Új Szó, 2006. április (59. évfolyam, 77-99. szám)

2006-04-18 / 89. szám, kedd

14 Sportvilág - labdarúgó borsodi liga ÚJ SZÓ 2006. ÁPRILIS 18. www.ujszo.com MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 23. FORDULÓ Ferencváros-Újpest FC 1:2 (1:0) Üllői út, 9000 néző. Játékvezető: Saskőy. Góllövők: Lipcsei (19., tizene­gyesből), illetve Kovács Z. (91.), Rajczi (95., tizenegyesből). Sárga lap: Lip­csei, Bajevszki, Tímár, Sándor, Böjté, Vanczák, Rajczi. Piros lap: Boris (94.), Kovács Z. (97. - a lefújás után). FERENCVÁROS: Kemenes-Balog, Tímár, Boris, Leandro (48. Budovinszky)-Bognár, Lipcsei, Tőzsér, Laczkó-Bajevszki (86. Bartha), Szalai (72. Fitos). ÚJPEST FC: Vlaszák-Tóth B., Böjté, Vanczák, Vermes (64. Kőhalmi)-Hullám (59. Kovács Z.), Sándor (79. Lucas), Tóth N., Füzi-Tisza, Rajczi. Csőszer FC Tatabánya-Vasas 2:2 (1:0) Tatabánya, 3500 néző. Játékvezető: Fábián. Góllövők: Kerényi (36., 77.), il- 1. Filó (58. - öngól), Waltner (92.). Sárga lap: Nallbani, Kerényi, Ngalle, Pintér Z., Fehér Z., Rósa H. TATABÁ­NYA: Poleksics-Kerényi, Vámosi, Filó, Rajnay-Ngalle, Nallbani (65. Mile), Megyesi, Deme (71. Márkus), Hajdú-Ndjodo (87. Du- pai). VASAS: Németh G.-Balog Zs., Tóth A., Szabó O., Fehér Z.-Kapic, Pintér Z. (55. Majoros), Völgyi (33. Lázok)-Rósa H., Csordás (66. Waltner), Gyánó. Budapest Honvéd-Győri ETO FC 3:2 (2:1) Bozsik-stadion, 1500 néző. Játékve­zető: Sápi. Góllövők: Dobos (3., 18.), Genito (89.), ill. Vincze 0. (9.), Priskin (92.). Sárga lap: Udvari, Vincze 0. HONVED: Tóth I.-Kovács N., Benjamin, Udvari, Ta­kács Z.-Dancs, Pomper (86. Csobánki)-Miro, Schrancz, Dobos (69. Genito)-Bozori (76. Lantos). GYŐR: Sztevanovics-Hegedűs, Zsók, Mátyus-Regedei (37. Varga Z.), Bank (67. Lajtos), Varga R., Hanák-Vincze O-Szabó Zs. (80. Pusztai), Priskin. Lombard FC Pápa-MTK Budapest 1:3 (0:2) Pápa, 1600 néző. Játékvezető: Arany., Góllövők: Elder (90.), ill. Czvitkovics (6.), Lambulics (22.), Hrepka (88.). Sárga lap: D Arrigo, Gaál L., Lipcsei R., Balogh B. Piros lap: D Arrigo (93. - a lefújás után). PÁPÁ: Szűcs L.-Varga D., D Arrigo, Mumba (12. Elder), Geri T.-Lalii, Lungu (46. Tóth T.), Gaál L., Szabó II Z.-Kincses, Simpson (46. Honma). MTK: Végh-Balogh B., Lambulics, Rodenbücher, Horváth L.-Bori (46. Németh K.), Lipcsei R. (78. Sütő), Pál (63. Illés), Kanta J., Czvit- kovics-Hrepka. FC Fehérvár-Pécsi MFC 1:0 (1:0) Székesfehérvár, 3000 néző. Játékve­zető: Vad II. Góllövő: Dvéri (43.). Sárga lap: Schwarcz, Bajusz, Berdó, Kulcsár. Piros lap: Schwarcz (62.). FC FEHÉR­VÁR: Hidor-Csizmadia, Kuttor, Horváth G., Vincze Z.-Dvéri, Schwarcz, Bozsics (46. Farkas B.)-Nagy D. (66. Lattenstein), Sitku, Győrök (46. Dajics). PÉCSI MFC: Só- lyom-Schindler, Dienes, Bajusz, Kulcsár-Berdó, Szabados, Győri (46. Kalina), Pavicsevics, Sipos N. (46. Szekeresj-Jerdovics (79. Si­pos J.). FC Sopron-Diósgyőri VTK2:1 (1:0) Sopron, 3500 néző. Játékvezető: Sza­bó Zs. Góllövők: Cigan (18.), Horváth A. (77.), ill. Binder (87.). Sárga lap: Ra­du, Signori, Feczesin, Horváth A., Hal- gas, Farkas N. SOPRON: Kozma-Ibrics, Bagoly, Radu, László-Sifter, Horváth A.