Új Szó, 1963. június (16. évfolyam, 149-178.szám)

1963-06-10 / 158. szám, hétfő

Ismét a DUKLA PRAHA a bajnok A Spartak Plzeň és a Dynamo Praha sorsa megpecsételődött • A Slovan Nit­ra két pont hátrányba került, de még mindig megelőzheti a Tatran Prešovot vagy a Spartak Sokolovot Még nyolc mérkőzés és befejeződik a labdarúgóliga 19B2— 19B3. évi küzdelemsorozata Az utolsóelőtti fordulóban vég­leg eldőlt, hogy ismét a Dukla Praha a bajnok, s az is, hogy a Spartak Plzeň és a Dynamo Praha kiesik a legjob­bak mezőnyéből. Még mindig nem végleges azonban, hogy melyik csapat lesz a harmadik kieső. A vasárnapi mérkőzé­sek során a kiesési zónában szerepelt együttesek közül az SONP Kladno, a CKD Praha, a Spartak Brno, a Slovan Bratislava és a Spartak Hratlec Králové döntetlennel, vagy győzelemmel biztosította a ligában való maradását. Győ­zelmet aratott a Tatran Prešov és a Szartak Sokolovo is, ezzel szemben a Slovan Nitrát súlyos vereség érte Bra­tisiavában. A valószínűség ugyan amellett szól, hogy a Slo­van \itra kerül egy osztállyal lejjebb, de ez még koránt sem biztos. Az utolsó fordulóban ugyanis a nitraiak ott­hon mérkőznek az utóbbi időben gyengén játszó Baník Ostra­vával, ezzel szemben a Tatran Prešov Brnóban, e Spartak Sokolovo pedig Trenčínben szerepel. Amennyiben a nitraiak megnyerik utolsó mérkőzésüket és ugyanakkor a prešovi vagy a sokolovni csapatot vereség éri (esetleg mind a ket­tőt), akkor a nitraiak nem esnek ki a ligából. A szabály ugyanis azt mondja, hogy az egyenlő pontszámot elérő csapatoknál nem a jobb gólkülönbség dönti el a sorren­det, hanem az egymás ellen elért eredmények. Ebből a szempontból a nitraiak jól állnak, mivel a Spartak Sokolo­vőval mindkét mérkőzésük döntetlenül végződött, a preüo­viak ellen pedig 4:l-es győzelmet értek el Nitrán és csak 4:2-re kaptak ki Prešovon. Ezek szerint tehát a harmadik kiesőt csák az utolsó fordulóban tudjuk meg. 5:1 (2:0) Slovan Bratislava Slovan Nitra Sorsdöntő mérkőzésre került sor teg­nap a Slovan téglamezei stadionjában. Mindkét együttesnek, a bratislavainak és a nyitrainak is nagyon kellett a két bajnoki pont. Éppen ezért a szurkolók döntetlen eredményre számítattak. De nem így történt. A vendégek na­gyon gyenge teljesítményt nyújtottak — az utolsó 15 percet kivéve — s így tel­jesen megérdemelten nagyarányú veresé­get szenvedtek. Feltűnő volt az, meny­nyire gyengén álltak küzdeniakarás te­kintetében a nyitrai játékosok. Bizony a kiesés ellen küzdő csapat játékosaitól feltétlenül nagyobb lelkesedést várnak azok, akik egész éven át féltő gonddal kísérik a csapat valamennyi mérkőzését. Ezt a nyitrai játékosoknak a jövőben feltétlenül tudatosítaniok kell. Pucher indította 90 perces útjára a labdát. A Slovan azonban — mint ezt a hazai mérkőzéseken már megszoktuk a csapattól — azonnal' kezébe vette a já­ték irányítását és veszélyes támadásokat vezetett Paduch kapuja ellen. A vendé­gek