Új Szó, 2021. augusztus (74. évfolyam, 176-201. szám)

2021-08-04 / 178. szám

www.ujszo.com | 2021. augusztus 4. OLIMPIA/SPORT 117 Elődöntőben a női pólósok A magyar női vízilabda-válo­gatott 14:ll-re legyőzte a holland csapatot a tokiói olimpia keddi negyeddön­tőjében, így a következő körben a fináléba kerülésért játszhat a spanyolok ellen. A csapatok az elején hosszú percekig nem tudtak betalálni, az­tán fórban a hollan­dok szereztek veze­tést, majd Gurisatti egy nagyszerű góllal egyenlített, s jöttek az újabb gólok is. Az első negyed után a ma­gyarok vezettek 4:3-ra. Az egygólos előny (8:7) a nagyszünetre is meg­maradt, egyik csapat sem tudta egy­szer sem kétgólosra növelni az elő­nyét. Ez először a 18. percben kö­vetkezett be, amikor előbb Rybans­­ka, majd Illés góljaival 10:7-re ala­kult az eredmény. A hollandok azonban innen is tudtak egyenlíteni, a negyedik negyedben így még fe­szültebbé vált az amúgy is paprikás hangulatú találkozó. Fórban Garda volt eredményes, majd egy remek labdaszerzés után vezetett ellentá­madás végén Szilágyi is feliratko­zott a góllövők közé. A hollandok­nak egyszer még sikerült közelebb Magyari Aida egyik védése (Fotó: MTI) férkőzniük a magyarokhoz, akik vi­szont a lefújásig még kétszer voltak eredményesek, így végül magabiz­tosan győztek 14:11 -re. „Ezt a meccset kellett megnyer­nünk, ahogyan a következő kettőt is szeretnénk - nyilatkozta Gurisatti Gréta, hozzátéve, hogy továbbra is úgy érzi, mintha némileg ellenük fújnának a játékvezetők. - Nem ka­punk támogatást, talán még többet kell küzdenünk érte, de szerintem két ötméteres ebben a mostani meccs­ben benne volt a javunkra.” Szűcs Gabriella úgy fogalmazott, a hollandok elleni siker teljes mér­tékben csapatmunka volt: „Az volt a kulcs az emberelőnyös helyzetek­ben, hogy sokkal türelmesebbek voltunk, mint korábban, kihasznál­tuk az időt, és nem sajnáltunk még egy passzot a kedvezőbb helyzet ér­dekében.” Bíró Attila szövetségi kapitány szintén azt hangsúlyozta, hogy va­lamennyi játékos felvállalta a küz­delmet, így minden poszton jobbak voltak a magyarok, mint az ellenfél, és megérdemelten nyertek. „A já­tékvezetésről annyit, hogy egy-két ítélet még benne volt a javunkra, és az egy picit fájt, hogy nem fújtak ne­künk, hiszen a hollandok az ötmé­teresekkel tudtak meccsben maradni a harmadik negyedben” - jelentette ki a kapitány, aki szerint ezzel a hoz­záállással és csapatmunkával továb­bi sikereket érhetnek el az ötkarikás tornán. A Spanyolország elleni elődöntőt csütörtökön 12.50-korrendezik. (MTI) Märcz Tamás: Nem számítok extrára a hordátoktól ®A magyar férfi vízi­labda-válogatott az olaszok elleni 5:5-ös döntetlen után az A csoport harmadik he­lyén végzett, így a B csoport második helyére befutó Horvátországgal csap össze a negyeddöntőben ma 12.50- kor. A horvátok három győzelem mellett (Kazahsztán, Montenegró, Szerbia) két vereségbe is beleszalad­tak a csoportkörben (Spanyolország, Ausztrália), így 6 ponttal végeztek a második helyen. Varga Dénesék mérlege szintén három győzelem (Japán, Dél-Afrika, USA), egy ve­reség (rögtön az első meccsen a gö­rögök ellen) és az utolsó fordulóban az olaszok elleni 5:5-ös döntetlen, így egy ponttal többet gyűjtöttek ugyan, mint a horvátok, mégis egy heílyel hátrébb végeztek á saját cso­portjukban. „Nem láttam a horvátoktól extrém új dolgokat, vagy eldugták és még csak ezután veszik elő ezeket. Amit ők játszanak: stabil védelem, jó em­berhátrányos védekezés, a két erős center