Váci Hirlap, 1935 (49. évfolyam, 1-99. szám)

1935-10-23 / 82. szám

VÄCfi HBRLAP 3 hogy Perlusz István dr. neki ki­jelentette ő előtte, hogy jövő nyáron Dercsényi pénzén men­nek már nyaralni. Nem szakem­ber, nem tudja megbírálni a hús minőségét, de emlékszik rá, hogy a városháza alatt első osztályú hús volt kiírva az áremelés el­határozása után néhány napra 72—92 filléres áron. Most még' a védő és a főma- gánvádló képviselője a bizonyí­tás kiegészítésére tettek indítvá­nyokat, több újabb tanú meg- idézését kérték, amit a bíróság elfogadott és ezzel az elnök a tárgyalás folytatását szombatra tűzte ki. < ÍVIcg&izüíratették a fegyház csÉpHgi^árát A Magyar Cipőkereskedők Or­szágos Egyesülete beadvánnyal fordult a kereskedelemügyi mi­niszterhez és az egész szakma szempontjából sérelmezte, hogy a rabok foglalkoztatásával elő­állított cipőkkel indokolatlan versenyt támasztanak a cipő­iparnak. Az iparügyi miniszter most értesítette az egyesületet, hogy a váci mechanikkai cipő­gyár üzemét beszüntette, az igaz­ságügyi miniszter pedig utasí­totta a letartóztatási intézeteket, hogy az igazságügyi tárca fönn­hatósága alá tartozó intézmé­nyek és hivatalok megrendelé­sein kívül, csak az igazságügyi alkalmazottak, valamint ezek családtagjai részére fogadhatnak el a cipészipari munkakörbe tar­tozó megrendeléseket. Tisztelettel értesítem a n. é. közönséget, hogy az eddig is jól ismert K&USSTZ JÓZSEF ÉS Fäß angol úri szabóságát átvettem. Apám iparát a a legújabb angol szabás­sal felfrissítve, minden igényt és idényt kielégítő fővárosi fazonokkal és a lehető legszolidabb árak­kal állok t. rendelőim szolgálatára. Tisztelettel CZIR A KY JANOS angol úri szabó Görgey u. 7. sz. Postával szemben Jó játék — fölény — vereség'... A címben szereplő három szó a leghűbb kifejezője vasárnapi nagy meccseinknek. Ahogyan a Reménység játszott idegenben, Kaposváron, a nemrég még első- osztályú profi Somogy ellen, úgy ezt a csapatot legvérmesebb hí­vei még álmukban sem látták játszani. Ám kikapott. Ahogyan a VSE kapuhoz szegezte ellen­felét, a Magyarság csapatátsegy tomboló offenzivában jó félórán keresztül ostromolta az ellenfél kapuját, ezt még ellenségeinek is meg kellett tapsolni. De kika­pott. Ma a VSE-nek van kitűnő csatársora (tavaly nem volt!) és a Reménységnek szilárd védel­me. Mi lenne, ha ezt a két váci koefficienst, hiszen egy város­ból valók, össze tudná valaki kovácsolni! Magyarság — VSE - VÁC 3:2 (2:1). Bajnoki a szigeti pályán. Bíró: Kecskeméti. Tíz percig szép, hullámzó, de erős játék. Ekkor éri el elsőkor- nerét Vác. A 11. percben hatal­mas védelmi hibából Bajor könnyű gólt ér el. 1:0. A kapus mintha először védett volna éle­tében. Egy perc múlva majd­nem újabb Magyarság'-gól, Mo- ravcsik kiejti a labdát, amit azonban hajszálnyira mellélő­nek. Ha ez bemegy, nagy lett volna a vereség. Nem múlik el újabb perc, szabadrúgásból Tö­möri 11. éles fejest küld bal­sarokba. 1:1. Egy percre rá kor- nert lő a Magyarság, melyre Vác a 27. percben kornerrel felel és egy perc múlva másikkal. A 30. percben Tolerián a fél pályán fogja a labdát, de addig játszik vele, mig elveszik tőle. A nagy szerencse még Takácshoz viszi a labdát, aki azonban gyertyát lő, mellyel Fáy megfut s bek- keink csak távolról kisérik a könnyű gólt lövő csatárt. 2:1. Mindkét gólt remekelő védelmé­nek köszönheti a váci csapat. Az iram most alábbhagy. Nagy erővel kezdi Vác a lí. félidőt. Ostroma már a harma­dik percben eredményt hoz: Jászberényi II. fejese védhetet- lenül ül hálóban. 