Új Szó, 2005. szeptember (58. évfolyam, 203-226. szám)

2005-09-27 / 223. szám, kedd

ÚJ SZÓ 2005. SZEPTEMBER 27. Sport 19 Súlyemelőbotrány Gyurkovics abbahagyja Budapest. Gyurkovics Ferenc, a doppingvétség miatt athéni olim­piai ezüstérmétől megfosztott és két évre eltiltott súlyemelő befeje­zi pályafutását. Ezt maga a 26 éves versenyző jelentette be teg­nap az MTV Napkelte című műso­rában. Gyurkovics televíziós sze­repeltetéséhez az apropót az a hétfőre tervezett, ám végül is el­maradt sajtótájékoztató szolgál­tatta, amelyen Komáromi Lajos még a Magyar Súlyemelő Szövet­ség (MSSZ) elnökeként Gyurko- viccsal együtt vett volna részt, mi­vel - a meghívó szövege szerint - „eljött az idő, amikor nyíltan és őszintén kell beszélnünk az athéni olimpián történt sajnálatos dop­pingesetekről.” A sajtótájékoztató elmaradt, miután Komáromi La­jos szombaton bejelentette lemon­dását, közölvén, olyan fenyegető telefonhívásokat kapott, hogy jobbnak látta, ha családja, egész­sége érdekében inkább távozik posztjáról. Jelezte, baja lett volna belőle, ha elmondja, hogy a ver­senyzők nem a saját vizeletüket adták le Athénban, (mti) 2010-ig az Interé Adriano hosszabbított Milánó. Adriano, az Internazio- nale brazü labdarúgója 2010-ig meghosszabbította szerződését a klubbal. „Ősz hajú öregember le­szek már, mire lejár a szerződé­sem” - nyilatkozott a 23 éves válo­gatott támadó, aki 2001-ben a Fla- mengótól került a müánói kék-fe­ketékhez, ám első három szezonját még kölcsönben a Fiorentina és a Parma csapataiban töltötte, (mti) NIKÉ Kedd, szeptember 27. Jégkorong ST extraliga: 86. Poprad-Slovan 3,8-2,3-1,5-1,5; 87. Žilina-Nitra 2,2-3,8-2,35­1,5-1,5; 88. Košice-Tren- črn 2-4-2,55-1,45-1,55; 89. L.Miku- láš-Zvolen 2,25-3,8-2,3-1,5-1,5; 90. Martin-Skalica 2,25-3,8-2,3­1,5-1,5. Labdarúgó Bajnokok Ligája, 2, forduló: 128. Bayem-FC Bruges 1,22-5-8,8-1-3,15; 129. Juven­tus-Rapid Wien 1,15-5,8-11,1-1- 3,75; 130. Ajax-Arsenal 2,4-2,9- 2,75-1,3-1,35; 131. Thun-Sparta 2- 3-3,35-1,25-1,55; 132. Barcelo- na-Udinese 1,35-4-7,1-1-2,55; 133. Panathinaikosz-Bremen 2,55- 2,8-2,7-1,3-1,35; 134. Lille-Villar- real 2,4-2,9-2,75-1,3-1,35; 135. Manchester Utd.-Benfica 1,3-4,4­7,4-1-2,75. SPORTFOGADÁS A TOTÓ 38. heti nyertes tip- poszlopa: 2, X, X, 2,1,1,1, X, 1,1, 2,1, X - 2. Nyeremények: a telita- lálatos szelvényre 1 893 253, a 13 találatos szelvényre 683 279, a 12 találatosokra 8595, a 11 találato- sokra 871, a 10 találatosokra 249 forintot fizetnek. GÓLTOTÓ: 6 ta­lálatos szelvény nem volt, az 5 ta­lálatosokra 17 636, a 4 találato­sokra 2273 forintot fizetnek. A KENŐ 10 tegnapi nyerőszá­mai: 2, 11, 12, 15, 17, 27, 29, 35, 36, 42,48, 54, 55, 58, 62, 70, 73, 74,76,80. (sita, mti) Wöller Gergő szorongatott helyzetben a grúz Csabradze elleni mérkőzésen (Reuters-felvétel) Birkózó-világbajnokság, Budapest: Kollár Román csak egyszer lépett szőnyegre Gyenge magyar kezdés Budapest. A férfi szabadfo- gásúak 55, 60 és 66 kg-os küzdelmeivel megkezdőd­tek a budapesti birkózó-vb versenyei. A nyitónapon a magyar Wöller Gergő a 60 kg-ban a negyeddöntőig ju­tott, a szlovákiai Kollár, Fašánek, Babmák trió közül senkinek sem sikerült nyolc közé kerülnie. ÖSSZEÁLLÍTÁS Az első napon érdekelt mindhá­rom magyar