Új Szó, 2005. március (58. évfolyam, 49-73. szám)

2005-03-24 / 69. szám, csütörtök

ÚJ SZÓ 2005. MÁRCIUS 24. Sport - hirdetés 23 Jégkorong ST Extraliga-elődöntő: Slovan-Trencín 5:3 Most Junas volt a hős ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS Pozsony. A keddi győzelem (3:1) után a tegnapi, második elődöntő-mérkőzésen is valamivel aktívabban voltak a fővárosiak, akik ezúttal nagy csatában nyertek. SLOVAN-TRENCÍN 5:3 (1:0, 2:2, 2:1) - öszesítésben 2:0. Gól­ütők: Cíger (20.), Junas (30., 58.), Satan (38.), Bartek (60.), ill. Steh- lík (23), Gáborík (23.), Pardavy (48.). Játékvezetők: Ország, Lauff. 8500 néző (telt ház). Négy másodperccel az első szü­net előtt szereztek vezetést a ké­kek, ez azonban nem törte le a címvédő trencsénieket. A második harmad elején ugyanis 40 másod­perc alatt fordítottak. Csak hét percig örülhettek az előnynek, sőt, nem sokkal a kékek egyenlítő gólja után megint hátrányba ke­rültek. Érdekesség, hogy az első öt gól emberelőnyből született. A harmadik harmadban mindent egy lapra tett fel a vendéggárda, és a játékrész közepén kiegyenlí­tett. Már-már mindenki a hosszab­bításra készült, Junas azonban nem akart túlórázni, hiszen há­rom perccel a befejezés előtt hatal­mas gólt lőtt. Nem sokkal a duda­szó előtt Zápotocny és Satan összeverekedett a vendégek kapu­ja mögött, s mindketten nagybün­tetést kaptak. A hátralévő másod­percekben már nem tudott egyen­líteni a bajnok Trencín, sőt még egy gólt is kapott. A trencséni mérkőzéseket szombaton és vasár­nap rendezik (zsi) Ma és holnap folytatódik a Kosice-Zvolen párharc Emberelőnyök döntenek? ÖSSZEÁLLÍTÁS Zólyom/Kassa. Ma a harmadik, holnap (mindkétszer 17.00) a ne­gyedik mérkőzéssel tovább folyta­tódik a jégkorong ST Extraliga má­sik elődöntője, a Kosice-Zvolen párharc. A zólyomiak sikerrel kezd­ték a négy győzelemig tartó soroza­tot, mindkét hazai találkozón ellen­felük fölé kerekedtek-Á6i2, 3:0). Igaz, a kassaiak legutóbb, több mint egyenlő ellenfelei voltak a baj­nokságban legjobb játékoskeretet felvonultató vendéglátóknak. Most hazai környezetben próbálnak majd újítani a keletiek, és faragni az ellenlábas előnyéből. Richard Sechny, a zólyomiak csapatkapitánya szerint az embe­relőnyös helyzetek lehetnek az összecsapás fordulópontjai. „Nem számítok gólzáporos találkozóra. Figyelnünk kell a kassaiak kulcs­embereire, nem szabad nekik te­ret adni, a másik oldalon viszont igyekeznünk kell helyzeteinket gólra váltani. Magabiztosan vár­juk a folytatást, nem szeretnénk lerombolni azt, amit a két hazai találkozón felépítettünk” - mond­ta a vendégek csatára, (ú, sita) SPORTHÍRADÓ ♦ Kadett vívó-világbajnokság, fiú tőr, egyéni, döntő: Jakub Joniak (szlovák)-Chinman (amerikai) 15:9. A végeredmény: 1. Joniak, 2. Chinman, 3. Reichert (német) és Acsmacsuzin (orosz); 21. Zezula, 38. Horváth (szlovákiaiak). ♦ Labdarúgó FIFA-világranglista: (zárójelben a korábbi helyezés): 1. (1.) Brazília 836,... 54. (54.) Szlo­vákia 583, ... 69. (65.) Magyaror­szág 556. ♦ Amber-sakkverseny, Monte-Car- lo, 4. forduló - vak partik: Lékó (magyar)-Gelfand (izraeli) döntet­len; rapid játszmák: Gelfand-Lékó döntetlen. Az összetett verseny él­mezőnye: 1. Anand 7,5; 4-5. Lékó és Szvidler 5. ♦ Nemzetközi férfi tenisztorna, Chennai egyes, 1. forduló: Capko- vic-Monroe (amerikai) 6:4,7:5. végeredménye: 3:0; Doprastav- Ziar 1:3, az állás: 2:1. ♦ Női kosárlabda extraliga, 8. for­dulója, az 1-4. helyért: Cassovia Kosice-Poprad 39:60; Delta. Kosi- ce-Ruzomberok 93:81. Az 5.