Új Szó, 1965. május (18. évfolyam, 119-149.szám)

1965-05-31 / 149. szám, hétfő

v Vereség a második VB-selejtezőn is ROMANIA - CSEHSZLOVÁKIA 1:0(1:0) A csehszlovák válogatott tegnap a bukaresti augusztus 23. Stadionban 80 000 néző előtt lépett pályára, hogy meg­küzdjön a román válogatottal a világbajnoki selejtező mér­kőzésen. Mint ismeretes, a csehszlovák válogatott a selej­tező mérkőzések sorozatát a téglamazei stadionban kezdte Portugália ellen és l:0-ás vereséget szenvedett. Igy feltét­lenül győzelmet kellett kiharcolnia Bukarestben ahhoz, hogy ne kelljen már a második selejtező mérkőzés után lemondani a világbajnokságon valő részvételről. Ez azon­ban a csehszlovák együttesnek nem sikerUlt, és minden bizonnyal a románok küzdenek majd a portugálokkal a csoportelsőségért és döntik el, melyikük jut ki jövőre Ang­liába. A csehszlovák válogatott a románok elleni mérkőzé­sen nagyon gyenge |átékot produkált. Csatársora teljesen erőtlenül játszott, és az első félidőben talán csak egy két veszélyes támadást vezetett a román kapu ellen. Ezzel szemben a románok nagy becsvággyal vetették magukat a küzdelembe és ha csatáraik lövései pontusabbak, akkor gólhelyzetük alapján győzelmük még nagyobbarányú is lehetett volna. Gyönyörű, napsütéses, meleg időben az NDK-beli Köpke játékvezető sípje­lére a két csapat a következő össze­állításban kezdte a Játékot. Csehszlovákia: Schrojf — Lála, Pop­luhár, Bomba — Horváth, Geleta — Pospíchal, Strausz, Masopust, Mašek, ValoSek. Románia: Hajdú — Popa, Hal­mageanu, Dan, Greavu — Gergely, Georgescu — Plrcalab, Mateianu, Sasu, Avram. NEM TUDOTT KIBONTAKOZNI A CSEHSZLOVÁK EGYUTTES Mindkét csapat idegesen kezdett. Kü­lönösen a csehszlovákok leadásai vol­tak pontatlanok, és gyakran az ellen­félhez szálltak. Néhány perc elteltével a románok mintha megnyugodtak vol­na, támadásaik mind veszélyesebbekké váltak. Az első helyzet Mateianu előtt adódott, aki a balszélen elfutott, éle­sen a kapu elé ívelt, de Popluhár magasan felugorva szögletre fejelte a labdát. A csehszlovák csatárok nem tudták tartani a labdát, és ezért a védelemre nagy feladat hárult. Az ötödik percben a románok középcsatára, Gergely ugyan a hálóba lőtt, de mivel a be­adást csatártársa kézzel továbbította hozzá, a játékvezető érthetően nem adta meg a gólt. Különösen a román szélsők villám­gyors elfutásai és beadásai jelentettek sok veszélyt Schrojf kapujára, annál is Inkább, mert a csehszlovák válo­gatott kapuvédője gyakran kiejtette kezéből a labdát. A 13. percben a ro­mánok jobbról íveltek be szögletet, Schrojf röviden öklözött, de a román csatár fejese az üresen hagyott kapu fölé szállt. Két perccel később ismét szögletet rúgtak a hazalak, nagy kava­rodás volt a csehszlovák kapu előtt, Schrojf a labdára vetődött, mely ki­pattant kezéből, de ő idejében ráve­tődve elcsípte a román csatár lába előtt. A csehszlovák csapat támadásai erőt­lenek voltak, és mert hiányzott belő­lük az elgondolás, nem tudtad veszé­lyesek lenni Hajdú kapujára. A 18. percben Schrojfnak Ismét