Váci Hirlap, 1931 (45. évfolyam, 1-96. szám)

1931-04-12 / 27. szám

, /VéUuilüxheletlen VARRÓGÉP MINDENT VARR. STOPPOL ÉS HÍMEZ Kedvező fizetési feltételek.. Jllacson.yh.CLVi részletek.. SINGER VARRÓGÉP RÉSZV. TÁR5. UáCj Szecfisn^í-utca IS. ^Illllllllllllllll!ll!ll|:i!l!ll!ll!l!!!!lllllll!lllll!ll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllin^ GYŰJTSE életének legszebb emlékeit: Fényképezzen! Örökítse meg az idei év boldog hangulatát, a ked­ves családi kört. Hár 9 pengőért kaphat nálunk fényképező­gépet. Nagyobb készülék ára 10, 20, 36, 48 és 65 P örőma lasz, ha felvételeit nálunk dol­goztatja ki, művészi ki­vitel, jutányos ár mellett. Részletes fotóárjegyzéket szívesen küldünk. BLAU MIKSA ÉS TÁRSA illatszertár, fotó,diszrnű és játékáruház VÁC, GR. CSÁKY KÁROLY-ÚT 7. SZ. Kérem, ügyeljen a pontos cimre ! '^Illllllllllllllllllllll!llllll!ll!!llllll!!ll!lllillll!ll!llllll!lllllllllllllllllllllllli!lll!ir> 2469/1931. vgh. szám. Árverési hirdetmény Or Burger Dénes ügyvéd által kép­viselt Royal gyorsmérleg és vas* árúgyár r. t. javára, aiperes ellen 90 P tőke és több követelés járulékai erejéig a budapesti közp. kir. járásbíró­ság 1930. évi 18,631. sz. végzésével elren­delt kielégítési végrehajtás folytán végre­hajtást szenvedőktől 1930. évi augusztus hó 29-én lefoglalt 1008 P 50 f-re becsült ingóságokra az árverés elrendeltetvén, annak az 1908. évi XLI. te. 20. §-a alap­ján a következő megnevezett dr Wottik Gyula ügyvéd által képviselt M. kakaó és csokoládé javára 44 P 16 f, dr Rosen- feld József ügyvéd álal képviselt Singer varrógép javára 215 P és járulékai, to­vábbá a foglalási könyvből ki nem tűnő más foglaltatók javára is, az árverés meg­tartását elrendelem, de csak arra az esetre, ha kielégítési joguk ma is fennáll és ha ellenük halasztó hatályú igényke­reset folyamatban nincs, végrehajtást szen­vedők lakásán Felsőgödön, leendő megtartására határidőül 1931 április 15. napjának d. u. 7*6 órája tűzetik ki, amikor a biróilag lefoglalt üzleti be­rendezés, füszerüzleti árúkat s egyéb in- ; jóságokat a legtöbbet Ígérőnek készpénz- | fizetés mellett, szükség esetén becsáron I alul is elfogom adni, még akkor is, ha a j bejelentő fél a helyszínen nem jelenne j meg, ha csak ellenkező kívánságot írás­ban nem nyilvánít. Vác, 1931 március 5-én. Szabó Sándor kir. bir. végrehajtó VÁCI HÍRLAP ■■■HMHEMRI SE»-1!"'» 5 A VÁC legyőzte a VTE t Husvét vasárnapján a labda­rugó sport komoly eseménye az elmaradt VÁC—VTE mérkőzés volt, amelyen meglepetésre a VÁC győzött. Győzelmével ala- j posan kiköszörülte az esztergo­mi vereséggel rajta esett csor- bát. Győzött ismét a VÁC lelke­sedése, amelyből minden váci egyesület tanulhat. A VSE ba­rátságos, szép, de kissé könnyen veit mérkőzésen győzte le a KAOE szimpatikus csapatát. A R em én y s ég B al a ss a gy a rm álon játszott s a helybeli csapat el­len eldöntetlenül mérkőzött. VÁC VTE 1:0 (0:0). Baj­noki mérkőzés. Biró: Nikolovics. A mérkőzés a VTE csatársor támadásával indul s rövid csa­tározás után nyilvánvaló lesz. hogy amig a VTE csatárok bi­zonytalanok s védelme is gyön­ge napot fogott ki. bár általá­ban a nagyobb technika a VTE oldalán van, a VÁC lelkesebb s ez jellemzi minden támadását, i A VTE sok jó alkalmat mu­laszt, a VÁC pedig nem esik vissza, ha lehet, támadnak s itt domborodik ki nagy lelkesülni- ludásuk. A VTE-nek több gól­helyzete van, de lőképtélén csa­társoruk mindent ront, vagy ké­sik. A VÁC védelem pedig a he­lyén van. A II. félidő ugyanily tempóban folyik tovább s a 15. percben szerzi meg a VÁC hihe­tetlen szerencsével egyetlen, de a győzelmet jelentő gólját. Taes- dobás, amelyre a kapus kisza­lad, a labda megugrik, Soffer ott terem, megpöcköli s a kö­zönség még fel sem ocsúdott meglepetéséből, már a hálóban a labda. Hiába erősít a VTE, a VÁC még lelkesebben küzd. most már