Vadász- és Versenylap 43. évfolyam, 1899

1899-05-31 / 37.szám

EGYSZERSMIND AZ ORSZÁGOS LÓTENYÉSZTÉS LAPJA. A Magyar Lovaregylet, A vidéki verseny-egyletek. Az Urlovasok szövetkezete Az Urkocsisok Szövetkezete s az összes lótenyészbizottmányok hivatalos közlönye. Előfizetési ára : egész évre 12 frt. £ évre ápril—október végéiga (a vers. időszak) 10 frt, J évre január—junius 7 frt és julius—deczember szintén 7 frt. Negyedévenként 4 frt. Az előfizetési pénzek a «Vadász-és Versenylap» kiadóhivatalához (Ferencziek-bazárja III. lépcső I. emelet) czimezendök. 37. szám. Budapest, 1899. szerda, május 31. XLIII. évfolyam. Megjelenik; a budapesti, alagi és bécsi lóversenyek ideje alatt minden versenypap előeste jé q, a többi időbep hetenkint egyszer (szombaton). Telefonunk száma: 62—37. Távirati czimünk : «Versenylap Budapest». "HIVATALOS. ™ Versenynapok 1899-ben: Junius. Alag (felt. 3. sz.) 8, 10, 11, 29. Bécs 1, 3, 4, 6, 8, 10, 11. Krakó (nemzetközi versenyegylet) ... 15, 17. 18. Krakó (urlovas-egylet) ... 16. Kassa (felt. 21. sz.) 17., 18. Serajevo ... ... 25. 28. Lemberg ... ... : 28. 29. Nevezési zárnapok. Budapest, Magyar Lovaregylet vezértitkársága Nemzeti Casino. Junius. 1. 1900.Tavaszi-meeting Alagi-dij. 20,000 k. 2000"?. _.Kisb.jel. 15. 1900. Tátra-Lomnicz Kárpáti-díj. 50,000 k. 1200"?. л 2, URLOVASOK SZÖVETKEZETE. Nevezési zárlatok. Urlovasok Szöv. titkársága Kossuth Lajos-utcza 5­Junius. I. napi Megnyitó Hdcp. 1200 k. 1000"? : Teherk­II. napi Eladók Hdcpja. 1000 k. 1000"? ... Palotai akadályv. Hdcp. 1500 k. 3200"? • Marquis gátv. Hdcp. 1800 k. 2800"? ... . III. napi Eladók gátv. Hdcp. 1500 k. 2400"? II. napi Eladók akadályversenye. 1500 k. 4000"? Nevezés • Kétéves nyeretl. eladóvers. 1000 k. 1000"? . Gödi dij. 1200 k. 2400"?... ... ... ... III. napi Eladók versenye 1000 k. 2000"? « « Gycimröi akadályverseny. 1800 k. 4800"? « « Svábhegyi gátversony. 1500 k. 3200"? ... « « Kétéves nyeretl. eladóv. 1200 k. 1200"? « ' Juniusi dij. 1500 k. 1000"? I. napi Megnyitó Hdcp. 1200 к. 1000"? ... ... Törlés. II. napi Eladók Hdcpja. 1000 k. 1000"? • • Palotai akadályv. Hdcp. 1500 k. 3200"? « • Marquis gátvers. Hdcp. 1800 k. 2800"?_. « III. napi Eladók gátv. Hdcp. 1500 k. 2400"? « Közlemény. A f. évi alagi első nyári meeting alkal­mából a tiszteletbeli állásokat a következő urak vállalták el : Versenyintézoség : Jankovich-Bésán Gyula, gr. Esterházy Béla, gr. Nádasdy Tamás. Biró: Inkey Antal. Mázsáló : Dr. Magyar László. Versenytitkár, pénztárnok és handicapper : Magyar Elek. Totalisateur-vezetö : K. Császár Ferencz. Inditó : Freyer Emil. Pályaorvos : Dr. Balassa István. Budapest, 1899. május hó 30. Az Urlovasok szövetkezete igazgatóságának megbízásából : Magyar Elek, titkár. Hirdetmény. A folyó évi alagi első nyári meetingre érkező lovak számára a versenypálya külső kerülete junius hó 5-től junius hó 13-ig 5 órától délelőtti 9 óráig díjtalanul rendelkezésre áll. Az akadálypályán csak a zászlóval meg­jelölt akadályok ugrathatók. Oly lovak részére, melyek ezen idő előtt vagy után Alagon idomíttatnak, csak az egyik, a pályafelügyelö által megjelölt homokpálya, heti 10 korona pályahasználati dij mellett áll nyitva. A pálya használatára szóló jegyek a Magyar Lovaregylet vezértitkárságánál előre váltandók. Budapest, 1899 május hó 30. Az Urlovasok szövetkezetének igazgatósága. Főbb versenyek napjai. Bécs. Junius. 1. Taurus-Handicap. 5000 к. 2800 m. 1. Hadseregi akad.-v. T.-dij. és 6000 к. 4000 m. 3. Államdij. 5000 к. 2000 m. 4. Osztrák Derby. 100.000 к. 2400 m. 6. Parsifal-Handicap. 5000 к. 1600 m. 8. Lady Patroness-verseny. 6000 к. 1000 m. 10. Buccaneer-verseny. 15.000 к. 3200 m. 11. Metropole-dij. 20,000 k. 1100 m. 2é. Sport-naptár juniusra 1— H. Bécsi versenyek 2. Union-verseny Berlinben 2. Angol Kanczadij Epsomban 2. Díjlovaglás és díjugratás Bécsben 4. Osztrák Derby. 