Új Szó, 2010. augusztus (63. évfolyam, 176-201. szám)

2010-08-30 / 200. szám, hétfő

www.ujszo.com UJSZO 2010. AUGUSZTUS 30. Sportvilág - régiófoci 15 A bajnokjelöltek színvonalas csúcstalálkozóján a trónkövetelő komáromiak legyőzték az éllovas lévaiakat Már csak a violák veretlenek Szombaton átjárhatatlan volt a komáromiak védelme (A szerző felvétele) EDZŐI VÉLEMÉNYEK Zdenko Kršteňanský (Komárom): „Tudtuk, mit várhatunk a remek lévai csapattól, ezért egész héten becsületesen készültünk a fontos találkozóra. Úgy érzem remek mérkőzést játszottunk, első­sorban a taktikai fegyelem betartását emelném ki csapatomnál. Egygólos győzelmünk megérdemelt. Bár a vendégek sokat birto­kolták a labdát, ziccerig nem jutottak el.” Dušan Szabó (Levice): „Ügy érzem, ezen a magas színvonalú találkozón mindkét csapat teljes mértékben kiszolgálta a közönsé­get. Főleg a második félidőben nyújtott játékunk alapján döntet­lent érdemeltük volna. Néhány fiatal játékosunk még nagy hiba­százalékkal, görcsösen játszik.” HÉTVÉGE Komárom. A mintegy hat­száz néző nagy érdeklő­déssel várta a tabella első két helyezettjének, a nyu­gat-szlovákiai IV. liga dél­keleti csoportja két veret­len bajnokjelöltjének szombati csúcstalálkozóját a komáromiak erődítmé­nyében. ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Nagy iramban kezdtek az egykor szebb napokat látott riválisok, az első pillanatoktól érezni lehetett, hogy nagyon szoros lesz a találko­zó. A hazai csapat vezetett beme­legítésként néhány veszélyes akci­ót, de a vendégek védelme az erő­próba elejétől a végéig svájci retesz módjára zárta a kapuja előtti teret. Sőt, a komáromi rohamok a lévai­ak veszélyes kontrákat vezettek. Elsősorban Mlynárra, Pavlíkra és Švecre ügyeltek éberen a violák védői. Szinte valamennyi hazai támadás Nagytól indult, aki hosszú és pontos indításokkal pró­bálta helyzetbe hozni társait. Si­kerrel, hiszen a három pont sorsát eldöntő akciónál is az előkészítés­ben vállalt kulcsszerepet. A 21. percben Gonzálest indította. A komáromiak csatára, alighanem okulva az előző összecsapásokból, nem cifrázta, hanem mintegy húsz méterről kapura küldte a labdát. Nem túl erősen, inkább rendkívül eszesen. Belsővel csavarta a labdát kapura, Ivaničnak nem volt esélye, hogy a jobb felső sarokba tartó lö­vést hatástalanítsa (1:0). A ven­dégeket nem törte le a bekapott gól, gyors ellentámadásokkal pró­bálkoztak. Számukra főleg a ta­pasztalt Maťo jelentette a leküzd­hetetlen akadályt, az egykori olimpiai válogatott Léranttal ket­tejük jóvoltából átjárhatatlanná vált a violák védelme. A vendéglá­tók szemmel láthatóan előnyük növelésére összpontosítottak, a vendégek viszont szoros emberfo­gással, odafigyeléssel igyekeztek kikapcsolni a játékból a KFC meg­határozó egyéniségeit. A szellőlá­bú Uzola minden igyekezete elle­nére a mérkőzés folyamán képte­len volt lerázni őrzőjét Ármait. Fordulás