kiesett a kezéből a labda, melyre két román csatár is rajtolt. Egymást zavarták a nagy Igyekezetben, a lövés pontatlan volt, és kapu fölé szállt. Néhány perccel később a szórványos csehszlovák támadások egyikét láthatta a közönség, melynek végén a labda ugyan a hálőban kötött ki, de a játék­vezető les címén nem adta meg a gólt. MEGSZÜLETIK A HAZAIAK ELSŰ GÓLJA Mateianu és Gergely minden táma­dásban benne voltak, számtalan lab­dát adtak a szélsőknek, akik villám­gyorsan elfutva, Jó cselekkel tisztára játszották magukat és beadásaik sok zavart okoztak a csehszlovák véde­lemben. A románok a 30. percben mar a 9. szögletet rúgták. Ez ls híven tük­rözi a hazai együttes fölényét. A 33. percben megszületett a romá­nok első gólja. A labda a kapu előtt pattogott, Mateianu elé került, aki a védők között nem nagyon erős, lapos lövést küldött kapura. Schrojf a lab­dára vetődött, de az kezéből kicsúszva a kapufáról a hálóba pattant. Ez bi­zony kapushiba volt. l:0-ás vezetésre tett tehát szert a román válogatott. Továbbra is a román válogatott irá­nyította a látékot, a csehszlovák együt­tes tagjai csak szórványosan jutottak el ellenfelük tizenhatosáig, és veszé­lyes helyzetet a les-gólon kívül alig tudtak teremteni. Az első félidőben több gől már nem esett. TOVÁBB TÁMADTAK A ROMÁNOK Szünet után ismét a román váloga­tott lépett fel kezdeményezőleg és már az első percekben csatárai három szögletet harcoltak ki. Az 5. percben Georgescu hatalmas lövése csak haj­szállal szállt kapu mellé. A 9. percben Avramov labdája a felső lécről pat­tant vissza és a csehszlovák védelem felszabadított. Még ugyanebben a perc­ben Hallmageanu előretört, Schrojf kifutott a kapujából, de a román Já­tékos kapásból hajszállal fölé lött. Az első félidőhöz hasonlóan a Sa­su— Avran balszárny volt a legveszé­lyesebb. A balszélső Avram többször hagyta faképnél őrzőjét, Lálát, és nem egy veszélyes helyzetet teremtett Schrojf kapuja előtt. A 15. percben nagy kavarodás volt a csehszlovák kapu előtt. A nagyon idegesen védő Schrojf kifutott, Sasu hatalmas lövést küldött az üres kapura, de Horváth a labda útjába vetődött és az testéről szögletre pattant. FELJÖTT A CSEHSZLOVÁK VÁLOGATOTT A románok fokozatosan elfáradtak, ami érthető is, hiszen egy órán át hatalmas Iramot diktáltak és veszélye­sebbnél veszélyesebb támadásokat ve­zettek a csehszlovák kapu ellen. A csehszlovák csatársor viszont nem fáradhatott el, hiszen az első félidő­ben alig volt játékban. Az utolsó fél­órában Javult a csehszlovák válogatott összjátéka és a csatársorban ekkor Masopust és részben Pospíchal játéka tűnt kl. A kapura azonban egyik csehszlovák csatár sem volt veszélyes. Az utolsó negyedórában a román válogatott már inkább védekezett. En­nek ellenére még futotta erejéből egy­egy veszélyes támadás vezetésére. A 27. percben a románok már a 18. szögletet rúgták és Schrojf csak nagy üggyel­bajjal szerezte meg a labdát. Győzelem Moszkvában SZOVJETUNIÓ-WALES 2:1 (1:0) Vasárnap Moszkvában került sor a nagy érdeklődéssel várt