Bertók László - Bulkai Pál - Fejér László - Koltay József: Az ivóvíz honfoglalása. A közműves ivóvízellátás fejlődése Magyarországon a római kortól napjainkig. (MAVÍZ, Budapest, 2006)
Bulkai Pál, dr. Bukta Endre, dr. Dóka Klára, dr. Filotás Ildikó, Karácsonyi Sándor, dr. Koltay József, Kömyei László, Perecsi Ferenc, Péter Gábor, dr. Schiefner Kálmán: Vízellátás fejlődése a második világháborút követően - XX. A vízellátás erőteljes fejlődésének időszaka (1960-1990 között)
Vízellátás fejlődése a második világháborút követően Györgyné és Vili bácsi egy kommunista szombaton A Szőgyei vízmű telep kapacitása 20 ezer mV nap. A magas- nyomású gépházban fordulatszám-szabályzással működő szivattyúk dolgoznak és nyomják a vizet két távvezetéken keresztül a városba. Az NA 600-as keleti főnyomócső a Mosoni- Duna keresztezése után az Ml-es út mentén éri el a várost, majd az iparcsatoma és a vasútvonal mellett haladva csatlakozik az Erzsébet ligeti víztoronyhoz. A másik, NA 300-as távvezeték Kisbácsa térségében csatlakozik a városi hálózathoz. A város déli részén kiépült lakótelepek magas házainak ellátása céljából az 1970-es évek végén magasnyomású övezetet alakítottak ki, melynek ellennyomó medencéje az akkor épített Marcalvárosi 4000 + 2000 m3-es víztorony felső tartálya. Mivel a város vízfogyasztásához képest a magaslati tárolótér viszonylag kevés (városi alsóövezetben 6000 m3) az 1980-as évek közepén Győrtől délre Győrújbarát hegyen 10 ezer m3-es tároló medencét építettek. A medencét az éjszakai kisebb fogyasztás időszakában szivattyúkkal töltik fel, a tárolt víz a nappali időszakban gravitációsan jut vissza az alsózónai övezetbe az Erzsébet-ligeti 2000 m3-es és a Marcalvárosi 4000 m3- es tartály üzemének kiegyenlítésére, az ellátási biztonság fokozására. A tárolómedence a Győrtől délre kiépült kistérségi rendszerekkel is kapcsolatot tere A város ellátó rendszeréhez gerincvezetékeken keresztül 18 agglomerációs település kapcsolódik. 1979-80-ban Győr város nyári csúcsfogyasztása elérte a 70 ezer m3/nap ivóvízmennyiséget, 40 ezer m3/nap iparivíz termelés mellett. A meglévő magas-tározó kapacitást bővíteni kellett. Nagyságrendje első ütemben 10 000 m3-ben lett meghatározva. A MELYEPTERV tervei alapján a Hídépítő vállalat kivitelezésében, a Győr melletti Sokorói dombság egyik magaslatán Ménfő-csanak és Győrújbarát községek határán megvalósult a téglalap alaprajzú vasbeton medence, töltővezetékkel, nyomásfokozóval. 173 Szőgye vízműtelep háttérben a Dunával