Új Szó, 1963. május (16. évfolyam, 119-148.szám)

1963-05-20 / 137. szám, hétfő

Beker és Belgium együttese győzött az utolsó lengyelországi útszakaszon (k) A Békeverseny X. útszakasza Poznanból Zíelona Gorába vezetett, és 121 kilométer hosszú volt. Az aránylag rövid távon általában hatalmas iramo! szoktak diktálni a kerékpározók Erre azonban tegnap nem kerülhetett sor, mert csaknem a SO. kilométerig állandóan esett az asä, a vizes úttest pedig nem volt alkalmas nagyobb sebesség elérésére. Igv a versenyzők 40 km-es átlagsebességgel haladtak ® cél felé. Az elsőség kérdése csak az utolsó mé­tereken dőlt el, s ebből a lengyel Beker került ki győsieskáat. KELLEMETLEN IDÖ, VISZONYLAG GYENGÉBB IRAM 14,00 órakor 94 kerékpározó állt Poz­nanban a X. útszakasz rajtjához. Hiá­nyoztak a francia Palilier, a jugoszláv Ukmar és a fra'ncla Gene!, akik a i előző útszakaszon a verseny feladásá­ra kényszerültek. í két francia ver­senyző kiesése érzékenyen érintette a francia válogatottat, melynek többi tag ja a mezőny második fslében helyez­kedett, és így az összetett csapatver­senyben a franciák a 14. helyre estek vissza. A X. útszakasz vonala aránylag sík területen vezetett, de a várt hatalmas iram elmaradt, mert az aszfaltutat a rajt előtt megeredt eső vizessé, csúszóssá tehát veszélyessé tette. A rajt ntán rö­viddel a lengyel Chtfej tört ki, de mivel senki sem követte példáját, és nem zárkózott fel hozzá, egyedül nem foly tatta a reménytelennek látszó szökést és ismét beleolvadt a 50—60 kerékpáro­zót száipláló élbolyba. Az I. részhajrát az olasz Andreoli nyerte a szovjet I.ebegyev és a belga Haesendonck előtt. Több nagy név vett már eddig búcsút a Békeversenytől, és így senki sem csodálkozott, hogy az élen gyakran láthattak kevésbé Ismert nevű versenyzőket, akik bátran kezde­ményeztek. Szökési kísérlet azonban egyetlen egy sem járt sikerrel. HARC AZ ESŐVEL ÉS A SZÉLLEL A rajttól az élen az NDK. a Szovjet­unió, Lengyelország és Csehszlovákia kerékpározói halad­i tak. A versenyzők­' nek nem volt köny­vi nyű dolguk, mert erős szél fújt mln­i den oldalról, és j mint már említettük j az úttest esőtől S ázott volt. A II. [részhajrán ugyan­[azok a versenyzők „osztoztak", mint az elsőnél, csupán más sorrendben. Ezúttal a belga Haesendonck győzött, az olasz Andreoli és a szovjet Lebegyev előtt. Haesendonck az első részhajrá után defektet kapott, néhány száz métert lemaradt, de kitűnően küzdve hátrá­nyát ledolgozta, és a második részhaj­rát megnyerte. Ez is kitűnő küzdőszel­SMOLIK ••HUNI Hétfő, május 20. FILMSZÍNHÁZAK (Bratislava): HVIEZDA: Kallpszo (francia—olasz), 15.30, 18, 20.30, SLOVAN: Az elveszett oaradicsom (ma­gyar) 15.30, 18, 20.30, PRAHA: Az én osztálytársam (NSZK) 10.30, 13.30, 16, 18.30, 21, METROPOL: A halál neve En­gelchen (cseh) 15.30, 18, 20.30, POHRA­NIČNÍK: űrökké zengő erdők (osztrák) 15:45, 18.15, '20.45, TATRA: Barátnőm (szov.) 15,45 Amerika francia szemmel (francia) 18.15, 20.45, VARUDVAR: A he­tedik szélességi körön (olasz) 20, HVIEZDA (kertmozi): Szélvihar (jugo­szláv) 20, PALACE: Orvos a házban (an­gol) 22, MIER: Vízkereszt, vagy amtt akartok (szovjet) 16.30, 19, MLADOSŤ: Játék a szerelemmel (svéd) 17.30, 20, OBZOR: Huszárkisasszony (szovjet) 18, 20.30, PARTIZÁN: Vidám fiúk (szovjet) 17, 19.30, DUKLA: Mai lányoik (szovjet) 18, 20.30, FILMSZÍNHÁZAK (Košice): SLOVAN: Az én osztálytársam (NSZK), TATRA: A kapitány asztala (angol), KERTMOZI: A szerelem és másodpilóta (NDK), ŰS­MEV: Három ember egy csónakban (an­gol), DUKLA: Rövidnadrágos ember (olasz). SZÍNHÁZAK (Bratislava): NEMZETI SZÍNHÁZ: A csodálatos mandarin (19), ÚJ SZÍNPAD: Csókolj meg, Katallnl (19,30), ÁLLAMI SZÍNHÁZ (Košice): A denevér (19). A CSEHSZLOVÁK-SZOVJET BARÁTSÁG HÁZA (Bratislava): 19,00: A szülő és a tanító, beszélgetés. Zászlók a bástyán, film. A TELEVÍZIÓ MOSORA BRATISLAVA: 17.00: Csak gyermekek­nek! Vidám balettmüsor. 17,30: A he­gesztés technológiája. 18.15: Angol nyelvtanfolyam. 19.30: TV-Híradő. 20.00: Dobozi Iinre: Holnap folytatjuk, TV-já­téik. 21.30: Prágai Tavasz 1963. Szergej Prokofjev: Acélugrás, TV-balett. T IS 'időjárás leméről tanúskodik. Ezen az útszaka­szon az említetteken kívül a magyar versenyttők ls kitűnően küzdöttek és állandóan a tűboly élén haladtak. A versenyzők azonban ezúttal még jobban ügyeitek egymásra és így a Íi0 tagú fômezä'iy állandóan egy boly­ban kerekesett. Néha egészen hosszú­ra nyúlt, máskor pedig rövid időre több részre szakadt, de Ismét össze­olvadt. mert a versenyzők igyekeztek minél előbb felzárkózni, nehogy lema­radjanak. + AZ UTOLSÖ MÉTEREKEN DŰLT EL AZ ELSŰSÉG Mint ez már az előző útszakaszokon ls előfordult, tegnap ls az utolsó mé­tereken dőlt el az elsőség sorsa. A Zle­lóna Góra stadiónjának bejáratához sű­rű bolyban gomolyodva érkezett a íő­mezőny. Az utolsó kilométereken ádáz harc folyt az elsőségért és a minél Jobb helyezésért. A salakpályára Beker fordult elsőnek, őt Haesendonck, majd pedig a csehszlovák Smolik követte. Smolik kerékpárja a kanyarban meg­csúszott ás a csehszlovák versenyző bukott, megsérült, de rögtön felült ke­rékpárjára és beérkezett a céíba. Ez a bukás a csehszlovák együttesnek a harmadik helyébe került. Hasman vi­szont kitűnően hajrázott és sikerült az egyéniben a 4. helyet megszereznie. A-X. útszakasz eredménye: 1.. Beker (lengyel) 2:58:27 óra. 2 Haeseldonckx (belga; 2:58:57 óra. 3. H. Petersen (dán j 4. Hasman (csehszlovák), 5. Macchi (olasz), 6. Reybrouck (belga), 7. Green (dán! 8. Appler (német) 9. Fornalczyk (lengyel) 10. Kapitunov (szovjet), 11 Stoica (románj, 12. Andreoli (olasz), 13. Megyerdi (magyar 1, 14. Volf (csehszlo iák], 15. Kotev (bolgár) 2:59:27 óra Ugyanilyen Időeredmény ért el még to­vábbi . 21 versenyző, köztük a szovjet Olizarcnko, Cserepovics, Lebegyev. Vja­ravasz, a csehszlovák Laczo, Doležal, a magyar Arányi, ls. Csapatban: 1 Belgium, 2. Dánia, 3. Len­gyelország, 4. Csehszlovákia, 5. NDK, 6. Románia valamennyi 8:58:01 óra. Az egyéni összetett verseny állása a IX. útszakasz után: 1. Verhaegen (belga 37:11:32. 2. Ampler (német) 37:12:04, 3. Vyncke (belga) 37:13:22. 4. Gawllczek (lengyel) 37:14:55. 5. Csere­povics (szovjet) 37:15:18, 6. Dumitrescu (román) 37:15:20, 7. Kozma (román) 37:16:02. 