Szovjetunlfi—Wa­les világbajnoki selejtező mérkőzésre. Fritz játékvezető sípszavára kezdte meg 90 perces útját a pöttyös labda. Az első félidő nem hozott különösebben izgal­mas küzdelmet, a szovjet csapat kulturáltabb játékot mutatott, többet is táma­dott, de a csatárok hadilábon álltak a lövésekkel és mindössze 2—3 ízben tet­ték próbára a vendégcsapat kapusát. A félidő egyetlen gólja a 39. percben esett, amikor Ivanov fejesével szemben tehetetlennek bizonyult a walesiek ka­pusa. A második 45 perc szovjet támadá­sokkal kezdődött. Már a második perc­ben az egyébként ls remekül mozgó Metrevell faképnél hagyta a védőket és a hosszú sarokra leadott lövése hajszálnyira zúgott el a kapu mellett. A szovjet csapat továbbra is támadás­ban maradt. A 4. percben Meszhl nagyszerűen elfutott, beadása nem volt a legpontosabb, Ivanov ráfutott, Wiliams megpróbált menteni és lábá­ról védhetetleniil vágódott a labda a walesi kapu bal alsó sarkába. Ezzel az öngóllal 2:0-ás vezetéshez Jutott a szovjet csapat. Egy perccel később hajszál híján megismétlődött az előbbi jelenet, azonban a walesi védők, ha centiméterekkel ls, Je a kapu mellé Juttatták a labdát. A 8. percben egy walesi támadás nyomán parázs Jelenet támadt a szov­jet kapu előtt, de a védők végülls tisztáztak. A 8. percben pompás szov­jet támadás futott végig a pályán, Ivanov elfutott, de a walesi kapus Jó ütemben Jött kl és felszedte előtte a labdát. A következő percekben nagyon erős volt a szovjet nyomás, Banyikov kivételével minden játékos a walesi térfelén tartózkodott. A 14. percben Husszejn bombáját csak másodszorra tudta menteni a walesi kapuvédő. A szovjet csapat szélsői, Metrevell és Meszhl több jól sikerült elfutást mu­tattak be, de a beadásaik meglehető­sen pontatlanok voltak. A walesi csa­pat ebben a játékrészben csak ritkán Jutott el a szovjet kapu elé, mert csa­táraik meglehetősen körülményesen szőtték támadásalkat és a kemény szovjet védők biztosan romboltak. A 14. percben az egyik walesi támadás vé­gén Banyikov csak üggyel-bajjal ök­lözte szögletre a labdát. Ezután né­hány perces mezőnyjáték következett, majd Charles gyenge lövését biztosan védte Banyikov. A következő percben egy szovjet ellentámadás végén Meszhl lövését védi a walesi kapus. A wale­siek erőtlen támadási kísérleteit csirá­jában elfojtják a szovjet védőjátéko­sok. A 22. percben Járt az óramutató, amikor eleredt az eső, és a mérkőzés végéig változatlan hevességgel zuho­gott. Mintha az eső fölébresztette vol­na a vendégcsapatot, erősen rákap­csoltak a walesiek és mezőnyfölényt harcoltak kl. Ez a fölény a 24. perc­ben góllá érett. Egy előreivelt labdára lesgyanüs helyzetben Charles és Da­vis együtt ugrottak fel, Banyikov bennragadt a kapujában, és a labda Davis homlokáról védhetetlenül vágó­dott a szovjet kapu alsó sarkába. A gól mintha felrázta volna a walesi csapatot. A 27. percben szögietet értek el, a beívelés átszállt a fejek felett, majd Williams távoli lövését könnyen védte Banyikov. Egy perccel később jól Indítják Ivanovot, azonban a