-Sira (7. Demjén), Signori (68. Munteanu), Cigan-Feczesin. DIÓSGYŐR: Szalma-Farkas N. (46. Katona), Mogyorósi, Elek, Farkas V.-Vitelki (68. Urbin), Szögedi-Halgas (80. Simon A.), Jeremiás, Sipe- ki-Binder. ZTE FC-Kaposvári Rákóczi 0:1 (0:0) Zalaegerszeg, 3000 néző. Játékvezető: Török. Góllövő: Zahorecz (80. - 11- esből). Sárga lap: Kocsárdi, Csóka, Za­horecz. ZTE: Varga Z.-Kocsárdi, Sebők V., Csóka, Vasas (46. Rácz)-Lendvai, Horváth A. (54. Nagy L.)-Perics (70. Bogunovics), Sebők J., Józsi-Montvai. KAPOSVÁR: Balajcza-Kriston, Kozmér, Petrók, Zahorecz-Szakály P. (85. Tereánszki-Tóth), Andruskó, Zsolnai (77. Maród), Kovácsevics (74. Pintér)-Alves, Óláh. DVSC-AVF, Ásványvíz-REAC 6:1 (2:1) Nagyerdei-stadion, 7000 néző. Játék­vezető: Szabó Sándor. Góllövők: Hal- mosi (5., 27.), Brnovics (49., 56., 67.), Horváth G. (72. - öngól), ill. Polonkai (10.). Sárga lap: Török, Bernáth, Böőr, Cseri. DVSC: Csernyánszki-Bernáth, Komlósi, Máté, Szatmári-Böőr (46. Dombi), Virág, Sándor T. (69. Madar)-Hal- mosi, Brnovics, Sidibe (73. Bogdanovics); REAC: Farkas B.-Föld­vári, Nagy I, Virágh, Horváth G.-Sallai (53. Somorjai), Csopaki, Cseri, Polonkai (68. Kapcsos)-Török, Torma (88. Nagy II). Nehezen nyert a bajnokesélyes Fehérvár, hazai pályán szenvedett vereséget az FTC, a ZTE és a Pápa A végén csattant a lila ostor Drámai körülmények között, a mérkőzés hosszabbításá­ban fordította a maga javára az eredményt a listavezető Újpest a Ferencváros ellen a Borsodi Liga 23. fordulójá­nak rangadóján. Gellei Imre irányításával először kaptak ki a zöld-fehérek. ÖSSZEÁLLÍTÁS Jogos volta Fradi tizenegyese a 19. percben... Hiába került emberhátrányba az Újpest a Fradi elleni rangadó hajrá­jában, a csereként beállt Kovács Zoltán egy rövid mentés után ka­pásból kiegyenlített. És még nem volt vége: Kovács Zoltán vett le egy szabadrúgást, kapura lőtt, Keme- nesen átcsorgott a labda, ám a gól­vonalról Boris kiütötte azt. A ro­mán védő piros lapot kapott, a megítélt büntetőt Rajczi értékesí­tette. A lefújás után Saskőy Sza­bolcs játékvezető még kiállította Kovács Zoltánt. A Ferencváros - akárcsak a múlt héten a Győr ellen - ezúttal is a lefújás előtt engedte ki a kezéből a győzelmet, most azon­ban pontot sem sikerült szereznie. A Honvéd kezdte aktívabban a mérkőzést, gyorsan vezetést is szerzett, de a győriek első valami­revaló támadásukból egyenlítettek. A kispestiek lendületét azonban ez nem törte meg, ödetes támadó já­tékuknak köszönhetően egygólos előnnyel vonulhattak az öltözőbe. A folytatásra a Honvéd visszavett a tempóból, de ettől stabilabbá vált a védekezése, amellyel nem is tudott mit kezdeni az ETO, a mérkőzés hajrájában a hazaiak egy kontrából bebiztosították győzelmüket. A rendkívül bizonytalan pápai védelmet korán feltörték az MTK fiataljai, a hazaiak ezúttal még büntetőből is képtelenek voltak a kapuba találni. A második féüdőt a becsületért küzdő pápai csapat gyakorlatilag végigtámadta, de a rossz befejezések és Végh kapus bravúrjai miatt csak szépítésre fu­totta a hazaiak erejéből. Jelentős fölényben játszott a Fe­hérvár, ám ezt csak nehezen tudta gólra váltani. A Pécs csupán egy­szer veszélyeztette a kaput. A