Új Szó, 2005. november (58. évfolyam, 253-276. szám)

2005-11-21 / 268. szám, hétfő

20 Sportvilág - labdarúgó borsodi liga ÚJ SZÓ 2005. NOVEMBER 21. Bárányosék rohamai a végén egy pontot eredményeztek a Vasasnak (nbl.hu-felvétel) Tatabányán öngóllal nyert a Fehérvár és továbbra is a táblázat élén áll Gellei Imre sem varázsló Kizárták, de nem fogadási csalás miatt Pécs. A pécsi labdarúgócsapat vezetősége sportemberhez mél­tatlan életmódja miatt zárta ki a keretéből Horváth Gyulát. Pázmándy Zsolt, a futballklub ügyvezetője azt mondta: a klubnál nem foglalkoznak azokkal a sajtóértesülésekkel, melyek szerint a támadó saját csapata vereségére fogadott volna a Szentlőrinc elleni Magyar-kupa-visszavágó előtt (a találkozót a szentlőrinciek nyer­ték, de a pécsiek jutottak tovább). Nyilas László, a pécsiek sajtófő­nöke annyit mondott: a klub nem tud arról, hogy a rendőrség foga­dási ügyben vizsgálódna és a klub sem tervez ilyen lépést, (mti) Úgy tűnik, négy csapat harcolhat tavasszal a dobogóért Leszakadt a Győri ETO TÉNYEK A bajnokság állása 1. Fehérvár 12 10 0 2 19:5 30 2. Debrecen 12 8 4 0 27:15 27 3. Újpest 12 8 3 1 31:14 27 4. MTK 11 8 2 1 28:11 26 5. Honvéd 11 5 4 2 18:12 19 6. Győr 12 5 2 5 19:19 17 7. Diósgyőr 12 5 2 5 13:15 17 8. Tatabánya 12 4 4 4 17:19 16 9. Vasas 12 3 5 4. 17:16 14 10. ZTE 12 4 1 7 19:22 13 11. Sopron 12 3 3 6 12:17 12 12.FTC 12 2 5 5 14:18 11 13. Pécs 12 3 1 8 14:21 10 14. Kaposvár 12 2 4 6 9:16 10 15.REAC 12 2 1 9 11:27 7 16.Pápa 12 0 5 7 12:33 5 Következik 13. FORDULÓ - november 26., 17.00: Sopron-Tatabánya, MTK-Újpest, Kaposvár-Diós- győr, ZTE-Vasas, Pápa-REAC, Honvéd-Pécs, Fehérvár-Győr. November 27., 11.30: FTC- Debrecen. A Honvéd-MTK meccs november 29-én lesz. Góllövőlista 10 gólos: Márkus (Tatabá­nya). 8 gólos: Kovács Z. (Újpest). 7 gólos: Gyánó (Vasas), Kanta J. (MTK), Rajczi (Új­pest). (ú) A forduló embere Kanta József duplája Győr. Az első negyedórában há­rom helyzet is kialakult a zöld-fe­hérek kapuja előtt, a legaktívabb MTk-játékos Kanta József volt, aki két kihagyott ziccert követően biz­tosan értékesítette a tizenegyest. Tíz perccel később Kanta kiszolgá­ló szerepkörben jeleskedett, jobb­ról középre játszott, ahol a véde­lemből fellépő Balogh tíz méterről a kapu bal oldalába helyezett. Ez­után jól eltalált szabadrúgását há­rította a győri kapus, ám a kipatta­nó ismét elé került és másodjára már nem hibázott, a kapu bal olda­lába passzolt, (ú) Kanta József (Képarchívum) Az élen nem történt válto­zás, mert a fehérváriak há­rom ponttal távoztak Tata­bányáról. A Honvéd is nyert Rákospalotán a labdarúgó Borsodi Liga 12. fordulójá­ban. A bajnok Debrecen ha­zai pályán verte a Sopront, az Újpest otthon oktatta a Kaposvárt, az MTK meggyő­ző játékkal nyert Győrött. Az FTC - kispadján Gellei Imrével - gól nélküli dön­tetlent ért el Pécsett. ÖSSZEÁLLÍTÁS A pécsi stadionban két önmagát kereső, a tabellán egymástól egy pontra lévő gárda csapott össze. A találkozó kérdése az volt, a PMFC vagy a Ferencváros tud hamarabb rálépni a helyes útra? Az első fél­időben enyhén szólva sem kápráz­tatták