védelme azonban akkor még jól állt a lábán és ezeket rendre hárítani tud­ta. Egészen a 20. percig. Ekkor született mteg a i első gól. A Slovan szöglethez jutott, a kapu leié szálló labdát Molnár fejjel Cvetler elé tette, aki egyből a ka­puba bombázott. Védhetetlen lövés volt. Továbbra is a hazaiak maradtak fölény ben, de a csatáro*k lövése rendre mellé vagy fölé szálltak. A 36. percben Cvetler óriási lesrő^sza­Iadt el s kapuba lőtte a labdát. Hiába reklamáltak a nyitraiak, a játékvezető megadta a gólt. Közvetlen ezután Mo­ravčík, majd Hrdlička bombáját öklözte ki jó érzékkel Paduch. Szünet után a Slovan fölénye nyo­masztóvá vált. A csatárok állandóan ro­hamozták a nyitrai kaput. Az 51. perc­ben Cvetlert az ötösön felvágták. A 11-est 0 maga értékesítette. 3:0. A 69. percben a Slovan 4:0-ra növelte előnyét. Cvetler beadását az elvetődő' Paduch mellett Obert a hálóba továbbította. A 75. percben Hrdlička a balszélen elfutoft, kicselezte a vendégek védelmét és védhetetlenül lőtt a hálóba. 5:0. A vendégek a 77. percben szépítettek. Hrnčár 18 méteres szabadrúgása nyomán a jobb alsó kapufa mellett vágódott a hálóba a labda. 5:1. Az utolsó percekben a vendégek irá­nyították a játékot. Dinga két hatalmas helyzetet is kihasználatlanul hagyott. Mindkétszer egyedül tört kapura, de először Schrojfba, másodszor pedig a kapu mellé lőtte a labdát. Így az ered­mény már nem változott. —ár 2:0(2:0) Hétfő, június 10. FILMSZÍNHÁZAK (Bratislava) HVIEZ- ! DA: A szép amerikai (francia) 15.30, 18, 20.30, SLOVAN: Prága, 0 óra (cseh) ; 15.30, 18, 20.30, PRAHA: Frigó gépen • (USA) 10.30, 13.30, 16, 18.30, 21, MET- | ROPOL: ítélet (lengyel) 15.30, 18, 20.30, < POHRANIČNÍK: Minden héten csoda ' (spanyol) 15.45, 18.15, 20.45, TATRA:! Szélvihar (jugoszláv) 15.45, 18.15, 20.45, PALACE: Április (lengyel) 22, MIER: El-! lopott boldogság (magyar) 16.30, 19, OB- ' ZOR: Zsáknyi bolha a mennyeseten ] (cseh) 18, 20.30, MLADOSŤ: Frigó gépen < (USA) 17.30, 20, PARTIZÁN: Útközben | (szovjet) 17, 19.30, VÁRUDVAR: Édes < élet (olasz) 20, HVIEZDA (kertmozi): | Tévedés nem számit (olasz) 20, DUKLA: Ha a világon van valahol paradicsorti (cseh) 18, 20.30. FILMSZÍNHÁZAK (Košice): SLOVAN:] Accattone (olasz), ŰSMEV: Délben ('JSAj, ; TATRA: Huszárkisasszony (szovjet), DUK- ' LA: A gyűrű (cseh), KERTMOZI: Múlt; idők (lengyel). SZÍNHÁZAK (Bratislava): NEMZETI \ SZÍNHÁZ: Don jüan (19), ÜJ SZÍNPAD: Csókolj meg, Katalinl (19.30). ÁLLAMI SZÍNHÁZ (Košice): MA: A víg ; özvegy, HOLNAP: Vízkereszt, vagy amit ! akartok (19). A TELEVÍZIÓ MOSORA BRATISLAVA: 18.00: Feltalálók Klubja. 18.30: Angol nyelvlecke. 19.30: TV Hír­adó. 20.00: King őrmester esete, TV-já- ; ték. 21.25: Kisfilm a giccsről. 