Új Szó, 2009. szeptember (62. évfolyam, 202-225. szám)

2009-09-28 / 223. szám, hétfő

MŰKORCSOLYA Sebestyén kvótát szerzett 14. oldal SPORTVILÁG RÉGIÓFOCI Komáromi vereség Ekelen 15. oldal 2009. szeptember 28., hétfő 13. évfolyam, 37. szám Salátának sikerült, Ráknak nem Labdarúgó Corgoň Liga: a Slovan győzött Nyitrán, s átvette a vezetést a tabellán 16. oldal Menetelnek az újonc pápaiak Labdarúgó Soproni Liga: Kaposvárott tizenegyest hibázott a DVSC kapusa 17. oldal Újra a Púchov áll az élen I. labdarúgóliga: idegenben döntetle- neztek a losonciak és a rimaszombatiak 18. oldal Forma-1, Szingapúri Nagydíj: Rosberget és Vettelt is megbüntették a futam alatt, Glock lett a második Hamilton rajt-cél győzelme Szingapúr. Lewis Hamilton, a McLaren-Mercedes brit pilótája nyerte a Forma-l­es Szingapúri Nagydíjat, az autós gyorsasági világbaj­nokság 14. futamát. Máso­dik a német Timo Glock (Toyota), míg a spanyol Femando Alonso (Renault) lett a harmadik. ÖSSZEÁLLÍTÁS Lewis Hamilton Szingapúrban idei második futamgyőzelmét aratta, és ezzel a McLaren-Merce­des pilótája összetettben feljött a hatodik helyre. A brit a pole pozí­cióból rajtolhatott az éjszakai ver­senyen, éš nagyon boldog volt, amiért a legutóbbi, rosszul vég­ződött futam után sikerült nyer­nie. Hamilton ugyanis Monzában az utolsó körben törte össze autó­ját, de előtte Spában sem szerzett pontot, és most ezt a két nagydíj­ból álló rossz sorozatot tudta megszakítani a 2008-as világbaj­nok. A mclarenes szerint egyálta­lán nem volt könnyű a verseny, mivel Nico Rosberg és Sebastian Vettel is nyomás alatt tartotta az elején. Végül egy harmadik né­met, a toyotás Timo Glock ért mö­götte másodikként célba, ugyanis Rosberget és Vettelt is megbüntet­ték a futam alatt. „Kemény volt a verseny. Nem volt idő a pihenésre, így végig koncentráltam, amennyire csak lehetett. A pálya fantasztikus, és a szurkolók is bámulatosak. Úgy jöttem ide, hogy azt reméltem, jó eredményt érhetek el, és remél­tem, hogy visszavághatok a leg­utóbbi verseny miatt. Megcsinál­tam, és nagyon-nagyon boldog vagyok”- nyilatkozatta a brit Idei második futamgyőzelmét ünnepelte a brit pilóta (Reuters-felvétel) győztes, aki úgy vélte, nem csak a maga nevében beszélt, amikor azt mondta, nehéz verseny van mö­götte. „A körülmények nagyon ke­ménnyé tették a nagydíjat, pedig általánosságban véve a futam számomra meglehetősen egy­szerű volt. Jól rajtoltam, és sike­rült elegendő előnyre szert ten­nem. Tudtam, hogy tovább mara­dok kint, mint a mögöttem haladó srácok - folytatta Hamilton, aki ugyanakkor nem tagadta, üldözői nem könnyítették meg a dolgát. - Elég komoly nyomás nehezedett rám. Tudtam, hogy öt körrel to­vább kint maradok, ezért figyel­tem a gumikra, és szépen ellenőr­zés alatt tartottam a versenyt.” A mclarenesre egyébként még a futam elején ráijesztett egy ki­csit a csapata, miután közölték vele, hogy problémát észleltek a KERS-nél, de a gond végül meg­oldódott. Hamilton pedig el­mondta, jómaga semmit sem vett észre abból, hogy nem működne megfelelően az energia-vissza- nyerő rendszer. Hamiltonnak nem sok ideje marad győzelme ünneplésére, jövő hétvégén ugyanis egy újabb versenyt