Új szó, 2006. március (59. évfolyam, 50-75. szám)

2006-03-27 / 72. szám, hétfő

14 Sportvilág - labdarúgó borsodi liga ÚJ SZÓ 2006. MÁRCIUS 27. www.ujszo.com MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE, 20. FORDULÓ Újpest FC-Debreceni VSC 2:1 (1:0) Szusza Ferenc Stadion, 5122 néző. Já­tékvezető: Szabó Zs. Góllövők: Máté (39. - öngól), Kovács Z. (91.) ill. Niko- lov (62.). Sárga lap: Rajczi, Vaskó, Má­té, Nikolov, Csemyánszki, Szatmári, Halmosi, Bernáth. ÚJPEST: Vlaszák-Vermes (70. Lettrich), Vaskó, Vanczák, Füzi-Kovács Z., Erős K., Hullám (80. Fre­ud), Tóth N.-Rajczi, Tisza (63. Sándor). DVSC: Csemyánszki-Ber- náth, Éger, Máté, Szatmári-Nikolov-Dombi (46. Madar), Sándor T., Halmosi (76. Bmovics)-Sidibe, Bogdanovics (85. Ferenczi.) Kaposvári Rákóczi-Ferencváros 0:0 Kaposvár, 5500 néző. Játékvezető: Saskőy. Sárga lap: Pintér, Zsolnai, Ko- vácsevics, Tőzsér, Botis. Kiállítva: La- zics (51.). KAPOSVÁR: Balajcza-Zaho- recz, Petrók, Kovácsevics-Andruskó, Máté, Vasiljevic (68. Szakály PERC), Pintér (86. Kar- dos)-Alves, Oláh, Zsolnai. FERENCVÁROS: Kemenes-Balogh, Botis, Tímár, Leandro-Szalai (32. Bognár), Lipcsei, Lazics, Lacz- kó-Jovánczai (83. Bajevszki), Tőzsér. MTK Budapest-FC Sopron 2:0 (1:0) Hidegkúti Nándor-stadion, 1000 néző. Játékvezető: Fábián. Góllövő: Zabos (18., 11-esből, 81.). Sárga lap: Munte- anu, László. MTK: Végh-Horváth L., Lambulic, Rodenbücher, Pollák-Bori (79. Kozmor), Lipcsei (46. Zsidai), Za­bos, Czvitkovics-Pál (70. Illés), Hrepka. SOPRON: Rabóczki-Kiss, Ibric, Radu, László-Demjén (73. Birtalan), Sifter, Munteanu (53. Horváth A.), Silvestri (46. Cigan)-Feczesin, Ivancsics. Vasas-Rákospalotai EAC 2:2 (2:1) Illovszky-stadion, 2500 néző. Játékve­zető: Gergely. Góllövők: Gyánó (30., 31.), ill. Torma (2.), Polonkai (87.). Sárga lap: Kapie Hegedűs, Nagy ŕ G. VASAS: Németh G.-Balog, Fehér Z., Hegedűs, Molnár-Kapic, Pintér, Bárányos, Csordás (62. Zováth), Szabó O.-Gyánó (46. Waltner). REAC: Farkas-Nagy I G., Virágh (64. Csopaki), Horváth-Németh T. (73. Dinka), Polonkai, Kap­csos, Cseri (57. Koltai), Sallai-Nyerges, Torma. Zalaegerszegi TE-Budapest Honvéd 0:0 Zalaegerszeg, 5000 néző. Játékvezető: Bede. Sárga lap: Molnár B., Eric, Bozo- ri. ZTE: Varga Z.-Kocsárdi,. Sebők V., Csóka, Klemen-Peric (46. Nagy L.)^ Sebők J., Molnár B., Józsi (80. Kaj)-Bogunovic (46. Koplárovics), Montvai. HONVED: Miski-Ko- vács N., Baranyai, Udvari, Takács-Lázár, Mészáros (62. Pomper), Eric, Schrancz-Venczel (63. Csobánki), Bozori (80. Yannick). Lombard FC Pápa-FC Fehérvár 0:2 (0:1) Pápa, 1800 néző. Játékvezető: Kassai. Góllövő: Sitku (29., 11-esből, 61.). Sárga lap: Guilherme, Lipták, Mumba, (Vincze Z., Tudor, Koller, Nagy D. PÁ­PA: Szűcs L.-Lungu, Guilherme, Mum­ba, Geri T.-Kincses, Lipták (65. Varga D.), Gaál L. (64. Lalli)-Elder-Kozarek (46. Szabó II Z.), Simp­son. FEHÉRVÁR: Tudor-Csizmadia, Kuttor, Koller, Vincze Z.-Schwarcz (74. Dvéri)-Bozic, Farkas B., Győrök (85. Nagy D.)