22.00: TV • Híradó. Rejggel gyér felhőzet, a nfep folyamán fokozódó felhőképződés. A déli és dél­utáni órákban helyi zivatarok. Éjszakai hőmérséklet 10—15 fok, a délutáni hő­mérséklet 24—28 fok. Délkeleti szél. Tatran Prešov Slovnaft Bratislava Prešov, 10 000 néző, játékvezető: Ko­larczyk. Góllövők: L. Pavlovié és Petroš. A nagy tét rányomta bélyegét a mérkő­zésre, amely meglehetősen alacsony színvonalú játékot hozott. A Tatran csa­pata — mezőnyfölénye alapján — mag­érdemelten jutott a két fontos bajnoki ponthoz. A Tatran fölényére mutat a 15:4 szögletarány is. A Slovnaft az első félidőben csak szórványosan támadott, és mindössze kétszer veszélyeztette Pa­šiak hálóját. A hazai csapat fölénye csak az első félidő utolső hat percében jutott gólokban kilejezésre. A 40. perc­ben a szemfüles Laco Pavlovié, a 48. percben pedig Petroš használta ki az egyébként jól záró bratislavai védelem megingását. (Az első félidőt a játékveze­zető Füle sérülése miatt beállt kény­szerszünetért meghosszabbította.) A második félidőben feljavult a ven­dégcsapat játéka, a bratislavai csatárok azonban az eredményt megváltoztatni nem tudták. Mindkét csapatban csere történt (Gavroň—Kozmán, ill. Medvicí— Gajdoš), de ezek a cserék sem befolyá­solták már az eredményt. Az utolsó negyedórában a Slovnaft csak 10 ember­rel játszott, mivel Dolinský — sérülése miatt — elhagyta a pályát. A győztes csapatban a védelem min­den tekintetben megfelelt. Különösen Bomba és Rias játszott jól. Elől, a csa­társorban ismét Laco Pavlovic tűnt ki. A Slovnaftban Füle kapus kiválóan vé­dett és a hátvédek játéka is megfelelt volna, ha az első félidő végén nem tá­mad soraikban kétszer is súlyos zavar. A mérkőzés végig sportszerű légkörben folyt le. (Tä) Baník Ostrava ZJŠ Brno Ostrava, 8000 nézö. Játékvezető: Fiala. Góllövők: Pospichal öngól, illetve Licht­négel (3) és Koláček. A brnói csapa't az ' idény végére nagyszerű formába lendült. Teljesen megérdemelten fektette kétvállra a nemrég még bajnokjelöltnek számító ostravai csapatot annak otthonában. A brnólak meglepően ötletes, jó játék­kal érdemelték kl a két bajnoki pontot. Ebben nagy szerepe volt a brnói ötös­fogatnak, amely szellemesen vezette a támadásokat és gyakori lövésekkel ve­szélyeztette Mokrohajský kapuját. Á vezetést Lichtnégel szerezte meg, aki tiszta helyzetben kapta a labdát és a kifutó Mokrohajský mellett lőtt a há­lóba. Hullámzó játék után a 40. perc­ben újból Lichtnégel volt eredményes, ak'in^k nagyerejű lövését Mokrohajský csak érinteni tudta. A második félidő utolsó negyedórájá­ban négy gólt láthatott a közönség. Az ostravaiak szépítettek ugyan az ered­ményen, de azután Koláček, majd Licht­négel 4:l-re növelte a vendégcsapat előnyét és a hazaiak csak egy öngóllal tudtak szépíteni vereségükön. SONP Kladno Dukla Praha 2:4 (0:2) jutottak el, ennek ellenére a hazai csapat egyenlíthetett volna. A játékve­zető ugyanis 11-est ítélt a kladnóiak javára, de Kadraba eléggé könnyelmű­en végezte el a büntető-rúgást, amit Pavlis kapus hárított. A csúszós talaj ellenére ís sport* szerű volt mindkét csapat játéka. A mérkőzés színvonala azonban csak kö­zepes volt. A kladnói csapat a máso­dik félidőben nasyobb lelkesedéssel küzdött, többet támadott, és megérde­melten érte el egyenlítő gólját, amit Kadraba fejelt a 62. percben. A. _ ÍÉÉÉÉŠ^É^MÍMSML^ÉSIÉ^ÄÁ^BŠI&ÁM Cvetlert felvágták. 