walesi védelem a helyén van. A 31. percben óriási helyzetet hagyott kl Kazakov, aki tisztára cselezte magát, már csak a kapussal állt szemben és a kapusra rúgta a labdát. A 32. percben ismét veszélyes helyzetben hárított a walesi kapus. A csúšzós, sáros talajon, amely nyilván kedvezett a vendégcsapatnak, több veszélyes támadás alakult kl. A 33. percben két ízben lesen akad el egy walesi támadás. A 38. percben Jones lecsapott egy rosszul sikerült hazaadásra, de a labdával együtt túl­sodródott az alapvonalon. A walesiek teljes erőbedobással küzdöttek a ki­egyenlítésért. Mégis a szovjet csapat­nak akadt egy kínálkozó gólhelyzete, amikor Meszhl a külső hálót találta el. A játék képe alapján a szovjet csa­pat megérdemelt győzelmet aratott, mert elsősorban fürge szélsői révén többet és veszélyesebben támadott. Az egyik csehszlovák támadás végén Strausz került jó helyzetbe, de a 16-os vonalánál megcsúszott és elvesztette a labdát. Azután Pospíchal harcolt kl szögletet, de ebből 'sem tudott a cseh­szlovák csatársor helyzetet kidolgozni. A 35. percben formás csehszlovák tá­madás futott a pályán, Mašek beadása azonban túlságosan kapu elé szállt, Strausz már nem tudta elérni és Hajdú tisztázott. Az utolsö percekben ís igyekezett a csehszlovák válogatott legalább a dön­tetlent kiharcolni, de a román védelem kitűnően zárt és az ellenfél támadá­salt rendre még Időben tisztázni tudta. Így a csehszlovák válogatott kénytelen volt vereséggel távozni a bukaresti stadionból. (k) Külföldi érdekességek Az Európa Kupa 11. évi küzdelmeire Július 7-én sorsolnak. Az Európai Lab­darúgó Szövetség közlése szerint a sor­solást nem Varsóban, hanem Genfben ejtik meg. A Holland Kupa döntőjében a Feje­noord 1:0 arányban győzött a GO Ahead csapata ellen, s így a bajnoki címhez megszerezte a kupát ls. A skót nyári kupa első döntő mér­kőzésén a Motherwell 3:l-re győzte le a Dundee csapatát. A francia liga legújabb eredményei: Rennes—Strasbourg 3:2, Lyon—Lens 1:1, Lille—Toulouse 5:0. A bratislavai diákok ls nagy sikereket arattak bemutatóikkal. Felvételünkön a lányok „Virágzó rét az én hazám" clmü gyakorlatának egyik mozzanata. (Alexy felvétele}' Folytatódtak a járási spartakiád bemutatói SZÍNVONALAS BEMUTATOK KOMÁROMBAN Tegnap délután rendezték meg Ko­máromban a Járási Spartakiádot. Már a megnyitó után következő első szám, az óvodások és az első és második osztályosok bemutatója nagy tetszést aratott. Ezután 1360 Iskolás lány mu­tatta be a „Virágzó rét az én hazám" című gyakorlatot. Nagy tapsot kapott a serdülő fiúk Akadályokon át című gyakorlata, a Hadsereggel Együttmű­ködő Szövetség tornászainak bemuta­tója és a Néphadsereg tagjainak Miénk a győzelem című zárőgyakorlata. A különböző gyakorlatokban 55SO fiatal nyújtott tanúbizonyságot felké­szültségéről, sportszeretetéről. Csehszlovák győzelem és magyar vereség a XIV. kosárlabda Európa-bajnokság nyitányán Vasárnap 16 ország részvételével kezdődött meg Moszkvában és Tbilisziben a XIV. kosárlabda Európa-bajnokság. A részt vevő csapatokat