8. Timmerman (belga) 37:17:22, 9. Storai (olasz) 37:17:46, 10. Kudra (lengyel] 37:17:49. Az összetett csapatverseny állása: 1. Lengyelország 114:07:27, 2. Belgium 114:11:14, 3. Szovjetunió 114:14:09, 4. NDK 114:14:56, 5. Olaszország-- 114:20:05, 6. Románia 114:21:28. 7. Jugoszlávia 114:34:32. 8. Bulgária 114:57:57, 9. Cseh­szlovákia 115:15:13, 10 Dánia 115:34:38, 11. Magyarország 116:04:30, 12. Anglia 117:33:45. Szovjetunió—USA 75:74 Még mindig három csapat veretlen • Csehszlová­kiában lesz a női kosárlabda-világbajnokság A IV. kosárlabda-világbajnokság hetes- döntőjében a harmadik forduló után továbbra ls három csapat maradt veretlen. A harmadik forduló nagy esemé­nye a Szovjetunió—Egyesült Államok mérkőzés volt, amely drámai küzdelem után a Szovjetunió 75:74 arányú minimális győzelmet hozta. Mindkét csapat tu­dása legjavát nyújtatta ezen a mérkőzésen. Az első félidőben az amerikai vá­logatott hat kosárral, 40:34 arányban vezetett. A második félidő elején a szov­jet csapat nagy iramot diktált, s behozta ellenfele előnyét. A mérkőzés továb­bi részében felváltva vezettek a csapatok, és a küzdelem egyre izgalmassabbá vált. Harminc másodperccel a befejezés előtt az USA szerezte meg a vezetést 74:73 arányban, de nyomban utána Leonid Ivanov sikerrel fejezte be a szovjet ellentámadást és megszerezte csapatának a győzelmet. Változó, időnként sűrűsödő felhőzet, helyenként futó esők. Az éjszakai hő­mérséklet 7—10 fok, a Közép- és az észak-szlovákiai völgyekben 4—6 fok, a nappali hőmérséklet Szlovákia északi ré­szében 16—18, másutt 20 fok. Enyhe északi szél. A világbajnokságra kitűnően felké­szült jugoszláv válogatott Is folytatta jó szereplését. Harmadik győzelmét az ola­szok ellen érte el 85:74 arányban. A harmadik fordulóban még egy euró­pai siker született: Franciaország 67:80 arányban győzött Puérto Rico ellen. A harmadik forduló után a világbaj­nokság állása a következő: Jugoszlávia három győzelem, Brazília és Szovjetunió két-két győzelem (mindhárom csapat még veretlen), USA és Franciaország egy győzelem és két vereség, Olaszor­Csak 16 ország kosár­labdázói vehetnek részt az olimpián / A Nemzetközi Kosárlabda Szövetség kongresszusa döntést hozott a tokiói olimpia résztvevőiről. Mint ismeretes, az olimpián csak 16 ország csapata ve­het részt. Ezek a következők lesznek: 1. Japán — mint az olimpiai játékok rendezője; 2.-9. USA, Szovjetunió, Brazília, Olaszország, Csehszlovákia, Jugoszlávia. Lengyelország, Uruguay — a legutóbbi olimpia (Róma — 1960) nyolc legjobb­ja; 10.—11. Puerto Rico ét Peru, a Pán­amerikai Játékok 3. és 5. helyezettje a sorrend ez volt: 1. USA, 2. Brazília, 3. Puerto Rico, 4. Uruguay, 5. Peru, ezek közül azonban három ország már a római olimpián elért helyezése alap­ján jogot nyert a tokiói olimpán valő részvételre); 12.—13. az európai selejtező két leg­jobbja (erre a selejtezőre 1964 májusá­ban kerül sor Genfben, Párizsban vagy Szófiában); 14. az afrikai selejtező győztese (színhelye Chartum lesz a jövő év ele­jén); 15.