11-es — és Cvetler lövése nyomán a kapu jobbsarkába vágó­dott a labda. (Alexy felvételei) Megzavarta 02 eső oz országos leoiszbainoksógol 3:1 (1:1) Sp. Hr. Králové Dynamo Praha Hradec Králové. 8000 néző. Játékveze­tő: Buchl. Góllövők: Talchen, Dvofák és Deutsch, Illetve Hercik. Annak ellenére, hogy a Dynamo Praha sorsa már megpecsételődött, a prágai csapat mégis lelkesen és jól küzdött ezen a mérkőzésen. Az első 45 perc nyílt játékot hozott és a Dy­namo megérdemelte a félidői döntet­lent. A második félidőben a prágai együttes továbbra is szépen és jól ját­szott. csatárai akcióit azonban nem kisérte szerencse. Az egyébként jó mérkőzés színvonala csak akkor esett vissza, amikor a hradecl együttes má­sodszor is megszerezte a vezetést és a Dynamo már nem tudott újítani. A hradeciek az 5. percben szerezték meg a vezetést Tauchen góljával. A csa­tár áttörte a védelmet és a kifutó ka­pus mellett mintegy 25 m-ről lőtt a hálóba. Két perccel később ugyanez az eset ismétlődött meg, de Tauchen lövé­se ekkor elkerülte a kaput. A Dynamo Zalhuzánsky és Hercik akciójából ju­tott egyenlítő góljához. Vo4t a mérkő­zésnek olyan időszaka ls, ami'kor a Dy­namo megszerezhette volna a vezetést. A mérkőzés tulajdonképpen a 60. percen dőlt el, amikor Dvofák góljával a hra­deciek 2:l-re vezettek. A Dynamo len­dülete akkor kissé megtört és a 75. perctől — amiikor Deutsch is betalált jonák kapujába — végleg megszűnt. A közönség Jó labdarúgást és végered­ményben megérdemelt hazai győzelmet láthatott. SÍÍTbiO (5:0) Prága, 25 000 néző. Játékvezető: Ob­tulovič. Góllövők: Svoboda (2), Mašek, Kraus, Kvasnák és Vojta. A prágai csapatnak „életfontosságú" volt a két pont megszerzése, ezzel szemben a már kiesésre ítélt plzeniek szempontjából semmilyen Jelentősége nemv olt a küzdelemnek. A mérkőzés hamar eldőlt a hazai csapat javára, s a továbbiakban már csak arról volt szó, hogy milyen arányú lesz a Spartak So­kolovo győzelme. Kraus már az első percben gólt lőtt és a harmadik percben Mašek gólja után már 2:0 volt az eredmény. A 10. percben a játékvezető 11-est ítélt, amelyből Kvasňák szérezte a harmadik gólt. Csak 8 perc telt el és Vojta nagyerejű lövése is a hálóba jutott. Az első félidő gólzáporát Svoboda fejezte be a 30., percben. Szünet után úgy folytatódott a játék, hogy a hazai együttes „futószalagon" gyártja majd a további gólokat ís. A 48. percben Calaun kapus kiejtette a lab­dát és a szemfüles Svoboda a hatodik gólt lőtte. Ezzel azonban be is fejező­dött a tűzijáték. A, Spartak Sokolovo megelégelte az eredményt... A közön­ség végig nagyszerű hangulatban kí­sérte figyelemmel a mérkőzést' mely után nagy ünneplésben részesítette