Új Szó, 2019. július (72. évfolyam, 151-176. szám)

2019-07-01 / 151. szám

141 SPORT 2019. július 1.1 www.ujszo.com Bronzérmes az ökölvívó Csemez András A szlovákiai Csemez András bronzérmet nyert a minszki Európai Játékokon az ökölvívók 75-os súlycsoport­jában. Kitettek magukért a magyarok, a kötöttfogású birkózó, Torba Erik a második, Lőrincz Tamás és Lőrincz Viktor pedig s harmadik lett, csakúgy, mint a tornász Páter Sára ugrásban. Vecsernyés Dávid nyújtón, valamint a két karatéké, Tadissi Martial és Hárspataki Gábor. Neheztel a bíróra Az alsószeli származású Csemez az elődöntőben az ukrán Olekszandr Hizsnyiaktól kapott ki, a második menetben a bíró leléptette. Az első menet 3:2-es ukrán vezetéssel zá­rult, a másodikban háromszor szá­moltak rá a szlovákiai öklözőre, és a ringbíró véget vetett a mérkőzésnek. „Szerintem az első menetet meg­nyertem, a másodikban is fölényben voltam, ám a bíró érthetetlenül bün­tetőponttal sújtott. Ezért ki is fütyül­ték a nézők, utána pedig leléptetett. Nem tudom, miért számolt rám há­rom alkalommal is, hiszen nem vol­tam megrendülve. A bíró végig el­lenem volt, állandóan figyelmezte­tett, s így nem volt esélyem. A meccs után győztesként ünnepelt a közön­ség” - nyilatkozta a meccs után a csalódott Csemez András, aki a har­madik intése után a tornászoktól is­mert fecskegyakorlattal bizonyítot­ta, hogy készen áll a folytatásra. A 21 éves bokszoló bronzérme Eb-bronznak is számít. „Elégedett vagyok a tornán nyújtott teljesítmé­nyemmel, nem rajtam múlott, hogy Csemez András a minszki éremmel nem sikerült a döntőbejutás” - szö­gezte le Csemez, aki a szlovák kül­döttség negyedik érmét nyerte - 2. Ján Volko, 100 m; 3. K4, 500 m (Sá­muel Báláz, Vicék Erik, Zalka Csa­ba, Botek Adám), 3. KI 5000 m: Mariana Petrusová. Torba móg nem örül A kötöttfogású Torba Erik (60 kg) ezüstérmet nyert. A BHSE sporto­lója a Szombati fináléban az oro­szok világ- és Európa-bajnoki cím­védőjével, Sztyepan Marjanyannal csapott össze, aki 9:0-ra legyőzte. „Jó erőben voltam, tudtam pihenni, a meccs közben pedig nem éreztem, hogy sokkal erősebb lenne nálam. Lent viszont a hosszú kezeivel gyorsan összefogott, beszorított, abból pedig már nem lehetett kimo­zogni - nyilatkozta Torba. - Most azért még nem tudok igazán örülni az ezüstéremnek, holnap majd biz­tosan másként látom, de minden versenyzőnek az aranyérem a célja, nekem is az volt.” Bronz a Lőrincz fivéreknek Lőrincz Tamás 77 kg-ban lett har­madik. A BHSE háromszoros Európa-bajnoka és olimpiai ezüstér­mese pénteken két győzelemmel elődöntőbejutott, ám ott nem bírt az örmény Karapet Csalj annak A vi­gaszágról az eddig komolyabb ered­ménnyel nem rendelkező moldovai Igor Besleaga érkezett a helyosztó­ra, akit a papírforma alapján vernie kellett a magyar klasszisnak. Lő­rincz igazolta is azt. „Nagyon kellett a két pörgetés, sokáig tartott mire sikerült, már hal­lottam az egyik bírót, amikor a szí­nemet mondta, azután felállíthatott volna a vezetőbíró. Szerencsére si­került, szükség volt rá, mert nem tu­dom, állásból képes lettem volna-e akciózni a második menetben, ha kell” - értékelte a bronzmeccset Lő­rincz Tamás. (TAS R-f el vétel) Egy nappal később, testvére, Lő­rincz Viktor (87 kg) is követte a pél­dáját, aki bronzérmet szerzett. A