után sem változott a játék képe. Előbb Mlynár lőtt kapásból a léc fölé durrantott, az ellentáma­dásból Podlucký löketét Ivanič Kürthy elé öklözte, a hazai futbal­lista a vendégkapussal vívott csa­tában földre került. Felesleges volt a szurkolók felháborodása, az asszisztens ugyanis már az ominó­zus jelenetet megelőzően lest jel­zett. Az 53. percben Jakab kivárt a beadással, Maťo jó ütemben érke­zett, az alapvonalon túlra küldte a labdát. Az 56. percben két góllal kecsegtető helyzetet is kidolgoz­tak a lilák. Előbb Kršteňanský lövé­sét csak üggyel-bajjal hárította Ivanič. A védők által kirúgott lab­dát Nagy szerezte meg, Víghet in­dította, aki senkitől sem zavartat­va a jobb kapufa mellé gurított. A lévaiak kitámadtak. A csereként beállt friss erők kerültek góllal ke­csegtető helyzetbe. Krenčan addig bűvölte a labdát a 11-es pont ma­gasságában, míg a védők felszaba­dítottak, Predajniansky pedig el­csúszott, bár a gyengére sikeredett lövéssel is akadt Bilkónak dolga. A végjátékban a hazaiak egygólos e- lőnyük megőrzésére koncentrál­tak. Okulva múlt heti diószegi rö­vidzárlatukból, ezúttal a pálya kö­zepén igyekeztek eldugni a labdát avégjátékban. KOMÁRNO-LEVICE 1:0 (1:0). Góllövő: Gonzáles (21.). Sárga lap: Podlucký, Nagy, ill. Pavlik, Varga. Játékvezető: Miksa, 600 néző KOMÁRNO: Bilkó-Kürthy, Ma­ťo, Nagy, Lérant-Kökényesi, Pod­lucký, Kršteňanský (59. Skok), Uzola (87. Boros)-Gonzáles, Vígh (76. Wilson Eugen Speck). Edzők: Kršteňanský Zdenko és Lérant Pe­ter. LEVICE: Ivanič-Fríbert (53. Predajniansky), Ármai, Palic, Var- ga-Bôžik, Jakab, Pavlik, Solčian- sky (85. Lauko)-Švec, Mlynár (65. Krenčan). (bőr) ■ II. liga NYUGATI (A) CSOPORT. 5. forduló: Vrbové-Myjava 0:2 (0:2), g.: Kitta (8.), Košík (45.); Nové Mesto- Nové Zám­ky 1:1 (1:1), g.: .M. Sebek (19.), ill. Mrázek (21.); PSC Pezinok-ŠTK 1914 Šamorln 3:1 (2:0), g.: Volf (7., 54.), R. Hejčík (35.), ill. Kopúň (90.); Slovan jun.-Topoľčany 1:1 (0:0), g.: Bagi (67.), ill. Curgali (76.). ABernolákovo-FC Nitra jun., Rača-Sp. Trnava B, J. Bo- hunice-Moravany nad Váhom, Vráble-Nemšová mér­kőzés eredményét lapzártáig nem jelentették. Uopotčany 5 3 2 0 9:4 11 2. Myjava 5 3 2 0 7:2 11 3. Sp. Trnava B 4 3 1 0 8:2 10 Nemšová 4 3 1 0 8:2 10 5. N. Zámky 5 3 1 1 9:5 10 6. Nové Mesto n/V. 5 2 1 2 10:5 7 7. PSČ Pezinok 5 2 1 2 4:6 7 8. FCNitraiun. 4 2 0 2 11:6 6 9. Slovan jun. 5 1 2 2 4:6 5 10. Vŕbové 5 1 1 3 8:10 4 11. Moravany n/V, 4 1 1 2 4:6 4 12. Bernolákovo 4 1 1 2 2:4 4 13. ŠTK Šamorln 5 1 0 4 4:8 3 14. Vráble 4 1 0 3 2:7 3 15. Rača 4 1 0 3 3:13 3 16.J.Bohunice 4 0 2 2 2:9 2 KELETI (B) CSOPORT, 5. forduló: Bardejov-Ružiná 0:0; Humenné-Oolná Zdaňa 1:3 (1:2), g.: Sima (29.), Páleník (2, 45.), Sekereš (80.); Trebišov-Stará Ľubovňa 1:0 (0:0), g.: Németh D. (74 ); Dukla Banská Bystrica B-Li- pany 1:0 (1:0), g.: Laksík (37.): Prešov juniori-Podbre- zová 1:2 (1:1), g.: M. Poliaček (35. -11-esbol), ill. Kostú- rik (20.), P liehy (88.); Žilina B-Poprad 1:1 (0:1), g.: Kočiš (38,), «I. Ondruš (63. - öngól); MFK Košice B-Zvolen 1:1 (0:1), g.: Digoň (85.), ill. Pelegríny (26.); A Vranov nad Topľou-Spišská Nová Ves mérkőzés ered­ményét lapzártáig nem jelentették. I.Spiš. N. Ves 4 4 0 0 9:2 12 2. Podbrezová 5 4 0 1 8:5 12 3. D. Zdaňa 5 3 1 1 9:6 10 4. Prešov jun 5 3 0 2 10:8 9 5. MFK Košice B 5 2 2 1 6:5 8 6.Trebišov 5 2 2 1 4:4 8 7. Žilina B 5 2 1 2 7:5 7 8. Zvolen 5 2 1 2 5:5 7 9. Ružiná 5 1 3 1 5:5 6 lO.Humenné 5 1 3 1 3:4 6 11. Bardejov 5 1 2 2 5:6 5 12. Dukla B. Bystrica B 5 1 2 2 4:7 5 13. Poprad 5 0 3 2 3:7 3 14. Vranov n/T. 4 0 2 2 3:5 2 15. Lipany 5 0 2 3 0:3 2 16. St. Ľubovňa 5 0 2 3 1:5 2 ■ III. liga NYUGAT-SZLOVÁKIA, 5. forduló: Piešťany-Vetké Ludin- ce 0:0, Palárikovo-Cierny Brod 0:0, Galanta-Považská Bystrica 0:0, Ludanice-Domaniža 2:1 (1:1). KOZÉP-SZLOVAKIA, 4. forduló: Fifakovo-Krásno nad Kysucou 1:2, Kysucké Nové Mesto-Lipt. Štiavnica 2:2. KELET-SZLOVÁKIA, 6. forduló: Giraltovce-N Flrušov 2:1. ■ IV. liga POZSONY, A CSOPORT, 3. forduló: Vrakuňa-Tomášov 0:0, Ivanka p/D. B-Hrubý Súr 2:2, g.: Baláž, Janič. ill. Horňák, Gála. NYUGAT-SZLOVÁKIA, DÉLKELETI CSOPORT, 5. lorduló: Kolárovo-Šurany 0:1 (0:1), g.: Dudáš (19.); Štúrovo- Sládkovičovo 2:1 (2:0), g.: Bábsky (13.), Tácsik (45.), ill. Godáň (65.); Komárno-Levice 1:0 (1:0), g.: Gonzáles (21.). KELET-SZLOVÁKIA, DÉLI CSOPORT. 6. forduló: Kráľov­ský Chlmec-Hrabušice 0:0, Štítnik-Krompachy 2:3. ■ V. liga NYUGAT-SZLOVÁKIA, DÉLI CSOPORT, 5. forduló: Krá­lové n/V.-0. Potďň 4:4 (3:0), Trh. Hradská-Šintava 3:2. KELETI CSOPORT, 5. forduló: Kalná nad Hronom-Tekov- ské Lužany 0:0. KĎZÉP-SZLOVÁKIA, D CSOPORT, 4. lorduló: Vinica-To- mášovce 1:2, Gemer-Čebovce 1:2. Területi bajnokságok DUNASZERDAHELY, I. OSZTÁLY, 4. lorduló: Baloň-Ro- hovce 2:1. (Lapzártáig beérkezett eredmények) A balonyiak szabadrúgásból szerzett találata (Kovács Zoltán felvétele Szombaton véget ért a Duna-partiak idény eleji kudarcsorozata, az Ančic-legénység jobban akarta a három pontot, mint a továbbra is nyeretlen diószegiek A párkányiak diadalmaskodtak a végeken kullogó riválisok erőpróbáján Győztek, előrébb kerültek a tabellán a párkányiak (Alexjorg felvétele) ÚJ SZÓ-TUDÓSÚTÁS Párkány. Az idény elején még nyeretlen, végeken kullogó csapa­tok változatos, számtalan helyzet­tel tarkított meccsén végül is a há­rom pontot jobban akaró Duna- partiak diadalmaskodtak a nyugat­szlovákiai IV. liga délkeleti csoport­jának szombati párkányi erőpróbá­ján. Nagy elánnal kezdtek a vendé­gek: az 5. percben Marušinecet in­dította Dudáš, Gyuricsek azonban jó ütemben futott ki kapujából, s lábbal mentett. A folytatásban Mé­száros helyzetét hatástalanította a hazaiak hálóőre. A párkányiak már az első ziccerükből hasznot húztak. A15. percben Bábsky lövése a ven­dégek kapujának bal