-8. he­lyért: Slovan-LS UK 64:58; UMB B. Bystrica-AGM B. Bystrica 61:52. ♦ Férfi röplabda extraliga, negyed­döntő, 5. meccs, N. Mesto-Humen- né 3:0, a sorozat végeredménye: 3:2. ♦ Előkészületi focimeccsek: Bá- novce-Prievidza 0:3; Salá-Inter 1:1, g.: Vencel, ill. To rucák. ♦ Három mérkőzéses eltiltást ka­pott Tomás Mása, a II. labarúgóli- gás DAC cseh légiósa, mivel csapata Presov elleni bajnokiján játék köz­ben megrúgta ellenfelét, ami durva sportszerűtlenségnek minősül. ♦ Női röplabda extraliga, negyed- ♦ Férfi kosárlabda extraliga, rá­döntő, 3. mérkőzések: Senica-Zili- játszás, az 1-6. helyért, 10. fordu- na 3:0, a sorozat végeredménye: ló: Handlová-Lucenec 97:89, Sp. 3:0; Forplast UJS Komárno-Kosice N. Ves-Kosice 75:73, Svit-Nitra 3:2 (20, 21, -24, -26, 7), a sorozat 68:59. Otthon juthat Final Fourba a MiZo-Pécsi VSK Rosszkor j ött a j árvány MTI-ELŐZETES Pécs. Egy legyengülten is biza­kodó MiZo-PVSK és egy mindenre elszánt Bourges csap össze ma Pé­csett (18.00) a nőikosárlabda-Eu- roliga két sikerig tartó negyed­döntőjének utolsó, mindent el­döntő mérkőzésén. Az l:l-re álló párharc zárófelvonására minden bizonnyal ismét megtelik a Lauber Dezső Sportcsarnok, a hazai kö­zönségen tehát biztosan nem fog múlni, hogy a tavaly bronzérmes kedvencek kiharcolják-e harmadik Final Fourjukat. „Nem szűntek meg végérvényesen az egészségi problémáink, Béres még mindig influenzás, de a már felépült Ivá- nyi és Károlyi sincs kirobbanó erőállapotban. Ilyen járványra legalább öt éve nem volt példa a csapatnál, egyszóval a lehető leg­rosszabbkorjött” - mondta Rátgé- ber László pécsi vezetőedző. Az orosz Szamara már bekerült a Final Fourba. Ma további két pár­harc harmadik mérkőzése dönt a továbbjutásról: Vilnius-Dinamo Moszkva és Brno-Gdynia. (mti, ú) (CTK-felvétel) Az első mérkőzése hős (81-es számmal) a trencséni kapu előtt A mesterhármast elérő Miroslav Satan elsősorban kapusukat, Libor Bartát dicséri Ríha-forgatókönyv szerint Kétségkívül Miroslav Satan volt a Slovan-Trencín ho­kielődöntő első pozsonyi összecsapásának hőse. A kékek elsősorban neki kö­szönhetik, hogy kedden este - telt ház, 8500 néző előtt - könnyedén nyertek a címvédő ellen. ZSIGÁRDI LÁSZLÓ A 3:l-es hazai sikerrel vég­ződött találkozó főszereplője ért­hetően jókedvű volt a meccs után, és készségesen válaszolt az újság­írók kérdéseire. Az alapszakaszban nemigen ment a Slovannak a bajnok Dulda ellen, hiszen a hat meccsből négyet elveszített és csak kettőt nyert meg. Nem tar­tottak a katonáktól? Minden mérkőzés más, éppen ezért nem is foglalkoztunk a ko­rábbi vereségekkel. Mivel jól is­merjük elődöntőbeli ellenfelün­ket, ezért nem érhetett meglepe­tés. A taktika is nyilvánvaló volt: hibátlan védekezés és gyors el­lentámadások. Azt hiszem, Ríha edző elégedett lehet, hiszen az előre megbeszélt forgatókönyv szerint alakult a találkozó. Amelyet egy kis túlzással Mi­ro Satan nyert meg, hiszen a Slovan mindhárom gólját ő ütötte. Ez így is van, de ha Libor Barta nem véd olyan szenzációsan, ak­kor - egészen biztos - jóval nehe­zebb dolgunk lett volna. Az első harmadban, amikor elég gyakran bizonytalankodott a védelmünk, ő feladata magaslatán állt. Egy kicsit azért bosszant, hogy az utolsó pillanatokban szépített az ellenfél. Melyik gólja tetszett a legjob­ban? Mindhárom, egyformán örül­tem mindegyiknek, annál is in­kább, mert egy rangadón csak rit­kán sikerül mesterhármast elérni. Sokat jelentett, hogy a meccs ele­jén kihasználtuk az első ember- előnyös helyzetünket, ám aztán a többit rendre elpuskáztuk. De én módfelett elégedett vagyok a mu­tatott játékkal és természetesen az eredménnyel is. Ünneplésre nem nagyon lesz idő, ugyanis huszonegy óra múlva következik a párharc má­sodik összecsapása... Ha három nap szünetünk len­ne, akkor sem ünnepelnénk, erre csak akkor kerülhet sor, ha meg­nyertük a bajnokságot. Még hány Satan-gólt látha­tunk a playoff-sorozatban? Remélem, még egy-kétszer be­találok! De akkor sem leszek szo­morú, ha mások góljaival leszünk aranyérmesek. Sokak szerint igencsak ke­mény volt a keddi találkozó. Egyetért ezzel? Természetesen, de azt is hozzá kell tennem, hogy egyik csapat sem durváskodott. Az extraligá­ban még nem láttam ilyen ke­mény meccset, viszont felettébb sportszerű volt. Bárcsak a folyta­tás is ilyen lenne... SPORTFOGADÁS Csütörtök, március 23. Német hokibaj­nokság, negyed­döntő: 644. Hamburg- Frankfurt 2,4- 4,0-2,1-1,55­1,45; 645. Augsburg-Eisbä­ren 2,7-4,0-1,9-1,6-1,35; 646. Mannheim-Nürnberg 1,95-4,0- 2,6-1,4-1,55; 647. Ingolstadt-Köln 2,0-4,0-2,55-1,45-1,55. Péntek, március 25. U21-es labdarúgó Eb-selejtező: 790. Észtország-Szlovákia 3,8-3,2- 1,8-1,7-1,2; 791. Grúzia-Görögor- szág 3,35-3,0-2,0-1,55-1,25; 792. Dánia-Kazahsztán 1,08-8,0-14,1­1.0- 4,8; 793. Izrael-Írország 2,4­3.0- 2,7-1,3-1,35; 794. Bulgá- ria-Svédország 2,5-3,0-2,6-1,35- 1,35; 795. Románia-Hollandia 2,5­3.0- 2,6-1,35-1,35; 796. Horvátor- szág-Izland 1,25-4,8-8,1-1,0-2,95; 797. Csehország-Finnország 1,2- 5,2-9,4-1,0-3,3; 798. Lengyelor- szág-Azerbajdzsán 1,15-5,8-1,1­1.0- 3,75; 799. Wales-Ausztria 2,0­3.0- 3,35-1,25-1,55; 800. Francia- ország-Svájc 1,4-3,8-6,5-1,05- 2,35; 801. Törökország-Albánia 1.25- 4,8-8,1-1,0-2,95; 802. Ang- lia-Németország 2,0-3,0-3,35­1.25- 1,55; 804. Olaszország-Skó- cia 1,2-5,2-9,4-1,0-3,3. 23. játékhét: TIPOS BINGO - NÉGY SAROK: 71, 39, 50, 25, 28, 54, 38, 74, 27, 59,12, 57, 72, 45, 49, 46, 42, 73, 51, 24, 2, 62, 43, 60, 68, 32, 56, 36. NYEREMÉNY: 2 046 korona (176 nyertes). ÁT­LÓS (DIAGONÁLIS) SZÁMOK: 66, 29, 11, 65, 40, 19, 22, 70. NYEREMÉNY: 10 006 korona (9 nyertes). TIPOS BINGO: 69, 44, 31, 63, 30, 55, 37, 34, 15, 52, 9, 64, 7, 5, 6. NYEREMÉNY: 67 545 korona (4 nyertes). AZ UTOLSÓ NÉGY SZÁMJEGY: 6570, 2926, 1708. SZERENCSÉS SOR: 5. Az átvitt nyeremény: 13 101 237 ko­rona. LOTO (szerda) -I. HÚZÁS: 6, 7, 8, 9, 10, 48; pótszám: 25. NYEREMÉNYEK: 1. és 2. díj: nincs nyertes; 3. díj: 10 000 koro­na (48 nyertes); 4. díj: 442 koro­na (1019 nyertes); 5. díj: 81 ko­rona (16930 nyertes), JACKPOT: 8 040 910 korona; II. HÚZÁS: 87, 8, 18, 22, 38, 46; pótszám: 42. NYEREMÉNYEK: 1. és 2. díj: nincs nyertes; 3. díj: 19 496 koro­na (16 nyertes); 4. díj: 451 koro­na (999 nyertes); 5. díj: 80 koro­na (17304 nyertes). JACKPOT: 48 123 928 