kiállí­tást követően a vendégek kerültek jelentős fölénybe, és a hajrában Tú- dor bravúrjaira volt szükség, hogy hazai győzelem szülessen. A Vasas nem adta fel, így végül nem tudta otthon tartam a három pontot a Tatabánya. A 87. percben Majoros lövését még a kapufára tudta tolni Polekszics, a hosszabbí­tás első percében azonban begyö­törte a labdát a hálóba a fővárosi együttes. A Vasas harmadszor vég­zett döntetlenre ezen a tavaszon. Némi meglepetésre a Diósgyőr lépett fel támadólag a találkozó Leandro agyrázkódást szenvedett Budapest. A Fradi-Újpest derbi második félidejében Leandro a fél­pályán csúnyán összefejelt csapattársával, Laczkó Zsolttal. Mindkét játékost hosszú percekig ápolták, végül a magyar-brazilt le kellett cserélni, Laczkó viszont folytami tudta. Leandrót még a mérkőzés alatt a Sportkórházba szállították, a felrepedt szemöldökét össze­varrták ezenkívül az orrcsontja is eltörött. A vártnál súlyosabb Le­andro sérülése, ezért bent tartották, mivel kisebb agyrázkódást is szenvedett, (nbl.hu) (nb l .hu-felvétel) elején, ám 10 perc után a Sopron átvette a játék irányítását és előnyhöz jutott. A folytatásban ugyan frissebbnek tűntek a vendé­gek, de még egy gólt kaptak, és már nem volt erejük egyenlíteni. Közel egyenlő erők összecsapásán a helyzeteit jobban kihasználó soproni csapat nyert. A lefújás után a stadion előtt megpróbáltak össze­csapni a két csapat hívei, a komoly rendbontást a közbeavatkozó rendőrök akadályozták meg. Az első 45 percben a ZTE futbal­lozott mezőnyfölényben, kevés át­ütőerő volt azonban a támadójáté­kában. A másik oldalon a kaposvá­riaknak elvétve adódott lehetősé­gük, de azokat is elhibázták, így a döntetlen egy félidő után megfelelt a játék képének. A második 45 perc alapján a több lehetőséget kidolgo­zó kaposváriak megérdemelten vit­ték el a három pontot, (o-o, ns) Természetesen a Füzi-ügy miatt tiltakoznak... Megóvja a derbit a Fradi ÖSSZEÁLLÍTÁS MESTERMERLEG mmmmmrnmmmmmmmmm msmammmmmmmmmm Budapest. Mint ismeretes, az Újpest a téli szezonban leigazolta az osztrák Admirától Fűzi Ákost, aki még próbajátékosként a kiállí­tás sorsára jutott a félbeszakadt Trnava elleni edzőmeccsen. A vo­natkozó jogszabályok szerint a felkészülési időszakban kiállított labdarúgók ügyében is fegyelmi tárgyalást kell tartani, az Újpest - és a Fegyelmi Bizottság - érvelése szerint azonban Fűzi a szlovákok elleni mérkőzés időpontjában még az osztrákok játékosa volt, így a „sógoroknál” kell eltiltani, és az eltiltás egy osztrák bajnokira A bajnokság állása 1. Újpest 23 16 5 2 52:26 53 2. Fehérvár 22 15 5 2 37:12 50 3. Debrecen 23 13 8 2 54:31 47 4. MTK 23 13 6 4 44:23 45 5. Sopron 23 9 5 9 32:27 32 6. FTC 23 7 10 6 32:28 31 7. Diósgyőr 23 8 6 9 26:33 30 8. Honvéd 22 7 8 7 28:34 29 9. Győr 23 7 7 9 32:36 28 10. Kaposvár 23 7 7 9 21:26 28 11. ZTE 23 7 5 11 33:36 26 12. Pécs 23 6 8 9 32:30 26 13. Tatabánya 23 6 8 9 32:35 26 14. Vasas 23 4 8 11 26:35 20 15. REAC 23 4 4 15 23:48 16 16. Pápa 23 1 6 16 20:64 9 volna érvényes. A Vasas és a Deb­recen ezt nem így gondolja, ezért már korábban megóvta saját, Új­pest elleni bajnokiját, ám első fo­kon a Fegyelmi Bizottság mindkét esetben az újpestieknek adott iga­zat. A debreceniek már beadták az UEFA-hoz a szükséges papíro­kat, mert nem nyugszanak bele az FB döntésébe, a Vasasnak pedig néhány napja marad erre, külön­ben kicsúszik a 15 napos hatá­ridőből. Az Újpest soron következő el­lenfelei is az óvás gondolatával foglalkoznak, és ma a Ferencváros is benyújtja a szükséges papíro­kat. (nbl.hu) Következik 18. FORDULÓ - április 19., 19.00: Honvéd-Fehérvár. 