—18. a jokohamal selejtező két legjobbja (ezt közvetlenül az olimpia előtt rendezik meghívott csapatok rész­vételével). Petroszjan három ponttal vezet A sakkvilágbajnoki címért folyő ver­seny 21. játszmájában a világos bábuk­kai játszó Petroszjan már a 6-ik lépés­ben cserére játszott. Botvinnyik a 10-lk" lépésben döntetlent ajánlott fel, amit Petroszjan elfogadott. A verseny állása: Botvinnyik 9, Pet­roszjan 12 pont. A hátralevő három játszmából PetAoszJannak csak egy fél pontra van szüksége, hogy elnyerje a világbajnok cíyiet. A 21. Játszma lefolyása: Világos: Petroszjan Sötét: Botvinnyik Grünfeld-védelem 1 c2—c4 Hg8—ffl 2. Hgl— f3 g7—g8 3. Hb 1—c3 d7—d5 4. c4Xd5 Hf8Xd5 5. o2—e4 Hd5Xc3, 6. d2Xc3 V(i8XdH- 7. Kel X dl Fc3-g4 8. Ffl—e2 Hb8-d7 9. Fel —e3 e7—e5 10. Hf3—&?. ás ebben az állásban az ellenfelek döntetlenben *trazték meg. szág kát vereség, Puerto Rico három vereség. Az eddig mérkőzések során a francia Dorigo dobta a legtöbb kosarat (60]. A negyedik forduló eseménye a Brazília­Jugoszlávia mérkőzés lesz. A 8.—13. helyekért: Argentína—Japán 103:85, Kanada—Uruguay 73:71. A Nemzetközi Kézilabda Szövetség kongresszusán döntést hoztak a követ­kező világbajnokságok rendezéséről. A legközelebbi férfi-világbajnokságot 1966­ban Uruguay rendezi. A kongresszus hozzájárult ahhoz, hogy Peru ne ebben az évben, hanem jövő év márciusában rendezze meg a női világbajnokságot. Peru után 1967-ben Csehszlovákia ren­dezi a következő női világbajnokságot. Bainoki pontokért ÖKÖLVÍVÁS: OP ProstSjov-Dukla Kro­méftž 12:8. Az ökölvívó-liga rangadóján vereséget szenvedett a bajnokcsapat. KÉZILABDA: Rudý Ríjen Zubfí—Tatran Prešov 11:11, Slávia Trnava—TJ Gott­waldov 10:11, Spartak Plzeň—Sokol Tel­nlce 20:9, KS Brno—CKD Praha 15:20. Nöi liga: Dynamo Praha—KS Brno 5:8, CKD Praha—Slovan Plzeň 16:4, Start Bra­tislava— %ora Olomouc 9:7, Slavoj Praha —Stavokombinát Vinohrady 9:9, Sokolovo Praha—TJ Otrokovice 4:1. RÖPLABDA: CH Bratislava—Lok. Praha 1:3, Slávia Bratislava—Slavol C. Budéjo­vlce 1:3, CH Bratislava—Slavoj C. BudS­Jovice 0:3, Slávia Bratislava—Lok. Praha 0:3. Női liga: TJ Rožnov—Slávia Bratis­lava 1:3, TJ Val. Mezifí£í—Slovan Bra­tislava 3:1. TENISZ: Slovan Bratislava—NHKG Ostrava 2:15. A nemzetközi sport PAPP LÁSZLÚ tyabb győzelme. Pénte­ken este tlzmenetes küzdelmet vívott a magyarok háromszoros olimpiai bajnoka és jelenlegi profi Európa-bajnoka az amerikai Sandyval. Győzött Papp — pon­tozással. VÁLOGATOTT MÉRKŐZÉSEK: Írország —Svájc 2:2, Skócia—Olaszország 3:1, NSZK—Anglia 1:0, Franciaország—Hol­landia 2:0 (amatőr labdarúgó válogatott csapatok angliai tornájának eredmé­nyei). • E héten, május 23-án, lesz Moszkvában a Szovjetunió és Svédország ötödik mérkőzése. A két válogatott csa­pat 1958-ban a stockholmi világbajnok­ságon mérkőzött először. Akkor. a své­dek nyertek 2:0-ra, a további három mérkőzésen azonban 7:0, 6:0 és Ismét 6:0 volt az eredmény a szovjet csapat Ja­vára. 9 Brazília válogatott csapata Kairóban l:0-ra győzött az Egyesült Arab Köztársaság válogatottja ellen. A brazi­lok szerdán játsszák utolsó portya-mér­kőzésüket Nyugat-Eerlinben a város vá­logatottja ellen. A sportfogadás hírei 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 112212111 1 2 1 2, 12, 14, 27, 2S, 48. Prémiumszám 19. A VSS Košice a II. liga élén VSS KOŠICE—DYNAMO ŽILINA 4:0 (1:0) Košice, 18 000 néző. Játékvezető: Hartman (Ostí nad