-Alumona (58. Dajic), Sitku. Diósgyőri VTK-Pécsi MFC 0:0 Diósgyőr, 3000 néző. Játékvezető: Sápi. Sárga lap: Sipeki, Lantos. DIÓSGYŐR: Szalma-Farkas N., Mo­gyorósi, Elek, Farkas V.-Jeremiás (80. Lipusz), Vitelki, Szögedi, Binder (88. Katona)-Sipeki, Balás (65. Urbin). PÉCS: Sólyom-Schindler, Szabados, Dienes, Szekeres Zs.-Berdó (65. Tarcsa), Bajúsz, Győri, Pavicevic-Balaskó (62. Vujic), Kalma (68. Lantos.) Győri ETO FC-Csőszer FC Tatabánya 0:0 Győr, 1200 néző. Játékvezető: Soly- mosi. Sárga lap: Rajnai, Tóth. GYŐR: Stevanovics-Pusztai, Jaki, Varga R.-Zsók (46. Bajzát), Regedei, Bank, Vincze O., Hanák-Lajtos (57. Varga Z. ), Priskin. TATABÁNYA: Polekszics-Kerényi, Vámosi, Füó, Raj- nai-Tóth, Balogh, Deme, Hajdú-Márkus (85. Nagy T.), Da Silva (50. Ndjodo). PÁLYAKÖZELBEN ♦ Hosszantartó súlyos betegség ♦ Ismeretlen tettesek ellopták a után tegnap hajnalban hatvankét Kaposvár labdarúgóinak az edzé- esztendős korában elhunyt Nagy sen használt hordozható kapuit. A Béla, a Fradi krónikása (több tolvajoknak egyelőre nem sikerült mint 100 könyvet írt az FTC-ről). a nyomára akadni, (n, ú) Az Újpest nyerte a csúcsrangadót, őrzi tavaszi veretlenségét a Ferencváros, a Vasas-pályán remizett a REAC Kovács Zoltán a Debrecen hóhéra Az éllovas Újpest hazai pá­lyán 2:l-re legyőzte a cím­védő Debrecent a labdarú­gó Borsodi liga 20. forduló­jának csúcsrangadóján. A li­la-fehérek így már hat pont­tal előzik meg a címvédő hajdúságiakat. ÖSSZEÁLLÍTÁS A földön fekvő Máté öngóljával szerzett vezetést az Újpest a Debrecen elleni rangadón (nbl.hu-felvételek) Négy helyszínen nem láthattak gólt a nézők, Kaposvárott az FTC tíz emberrel szerzett pontot, Zalae­gerszegen nem bírt egymással a ZTE és a Honvéd, Diósgyőrben pe­dig a Pécs, Győrött a Tatabánya ért el 0:0-s döntedent. Az MTK a Sop­ront, a Fehérvár a Pápát győzte le, a REAC pedig a Vasas ellen mentet­te ikszre a mérkőzést. Nagy iramban és jó játékkal in­dult a szezon mérkőzésének kikiál­tott Újpest-Debrecen találkozó. Az első félidő számos szépen kidolgo­zott helyzetet hozott, a lila-fehér vezetés mégis egy kavarodás köz­epette, öngólból született meg. A szünet után a Debrecen ragadta magához a kezdeményezést, és több ígéretes próbálkozás után egyenlített is. A hajrában mindkét gárda nagy erőtartalékokat moz­gósított a győzelem érdekében, a szerencse végül az Újpest mellé állt, amely Kovács Zoltán csukafe­jesének köszönhetően otthon tar­totta a három pontot. Lazics kiállítása miatt a Kapos­vár 40 percig emberelőnyben ját­szott, de nem boldogult az FTC zárt védekezésével. A vendégek megőrizték veredenségüket, a ha­zaiak pedig még műidig nem nyer­tek a tavasszal. Az első félidőben az MTK birto­kolta többet a labdát, s a vezetést is megszerezte a Sopron ellen. Szü­net fölényben játszottak a vendé­gek, az MTK csak Végh bravúrjai­nak köszönhette, hogy a soproniak nem egyenlítettek. Ä hazaiak első kapuralövése a 81. percben hatal­mas gólt eredményezett és ezzel el is dőlt a meccs. Meglepetésre