BHSE Európa-bajnoka és kétszeres világbajnoki bronzérmese szomba­ton második meccsén az azeri Ab­basov ellen bosszantó vereséget szenvedett, egy figyelmetlensége után tudott rajta akciót csinálni ri­válisa, ami nagyon dühítette őt és Síké András szövetségi kapitányt is. Lőrincznek egyedül az adott némi vigaszt, hogy bízott abban, Abbasov döntőbejut, és vigaszágra viszi, amit meg is tett. Lőrincz vasárnap így a vigaszágon kezdhetett és simán, 6:3- ra nyert, majd fél órával később már a horvát Ivan Huklek elleni bronz­csatára kellett kivonulnia, amelyet megnyert. „Ez nagyon kemény volt. Lejöttem a vigaszági meccsről és nem akartam elhinni, amikor 15 perc múlva szóltak, hogy mennem kell, elképesztően elfáradtam. Nagyon kellett a négypontos akció, azzal megzavartam Hukleket - nyilatkoz­ta Lőrincz Viktor. - Örülök az érem­nek, és annak különösen, hogy a 2017-es Eb óta először nyertünk egyszerre érmet a testvéremmel vi­lágversenyen.” Péter Sára öröme A tornász Péter Sára bronzérmet szerzett az ugrás döntőjében. A Postás SE 17 éves versenyzője az idei Európa-bajnokságon a hetedik helyen végzett ebben a számban, majd a csütörtöki selejtezőből az első helyen került a szer vasárnapi, hatos döntőjébe, ahol egyértelműen az éremszerzés volt a célja. „Az volt a célom, hogy a dobo­gón végezzek. Az első, erősebb ug­rásom jól sikerült, bár kicsit mély volt a leérkezésem. A második gya­korlatomon nehezítettünk, egy újabb technikát vettünk elő. Mind­két gyakorlatomban van még, to­vább kell fejlődnöm mindkettő­ben” - mondta Péter Sára. A tornász Vecsernyés Dávid bronzérmes lett nyújtón. „Eleve egy könnyebb gyakorlattal indultam, mert a felkészülésemet kisebb­­nagyobb problémák hátráltatták, betegségek, illetve a tenyerem sem bírta az edzéseket - Jelentette ki Vecsernyés. - Örülök, hogy sike­rült hibátlanul bemutatni ezt a gya­korlatot. Nagyon boldog vagyok a bronzéremmel.” Érmes karatózók A karatés Tadissi Martial bronz­érmet nyert a 67 kilogrammos ka­tegóriában vasárnap, a minszki Eu­rópa Játékok zárónapján. A 27 éves, idén Európa-bajnoki harmadik ma­gyar sportoló a csoportjából a má­sodik helyen jutott be az elődöntő­be, melyben 2:0-ra kikapott az olasz Luca Marescától. „Az éremnek nagyon örülök. Korábban még soha nem tudtam multisporteseményen kijönni a csoportomból. Ugyanakkor persze kicsit dühít az elődöntő. Szoros meccs volt, ahogy a két korábbi csatánk is, melyek közül a tavalyit az Eb harmadik helyéért én nyer­tem” - nyilatkozta a 27 éves Tadis­si. A 75 kilogrammban szereplő Eb­második Hárspataki Gábor a máso­dik helyen végzett csoportjában, az elődöntőben pedig kiélezett csata végén 3:2-re veszített, úgy, hogy 11 másodperccel a vége előtt még 2:1- es előnyben volt. „Sajnálom a végét, én hibáztam, túlságosan magasan védekeztem és meglepett az ukrán - mondta kissé letörten Hárspataki. - A végén még lett volna esélyem, menekülésért például inthették volna Horunát, ezért is eresztettem le a karom, de nem intették.” A magyar küldöttség 19. érmet szerzett (4 arany, 6 ezüst, 9 bronz) az Európai Játékokon. (MTI, TASR) Satka: a Cracovia után irány Poznan SPORT A TV-BEN 12.00 - NOVA SPORT 1 és 2: Angol nemzetközi teniszbaj­nokság, Wimbledon 18.00 - M4 SPORT, CT SPORT: Női kosárlabda-Eb­­nyolcaddöntő 