el a felek a szép számú kö­zönséget, legfeljebb a küzdeni tu­dást lehet kiemelni mindkét csapat játékából, ami rengeteg labdael­adással párosult. A kapuk csak na­gyon ritkán forogtak veszélyben, akkor is inkább a távoli bombák ál­tal. Ráadásul a játékvezető - gyak­ran indokolatlanul - rengetegszer fújt a sípjába, megtörve ezzel az amúgy sem eszeveszett iramot. A folytatásban nem változott semmit a játék képe, és ez a rendkívül gyenge napot kifogó játékmeste­reknek volt köszönhető. Gergely já­tékvezető ebben a játékrészben is hallatott magáról, ugyanis nem ad­ta meg a Balaskó Iván buktatásért jogosnak tűnő büntetőt. A szurko­lók a 90 perc alatt nem egyszer füttykoncerttel büntették a csapa­tok „produkcióját”. A REAC-Honvéd meccsen mind­két csapat támadó felfogásban kezdte a találkozót, így az első húsz percben számos helyzetet láthatott a közönség. A két gólt követőén ért­hetetlen módon száznyolcvanfokos fordulatot vett az összecsapás, és unalmas játék folyt a szünetig. A Fáy utcában a vendég pápaiak a korán megszerzett vezetésük bú­tokában szinte kizárólag az ered­mény tartására törekedtek. Takti­kájuk megvalósításához öt perc hi­ányzott az egyébként alacsony színvonalú mérkőzésen. A Vasas szerencsés góllal szerzett pontot. A diósgyőriek végig többet birto­kolták a labdát, veszélyesebben kí­sérleteztek, a zalaiak szinte egyál­talán nem veszélyeztették a kaput. A DVTK a szünet után már nyo­masztó mezőnyfölénybe került, egyre-másra vezette veszélyes tá­madásait és teljesen megérdemel­ten győzött a Zalaegerszeggel szemben. Esélyeshez méltóan kezdte a mérkőzést az Újpest, viszonylag hamar kétgólos előnyre tett szert. A vendégek nem adták fel a küzdel­met, és még a szünet előtt szépítet­tek. Ez kissé megzavarta Mészöly Géza együttesét, elkezdett kapkod­ni a lila-fehér gárda. Szünet után is­mét a hazaiak úányították a talál­kozót, lendületes, helyenként jó já­tékkal lepték meg a közönséget, és magabiztosan tartották otthon a három pontot. Mindkét csapat elsősorban a vé­dekezésre fektetett nagy hangsúlyt, így kevés helyzet adódott a mérkő­zésen. Az éllovas székesfehérváriak ugyan egy szerencsés öngóllal sze­rezték meg a győzelmet, de az mégis megérdemelt, mert a Tata­bánya tulajdonképpen egyetlen le­hetőséget sem tudott kialakítani a találkozó során, (o-o, ns) ÖSSZEÁLLÍTÁS Győr. Nem mondhatni, hogy túl jót tett a bajnoki szünet a győriek­nek, az ETO ugyanis nem igazán tudta összeszedni magát az MTK ellem mérkőzésre. Pedig tétje azért volt bőven a találkozónak, hiszen a hazaiak számára egy győzelem a reményt adhatta volna arra, hogy ne szakadjanak le menthetetlenül az élbolytól, a vendégeknek pedig a dobogósok sarkában maradás je­lentette a motivációt. A kék-fehé­rek jóval aktívabban kezdtek, az első negyedórában kialakított sok helyzet után Kanta büntetőjével ju­tottak előnyhöz a 16. percben. A gól után sem vett vissza a remek formában lévő Garami-legénység, és a sérüléséből felépült Balogh Béla találatával a 26. perc után már 2:0-ra vezetett az MTK. Ez sokkolta Lendvaiékat, olyannyira, hogy a korábbi válogatott