azért, hogy az ered- ményt megtartsa. VSE—KAOE 3:2 (2:1). Barátságos mérkőzés. Biró : Hart. A fővárosi Ili. osztályú KAOE jóképességű csapatátlát­ta vendégül vasárnap a VSE. A j rendszeres, komolyabb felfogá- I sú tréning meglátszott a vendég- I csapat minden akcióján, iskola- J | zott paszjátékuk sokszor ra- ; gadtatták el a közönséget, ha i fizikumban, állóképességben | gyengébbek is voltak a VSE-nél. ! A mérkőzés 18. percében a KAOE érte el első gólját kor- nerből és védelmi hibából. Hat perc múlva a KAOE öngólt rúg egy amúgy is gólgyanus hely­zetből s igy az eredmény 1:1. Most a VSE erősít s ettől kezd­ve felülkerekedik ellenfelén. Tá- ! madást támadásra vezet s a 32. ! percben Vasas 40 méteres sza­badrúgásból védhetetlen gólt lő. 2:1. A II. félidő a VSE táma­dásával indul s állandó fölénye uralja is e félidőt, amelyben hogy nagyobb eredménnyel nem végződött a meccs, az csupán azon múlt, hogy Zentel erős gól­ja után (3 :1) lazsálni kezdett a VSE, egyik a másikkal akart gólt rugatni, amely majdnem megbosszulta magát, mert a KAOE az utlsó percekben még egy könnyű gólt ért el, a VSE öngóljával. Most már a VSE is komolyabban vette a küzdel­met, de eredmény nélkül. ben nem csalódik. így szól Önhöz minden cipész, ha Pál HA teaucsuksarkot veret a cipőjére. A cipész érti a dolgát, a cipész nek hihet. Reménység Bgyarmat 4:4. i Barátságos mérkőzés Balassa- j gyarmaton. A Reménységnek ! komoly ellenfele ' akadt a helyi i csapatban. A technika a Re- j ménység oldalán volt, Balassa- j gyarmat pedig élvezte a közön- ! sége s a honi pálya minden elő- ! nyél s a szerencse is mellé sze­gődött. SZÍNHÁZESTÉK Fel kell jegyezni, hogy ma már a színész is robotos. Elő­ször történt, hogy két nap alatt a társulat hat előadást adott le! E mellett uj darabokra is Ké­szült. Nincs jussa senkinek, hogy ilyen nagy testi és szelle­mi munka mellett az uj bemu­tató darabok szétfolyó, bizony­talan előadását kritizálja. Szí­nészeink is emberek, pihenőjük nincs, emberfölöttit nem kíván­hatnak tőlük. LÁMPALÁZ Sikamlós, pikáns darab talán az első igazi táblásháza a váci színháznak. Kádár Gabi finom érzékkel és nagy kedvvel ját­szotta a leányasszony szerepét. Lőrincz Ica temperamentumos játéka nagyon tetszett a közön­ségnek. Károlyi János komikus szerepében uj oldalról mutatko­zott be. Radó László már régen a közönség kedvence, ez a sze­rep csak megerősítette pozíció­ját. JÓ TÜNDÉR Igazi Molnár Ferenc darab, szellemes, fordulatos, egy pilla­natig sem unalmas. A darab Szokolay Eta jutalomjátéka volt. Játéka igazi jutalom volta közönségnek. Szerepe messze fe­lülemelkedik a többi fölé. Az ő játéka adta meg az igazi tar­talmát a darabnak. Sajnos, a közönség nem a nagy számá­val, de lelkesedésével és liosz- szas tapsaival jutalmazta a mű­vésznőt. Szabó István jóízű hu­mora sokszor megkacagtatta a publikumot. Károlyi János a tőié megszokott jó játékot pro­dukálta. Megérkeztek az új NŐI és LEÁNYKA TA VA SZÍ KABÁTOK úgy egyszerűbb, mint egész finom kivitelben, igen olcsó árakkal, nagy választékban. A nálam kiválasztott anyag­ból 2—3 nap alatt mérték szerint is készittetek Férfi zöld Lódén - kabátokat állandó­an raktáron tartok. Férfi gumi esőkabátokat min­den áron kiárusitok Kiváló tisztelettel: 2v I NAGY MIHÁLY IJiaf és öreget Ajtókat és ablakokat, háló-, leány- és előszoba-, konyha- és kertibútorok stb. tárgyak mázolását Tegzem. Fehér csont- stb. színekkel, spatulyázott, lakkcsiszolt, fényes és selyembágy utánzaté, sima és antikolt munkákat, erezett és egytónusú mázolásokat, valamint hő- és viharálló tárgyak mázolásátvállalom. Lakás, iroda és terem festéséhez a legújabb és a leg­kényesebb Ízlést is kielégítő mintákkal rendelkezem. — Minden munkálat szakszerű elkészítéséért és tartósságáért felelősséget vállalok Ponyist István szobafestő és mázolómester 4 Vác, Petőfi-utca 38 sz.