Labemj. Góllövők: Mar­tlnček, Pintér, Müller és Felszeghy. A mérkőzés iránt rendkívül nagy érdeklődés nyilvánult meg. Rég nem lá­tott nagy közönség előtt kezdődött a II. liga szlovákiai csoportjának rangadója. A VSS szokott összeállítású csapatát szerepeltette, ezzel szemben a žilinaiak­nál ismét játszottak Kopfian, Davld, Mravec és Plsárik. akik a legutóbbi négy bajnoki mérkőzésen nem szerepettek a Dynamo színeiben. Váltakozó támadásokkal kezdődött a döntő fontosságú mérkőzés. A hazai csapat már az ötödik percben megsze­rezte a vezetést: Kánássy jó beadását MaTíincek fejelte hálóba. A gyors ve­zetés után a koSlijel csapat nyugodtab­ban játszott, mint eüentele. A kezde­ményezés majdnem minden esetben a "SS részérő! történt. A játéknak ebben a részében feltűnően sok szabálytalan­ság történt, ezért ga játékvezető magá­hoz kérte a csapatkapitányokat, s fi­gyelmeztette őket. A 26 percben a sé­rült Jutka I. helyére Obert II. állt be. A második félidőt žilinai támadások vezették be. A vendégek nagy lelkese­déssel küzdöttek, de csak mezőnyfö­lényt és három szögletet harcoltak kl. Ismét szabálytalanságok tarkították a játékot. A žiltnaiak egyik hátvédje, Saga megsérült. Döntö fordulatot vett az eddig nyílt küzdelem a 27. percben, amikor Pintér ritkán látható hatalmas erejű szabad­rúgása bombaként vágódott — mintegy 25 méterről — Holeš kapus hálójába Három perccel később Müller egyéni akcióból érte el a hazaiak harmadik gólját. A 35. percben Felszeghy rúgolt szabadrúgást 25 méterről. Akárcsak Pintér, úgy ő is védhetetlenül bombá­zott a hálóba, melyet a harmadik gól után Holeš helyett Plach védett. Az utolsó percekben a žilinalak megpró­báltak javítani az eredményen, de csak Davidnak volt gólszerzési lehetősége a 42. percben. Lövése azonban a kapufá­ról pattant vissza. A győztes csapat minden tekintetben jobb volt ellenfelénél. A győzelemben a Pintér—Felszeghy fedezetpár kiváló játéka játszotta a legdöntőbb szerepet. A csatárok közül Kánássy Játéka emel­kedett kl. * (TS—) TOVÁBBI EREDMÉNYEK Kablo Topoľčany—Dukla Komárno 1-2 (0:2). Topolčany, 2500 néző. Vezet­te- Mtdrtak. Góllövők: FarmaCka, Zltňanský és Dafto. A hazai csapat meglepően gyengén játszott, ami azon­ban mit sem von le a lelkesen küzdő Dukla sikeréből. Slovnaft B—Spartak Trnava 2:1 (1:1). Bratislava, 1000 néző, vezette: Kalvoda. Góllövök: Novák és Ojváry, illetve Horváth. A hazai csapat megérdemelten győzött, mivel lelkes játékával szinte állandó fölényben volt. Jarábeket után­rúvás miatt a játékvezető kiállította. TJ Ružomberok—Slavoj Trebišov 0:2 (0:0). Ružomberok, 1000 néző. Vezette: KrištofIk. Az utolsó helyébe beletörődő ružomberokl csapat saját otthonában is vereséget szenvedett A vendégek mind­két gólját Veréb lőtte. TJ Nové Zámky—Lokomotíva Košice 1:3 (1:1). Nové Zámky, 3000 néző. Ve­zette Jeza. Góllövök: Ponesz (tizen­egyesből), illetve Snír (2) és Serfőző. A vendégek tartják jó formájukat, s a második félidőben mutatott játékukkal megérdemelten érték el értékes győzel­müket. Spartak Pov. Bystrica—Partizán Bar­dejov 3:1 (1:0). Považská Bystrica, 2700 néző. Vezette Požgay. Göllövők: Kivaň (2j, Brumovský illetve