versenyző kiesett, mi­után az őket korábban legyőző ver­senyzők mindegyike elvérzett az elődöntők során. Wöller Gergő a negyeddöntős vereségét követően, Bánkúd Zsolthoz (55 kg) és Hatos Gáborhoz (66) hasonlóan nem ju­tott vigaszágra. A délelőtt két köny- nyed győzelmet arató Wöller a nyolc között óriási csatát vívott a grúz Levan Csabradzéval, ám az el­ső elvesztett menet után hiába egyenlített, a harmadik két percet ismét ellenfele nyerte. Riválisa az elődöntőben sima vereséget szen­vedett, elütve ezzel a magyart a vi­gaszág lehetőségétől. A szlovákiai sportolók közül Kollár Román (55 kg) az első kör­ben a 2000-es olimpiai bajnok azeri Abdulajev személyében rendkívül nehéz ellenfelet ka­pott, a dunaszerdahelyi birkózó derekasan küzdött, de nem bírt az esélyessel (0:2), aki az elődön­tőig jutott. Andrej Fašánek (60) szoros küzdelemben szenvedett vereséget az örmény Berbeijan- tól. Remekül kezdett az újonc Dušan Babrnák (66), legyőzte a spanyol Diazt (2:0), majd a Szíri­ái Kadmanit (2:1), ám a nyolcad- döntőben 2:0-ra kikapott a japán Ikemacutól. EREDMÉNYEK - 55 kg, döntő: Manszurov (üzbég)-Velikov (bol­gár) 2:0; a 3. helyért: Jón (koreai )-Abduljajev (azeri) 2:0, Naran- baatar (mongol)-Macunaga (ja­pán) 2:0. 11. Bánkuti (magyar), ... 24. Kollár (szlovákiai). 60 kg, döntő: Dudajev (orosz)- Quintana (kubai) 2:1; a 3. he­lyért: Berberjan (örmény)-Csab- radze (grúz) 2:0, Mohammadi- pahnehkkalaei (iráni)-Purevbaa- tar (mongol) 2:0. 9. Wöller (ma­gyar), ... 21. Fašának (szlovák). 66 kg, döntő: Murtazalijev (orosz)-Barzakov (bolgár) 2:0; a 3. helyért: Tusisvili (grúz)-Szpiri- donov (kazah) 2:0, Garzon (ku- bai)-Bilokoptyih (ukrán) 2:0. 12. Babrnák (szlovák), ... 23. Hatos (magyar), (ú) SPORTHÍRADÓ ♦ Ma a női asztalitenisz szuperligá­ban, B-csoport, 2. forduló, 18.00: EuromilkDun. Streda-Bredav. ♦ Férfi kosárlabda-Eb, döntő: Gö- rögország-Németország 78:62. ♦ Jégkorong Borsodi Liga, 1. for­duló: Álba Volán-Lok. N Zámky 3:1 (2:1,1:0,0:0). ♦ Nemzetközi utánpódás kötöttfo­gású birkózótorna, Havličkuv Brod, diákok, 25 kg: 1. Krekács Ti­bor, 2. Krekács Dezső; 35 kg: 2. Szentes Antal Kristóf; 37 kg: 1. Ausztén Csaba, 3. Lakatos Nikolas. Serdülők, 42 kg: 1. Rigó Richárd, 2. Hosznédl Norbert; 66 kg: 2. Hencz Ákos (mind Spartacus Komárno). ♦ 20. Zátopek-futóverseny, Zsol­na, férfiak: 1. Magyar Imre (AC Nové Zámky). Gólszegény, ám annál izgalmasabb csallóközi régiórangadó Dióspatonyban Két piros lap, rohammentő ÚJ SZÓ-ÉRTESÜLÉS Dióspatony/Dlésháza. Gólsze­gény csallóközi rangadó (0:0) zaj­lott vasárnap Dióspatonyban, ahol a hazaiak felső-csallóközi riválisu­kat, az illésháziakat fogadták. A gólszünet ellenére akadt izgalom jócskán. A derbin ugyanis két hazai futballistát (Tonkó, Medgyes) áhí­tott ki a játékvezető, ráadásul Med­gyes hajmeresztő belépője után az egyik illésházi játékost, Marekot a dunaszerdahelyi kórházba szállí­totta a rohammentő. „Tonkó egy párharcot követően az oldalvonal­nál ápolásra szorult. Csapatkapitá­nyunkat hergelték a vendégszurko­lók, aki rosszul reagált. Válaszként ugyanis középső ujját mutatta ne­kik. Sportszerűden magatartásért őt a bíró már a 37. percben zuha­nyozni küldte - elevenítette fel a történteket Lelkes Vince, Dióspa- tony