2:2. Most a váci lendületes csatársor har- minchétperces olyan ostroma következik, amit a szigeti pálya soha nem látott. A Magyarság ész nélkül védekezik, de minden sikerül nekik. Még a váci véde­lem is megembereli magát s a fel szabadi lókat pontosan küldöz­getik vissza a kapu elé. Nem lenne baj, csak egy kis szeren­cséje lenne a váci csapatnak, no és Kecskeméti biró kevesebb erővel nyomná a váciakat. A biró, Isten tudja, hol szerzett el­lenszenvét soha nem tudja Vác­cal szemben leküzdeni. Ebben a harcban csak két kornerig jut el Vác, gólt egyet sem tud ki­csikarni. Jászberényi II.-t elront­ja a sok róla Írott cikk, mert nem kevesebb, mint hatszor ját­szatták az elmúlt héten. Ilyen kondícióban nehéz frissnek és találékonynak lenni. A 40.perc­ben saját kapuja elől a labdával megfut Kiss és messziről lő. A guruló labda elé pillanatokkal előbb lefekszik Moravcsik s úgy nézi nyugodtan, mint sétál át a labda a gólvonalon. Az utolsó öt perc már letört csapat képét mutatta. így veszted a VSE va­sárnap két bekkjc és a kapusa miatt. Somogy—Remény 2: 1 (1:1). Bajnoki Kaposvárott. Biró : Bartók. Az utolsó percig lelkes, szép játékkal küzdött a váci csapat a honi pálya minden előnyével felszerelt Somogy ellen. Brandt már a mérkőzés elején gólt lő­hetne, de a szerencse és a kapu­fa Somogynak kedvez. Mégis ő szerzi meg a 35. percben éles lövéssel a váciaknak a vezetést. 0:1. Tovább támad a Remény­ség, de a kapu előtt ideges. Az utolsó percekben a kifutó váci kapus mögött egyenlít Somogy. A második félidőben már egyenlő ellenfelek küzdenek, So­mogy már többet támad ugyan, de a jól dolgozó váci védelem könnyen szerel. A 20. percben kornert kap a Reménység, mely­ből könnyű gólt ér el Somogy. Most már csak védekezik a váci csapat s ebben biztosan áll lá­bán. Változtatni nem tud az eredményen, amely pedig az első félidőben nagyon is a kezében volt. Fóti Testvériség — VSE- VAC II. 2:1 (1:1). Biró: Taba. Gyönge biró mellett folyt le az unalmas játék, amelyet a lel­kesebb Főt megérdemelten nyert meg. í Törekvés—Esztergom 2 : 1. Már l:0-ra vezetett Eszter­gom, de a lelkesebb váci csapat hamar fölülkerekedik. Reménység II.—Kisalag 2:2. &WM harisnyák kaphatók : IVagy Mihálynál »'iCTHBBWrei Rákosi Szidi Vácra akart temetkezni Budapest egyik szanatóriumá­ban örök álomra hunyta szemét Rákosi Szidi, a Nemzeti színház nagy művésznője, a Rákosi- triász utolsó tagja. Hat évtized­nél több időt töltött a magyar nemzet első színpadán és alakí­tásai felejthetetlenek maradnak. A nagy művésznő szülei Vácon nyugszanak és Rákosi Szidit sok éven át a két sir legalább halot­tak napja táján Vácra vonzotta. Számtalanszor kifejezte ismer őr­sei előtt, hogy ha megfutotta nagy pályáját, szülei mellett, az alsóvárosi temető akácfái alatt akar pihenni. Talán nincs vég­rendelete, vagy még nem akad­tak rá, de tény, hogy utolsó kí­vánságát a kegyelet eddig nem tel jesith ette, mert a nagy mű­vésznőt a Nemzeti színház elő­csarnokából kedden délután te­mették el a kerepesi temetőben felajánlott díszsírhelyen. Vájjon mikor teljesítik Rákosi Szidi utolsó kívánságát? A Maci Fis Kár szerkesztője Bt&gybeteg Bauer János a nyáron két öt- hetenkint megjelenő újságot is indított, mellyel a csendes város társadalmát legalább is a meg­jelenés óráiban megkeverte. A kis lapocskák most már jóideje nem jelennek meg, mert Bauer János súlyosan megbetegedett. Eddig felesége ápolta. A négy­heti betegség annyira lerontotta Bauert, hogy hétfőn mentőautón tovább ápolásra a budapesti ir- galmasok kórházába szállították.