fokozott »használata« a táma­dások során, a fórok minél hatéko­nyabb megjátszására való törekvés. Körülbelül erre épül ajátékuk, illetve azért mind bal oldalon, mind jobb ol­dalon van gyors játékosuk, próbálnak olyan védekezést játszani, ami meg­adja e játékosok számára a lefordulás lehetőségét. Nem probléma számuk­ra a test test elleni harc, komplex a re­pertoárjuk a játékosállomány össze­tételét és a taktikai elemeket tekintve is. Nem vagyunk könnyű helyzet­ben, de ismerjük azokat a mozgáso­kat, amiket támadásban és védeke­zésben produkálnak, nagy meglepe­tésre nem számítok, inkább az dönt majd, hogy melyik csapat lesz képes jobb minőségben előadni azt, amit tud” - mondta Märcz Tamás, a ma­gyarok szövetségi kapitánya. A győztes csapat Görögországgal vagy Montenegróval találkozik a pénteki elődöntőben. (mgy, viv.hu) OLIMPIAI MŰSOR - SZERDAI AJÁNLATUNK 6'00____ röP'abda________női negyeddöntő S£ág-USA 6-15______kézílabda_____________női negyeddöntő ____E^rorezág 6.40_________kosárlabda női negyeddöntő______Ausztrália-USA 6.50-15.00 súlyemelés_______férfi +109 kg_____Nagy Péter_________ 7.00 _________Vízilabda_______férfi negyeddöntő USA-Spanyolország 8.30 vízilabda férfi negyeddöntő Entenegró_ 10.00 kézilabda ' női negyeddönntő Svédország-Dél-Korea 10.00 röplabda női negyeddöntő Szerbia-Olaszország 10.20 kosárlabda női negyeddöntő Japán-Belgium 11.20 vízilabda__________férfi negyeddöntő Olaszország-Szerbia női hétpróba Krizsán Xénia női 3000 m akadály, 11.30- 15.00 atlétika férfi kalapácsvetés, férfi 800 m, _______________________________férfi 200 m_____________________________ 11.15- ... , , férfi kötöttfogás, , , .___ 15.00 Ml*6zás 67 kg Lőnncz Viktor 11.35 birkózás fwfi szabadfogás, Borjs 12-50 vízilabda______férfi negyeddöntő S g' 13.45 kézilabda női negyeddöntő HofendiaSZ^ 14.00 kosárlabda női negyeddöntő FrTndaország9 1430 r°P|aWa ______na negyeddöntő _____0|imp|ai csapat 23.30- 2.10 nyílt vízi úszás férfi 10 km Rasovszky Kristóf OLIMPIAI MŰSOR - CSÜTÖRTÖK HAJNALI AJÁNLATUNK ,, , hétpróba Krizsán Xénia 2.00-8.05 atlétika M -------r----------„ -----------­______________férfi 110 m gat________Szűcs Valdo?________ Béke Kornél-Varga Ádám?; középfutamok, férfi K2 Nádas Bence- 1000 m Kopasz Bálint?; Sámuel Báláz— ____________________Botek Ádám?________ c._ Kozák Danuta?, n01 m Csipes Tamara? 2.30-6.05 kajak-kenu —----------------Jaki Kincső?, női Cl 200 m Horányi Dóra?______ im Tótka Sándor?, ________________CsizmadiaKolos?_______ férfi K2 1000 m, férfi KI 200 m, női Cl 200 m, ___női KI 500 m Az olimpia műsorát egész nap élőben közvetíti az M4 Sport, az STV 2, a CT Sport és az Eurosport 1 és 2. Az eseményeknél a közép-európai időt tüntettük fel. A sötéten szedettek a döntőket jelölik. A ferencvárosiakra nehéz feladat vár a Slavia ellen (Fotó: Facebook) Stöger: A legfőbbünk kell a Slavia ellen A magyar bajnok Ferencváros ma este (20.00) a cseh Slavia Pra­ha együttesét fogadja a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező har­madik fordulójának eísö mérkő­zésén. A zöld-fehérek egyelőre száz­­százalékosak a sorozatban, hiszen a koszovói Pristina és a litván Zal­­giris Vilnius együttesével szem­ben is kettős győzelemmel jutottak tovább. A második selejtezőkör­ben aratott győzelemmel az már eldőlt, hogy a 2019-ben az Európa­iiga, tavaly pedig a Bajnokok Li­gája főtábláján szerepelt Ferenc­város 2021 őszén is érdekelt lesz valamely európai kupasorozat csoportkörében. „A játék minden összetevőjében javulnunk kell - jelentette ki Peter Stöger, a Ferencváros mestere.