közép­ÖSSZEÁLLÍTÁS Debrecen. Öt, tíz és majdnem a tizenöt... Így kezdte a Debrecen a gólgyártást szombat este a Sopron ellen. Először akiugró Sidibe, majd öt perccel később Halmosi talált a hálóba. A második hazai találatnál (az ex-debreceni) Balogh kapus is nagyot hibázott, így a labda 35 mé­terről, Halmosi jóvoltából pattant a hálóba. A kezdeti sokkot nem tudta kiheverni a Sopron, így Selymes Ti­bor már a 19. percben lehozta a pá­lyáról Landerlt, a helyére Győrit ál­lítva. Kétgólos előnye tudatában fo­lyamatosan támadott a hazai ala­kulat, és a Sopronnak többször is csak nagy üggyel-bajjal sikerült az pályást még a szünet előtt lehívta Reszeli Soós István. A második félidőben sem válto­zott a játék: az történt a pályán, amit az MTK akart, a hazaiak csak közelről figyelték, ahogy Kanta ve­zérletével tetszetős akciókat vezet­nek a fővárosiak. Nénüleg váratla­nul szépített az ETO, a fiatal Szabó Zsolt harcolt ki büntetőt, amit Vinc- ze Ottó értékesített. A hátralévő fé­lóra már csak arról szólt, hogy a ta­lálkozóra' kilátogató mindössze 1500 néző Reszeli Soós István távo­zását követelte, a maroknyi MTK- tábor meg kedvenceit ünnepelte. „Nem játszottunk rosszul, a má­sodik félidőt meg is nyertünk, de ez sovány vigasz számunkra - nyilat­kozta Reszeli Soós István, a Rába- partiak trénere. „A korai gól meg­nyugtatta a csapatot, és az első fé­lidőben jól játszottunk” — mondta Garami József, az MTK mester­edzője. (nbl.hu) eredmény tartása. A félidő lefújása előtt ismét Balogh vált főszerep­lővé, miután elütötte Sidibét, ami­ért büntető lett a vendégek jutal­ma. Bmovics a kapu közepébe lőtte a labdát, így háromgólos debreceni előnnyel ért véget az első félidő. A fordulás után a Sopron és Signori játéka is megélénkült, aminek az 58. percben lett meg az eredmé­nye, amikor is az olasz támadó - büntetőből - szépített. Jó tíz perc­cel a lefújás előtt Signori megsérült és nem tudta folytatni a játékot, s mivel nem volt több cseréje a Sop­ronnak, tíz emberrel fejezte be. A Debrecen győzelme egy percig sem volt kérdéses, amihez egy félidei jó játék is elég volt. (nbl.hu) Rákospalotán Alves (balra) nyitotta a Honvéd-gólok sorát (nbl.hu-felvétel) Fordulás után az olasz Signori gólt lőtt, majd megsérült Egy félidő is elég volt... MÉRKŐZÉSRŐL MÉRKŐZÉSRE - 12. FORDULÓ Rákospalota-Honvéd 1:3 (1:1), Budai II. László-stadion, 1000 néző. Játékvezető: Vad II. Góllövők: Nyerges (16. - 11-esből), ill. Alves (25. - 11-esből), Múo (48.), Dobos (76.). Sárga lap: So- morjai, Torma (68.), Kovács N. Ko­vács Z. REAC: Farkas B.-Horváth G., Nagy IG., Horváth T. (81. Szú- tesi), Dinka (49. Németh T.)-So- morjai, Kapcsos, Török-Nyerges, Torma (80. Nagy II. G.), Csopaki. HONVÉD: Tóth I.-Takács Z., Bara­nyai, Kovács N., Dancs-Múo, Schultz (46. Dobos), Genito, Cso- bánki (63. Tőkés), Kovács Z.-Alves (77. Menczel). Vasas-Pápa 1:1 (0:1), Illovszky Rudolf-stadion, 1000 néző. Játék­vezető: Sápi. Góllövők: Bárányos (85.), ill. Kovrig (8.). Sárga lap: Völgyi, Zováth, Gyánó, Tóth, Kin­cses, Facskó, Mumba. VASAS: Né­meth G.