két csoportba sorsolták, ezeken belül körmérkőzést bonyolítanak ls. Az Európa-bajnokság nagy esélyese ezúttal ls a Szovjetunió. Mintegy 5000 főnyi közönség előtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Európa-bajnokságot. Moszk­vában a csapatok felvonulása után előbb Sztyepanenko, a rendező bizott­ság elnöke, majd Sztankovlcs, a FIBA technikai bizottságának Jugoszláv el­nöke mondott beszédet. Utána megkez­dődtek az első forduló mérkőzései. A moszkvai csoport első eredményei: Izrael—Magyarország 60:49, Románia­Finnország 85:61, Csehszlovákia—NDK 73,55. A tbiliszi csoport első fordulójának eredményei: Bulgária—NSZK 74:57, Gö­rögország—Svédország 71:69. Nagy meglepetést keltett a magya­rok rossz rajtja. Az Izraeli csapat már az első félidőben 7 pont előnyt szer­Hétfő, május 31. FILMSZÍNHÁZAK (Bratislava): HVIEZ­DA: Vlnnetou I. rész (NSZK) 15.45, 18.15, 20.30 SLOVAN: Paula Gautlva (argen­tin) 15.30, 18, 20.30, PRAHA: A tárgya­lás (angol) 10, 12.45, 15.30, 18.15, 21, METROPOL: A Danielia eset (cseh) 15.30, 18, 20.30, POHRANIČNÍK: Dzsessz­revü angol) 15.45, 18.15, 20.45, TATRA: El­beszélések gyermekekről (cseh) 15.45, 18.15, 20.45, NIVY: L alakú szoba (angol) 17.30, 20, VÁRUDVAR: Blood kapitány fia (olasz—spanyol) 20, HVIEZDA (kert­mozi): Scaramouche (francia) 20. DUK­LA: Old Shatterhand (NSZK) 15.30, 18, 20.30, PALACE:: Csodálatos vagy Júlia (osztrák—francia) 22, MIER: A folyó va­rázsa (cseh) 16.30, 19, OBZOR: Igen (ma­gyar) 18, 20.30, PARTIZÁN: Foto Háber (magyar) 17, 19.30. FILMSZÍNHÁZAK (KoSIce): SLOVAN. A tárgyalás (angol), TATRA és 0SMEV: Blood kapitány fia (olasz—spanyol) PARTIZÁN: Ének az esőben (amerikai), DUKLA: Huszárkisasszony (szovjet). SZÍNHÁZAK (Bratislava): NEMZETI SZÍNHÁZ: Zsidónő (19), KIS SZÍNPAD: A bécsi Bronner politikai kabaréegyüt­tes fellépése (19), ŰJ SZÍNPAD: My fair Lady (19.30). A TELEVÍZIÓ MŰSORA BRATISLAVA: 17.45: Gyermekműsor. 18.30:Testnevelést tanácsadó. 19.00: TV HIradö. 19.30: Tv-képeslap Csehszlová­kia legnagyobb kiállítási helyéről. 20.00: Mlchael Mansfeld: Egyikünk, tv­játék. 21.30: Toos Ondeo den Wijngaard holland zongoraművésznő hangversenye. 21.50: TV Híradó. A kora reggeli őrákban sűrfl elhízet, a völgyekben ködös idő. Napközben — különösen Dél-Szlovákiában napos idő. Legmagasabb nappali hőmérséklet 18—22 fok. zett. A 34. percben azonban a magya­rok átvették a vezetést, de egypontos előnyüket szinte csak másodpercekig tartották meg. A hajrában a magyar csapat -teljesen összeroppant, és végül 11 ponttal vesztett. Pompásan rajtolt a csehszlovák csa­pat és ez reményt nyújt arra, hbgy csoportjában megszerzi a második he­lyet. Ehhez azonban feltétlenül szük­sége lesz arra, hogy ma Olaszország ellen is győzelmet érjen el. A cseh­szlovák—olasz találkozók eddigi mér­legén 10 csehszlovák és 5 olasz győ­zelem szerepel. Az olaszok azonban az utóbbi Időben nagy szerepet ját­szanak kontinensünk kosárlabda-sport­jában, amit a Nemzetek Kupájában elért győzelmük is bizonyít. A SPORTFOGADÁS HÍREI 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 1 1 i i 1 • 1 i i x x 1 Športka 1. 