—A Slavia remek csapat, jó játékosok­kal, fizikálisán is erős ellenfélre számítunk. Fel kell nőnünk a fel­adathoz, és támadásban is a leg­jobbat kell nyújtanunk.” Egy esetleges továbbjutás ese­tén a Fradi a CFR Cluj—Young Boys párharc győztesével talál­kozhat a BL-selejtezők rájátszásá­ban. Azonban erre még nem sze­retnének gondolni a zöld-fehérek. „Ebben a pillanatban teljesen felesleges arról beszélni, mire len­nénk képesek a lehetséges ellen­felekkel szemben - mondta a Nemzeti Sportnak a 25 esztendős amerikai védő, Henry Wingo. - Ha túljutunk a Slavia Prahán, még nagyon sokat beszélhetünk a CFR- ről és a Young Boysról, de egye­lőre csak a cseh bajnokra figye­lünk. Hatalmas hibát követnénk el, ha a szerdai meccsnél előrébb te­kintenénk, most az a legfontosabb feladat, hogy olyan eredményt ér­jünk el a Groupama Arénában, amelyre építhetünk a visszavágón. A futballban bármi megtörténhet, mi örülnénk a legjobban, ha több­gólos győzelmet aratnánk, de őszintén szólva nehezen tudom el­képzelni, hogy már Budapesten eldől a párharc.” A legrosszabb esetben, azaz egy esetleges Slavia Praha elleni bú­csút követően az Európa-liga playoffjában lenne érdekelt a gár­da, ott a vesztesek a Konferencia­liga főtábláján indulhatnak majd. Továbbjutás esetén újra a BL cso­portkörért szállnának harcba a zöld-fehérek, de ha nem is járná­nak sikerrel, akkor az EL-fö­­táblával vigasztalódnának. A találkozó 20 órakor a spanyol Jesús Gil Manzano sípjelére kez­dődik, a mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti. (MTI, nso) SPORT A TV-BEN 19.00 - ARENA SPORT 1: Szpartak Moszkva-Benfica foci BL-selejtező 20.00 - M4 SPORT: FTC­­Slavia Praha foci BL-selejtező 1.05 (csütörtök) - NOVA SPORT 1: New England- Nashville foci MLS-meccs 4.05 (csütörtök) - NOVA SPORT 1: Seattle-Dallas foci MLS-meccs AKTUÁLIS ► AVelkéLovce-NovéZám­­ky meccs győztesével játszik a 2. fordulóban a DAC a SlovnaftCupban. SPORTMENÜ ■ Labdarúgás BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ. 3. forduló, 1. meccsek - 19.00: Szpartak Moszkva-Oinamo Zagreb; 20.00: FTC-Slavia Praha, Dinamo Zagreb-Legia Warszawa. EREDMÉNYEK ■ Labdarúgás OROSZORSZÁG, 2. forduló: Akhmat Groznij-Szocsi 1:2. ■ Tenisz KOLOZSVÁRI NOl TORNA, 1. forduló: Kristina Kuóová (szlovák, 8.)-Cagla Büyükakcay (török) 6:1,6:1: Anna Karolina Schmiedlová (szlovákp-Viktória Kuzmová (szlovák) 6:4,6:2; Ana Bogdan (román, 3.)-Udvardy Panna (magyar) 6:2,6:4; Jaqueline Cristian (román)­­Janl Réka (magyar) 6:1,6:2. ■ Sportfogadás KENŐ - hétfő: 1,2,6,9,11,16,17,18,26,33,34,38, 50,51,62,64,71,75,78,79. Kenő Plusz-szám: 80. KENŐ JOKER - hétfő: 748642. Nyeremények-1.2 és 3. díj: nincs nyertes; 4. dij: 30 euró (9); 5. dij: 2,50 euró (93); 6. dl]: 0,50 euró (859). FOCIMENETREND ■ III. liga TIP0S III. LIGA, KELET-SZLOVÁKIA. 2. forduló - szerda, 16.30: Rudnany-Poprad (jv.: Fiiipák), Snina-Spióská Nová Vés (Liste), Spíáské Podhradie-Stropkov (Leáko), Giral­­tovce-KalSa (Molitoris), Sobrance-Vranov nad Topíou (Ju­hás), Krompachy-Slávia TU KoSice (Anguá), Svidník- Tatran PreSov (Gorel), Raslavice-Lipany (Suba). ■ IV. liga KELET-SZLOVÁKIA, DÉL, 2. forduló - szerda, 16.30: Dvorniky-Víeláre-Sokolany (Malióky), Cejkov-Spiáské Vlachy (Skodi), Geia-Koóická Nová Vés (Mati), íahanovce- Strázske (Havira), TopoTany-Kechnec (Dzupin), Krásno­­horské Podhradie-Pavlovce nad Uhom (Havrila), Kráfovsky Chlmec-Medzev (Revák), Budkovce-Cana (Svat), (ál)