-Balog, Salamon, Tóth, Elek-Bárányos, Völgyi (46. Rósa), Zováth, Majoros (69. Waltner)- Gyánó, Hegedűs (16. Weimer). PÁ­PA: Dombai-Müller, Farkas, Mum­ba, Szkukalek-Kincses, Lipták, Kovrig, Lászka (38. Facskó), Vörös (89. Újhegyi)-Nikolics (61. Herc- zegfalvi) DVSC-Sopron 3:1 (3:0), Deb­recen, 7000 néző. Játékvezető: Saskőy. Góllövők: Sidibe (5.), Hal­mosi (10.), Bmovics (43., - 11- esből), ül. Signori (58., - 11-esből). Sárga lap: Bemáth, Dombi, Vúág, Demjén, Cotan, Sifter. DVSC: Cser- nyánszki-Bemáth, Éger, Máté, Szabó-Dombi (79. Vúág), Kiss, Sándor (74. Madar), Halmosi-Sidi- be, Brnovics (83. Ferenczi). SOP­RON: Balogh J.-Fehér Z., Bagoly, Ibrics, Hanák-Demjén, Landed (19. Győri), Signori, Sifter-Cigan (49. Csordás), Cotan (61. Fülöp). Győr-MTK 1:3 (0:3), Győr, 800 néző. Játékvezető: Solymosi. Gól­lövők: Vincze O. (60. - 11-esből), ül. Kanta J. (15. - 11-esből, 35.), Balogh B. (27.). Sárga lap: Perics (26.), ill. Zsidai (55.). GYŐR: Szte- vanovics-Mátyus, Horváth R., Makra-Regedei, Perics (46. Zsók), Lendvai (38. Szabó Zs., 84. Baj­zát), Jäkl, Vincze O.-Kenesei, Pris- kin. MTK: Végh-Balogh B., Lambu- lics, Rodenbücher, Pollák (54. Hor­váth L.)-Bori, Jezdimúovics, Czvit­kovics (76. Németh K.), Zsi- dai-Kanta J. (70. Illés), Hrepka. Pécs-Ferencváros 0:0, Pécs, 4000 néző. Játékvezető: Gergely. Sárga lap: Balaskó, Bajúsz, Balogh Z, PÉCS: Herbert-Schindler, Die­nes (57. Bajúsz), Szabados, Szeke- res-Berdó (84. Szögedi), Sipos J., Pavicsevics, Kulcsár-Balaskó (83. Dávid), Kalina. FERENCVÁROS: Szűcs-Bognár, Budovinszky, Boris (76. Jovánczai), Balog Z.-Fitos, Lipcsei, Rósa D., Laczkó-Bartha, Bajevszki (59. Erős G.). Diósgyőr-Zalaegerszeg 3:0 (1:0), Diósgyőr, 5000 néző. Játék­vezető: Szabó Zs. Góllövők: Hor­váth F. (34. - 11-esből), Vitelki (70.), Sipeki (86.). Sárga lap: Kato­na, Szpalevics, Kriston, Kaj, Koz- mér. DIÓSGYŐR: Kövesfalvi-Far- kas N., Katona, Gáspár, Farkas V.-Halgas (73. Binder), Pintér (80. Lipusz), Vámosi, Vitelki-Horváth F. (86. Sziminics), Sipeki. ZTE: Varga Z.-Kocsárdi, Sebők V, Koz- mér, László-Kriston, Kaj (62. Djo- rovics), Józsi, Szpaszojevics-Sabo (73. Nagy L), Szpalevics (62. Montvai). Újpest-Kaposvár 4:1 (2:1), Szusza Ferenc-stadion, 3500 néző. Játékvezető: Kassai. Góllövők: Rajczi (10.), Sándor (15.), Tóth N. (58., 74., mindkettőt 11-esből), ill. Zahorecz (25., - 11-esből). Sárga lap: Erős, Hegedűs, Zahorecz. ÚJ­PEST: Vlaszák-Vanczák, Böjté, Vas­kó (46. Kiss Z.), Tóth B.-Sándor, Erős K., Hullám (78. Bozori), Tóth N.-Rajczi, Feczesin (70. Gulyás). KAPOSVÁR: Balajcza-Petrók, Za­horecz, Mező, Hegedűs (66. Vaszü- jevics): Máté P., Nagypál, Bank, Szakály (84. Tereánszky-Tóth)- Kardos (72. Andruskó), Zsolnai. Tatabánya-Fehérvár 0:1 (0:0), Tatabánya, 2000 néző. Játékve­zető: Hanacsek. Góllövő: Németh (67, öngól). Sárga lap: Füó, Rizva- nolli, Farkas, Sitku. TATABÁNYA: Turi-Vati, Németh K., Füó, Raj- nay-Tóth Z., Balogh Z., Deme, Haj­dú (77. Forgó)-Márkus, Da Süva (73. Rizvanolh). FEHÉRVÁR: 1ú- dor-Csizmadia, Koüer, Kuttor, Vin­cze Z.-Lattenstein, Farkas B., Bo- zsics, Simek (88. Disztl)-Sitku (86. Alumona), Győrök (68. Kocsis).