az első támadásá­ból megszerezte a vezetést a REAC a Vasas otthonában. A Vasas foko­zatosan átvette az irányítást, sorra dolgozta ki a helyzeteket, és meg­érdemelten fordított. A 2. játék­részben a mezőnyjáték dominált, a piros-kékek teljesen visszaálltak, a mezőnyfölényben futballozó rá­kospalotaiak megérdemelten egyenlítettek. Kínlódott a ZTE a Honvéddal ví­vott meccsen, amelyen nem tudta feltörni a budapestiek védelmét. Kevés helyzetet láttak a szurkolók, így nem csoda, hogy gól nélkül zá­rult az összecsapás. Pápán a kiegyenlített első negye­dóra után átvette az irányítást a bajnoki címről álmodozó Fehérvár, majd egy büntetőből a vezetést is. A kiesés elől menekülni próbáló pápaiak egy 11-est kiharcoltak, ám annak értékesítése már nem sike­rült. A túloldalon viszont Sitku be­talált. A Pápa így már kilenc hó­napja nyereden hazai pályán és egyre reménytelenebb helyzetbe kerül. Kovács Zoltán (jobbról)) újra be­talált a Löki ellen Végigtámadták diósgyőriek a Pécs elleni találkozót, de akcióikat képtelenek voltak befejezni. így mecsekieknek sikerült pontot ra­bolniuk. (ns, nbl.hu) A szokásos forgatókönyv szerint Budapest. Az a bizonyos ostor az Újpest-Debrecen csúcsrangadó végén csattant: a már-már szokásos forgatókönyv szerint érkezett Kovács Zoltán, és egy pazar csukafejessel (a 91. percben!) megsze­rezte a vezetést - illetve a győzelmet - csapatának. Kovács egyéb­ként az Újpest-Debrecen meccsek történetében immáron a tizenhe­tedik gólját szerezte a Löki ellen. (nbl. hu) Végh Zoltánt dicséri az MTK középpályása Csodagól - Zabos-módra ÖSSZEÁLLÍTÁS MESTERMÉRLEG Budapest. Pompás napja volt szombaton Zabos Attilának, az MTK középpályásának. A játékos egy büntetővel, valamint egy tá­voli találattal vette ki a részét a Sopron legyőzéséből, ez utóbbi ráadásul túlzás nélkül nevezhető csodagólnak. Mint kiderült, Zabosnak lassan védjegyévé válik ez a fajta mozdu­lat. „A negyedik hasonló gólomat értem el az MTK-ban” - mondta a találkozó hőse. - „Korábban a Fe­hérvárnak, a Békéscsabának és a A bajnokság állása: 1. Újpest 20 14 4 2 47:23 46 2. Fehérvár 19 13 4 2 32:10 43 3. MTK 20 12 5 3 41:21 41 4. Debrecen 20 11 7 2 44:27 40 5. Győr 20 7 6 7 29:30 27 6. Sopron, 20 7 5 8 27:24 26 7. Diósgyőr 20 7 5 8 21:28 26 8.ZTF 20 7 4 9 31:3 25 9. Honvéd 18 6 7 5 24:27 25 10. Pécs 20 6 6 8 31:28 24 11. Tatabánya 20 6 6 8 29:31 24 12. Ferencváros 19 5 9 5 26:24 24 13. Kaposvár 20 4 7 9 17:26 19 14. Vasas 20 4 6 10 24:32 18 15. REAC • 20 4 3 13 20:38 15 16. Pápa 20 0 6 14 17:59 6 (Azonos pontszám esetén - sze­zon közben is - először a több győzelem, majd a gólkülönbség határozza meg a sorrendet.) Debrecennek lőttem hasonlót, amikor is megtolom balra a lab­dát, majd visszarúgom a felső sa­rokba. Ámikor elhagyta a lábamat a labda, már tudtam, hogy ebből lesz valami...” Zabos Attila hozzátette, nem le­hetnek eléggé hálásak a kapusuk­nak, Végh Zoltánnak, aki ezúttal is roppant erőt sugárzott. - „A 2. félidőben