Cakajda (öngól). Egyoldalú játék. A vendégek csak vé­dekeztek. Három góllal nyőztek a hazai csapaiok Szerdán: Baník Ostrava—Dukla Praha rangadó! A labdarúgó-ligában a Kladno-Prešo v mérkőzéssel befejezték a 22. a CKD Praha—Nitra találkozóval pedig megkezdték a 23. fordulót. Mindkét találkozón a hazai csapat ért el hároingóllos győzelmet, s e^zel jelentősen javított hely­zetén. A 23. tordulö további mérkőzéseire szerdán kerül sor ebben a párosí­tásban: Baník Ostrava—Dukla Praha, Slovan Bratislava—Slovnaft Bratislava, Jednota Trenčín—Spartak Plzeň, Tatran Prešov—Spartak Hr. Králové, Spartak Sokolova—ZJS Brno, SONP Kladno—Dy namo Praha. 3:0 (2:0) CKD Praha Slovan Nitra Prága, 8000 néző, Játékvezető: Buchl. Göllövők: Hubálek (14. perc), Knebort (30. perc), Kratochvíl (80. perc). A győztes csapatban kitűnően játszott a védelem, melyben ismét szerepelt Trčka középhátvéd. Kivalóan látta el feladatát a Kos—Bonúnek fedezettpár is. Bohúnek • a legveszélyesebb nitrai csatár, Navrátil őrzésével különösen ki­tüntette magát. Az utóbbi időben meg­lehetősen gólképteleneknek bizonyult csatárok ezúttal sok gólhelyzetet terem­tettek, s ennek alapján nagyobb arányú ls lehetett volna a hazai csapat győzel­me. A vendégek legjobb 1 embere Paduch kapus volt. A mérkőzés legérdekesebb jelenete az első gólnál történt, amikor Hubálek szögletrúgásból csavarta háló­ba a labdát. SONP Kladno Tatran Prešov Kladno, 8000 néző. Játékvezető: Fabšo. Góllövők: Kadraba (10. perc), Kadraba (19. perc), L. Pavlovtč 2:1 (24. perc), 4:1 (3:1) Kadraba (35. perc), Chlumecký (74. perc). A kiesési zőna határán állt kladnói csapat nagy lelkesedéssel küzdött. Győ­zelme révén a középcsoportba került, s megelőzte legyőzött eillenfelét ls. A kladnólak aránylag nagy győzelmében döntő szerepet játszott a válogatott ke­rettag Kadraba gólképessége. Már az el­ső húsz percben két gólt lőtt a prešo­viak hálójába, a harmadik gólt pedig jól sikerült fejesével érte el. A hazai csapat megérdemelte győzelmét. A BAJNOKSÁG ÁLLASA: 1. Dukla Praha 22 15 1 6 45:19 31 2. Baník Ostrava 22 13 3 6 43:25 29 3. Slovnaft Brat. 22 11 5 6 29:21 27 4. Jednota Trenčín 22 10 6 6 29:21 26 5. Slovan Brat. 22 9 4 9 35:32 22 B. SONP Kladno 22 8 5 9 33:41 21 7. CKD Praha 23 9 3 11 31:39 21 8. Tatran Prešov 22 9 2 11 40:41 20 9. Spartak Sokolovo 22 6 8 8 25:29 20 10. Slovan Nitra 23 7 8 10 32:40 20 11. Sp. Hr. Králové 22 7 5 10 28:34 19 12. ZJS Brno 22 6 6 10 26:33 18 13. Dynamo Praha 22 6 6 10 29:37 18 14. Spartak Plzeň 22 8 2 12 28:42 18 Sikeres főpróba Prága előtt MAGYARORSZÁG—DÁNIA 6:0 (2:0) Magyarország labdarúgó-válogatottja 35 000 néző előtt a budapesti Népsta­dionban látta vendégül Dánia együttesét. A két csapat barátságos találkozója két ellentétes félidőt hozott. Az esőben a dánuk, még bírták erővel és eredmé­nyesen álltak ellent a lassan gördülő magyar támadásoknak. Szünet után a magyar válogatott Já­téka lényegesen íeljavult. Göröcsöt (a bokája bedagadt) Rákosi váltotta fel, aki lendületet vitt a magyar csatársor játé­kába. Sokkal több elgondolás volt ak­kor a magyar csapat játékában, és így eredményesebbek is voltak. Az eddig rendkívül tömören