7. 12. 15. 44. 48. Prémiumszám: 8. A Járási Testnevelési Szövetség és a Zdár nad Sázavou-i Járás baráti kap­csolatokat tart fenn, ezért a bemutatón 50 csehországi nő és 64 férfi ls együtt gyakorlatozott a komáromlakkal. Az ér­tékelő bizottság vélemény szerint a gyakorlatok színvonala kielégítő volt. A komáromi járásból a legjobb 360 fiatal részt vesz az alig egy hónap múlva Prágában sorra kerülő országos seregszemlén. (n) 6500 GYAKORLATOZÓ 2IARBAN Az egész héten át tartó esős időjá­rás után vasárnap, kellemesen sütött 4 nap Ziar nad Hronomban. A Stadion zöld gyepe ugyan nedves volt, de azért az a 6500 gyakorlatozó, aki a járást Spartakiád keretében lépett a közön­ség elé, nagyon jó teljesítményt nyúj­tott. Összesen 11 gyakorlat kerUlt be­mutatásra. Valamennyi magas színvo­nalon mozgott és a több mint 5000 né­ző lelkesen tapsolt a fiataloknak. A legtöbb tornász a „Játszva tanulunk* és az „Egy mindenkiért" című gya­korlatban lépett fel, melyek, keretében 1200 diák mutatkozott be a közönség­nek. A Spartakládon jelen volt Stanislav Skalický, a Hadsereggel Együttműkö­dők Szövetsége gyakorlatának szerzője, aki rendkívül elégedett volt annak a 420 tornásznak a teljesítményével, akik az ő gyakorlatát mutatták be. De nem lehet kifogás a többi gyakorlat színvo­nala ellen sem. Elismerést érdemelnek mind áz oktatók, mtnd a tornászok, akik az összeszoktató találkozókon és a körzeti spartakládon az esős Idő ellenére Is részt vettek, hogy a tegnapi bemutatón a lehető legjobb teljesít­ményt nyújthassák. A žiari spartaklá­don a svltaval járás 100 gyakorlatozó­ja ls fellépett és a testvérjárás tor­nászai forró sikert arattak. Tibor Stubňa, a járási spartakiád ve­zetőség főnöke nyilatkozatában elmon­dotta. hogy a járási spartakládra 48 iskola, és tanintézet valamint 11 test­nevelő egyesületben készültek a gya­korlatozók. Azokkal együtt, akiket ma nem láthatott a közönség, 10 500 tor­nász sajátította el a gyakorlatok ele­meit — 3500zal több, mint a legutóbbi spartakládon. Az egyes gyakorlatokban legjobb tel­jesítményt nyújtott tornászok, összesen 664-en, vesznek részt az országos Spar­takiádou. Az újpestiek nyerték a rangadót A Győri ETO saját pályáján vesztett a tabellautolsó ellen A magyar nemzeti bajnokság 12. for­dulója csak hat mérkőzést hozott, mi­vel a Ferencváros—Csepel találkozót a mai. Manchesterd United—Ferencváros VVK mérkőzés miatt későbbre halasz­tották. A forduló eseménye a Bp. Hon­véd—Ojpesti Dózsa rangadó volt. Bp. HONVÉD—OJPESTI DÓZSA 1:3 (1:1). Játszották 18 000 néző előtt a Nép­stadionban. Az első negyedórában az újpestiek, a következő 15 percben a Honvéd játszott jobban, s az első fél­idő Igazságos döntetlennel zárult. Ko­mora szerezte meg a vezetést, Ben* egyenlített kl. Szünet után az első ne­gyedórában Honvéd-rohamok Jellemez­ték a küzdelmet. A 16. percben Soly­mosl szaba-drúgását Takács a kapufára öklözte s az onnan lepattanó labdát Nagy Béla küldte a hálóba. Takács vé­dés közben