volt egy időszak, ami­kor pocsékul játszottunk. Ekkor Zoli védései tartották bennünk a lelket. Azután szerencsére jött a már ecsetelt találat, amely meg­nyugtatta a csapatot.” (nb 1. hu) Következik A 21. forduló műsora - március 31., péntek, 19.00: Fehérvár-RE- AC. Április 1., szombat, 15.00: Ta­tabánya-Újpest, Sopron-Győr; 17.00: Diósgyőr-Debrecen, Pécs-Vasas, Honvéd-Kaposvár, Pápa-ZTE. Április 2., vasárnap, 11.30: Ferencváros-MTK. Góllövőlista 16 gólos: Rajczi (Újpest) 14 gólos: Márkus (Tatabánya) 11 gólos: Sidibe (DVSC) 10 gólos: Gyánó (Vasas) 9 gólos: Hrepka (MTK), Kanta J. (MTK), Kovács Z. (Újpest), Sebők V. (ZTE), Sitku (Fehérvár) 8 gólos: Balaskó (Pécs), Priskin (Győr), Horváth F. (Diósgyőr). MÉSZÖLY GÉZA (Újpest): „Mindig az utolsó pillanatig haj­tunk, és így tettünk ma is. Mind­két csapat bebizonyította, hogy két remek gárdáról van szó. Lelkileg nagyon fontos volt szá­munkra ez a győzelem. SUPKA ATTILA (DVSC): „Még nem dőlt el a bajnokság, az Újpest is veszíthet még pontokat. A 2. fé­lidőben benne volt, hogy fordít­sunk, de egy figyelmetienség mi­att kaptunk egy végzetes gólt.” GARAMI JÓZSEF (MTK): „Re­mek mérkőzés volt, kiegyenlített küzdelem jellemezte a játékot. Mindkét oldalon adódtak helyze­tek, ezek közül mi tudtunk kihasz- nálni kettőt. ” DARIO BONETTI (Sopron): .Amióta Sopronban dolgozom, még nem találkoztunk ilyen erős ellenféllel. A vereség ellenére tet­szett a játékosaim teljesítménye.” GÁLHIDI GYÖRGY (Pápa): „Lé­lektani fordulópont volt a tizene­gyes kihagyása. Hajtottunk, küz­döttünk, de ez kevés volt a baj­nokság legjobb védelme ellen. ” CSERTŐI AURÉL (Fehérvár): „A játék képe alapján a győzel­münk megérdemelt. ” SZENTES LÁZÁR (ZTE): „Nem találtuk meg ellenfelünk védeke­zésének ellenszerét. Újra bebizo­nyosodott, hogy a támadójáték minősége nem a csatárok számá­tól függ.” ALDO DOLCETTI (Honvéd): „Örülök az eredménynek és a tel­jesítménynek is, mert egy jól fel­készített csapat ellen értük el, amely a télen jelentősen me­gerősödött.” PINTÉR ATTILA (Vasas): „Vég­zetes hibának bizonyult, hogy 2: lmél kihagytuk a helyzeteinket. URBÁN FLÓRIÁN (REAC): „Az első félidőben két fatális hibát is elkövettünk, a folytatásban azon­ban sokat tettünk az egyenlíté­sért. Az egy pont a mi helyzetünk­ben nem sokat ér.” PRUKNERLÁSZLÓ (Kaposvár): „Mindent egy lapra feltéve támad­tunk, a közönségszórakoztató meccsen már csak a mi gólunk hi­ányzott. ” GELLET IMRE (FTC): „Szikrázó- an kemény mérkőzésen vagyunk túl. Negyven percen keresztül em­berhátrányban játszottunk, de a minimális célunkat így is teljesí­tettük.” CSANK JÁNOS (Győr): „Végig pontadanok voltunk a végjáték­ban, rossz megoldásokat válasz­tottunk a támadások befejezésé­nél. A dönteden reális.” SISA TIBOR (Tatabánya): „Túd- tuk, hogy a dönteden eléréséhez, nagyon sokat kell dolgoznunk, nagyon sokat kell futnunk. Ezt megtettük, és ezért úgy gondo­lom, nem érdemtelenül szerez­tünk meg egy pontot.” (nbl.hu) TABELLA,, MŰSOR, GÓLLISTA