24. FORDULÓ - április 21., 19.00: Vasas-Sopron; április 22., 15.00: Újpest-Honvéd; RE- AC-Tatabánya; 18.00: Pécs- Debrecen, MTK-ZTE, Győr-Pá- pa, Kaposvár-Fehérvár; április 23., 11.30: Diósgyőr-FTC. Góllövőlista 18 gólos: Rajczi (Újpest) 14 gólos: Márkus (Tatabánya) 11 gólos: Sidibe (DVSC), Sitku (Fehérvár), Brnovics (DVSC). GELLEI IMRE (FTC): „Megnyert mérkőzést engedtünk ki a ke­zünkből. A mennyből a pokolba ju­tottunk. Leandro sérülése miatt át kellett szervezni a csapatot. Aki ilyen nagy helyzeteket hagy ki, az így szenved vereséget. Ma a sokkal szerencsésebb csapat nyert.” MÉSZÖLY GÉZA (Újpest): „Vé­gig hittünk a győzelemben, a máso­dik félidő játéka alapján ezt sikerült elérnünk. Az első játékrészben egyetlen helyzetünk volt csak, ezért a szünetben kértem a játéko­saimat, hogy ezen javítsanak. Koc­káztattunk, és ez most bejött.” ALDO DOLCETTI (Honvéd): „Fontos állomás volt a mai találko­zó. Jó teljesítményt nyújtottunk és igazi csapatként működtünk.” CSANK JÁNOS (Győr): „A Hon­véd azt játszotta, amit vártunk, mi viszont sokat hibáztunk, és magun­kat vertük meg. A hazai csapat mel­lett még egy komoly ellenfelünk akadt: az eső áztatta pálya.” ZSIVÓCZKY GYULA (Pápa) Pro- licenc hiányában szakmai nyilatko­zatot nem adhat. GARAMI JÓZSEF (MTK): „Az első félidőben jól játszottunk, meg­érdemelten szereztünk vezetést. A folytatásban viszont visszaestünk, hagytuk feljönni a Pápát, izgalmas­sá téve ezzel a találkozót.” DARIO BONETTI (Sopron): „A mai mérkőzésen kicsit szenved­tünk, de rengeteg helyzetünk volt és több góllal is nyerhettünk vol­na.” PAJKOS JÁNOS (DVTK): „Csak a mezőnyben voltunk egyenrangúak a Sopronnal, a kapu előtt sokkal határozottabbak voltak a hazaiak, így megérdemelten nyertek.” SZENTES LÁZÁR (ZTE): „Első­sorban a mutatott játék miatt kínos a mai vereség. Az okok mélyebben gyökereznek, ezeket az én felada­tom lesz megtalálni.” PRUKNER LÁSZLÓ (Kaposvár): „Túdtuk, hogy a ZTE az esélyesebb, ennek ellenére kockáztattam, hi­szen a szokásosnál több támadójá­tékost küldtem pályára.” SISA TIBOR (Tatabánya): „Ha egy kicsit nagyobb rutinnal rendel­kezne a csapatunk, ezen a meccsen sikerült volna begyűjtenünk a há­rom pontot.” PINTÉR ATTILA (Vasas): „Két el­kerülhető gólt kaptunk, ezért két­szer futottunk az eredmény után, pedig végig mi irányítottuk a játé­kot. Ebben a mérkőzésben benne volt a győzelem lehetősége is.” SUPKA ATTILA (Debrecen): „Az első félidőben kapkodtunk, a má­sodikjátékrészben viszont már azt játszotta a csapat, amit tud, és amit elvár tőle a közönség.” URBÁN FLÓRIÁN (REAC): „Gyorsan el kell felejteni ezt a meccset, és a következő feladatok­ra kell koncentrálni, (nbl.hu) TABELLA, MŰSOR