polgármestere, a DSC elnöke. - A meccs 50. percében kellemet­len közjáték szakította meg az összecsapást. Drobný kibillentette egyensúlyából ellenfelét, akinek Medgyes magas lábbal fejmagas­ságban betartott. A fiú a fűre ro­gyott. Rögtön láttuk, komoly a ba­ja, orvosi beavatkozásra lesz szük­ség. Hívtuk a rohammentőt, a sé­rültet pár perc leforgása alatt a du­naszerdahelyi kórházba szállítot­ták. Medgyes is a kiállítás sorsára jutott.” Ifjabb Medgyes József csak szombaton töltötte le négy mérkőzésre szóló büntetését, me­lyet a bécsi Admira elleni meccsen történt kiállításáért kapott, vasár­nap ismét hallatott magáról. Kész szerencse, hogy a jelek szerint nincs komolyabb baja a sértettnek. „Kisebb agyrázkódást állapított meg az orvos, saját felelősségére már kiengedték a kórházból játé­kosunkat. Azt, hogy mikor állhat újra csatasorba, most még csak megsarcolni sem tudom - nyilat­kozta Kalmár László, az illésháziak szakvezetője, aki egykor éppen Di- óspatonyból indult el a focicsúcsok felé vezető úton. - Kizártnak tar­tom, hogy Medgyes megmozdulá­sa eleve Marek letaglózására irá­nyult volna. Sokat nyomott a lat­ban Drobný és Marek ütközése, melyet követően már sem a mi já­tékosunk, sem pedig Medgyes nem tudta korrigálni mozdulatát. Ter­mészetesen ezért a szabálytalansá­gért is jogosan húzta elő a bíró a piros lapot. Bennünket az minősít leginkább, hogy képtelenek vol­tunk gólra váltani kettős ember­előnyünket. Mi több, akár nyerhet­tek is volna a hazaiak.” (ái) Bajnokok Ligája: Micheľ bíráskodik Manchesterben Ajax-Arsenal rangadó MTI-ELŐZETES Ma nyolc mérkőzést játszanak a labdarúgó Bajnokok Ligája 2. for­dulójában, valamennyi találkozó 20.45-kor kezdődik. A Manches­ter United-Benfica találkozón Ľuboš Micheľ fújja a sípot. Az A-csoportban a Bayern az FC Brugest fogadja, egy esedeges má­sodik győzelem jelentősen meg­könnyítené a német együttes to­vábbi dolgát. A csoport másik összecsapásán a Serie A-ban eddig százszázalékos Juventus a Rapid Wient fogadja. A nagyobb tudás mellett a statisztika is az olaszok győzelmét ígéri. A B jelű négyes rangadóján a tartalékos Arsenal (Henry, Berg- kamp, Güberto Süva és Senderos sérült) az Ajax otthonában szere­pel. Az amszerdami gárda hazai pályán minden bizonnyal győze­lemre tör majd. A másik meccsen a Thun immár a Poborský nélküli prágai Spartát fogadja. A C-csoportban a Werder Bre­men a Panathinaikosznál vendé­geskedik, s Thomas Schaaf ve­zetőedző szerint amennyiben ki­kapnak, lemondhatnak a továbbju­tással kapcsolatos álmaikról. Az FC Barcelona és az Udinese párharcá­nak egyértelműen a katalánok az esélyesei. A Barca szombaton a pi­hentetett Ronaldinho és Deco nél­kül is könnyedén verte a Real Be- tist, az olaszoknál viszont nagyot fordult a világ azóta, hogy két hete Vincenzo Iaquinta mesterhárma­sával legyőzték a Panathinaikoszt. A válogatott csatár időközben ki­került a keretből, mivel nem volt hajlandó meghosszabbítani 2007- ig szóló szerződését, a csapat pedig sorozatban három kudarcba futott bele a Serie A-ban. A D-csoportban a Manchester United a Benficát fogadja, s bár a két klub legutóbb 1968-ban talál­kozott egymással a kontinentális porondon, az angolokat bizako­dással töltheti el, hogy az eddigi három párharc egytől egyik az ő sikerükkel végződött. A Lille a Vil- larrealt látja vendégül Párizsban, mert saját stadionja nem felel meg az UEFA előírásainak. A MAI MŰSOR - A-CSOPORT: Juventus-Rapid Wien, Bayern München-FC Bruges. 