5. Telivárcsikó-árverés a Freudenauban 7. Telivércsikó-árverés Napagedlben 8—11. Alagi versenyek 11. Grand Prix de Paris 15—18. Krakkói versenyek 17—18. Kassai « 18. Német Derby ! 25—28. Szerajevoi versenyek. Bécsi versenyek. IV. nap. Kedd, május 30. A mai bécsi versenyek szép időben folytak le, a hétköznap daczára is igen tekintélyes számú közönség jelenlétében. Fontosabb ese­mény ugyan nem volt a programmon, de azért a futamok mindvégig élénk érdeklődés mellett folytak le. A bevezető számot képező Kétévesek nyeret­len versenyében a Gaga-—Hippia után szár­mazó Higany volt a fökedvencz, melyről azt rebesgették, hogy jóval jobb, mint istállótársa Betrüger, de a Dreher istálló külömben pom­pás küllemü ménje nem váltotta be a beléje helyezett várakozást, mert már a távnál verve volt, s csak lanyha harmadik lett Duenna mögött, melyet 2J hosszal veri meg a jelen­leg nagy formában levő Szemere istálló Topro­méne-je, mely már a fél uton megnyerte versenyét. Az 1300 méteres Handicapben Fille volt a favorite, a beavatottak pedig Tick-Tackot fogadták. Ez utóbbi vezeteti a távoszlopj "öt­tig, hol Fille és Ravachol látszottak nyerő ek? ekkor azonban előre tört Iiis, s könnyen t hosszal biztosította magának a győzelmet Fille előtt, mig Balek egy odaajándékozott rossz harmadik helyhez jutott. A nap főszáma, a Gomba verseny, mely Tímár távolmaradásával jó ddlognak látszott Sándornak, jókora meglepetéssel, ennek levere­tésével végződött. Sándor csak harmadik lett. Igaz ugyan, hogy az Abonnent mén ma ismét szerfölött ideges volt, s a startnál pár hosszat veszitett is, de azért a futamban jól benn volt egész a távoszlopig, hol egy rushsel pró­bálta elfogni az erősen vezető Angelyt és Szeszélyt, de e pillanatban verve is volt. Sándor mai futásával bebizonyította, hogy nem az a nagyság, amelynek tartják, merte formája nagyon aíatta áll budapesti szerep­lésének, s ö nemcsak ideges, de nem becsü­letes ló is, mely nem adja ki formáját. A futa­mot Angely nyerte meg, mely az idén eddig csak egyszer futott (győzelmesen) a Váczi dijban, — könnyen másfél hosszal vervén le Szeszélyt. Az Eladók versenye amint várható volt Áldomás győzelmét eredményezte, s már jóval a táv előtt bizonyos volt, hogy a ver­seny csak közte és Valaki közt fog eldőlni, s végül is másfélhosszal dőlt el az Áldomás javára. Az árverésen az elég jó képességű mén mr. Lincoln tulajdona lett. ki legközelebb a Vederemo versenyben fogja futtatni. Gyönyörű, izgató finish után, melyben mind a két jockey remekelt Tip-Top rövid fejhosszal lett győztes Eclair ellen az 1100 méteres Schütteli-drjban. A távnál ugyan még olybá tünt fel a helyzet, mintha Feerie eltudná vinni a dijat, ám egyszerre csak visszaesett, s ekkor ádáz küzdelem fejlődött az említett kettő közt, s a jobb esélylyel indult Tip-Top megtudta szerezni a dijat. A kétévesek eladóversenyében minden ló lett fogadva a ringben csak Melella és a győztes Quota nem. Ez nem is nyerte volna meg versenyét, ha nem a routinosabb Rumbold ül rajta, s Romát nem egy istálló fiu lova­golja, mert ez utóbbi az egész uton nyerőnek látszott, s csak az utolsó pillanatokban fogta el öt Quota, illetve nyerte meg a ver­senyt Rumbold egy fejhosszal. Mégis lett nagyon közepes harmadik, pedig e Micsoda kanczának a papíron elsőrangú esélye volt. A Trudom gátversenyben Sylvester elszaladt társaitól, s 4 hosszal nyert Ex-offo, Zircz ellen. Wagner kitört. I - m ROYÂL-SZÂLLODA BUDAPEST. Legkedveltebb vendéglő. Esténkint Nemzetközi tár­saság és az összes nagy művészek találkozója. Látványosság: Kávéház gobelinekkel. | Szép szoba mindent beszámítva 1 frt 80 krtól kezdve. Щ Igazgató : Schmidt Károly. Vt? V-, Ö A legközelebbi szám pénteken jelenik meg. — Négy oldalos szám ára IO kr.