rendeznek, a program­ban a Japán Nagydjj következik, amelynek ezúttal Szuzuka ad otthont. A brit számára teljesen új lesz a helyszín, mégis abban bízik, hogy ott is folytatni tudja a jó szereplést: „Még sosem vol­tam Szuzukában, de állítólag Monaco mellett az az egyik leg­jobb pálya. Kiskoromban néztem a versenyeket, és mindig is el akartam jutni oda. Izgatott va­gyok amiatt, hogy ott lehetek”- tette hozzá a 2008-as világbaj­nok, akinek márkatársa, Heikki Kovalainen a hetedik lett Szin­gapúrban. (m, o) Tizennyolc év után magyar birkózóarany Kiss Balázs világbajnok ÖSZEÁLLÍTÁS Heming. Kiss Balázs aranyér­met szerzett a kötöttfogásúak 96 kg-os súlycsoportjában a dániai birkózó-vüágbajnokságon. Leg­utóbb 18 éve nyert magyar ver­senyző vb-t, akkor Farkas Péter áll­hatott a dobogó legmagasabb foká­ra. A sportág történetében ez a 25. magyarvb-cím. A 2007-ben Európa-bajnoki bronzérmes magyar versenyző nehéz, fáradtságos menetelés vé­gén ülhetett fel súlycsoportja trón­jára, öt mérkőzéséből négyet há­rom menetben nyert csak meg, köztük a svéd Jimmy Lidberg elle­ni finálét is. „Az első meccs rendkívül nehéz volt egy könnyű német ellenféllel szemben. Azt gondoltuk, ezzel a teljesítménnyel nem jut messzire. Szerencsére összekapta magát és legyőzte az észt világbajnokot. A döntőben fergetegesen birkózott - mondta boldogan Struhács György, a kötöttfogású szakág szövetségi kapitánya. - Ez a fej, a hit és a szív diadala volt a finálé­ban, amit utolsó akciója bizonyít, hiszen ugyanazt kontrázta meg az első menetben Lidberg, de még egyszer megpróbálta.” Csak kívülről tűnt úgy, a magyar birkózó azzal nyerte a meccset, amivel az első menetben megbu­kott, azonban ez nem egészen így van. Ugyanis a végén nem trükkö­zött, hanem erőből pörgetett. „Az igazság az, hogy nem én vagyok a legtechnikásabb, legvirtuózabb birkózó, azzal nyertem, hogy egyszerűen ledaráltam ellenfelei­met” - összegzett Kiss Balázs, aki nagyon mély gödörből mászott fel a vb-címig, ugyanis a 2007-es Eb­harmadik helye után semmi nem jött neki össze, a pekingi olimpiá­ról is lemaradt. Kiss Balázs egy hosszú rossz so­rozatot tört meg, legutóbb ugyanis Farkas Péter nyert vb-aranyat Ma­gyarországnak, még 1991-ben. „Ki­számoltuk a srácokkal, hogy azóta 12 elveszített finálénk volt a vb­ken. Örülök, hogy én törtem meg a jeget - mondta boldogan a vendég­látó és turizmus szakos főiskolai hallgató, aki sokáig nem pihenhet a nagy siker után. - Hétfőtől leülhe­tek tanulni, óriási elmaradásaim vannak a főiskolán. Utolsó éves va­gyok, lesz dolgom bőven.” (mti) Öt győztes csata után Kiss a magyar világbajnok (Reuters-felvétel) Most plusz 2 cm! Energiamegtakarítás, amiért nem fizet! Baumit open® hőszigetelő rendszer ■ nagy páraáteresztő képesség ■ magasabb nedvességtartalmú épületekre is ■ egyszerű megmunkálás ■ energia megtakarítás ■ kellemes belső légkör Baumit Info-telefon: Most a Baumit open* hőszigetelő rendszer vásárlásához 2 cm szigetelőanyagot adunk ajándékba! Az akció 2009.10. 31-ig tart # ** 4* *’-:goen w baumit.com *Az akciós ajánlat a 8 és több cm vastag izolációs lapokra érvényes 02/59 30 33 33, 041/507 66 51 Baumit. Partner a hőszigetelésben. RE910973