 g-80 IQ 80 Lack női cipő g-80 1J-80 Miltányi Sándor és Fia cipőáruháza NAGYKANIZSA, Főút 2. (Városházpalota) A „Zrínyi“ Nyomdaipar Részvénytársaság nyomása Zalaegerszeg,Széchenyi-tér 4. Nyomdáért felelős: Arany Károlyt