és szívósan védekező dán csapat fokozatosan visszaesett és nem tudta megakadályozni a magyarok nagyarányú győzelmét. A magyar csapat első gólját a 3. perc­ben Albert lőtte. Alig tizenöt perccel később Göröcs Fenyvesi elé Jó labdát ívelt, az utóbbi nem hibázott s 2:0-ra növelte előnyét a magyar válogatott. A Játék ezután ellaposodott, és a támadá­sok kevésbbé voltak veszélyesek. Sándor egy alkalommal a kapufát találta el. Szünet után lendületesebbé vált a já­ték. A 8. percben Albert labdájával Munos­tori kitört, faképnél hagyta a dán védő­ket és a kifutó kapus mellett a hálóba lőtte a labdát. 3:0-ra növelte előnyét a T. Pressz új világcsúcsa A moszkvai Lenin-stadionban szom­baton és vasárnap atlétikai csapatver­senyt rendeztek, melynek során Tamara Pressz 59.29 m-re javította női diszkosz vetés világcsúcsát. Az eddigi világcsú­csot is a szovjet versenyzőnő tartatta 58,98 m eredményével, melyet 1961 szeptemberében ért el Londonban. Néhány további eredmény: Kondrasov kalapácsvetésben 84,70 m, Mihajlov 110 m gáton 14.1 mp, Zogotarev hár­masugrásban 18,60 m, Luszisz gerelyha­jításban 74,77 m. magyar együttes. A gól után élénkült a játék irama. Formás magyar támadá­sok gördültek a pályán. Rákosi—Albert összjáték után az utóbbi pompás gólt lőtt. 4:0. A 35. percben viszont Albert mintaszerűen szöktette Rákosit, akt nem hibázott és 5:0-ra növelte csapata elő­nyét. A 38. percben a tizenhatos közelében Solymosi szerezte meg a labdát, átvere­kedte magát a védőkön és 6:0-ra állí­totta be a végeredményt. A magyarok a következő felállításban Játszottak: Ilka — Mátrai, Mészöly, Sárosi — Soly­mosi, Sipos — Sándor, Göröcs, (Rákosi), Albert, Monostori, Fenyvesi dr. -ár. Suková ismét győzött Franciaország nemzetközi teniszbaj­nokságán a csehszlovák versenyzők kö­zül Javorský a legjobb 16 közé került, Itt azonban vereséget szenvedett az angol Sangster-től 7:9, 6:4, 6:8, 6:2, 6:2 arányban. Az angol versenyző két vesz­tett játszma után változtatott taktikáján, állandóan támadott, jól röptézett és aránylag biztosan nyerte meg a ne­gyedik és ötödik Játszmát. A női egyesben Suková csehszlovák bajnoknő 6:3, 6:0 arányban könnyen nyert a francia Seghers ellen. Suková e győzelme révén bejutott a női egyes harmadik fordulójába, ahol a francia Durra lesz az ellenfele. Vegyes-párosban a Stróbl (csehszlo­vák)—Habicht (amerikai) kettős 6:4, 9:7 arányú győzelmet aratott a holland Maris—De Jong kettős ellen. „0) SZO" kiadja Szlovákia Ken. atsta Pártjának Központi Bizottsága. Szerkeszti a szerkesztő bl70ttság Felelős: Dénes Ferenc főszerkesztő. Szerkesztőség- Bratislava Gorkŕho n in Telefon: 537-16, 512-23, 335-6 50 *, - főszerkesztő 532-20 - titkárság: 550-18. - sportrovat: 505-29 Kiadóhivatal: Bratislava, Gorkého 8 , telefon: 503 89 Előfizetési díl havonta 8 Kffľ Terjeszti a Posta Hírlapszolgála Megrendelhető és előfizethető: r Posta Központi Hírlap Irodánál, Bratislava, Gottwald tér 48/VII. Megrendelhető még minden postahivatalnál é<s ké^hosf' tőnél. A külföldi megrerd' 1' • i posta sajtókiviteli szolgálati « PoätoySí novinový, úrad H yýyoz tlače, Praha I, Jlndíläska J.4. « intézi fii. pwwoivaiainai es^.mw^