1. Juventus 1 1 0 0 2: 1 3 2. Bayern 1 1 0 0 1: 0 3 3. FC Bruges 1 0 0 1 1: 2 0 4. Rapid Wien 1 0 0 1 0: 1 0 B-CSOPORT: Thun-Sparta, Ajax-Arsenal. 1. Arsenal 1 1 0 0 2: 1 3 2. Ajax 1 0 1 0 1: 1 1 Sparta 1 0 1 0 1: 1 1 4. Thun 1 0 0 1 1: 2 0 C-CSOPORT: FC Barcelona- Udinese, Panathinaikosz-Bremen 1. Udinese 1 1 0 0 3:0 3 2. FC Barcelona 1 1 0 0 2:0 3 3. Werder 1 0 0 1 0:2 0 4. Panathinaikosz 1 0 0 1 0:3 0 D-CSOPORT: Lille-Villarreal, Manchester United-Benfica. 1. Benfica 1 1 0 0 1:0 3 2. Manchester U. 1 0 1 0 0:0 1 Villarreal 1 0 1 0 0:0 1 4. Lille 1 0 0 1 0:1 0 Szlovák és magyar labdarúgók külföldön ANGLIA, 7. forduló: West Bromwich-Charlton 1:2, Gera (W) - 90 perc. NÉMETORSZÁG, 7. forduló: Duisburg-Nürnberg 1:0, Vittek (N) - a 46. percig; Wolfsburg- Frankfurt 1:0, Karhan (W) - 90 perc. BELGIUM, 8. forduló: FC Bru- ges-Lokeren 0:1, Špilár (B) - a 43. percig; St. Truiden-Westerlo 0:1, Hajnal (S) - a 87. percig. AUSZTRIA, 12. forduló: Grazer AK-Austria Wien 1:0, Demo (G) - 90 perc, Sebő (A) - a 83. perctől; Ried-Pasching 0:0, Michalik (R) - a 70. perc­től; Rapid Wien-Innsbruck 2:0, Hlinka (R) - 90 perc + gól, Valachovič (P) - 90 perc, Labant (R) - 90 perc, Korsós (R) - 90 perc; Admira-Sturm 2:3, Egressy (A) - a 74. perc­től. GÖRÖGORSZÁG, 4. forduló: Panathinaikosz-Panioniosz 3:0, Torghelle (Panathinai- kosz) - a 74. perctől, Breška (Panioniosz) - 90 perc, Oravec (Panioniosz) - a 46. perctől. CSEHORSZÁG, 7. forduló: Brno-Teplice 1:2, Had (B) - 90 perc; Pŕíbram-Slavia Praha 2:2, Kozáčik (S) - 90 perc, Švento (S) - 90 perc, Krajčík (S) - 90 perc; Liberec-Blšany 2:0, Šing- lár (L) - 90 pere + gól, Hodúr - a 83.percig + gól, Hološko (L) ­a 39.percig, Dirnbach (B) -a 66. percig; Sparta-Ostrava 0:2, Ki- sel (S) - 90 pere, Petráš (S) - 90 pere, Klimpl (O) - 90 pere, Ze- her (O) - az 57. perctől; Zlín-Plzeň 0:0, Opiela (Z) a 78. percig; Jihlava-Slovácko 1:0, Rzeszoto (J) - 90 pere, Demeter (J) - 90 pere, Perniš (J) - 90 pere, Ivana (S) - 90 pere, Czine- ge (S) - a 71. perctől, Sowunmi (S) - 90 pere; Ml. Boleslav-Jab- lonec 2:1, Brezinský (M) - a 89. perctől; Most-Olomouc 0:2, g.: Onofrej (45.), Randa (67); Lo- vásik (O) - 90 pere, Onofrej (O)- 90 pere + gól. HOLLANDIA, 6. forduló: Brada-Alkmaar 2:2, Pető Ta­más (B) - 90 perc; Heerenve- en-Nijmegen 1:0, Babos (N) - 90 perc; Tilburg-Den Haag 1:0, Fehér Cs. (T) - 90 perc, Kerekes (T) - 90 perc; Ajax Amsterdam-Kerkrade 4:1, Bo­dor (K) - 90 perc, Bodnár (K)- 90 perc. FRANCIAORSZÁG, 9. fordu­ló: Marseille-Metz 3:1, Huszti (Metz) - 90 perc, Lens-Rennes 0:0. SPANYOLORSZÁG, 5. fordu­ló: Celta Vigo-Sevilla 2:1, g.: Ba- iano (1.), Oubinaí (15.), ill. Ma- resca (54. - 11-esből). OLASZORSZÁG, 5. forduló: Internazionale-Fiorentina 1:0, Martins (7). (ú) SPORT A KÉPERNYŐN MTV - 16.35: Birkózó-vb na-Udinese labdarúgó Bajno­(élő) kok Ligája-mérkőzés 23.40: Birkózó-vb (összefog­laló) ČT 2 - 20.25: FC Thun-Spar­M2 - 18.30: Birkózó-vb (élő) ta Praha labdarúgó BL-találko­JOJ - 20.35: FC Barcelo­zó (élő)