csa­patát. Annyi bizonyos, hogy a Spartak Sokolovo — még ha gyengébb is volt az ellenfél — ilyen jól és eredménye­sen idén még nem játszott. A bajnokság állása: Csehszlovákia nemzetközi teniszbaj­nokságának küzdelmei eljutottak az elődöntőkig, illetve a döntőkig. A nöi páros döntőjét ugyanis már szombaton lejátszották, s ebben a szovjet páros szerezte meg a bajnoki címet. A női egyesben Suková és Dmitrijeva Jutott a döntőbe. Tegnap a nagy zivatar miatt a férfi elődöntő második mérkőzését félbe kellett szakítani. Az elsőn az ausztrál Fletcher biztosan győzte le a mexikói Rodríguezt. Eredmények — női egyes: Dmitrijeva (szovjet)— Kodešová 6:4, 6:1, Suková— Purková 6:3, 6:4. 7 ország úszói a hamburgi versenyen A hagyományos hamburgi nemzetközi úszóversenyen ez idén csehszlovák, ma­gyar, olasz, holland, osztrák és svéd úszók vettek részt a legjobb hazai ver­senyzőkön kívül. Az 50 m-es uszodában megtartott versenyek első napi ered­ményei a következők: 20Ó m gyors: 1. Dobai (magyar) 2:05,9 p, 2. Lundin (svéd) 2:08,8 p. 400 m gyors: 1. De GregoriQ (olasz) 4:36,3 ' p, 2. Lohnický (csehszlovák) 4:36,4 p, 3. Kremer (nyugatnémet) 4:43,6 p. 200 m hát: 1. Csikány (magyar) 2:18,8 'p, 2. Küppers (nyugatnémet j 2:23 p. 100 m gyors, nők: 1. TIgelaar (hol­Üand) 1:04,8 p, 2. SaiiU (olasz) 1:05,3 p. 200 m mell, nők: 1. "Bimolt (holland) 2:51,2 p. 4X100 m vegyes-úszás, nők: 1. Eger­vári (magyar) 5:35,6 p, 2. De Nijs (holland) 5:39 p, 3. Lasterie (holland) 5:42,9. Mi újság az atlétikában? Helsinki: A Finn Munkás Sportszövet­ség VI. nyári Játékainak legjobb ered­ményét Va-lerij Brumet érte el, aki 218 cm-el győzött a magasugrásban. Ez idén Brumel másodszor ugrotta át ezt a ma­gasságot. A finn fővárosban rendezett versenyen egyébként .7 ország atlétái vettek részt. Néhány további eredmény: Baltovszkij 62,35 m (kalapács), Paama 75.58 m (gerely), Komar 17,95 (súly), Beer 771 cm (távolugrás), Balázs Jolán 180 cm (női magasugrás, Manoliu 52,49 m (női diszkoszvetés). Peking: Ni Cse-csin, a kínaiak 22 éves kiváló magasugrója 218 cm-re javítot­ta a kínai csúcseredményt, s ezzel be­állította a világcsúcstartó Brumel idei legjobb teljesítményét. Ugyanezen a versenyen Li Jun-piao 61,80 m ered­ményt ért el kalapácsvetésben. Ű az első kínai vecsenyző, aki túldobta a 60 m-t. Szófia: Szombaton kezdődtek meg a „Náľodna mlágyezs" serlegéért kiírt nemzetközi versenyek szovjet, csehszlo­vák, magyar, lengyel, keletnémet, ju­goszláv, francia és bolgár atléták rész­vételével. Az első napi érdekesebb ered­mények: Karaszev (szovjet) 18,15 m — súly, Sziroká (lengyel) 11,7 mp — 100 m női síkfutás, Kazir (magyar) 51,1 mp — 400 m női síkfutás, Hembolt (NDK) 16,15 m — női súlylökés. Ebben a szám­ban a csehszlovák jamborová negyedik lett 15,25 m teljesítménnyel. Női páros (döntő): Dmitrijeva, Rjaza­nova (szovjet)—Pilárová, Strachová 6:4, 5:7, 6:1. Férfi páros: Koudelka, Kodeš—Schön­born. Pála 