a kapufába verte fejét, ki­sebb agyrázkódást szenvedett és pár perc múlva elhagyta a pályát. A Hon­véd számára nagy hátrányt jelentett az ls, hogy Nagy György már az első fél­Idő közepén megsérült, s csak statisz­tálni tudott. Még Takács védte a Hon­véd hálóját, amikor Bene megszerezte az újpestlek harmadik gólját. Később Komora állt be a Honvéd kapujába. Mi­vel a mérkőzés eldőlt, az újpestiek le­fékeztek a csonka Honvéddel szemben. TATABÁNYAI BÁNYÁSZ—Bp. VASAS 1:2 (0:0). Már az első félidőben Jó iram és nagy' küzdelem jellemezte a tatabányai mérkőzést. Szünet után a Vasas harcolt kl fölényt és a 10. perc­ben Farkas közelről megszerezte a ve­zetést. A gől után erős tatabányai ro­hamok következtek, Csernai fejessel egyenlített, utána pedig Szuroml a ve­zetést ls megszerezhette volna, de Var­ga bravúrral hárított. Helyenként tel­jesen beszorult a Vasas, a 33. percben azonban Matesz ügyesen küldte sza­badrúgását a szabadon hagyott Puskás elé, aki megszerezte csapatának a győ­zelmet. GYŐRI ETO—DOROGI BÁNYÁSZ 0:1 (0:1). A bajnoki táblázat utolsó helye­zettje — nagy meglepetésre — mindkét bajnoki pontot megszerezte Győrött. A győztes gólt Takács beadásából Barta­los balszélső szerezte a 42. percben. A dorogiak végig önfeláldozóan küz­döttek. A győri fedezetek — Palotai és Máté — állandóan támadásba dobták csatáralkat, de azok gyakran hibáztak. A dorogiak egyik legjobbja Janák ka­pus volt. PÉCSI DÖZSA—SALGÓTARJÁNI BTC 4:0 (1:0). Már az első félidőben ls a hazaiak irányították a játékot, 2:0 után pedig döntő fölénybe kerültek. A győz­tes csapat legjobbjának Györkő bizo­nyult, aki a 6., a 47. és a 81. percben ért el gőlt. Közben az 53. percben Vaj­da Jobbfedezet is betalált a salgótarjá­niak hálójába. ÖZDI KOHÁSZ—KOMLÓI BÁNYÁSZ 2:0 (1:0). A csúszós, nehéz pályán hatal­mas lendülettel Játszottak a hazaiak és megérdemelt, biztos győzelmet arattak. Az első félidőben Zalai, a másodikban pedig Szendrel ért el gőlt. Az ózdi csapat egyik legjobbjának Halápi bizo­nyult. Bp. Honvéd 11 8 3 2 21:9 15 Ojpesti Dfizsa 10 7 0 3 24:11 14 Pécsi Dó-fsa 12 6 2 4 15:10 14 Ferencváros 9 5 3 1 20:10 13 Bp. Vasas 10 4 4 2 16: 9 12 MTK 11 4 4 3 14:13 12 Csepel 11 4 3 4 15:14 11 Tatabánya 11 3 5 3 9:11 11 Győri ETO 10 3 4 3 9:10 10 Özdl Kohász 11 4 2 5 13:20 10 Salgótarjánt BTC 11 1 8 4 8:17 8 Szegedi EAC 11 2 3 6 7:16 7 Dorogi Bányász 11 2 3 8 8:18 7 Komlói Bányász 11 3 0 8 9:20 8 „Oj Szó*, kiadja Szlovákia Kommunista Pártjának Központi Bizottsága. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Felelős: Dénes Ferenc főszerkesztő. Szerkesztőség: Bratislava,Gorkého a. 10 íz Telefon­522-39, 512 23, 335 88, — föszerkesztU: 532-20, titkárság: .550-18, sportrovat: 505-29, gazdasági ügyek: 506-39. Kiadóhivatal: Bratislava, Gorkého 8., telefon 503-88. Előfizetést díj havonta 8,— Kčs. Ter­jMttl a Posta Hlrlapszolgálat. Elôtlzatásakat elfogad minden postahivatal és postai kézbesítő. Külföldi megrendelések; PNS m Ústredná expedícia tl#4«, Bratisláv*, Gettw»l4ovo «4». íts/v'il, M-flS'őiíö