sarkában lan­dolt (1:0). Öt perc elteltével előbb Bábsky, majd Tácsik került gól­helyzetbe, Jasovský azonban mindkét esetben önfeláldozóan mentett. Ezt követően előbb Kianek távoli lövése, majd Dudáš szabad­rúgása süvített el a léc felett szállt el. A 34. percben Papiernik lövésé­be Jakabovič lépett bele, amiért a vendéglátók büntetőt követeltek a játékvezetőtől. Az első játékrész hajrájában Bábsky nem csak a ven­dégkapust, hanem az őrző nélkül maradt kaput is átemelte. Már a szünetre gondoltak a játékosok, amikor a vendéglátók csapatkapi­tánya, Tácsik növelte csapata elő­nyét (2:0). A félidei pihenő utáni folytatás­ban mezőnyfölénybe kerültek a mátyusföldiek, de a hazai labdarú­gók egymást kisegítve akadályoz­ták meg őket a góllövésben. Az 58. percben rossz ütemben mozdult ki kapujából Jasovský, Bábsky azon­ban ordító helyzetben pontatlanul célzott, majd Vavrík bal felső sa­rokba tartó lövésénél remekelt a diószegiek kapusa. A 64. percben Nagy Gábor löketénél Gyuricsek ugyan bakizott, de a Franta vezé­nyelte védelem ezúttal is a helyén volt. „Ügyeljetek a fejcsatákra!” - figyelmeztette több ízben is véden­ceit a hazaiak rutinos, trénere, Pe­ter Ančic, aki felismerte, hogy a lég­térben a diószegiek a veszélyeseb­bek. A párkányiak azonban nem fi­gyeltek az edző intelmére, a csere­ként beállt Godáň a 65. percben fej­EDZŐI VÉLEMÉNYEK Peter Ančic (Štúrovo): „Az eddigi mérkőzéseken hadilábon áll­tunk a szerencsével. Mai taktikánk, melyet sikerrel alkalmaztunk, egyértelmű volt: támadni és gólokat rúgni. Arra kértem a fiúkat, hogy sok mozgással nehezítsék meg az ellenfél védőinek helyze­tét. Végre kezd összekovácsolódni a kollektívánk.” Miroslav Kucharovič (Sládkovičovo): ,A két hazai találat el­lenére az első játékrészben határozottabbak voltunk. Tisztában voltunk azzal, hogy a párkányiak minden eszközt megragadnak a győzelem érdekében. A vendéglátók egygólos diadala megér­demelt.” jel a kapu jobb sarkába csúsztatta a labdát (2:1). Agól után három csa­tárral rohamoztak a vendégek, az eredmény azonban nem változott. A 74. percben Bábsky közelről pus­kázott el egy lehetőséget, az ellen- támadás során Mészáros bombáját Gyuricsek hatástalanította. Az iz­galmas hajrában Kianek a hórihor- gas Jasovskýba rúgta a labdát, majd Tácsik lővésénél is baj volt az irány- zékkal. Az utolsó említésre méltó esemény Marušinec nevéhez fűző­dik, lövését Gyuricsek hárította. ŠTÚROVO-SLÁDKOVIČOVO 2:1 (2:0). Góllövők: Bábsky (13.), Tá­csik (45.), ill. Godáň (65.). Sárga lap: Baka, Vavrík, Ivanics, ill: He- riban, Hrotko, Dudás. Játékvezető: Chlebo, 200 néző. ŠTÚROVO: Gyuricsek-Kunyik (77. Valent), Franta, Papiernik (69. Sárai), Baka, Gora, Vavrík, Kianek, Tácsik, Ivanics (58. Ora­vec), Bábsky. SLÁDKOVIČOVO: Jasovský-Kováč (46. Šimek), Ja­kabovič, Piši, Benko (58. Godáň), Heriban, Hrotko (90. Hruška), Dudáš, Mészáros, Marušinec, Nagy. (áb)