6:3, 8:6, Javorský, Stróbl— Holeček, Vopička 6:2, 6:3, Fletcher, Rodríguez—Korda, Parma 6:3, 6:4. Vegyes páros: Javorský, Suková—Je­gorov, Rjazanova (szovjet) 6:1, 6:3, Howe (ausztrál) Kodešová—Fraser (ausztrál) Alvarez (amerikai) 7:9, 6:2, 11:9. Férfi egyes (elődöntő): Fletcher— Rodríguez 6:2, 7:5, 6:1, Fraser (ausztrál) —Jegorov (szovjet) 6:2, 6:3, 3:6 — fél­bemaradt. jnoki pontokért Röplabda: — férfiak: Slávia Bratis­lava— RH Praha 3:1, CH Bratislava— Slávia Praha 0:3, RH Brno—VZKG 2:3, Č. Budéjovice—Chemička Ostí 3:1, Mo­torlet Praha—Potrubí Praha 2:3. Slávia Bratislava—Slávia Praha 1:3, CH Bratis­lava—CH Praha 1:3. Nők: Dynamo Praha—Slávia Bratisla­va 3:2, Iskra Jablonec—Slovan Bratis­lava 3:1, TJ Rožnov—CKD Praha 0:3, Val. Medzifíčí—Si. Praha B 3:1, Tatran Strešovice—KPS Brno 3:0, SI. Praha A—Ostrava 3:0. A bolgároké az Európa Kupa A női kosárlabda-bajnokcsapatok Eu­rópa Kupájának döntője: Szlávia Szó­fia— Slovan Orbis Praha 60:49. Az első mérkőzésen a csehszlovák bajnokcsa­pat győzött 5 pont különbséggel, amely a visszavágón kevésnek bizonyult, s 'így a bolgár bajnokcsapat nyerte az Európa Kupát. Hatalmas érdeklődés kísérte a szó­fiai visszavágó mérkőzést. Mindkét csapat óvatosan játszott az első félidő közepéig. Az első negyedórában a csehszlovák csapat vezetett előbb 8:4, majd 14:10 arányban. Ekkor öt szemé­lyi hiba miatt Benešová kénytelen volt elhagyni a pályát és Bebečková ját­szott helyette. A bolgárok kiegyenlítet­tek, és a félidő végéig két pont előnyt szereztek. Szünet után a közönség tomboló biztatása mellett a bolgár baj­nokcsapat egyre lendületesebben Ját­szott, s növelte előnyét. A győztes csa^ patból Vojnová 15, az Orbisból Hubál­ková 19 pontot szerzett. Ok voltak nem­csak a legeredményesebb, hanem a legjobb Játékosok is. Kikapott a VSS Slavoj Trebišov—VSS Košice 1:0 (0:01. Trebišov, 3000 néző. Vezette.: Machaček. A mérkőzés egyetlen' gólját Veréb érte el a második félidőben. A nagy lelke­sedéssel küzdő trebišovi csapat rendkí­vül értékes győzelmet aratott a II. liga bajnokjelöltje felett. Spartak Trnava—TJ Ružomberok 4:0 (n :0J. Trnava, 1000 néző. Góllövők: Svec (2), Horváth és Stibrányi. A trnavaiak ugyan nagy győzelmet arattak, de a II. liga leggyengébb csapatának csak szünet után lőtték góljaikat. Nemzetközi események Nemzetközi regaila Prágában 1:1 (0:1) Kladno. 5000 néző. Játékvezető: Za­chor, Góllövők: Kadraba, illetve Bru­movský. Az elég nehéz talajú pályán lefolyt mérkőzésen az első félidőben a baj­nokcsapat, szünet után a hazai együt­tes játs-ott jobban. A vezetést a Duk­la már a 9. percben megszerezte Bru­movský révén. A kladnói támadások az •első félidőben csak a Dukla 16-osáig 1. Dukla Praha 25 16 3 R 49:22 35 2. Jednota Trenčín 25 12 7 B 35:23 31 3. Baník Ostrava 24 13 3 8 45:29 29 4. Slovnaft Brat. 24 12 5 7 30:23 29 5. Sp. Hradec 25 1D 5 10 35:36 25 6. SI. Bratislava 25 10 4 11 39:34 24 7. Spartak Brno 25 9 6 10 33:36 24 8. CDK Praha 25 10 4 11 36:41 24 9. SONP Kladno 25 9 B 10 37:44 24 10. Sp. Sokolov 25 7 9 9 32:31 23 11. Tatran Prešov 25 10 3 12 45:55 23 12. Slovan Nitra 25 7 7 U 33:45 21 13. Dyn. Praha 25 6 6 13 30:45 18 14. Sp. Plzeň 25 8 2 15 28:53 18 A sportfogadás hírei í. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10, 11, 12, 1X1211X1X2 1 1 2. 36. 38. 42. 46. 47 prémiumszám 1 SAKK: A Jugoszlávia—Szovjetunió vá­logatott mérkőzésen a negyedik forduló után a szovjet csapat 29V2:38V2 arány­ban vezet. # A Szocsiban folyó nem­zetközi verseny VII. fordulója után a szovjet Polugajevszkij vezet 6 'A ponttal. Másfél pont előnye van az exvilágbaj­nok Szmiszlov előtt. A hetedik forduló ban a Haag (magyar)—Kozma (csehszlo­vák) és a Bílek (magyar)—Holmov (szov­jet) játszmák döntetlen eredménnyel végződtek. KÉZILABDA: A nagypályás világbajnok­ságon a helyezésekért folyó küzdelmek ezeket az eredményeket hozták: Svájc­Lengyelország 10:6, Ausztria—Holiandia 28:19. E négy csapat végső sorrendje. 3. Svájc, 4. Lengyelország, 5. Ausztria, 6. Hollandia. # A szovjet válogatott Bu­dapesten 15:8 arányban győzött Pécs vá­rosi válogatottja ellen. ÖKÖLVÍVÁS: Városközi mérkőzés: Prá­ga—München 14:6. A prágai válogatott­ból Brix, Tőre, Švejda, Malý, Hakr, Ka­pln és Kopt ért el győzelmet Nešleha, Krondák és Bláha viszont vereséget szen­vedett. A prágai nemzetközi regattán két na­pon át küzdöttek a csehszlovák evező­sök Európa több országának verseny­zőivel. A tegnap délután lebonyolított döntök eredményei: Nők — kormányos négyes: 1. Románia 3:22. 2. ysc Berlin 3:26. Négypárevezős: 1. NDK 3:38,1, 2. Tat­ra CKD komb. 3:42,9. 3. Varsó 3:47,1. Egypárevezős: 1. Postlová 4:04,1, 2. Jä ger (német) 4:07,3, 3. de Vlas (holland) 4:11,5. Férfiak — egyevezős: 1. Kubiak (len­gyel) 7:41, 2. Andrs 7:42, 3. Fehling (né­met) 7:44,9. Kormányos kettős: 1. ASK Rostock 7:51,6, 2. Száva Zágráb 7:58,1, 3. Slovan Hradec 8:01,6. Kormányos nélküli kettős: 1. Brno 7:45, 2. Dukla Praha 7:46,1, 3. Lipcse­Berlin komb. 7:46,2. Kétpárevezős: 1. Kozák, dr. Schmidt 6:41,4, 2. Berlin 6:51,9, 3. Krakov 7:11,3. Nyolcas: 1. NDK 6,00,9. 2. Slavoj Vyše­hrad 6:04,3, 3. Berlin komb. 6:04,5. „Üj Szó kiadja Szlovákia Kommunista Pártjának Központi Bizottsága. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Felelős: Dénes Ferenc főszerkesztő. Szerkesztőség: Bratislava, Gorkého u. 10. sz. Telefon: 537-16, 512-23, 335-68, 506-39, — főszerkesztő: 532-20, titkárság: 550-18, sportrovat: 505-29. Kiadóhivatal: Bratislava, Gorkého 8., telefon: 503-89. Előfizetés) df J havonta 8.— Kčs. Terjeszti a Posta Hírlapszolgálata. Az előfizetéssel kapcsolatban felvilágosítást nyújt és előfizetéseket elfogad minden postahivatal és postai kézbesítő. A külföldi megrendeléseket a posta sajtókivlteli szolgálata — ÉüS-ústredná expedícia tlače, add. vývozu tlače, Praha 1., Jindŕišská 14. intézi, K-1Q '1 92S