18.00 - SPORT 1 (cseh, ma­gyar): Dél-Affika-Marokkó labdarúgó Afrika-kupa-cso­­portmérkőzés 18.00 - NOVA SPORT 1 és 2: Angol nemzetközi teniszbaj­nokság, Wimbledon 20.00 - M4 SPORT: Női kosárlabda-Európa-bajnokság, nyolcaddöntő 20.00 - NOVA SPORT 1 és 2: Angol nemzetközi teniszbaj­nokság, Wimbledon 21.00 - SPORT 1 (cseh, ma­gyar): Kenya-Szenegál labda­rúgó Affika-kupa-csoportmér­­kőzés Lubomír Satka, a DAC futballcsapatának válogatott középső védője a hétszeres lengyel bajnok Lech Poznan gályájához igazol, amellyel négyéves szerződést köt. A klubok megegyezése szerint a 27 esztendős hátvéd az Európa-liga 1. selejtezőkörében a Cracovia elleni párharcokban viseli utoljára a sárga­kék mezt. Az átigazolási összeget nem hozták nyilvánosságra. „Nem neheztelünk Eubóra, tisz­teletben tartjuk a jövővel kapcsola­tos elképzeléseit, és további pálya­futásában sok sikert kívánunk. Na­gyon bízom benne, hogy az újonnan igazolt játékosaink teljes értékű he­lyettesei lesznek” - szögezte le Jan Van Daele, a DAC sportigazgatója a klub honlapjának. Eubomír Satka 2017 januátj ában a Newcastle United együttesétől fél­éves kölcsönjátékra érkezett a Csal­lóközbe, amelyből végül átigazolás lett. 82 tétmérkőzésen viselte a DAC színeit. A Fortuna Ligában 69 talál­kozón szerepelt, ezeken három gólt szerzett. Az Európa-ligában további négy alkalommal lépett pályára, a Slovnaft Cupban pedig 9 meccs/2 gól a mérlege. Az egykori utánpótlás­válogatott játékos remek dunaszer­­dahelyi teljesítményével kivívta a felnőttválogatott edzőinek figyel­mét is. Címeres mezben eddig hét mérkőzésen j átszőtt. „Örülök, hogy egy ilyen nagy klub szólított meg. Oda igazolok, de csak az Európa-liga után, tehát jelenleg teljes mértékben arra összpontosí­tok, hogy kiharcoljuk a 2. selejtező­körbe való bejutást. Természetesen nagyon nehéz lesz a búcsú. Két és fél évet töltöttem itt, remek a klub kö­rüli hangulat és sok barátom van Du­­naszerdahelyen. Mindenkinek kö­szönöm a segítséget, öröm volt a DAC-ban szerepelni és egészen biz­tosan nehéz lesz számomra a távo­zás” - nyilatkozta Eubomír Satka a sárga-kékek weboldalának. Az UEFA a tavalyi, a Dinamo Tbiliszi elleni EL-visszavágón ta­núsított szurkolói magatartás miatt egyebek mellett a D2-es és részben a D3-as szektor (összesen 1000 hely) bezárásával büntette a DAC-ot. Eb­ből az okból az említett helyekre szóló belépők nem kerülnek eladás­ra a Cracovia elleni kupatalálkozóra. A Telkiben edzőtáborozó DAC holnap 19 órakor Felcsúton a László Csaba által irányított sepsiszent­györgyi csapattal találkozik, (sz. z.) Vojneszki a szerediek edzője Az északmacedón Szlavcse Vojneszki lett az élvonalbeli szeredi labdarúgócsapat vezető­edzője. A negyvenöt esztendős Voj­neszki korábban a Metalurg Szkopje szakvezetőjeként dol­gozott, 2004 és 2009 között a macedón futballválogatott szö­vetségi kapitányának a munkáját segítette. Az utóbbi időben több törökországi élvonalbeli klub (Elazigspor, Genclerbirligi, Ga­­ziantepspor, Rizespor) másod­­edzőjeként tevékenykedett. A szerediek néhány nappal korábban bejelentették, hogy Roland Praj veszi át Karol Stromsík helyét a csapat élén, de Szlavcse Vojenszki érkezésé­vel Prajt végül kapusedzőnek nevezték ki. (TASR) Péter Sára harmadik helyen végzett ugrásban