korona. JOKER­SZÁM: 578 342. NYEREMÉ­NYEK: 1. nincs nyertes; 2. díj: 100 000 korona: (2 nyertes); 3. díj: 10 000 korona (11 nyertes); 4. díj: 1000 korona (69 nyertes); 5. díj: 100 korona (753 nyertes). JACKPOT: 1 720 765 korona. A KENŐ tegnapi nyerőszámai: 1, 2, 8, 17, 21, 28, 31, 34, 35, 36, 42, 44,47, 56, 62, 63, 64, 65, 73, 74. (ú, sita) SPORTMENÜ Labdarúgás U19-ES BARÁTSÁGOS MÉR­KŐZÉS, csütörtök, 11.00: Szlo- vákia-Magyarország. Röplabda NŐI EXTRALIGA, rájátszás, negyeddöntő, csütörtök, 2. mérkőzés, 18.00: Pezinok-Slá- via UK Slovenská sporitelna. Az állás 0:1. Péntek, esetleges 4. mérkőzés, 16.00: Ziar nad Hro- nom-Doprastav Bratislava. Vízilabda FÉRFI I. LIGA, 11. forduló, péntek, 13.30: Vrútky-Slávia UK Bratislava, 18.00: ATU Kosice- Topolcany, 19.00: Piest’any-Ko- márno, SKP Kosice-Nováky. (ú) CKM S'fyHS Student. ‘TfatUA. and *7eaeAex Senoteea. 4 Vysoká 32, 814 45 Bratislava http://www.ckm.sk, e-mail ckmsyts0ckm.sk mm ISIC mm I T I C HOS'Tfi Ák Van EURO<26-, GO<26-, ISIC és ITIC-kártyája, és szeretne előnyös biztosítást kötni külföldi útjára? Az Union Biztosító biztosítási matricájának díja, 200 Sk, magá­ban foglalja minden kiutazáskor az egész világra érvényes egész­ségügyi költségtérítéses (38 ezer euróig) és baleset-biztosítást (50 ezer euróig) A biztosítás minden kiutazáskor érvényes a kártya teljes futam­ideje alatt, ha egy ott-tartózko- dás nem tart 30 napnál hosszabb ideig. A 30 napnál hosszabb ott-tartóz- kodáskor a nemzetközi azonosító­igazolványok tulajdonosai egysze­rűen, jelentős kedvezményekkel meghosszabbíthatják a biztosítást. A komplex utazási biztosítás lehe­tővé teszi, hogy nemcsak a biztosí­tás fajtáját választhatja meg, ha­nem pontosan meghatározhatja, hogy hány napra kéri, aszerint, hogy mennyi időt szeretne kül­földön tölteni. A biztosítást az Union Biztosító és a CKM 2000 Travel minden ki- rendeltségén megkötheti, és ter­mészetesen bővebb tájékoztatást is adunk. Részletek a vvvvw.ckni.sk-n Mit kell tennünk, ha lejár az ISIC-kártya? A meghosszabbító bélyeget most, 180 koronáért nemcsak a CKM 2000 Travel minden kirendeltsé­gén és a kijelölt egyetemeken, ha­nem a kijelölt egyetemi kollégiu­mokban is megvásárolhatja. Hát mire vár? Legyen a vásár­lónk, Önre várunk, megválaszol­juk minden kérdését. Hosszabbít­sa meg kártyáját, és élvezze to­vább a vonzó hazai és külföldi kedvezményeket. Kísérje figyelemmel www.isic.sk honlapon és kollégiumi hirdető- táblákon az aktuális kínálatot. Miért kell meghosszabbítani vagy megvásárolni a kártyát éppen most? Azért, mert eljött az ideje, hogy megkóstolja a PIZZA HUT ked­vezményes árú remekeit! Mindenki, aki a CKM 2000 Travelnél, a kijelölt egyetemeken vagy egyetemi kollégiumokban ISIC, ITIC igazolványt vált, vagy meghosszabbító bélyeget vásárol, kap egy vásárlási utalványt a Piz­za Hut speciális áraival. Ráadásul minden EURO<26, GO<26 kártyapozitív, akinek jár a CKM SYTS Big News lapja, a 2005/1 -es tavaszi kiadásban talál­nak egy vásárlási utalványt a Piz­za Hut speciális áraival. Ne tétovázz, olvasd a Big News-t, válts ISIC, ITIC igazolványt, hosszabbítsd meg ISIC, ITIC bé­lyeged, utána pedig jó étvégyat a Pizza Hutban! Részletek a www.isic.sk-n KÍSÉRJE FIGYELEMMEL MINDEN PÉNTEKÉIN AZ AKTUÁLIS TÁJÉKOZTATÓT BP-5-10192