Új Kelet, 1998. március (5. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-02 / 51. szám

Labdarúgás Wi líl'lct'l iU-2., „Pontos” szezonnyitó NB II Keleti csoport, 16. forduló Szegedi EAC-Demecseri Kinizsi 0-0 Szeged, 400 néző. V.: Mezei (Harsányi, Tumó). SZEAC: Sulyovszki - Simon, Magyar, Imre Z. - Rau (Dalnaki, 89. p.), Turján, Takács G., Tóth A., Kerekes - Ottlik R. (Hűvös, a szünetben), Bencze (Kulacsik, 63. p.). Edző: Ottlik Sándor. Demecser: Szőr - Horváth, Drobni, Szűcs, Hudák- Ba­logh T., Balogh J., Seres (Torda, 87. p.), Lente (Szkunc, 73. p.) - Szilágyi, Lehóczki. Edző: Varga Attila. Sárgalap: Drobni az 5., Balogh T. a 26. percben. Remek idő, és nagysze­rű pálya fogadta a bajno­ki nyitányon a csapatokat. A játékról azonban már korántsem lehet ilyen jó­kat elmondani. Az első já­tékrészben többnyire a mezőnyben folyt a játék, a kapuk nem nagyon forog­tak veszélyben. A második félidőben aztán a deme- cseriek ragadták maguk­hoz a kezdeményezést, de a kapufa és a hazaiak ka­pusa mindent hárított. Ottlik Sándor: - A küz­dőszellemmel elégedett va­gyok, a játékkal kevésbe. Varga Attila: - A harco­san játszó Szeged otthoná­ban elfogadható eredményt értünk el. Jók: Sulyovszki, Magyar, Turján, illetve Szűcs, Seres. Értékes miskolci döntetlen Borsod Volán-Nyírbátori FC 1-1 (1-0). Miskolc, 300 néző. V.: Lánczos (Szabó S., Buda) Borsod Volán: Grolmusz - Szabó V. - Agárdi (Do bos, 25. p.), Drótos - Nyeste, Kundrák, Simkó Szaniszló - Lója (Boros, 65. p.), Koszta, Hanyecz Edző: Balázs András. Nyírbátor: Körmös - Lukács, Balogh, Márton, Ko sán - Szegedi (Gubányi, 91. p.), Szabó Zs., Csa pos, Lengyel - Lőrincz, Tóth (Kovács I., 88. p.) Edző: Baracsi János. Gólszerzők: Koszta a 42., illetve Tóth az 55. percben 42. p.: Szaniszló tört be a tizenhatoson belülre, ahol a vendégek egyik védőjével ütközött. Az ártalmatlannak tűnő eset után a játékvezető meglepetésre tizenegyest ítélt. A büntetőt Koszta érté­kesítette. 1-0. 55. p.: Tóth - Szabó Vik­tor hibáját kihasználva - elment a bal oldalon, és nyolc méterről, kisodródott helyzetből kilőtte a bal sar­kot. 1-1. A rendkívül rossz talajú pályán többnyire a két ti­zenhatos között folyt a küz­delem, folyamatos játék nem nagyon alakult ki. Mindkét gárda elsősorban pontrúgásokkal veszélyez­tetett, helyzetek ritkán ala­kultak ki. Az első félidő haj­rájában a miskolciak egy vitatható tizenegyesből megszerezték a vezetést, de a bátoriak a fordulás után hamar ledolgozták a hát­rányt. Az egyenlítő gól után a vendégek Lőrincz révén akár a győztes találatot is megszerezhették volna, de így is nagyon értékes pont­tal lettek gazdagabbak. Balázs András: — Idény eleji játékot nyújtottunk. El­lenfelünknek helyzete sem volt, mégis elvitt egy pontot. Baracsi János: - Irreális ta­lajú pálya, nagy küzdelem, igazságos döntetlen. Jók: Drótos, Szaniszló, il­letve Balogh, Kosán, Kör­mös. Az NB II Keleti csoport to­vábbi eredményei: Sorok- sár-Tiszafüred 6-0, Kazinc- barcika-Palotás 1-1, Kiskő- rös-Kiskunfélegyháza 0-0, Eger-Kalocsa 2-0, Hatvan- Hajdúnánás 3-0, Dunakeszi- REAC 1-2. NB II KELETI CSOPORT, 16. FORDULÓ 1. Soroksár 16 10 5 1 27-9 35 2. Demecser 16 9 5 2 24-10 32 3.K.barcika 16 6 7 3 24-13 25 4. Borsodi V. 16 5 9 2 27-24 24 5. REAC 16 6 6 4 20-25 24 6. Kiskőrös 16 6 5 5 22-19 23 7. Nyírbátor 16 5 7 4 21-18 22 8. Palotás 16 6 4 6 20-19 22 9. Dunakeszi 16 5 6 5 24-18 21 10. K.félegyháza 16 4 6 6 12-18 18 11. Eger 16 3 9 4 10-9 18 12. Hatvan 16 5 3 8 18-25 18 13. Kalocsa 16 4 5 7 22-30 17 14. SZEAC 16 3 6 7 14-20 15 15. T.füred 16 4 3 9 21-35 15 16. H.nánás 16 2 4 10 17-31 10 AZ NB l/B ÁLLÁSA: 1. Nyíregyházi FC 20 11 8 1 31-10 41 2. Ill.ker. TVE-Auto Trader 20 11 6 3 45-18 39 3. Matáv SC Sopron 20 9 7 4 32-17 34 4. Szeged-Dorozsma 20 9 7 4 40-28 34 5. Dunaferr SE 20 10 4 6 29-19 34 6. Rákóczi Kaposcukor FC 20 9 5 6 26-26 32 7. Pécsi MFC 20 8 6 6 22-17 30 8. Nagykanizsai Olajbányász FC 19 9 3 7 28-24 30 9. Salgótarjáni BTC 20 8 5 7 24-27 29 10. Soproni FAC 20 7 7 6 18-23 28 11. ÉrdiVSE 20 7 6 7 34-27 27 12. Szolnoki MÁV-Neusiedler 20 7 6 7 27-32 27 13. Kecskeméti TE 20 8 3 9 20-28 27 14. Kábái CFC-Hajdúszoboszló 20 7 4 9 18-22 25 15. Paksi ASE 20 6 8 6 17-19 24 16. Csepel SC 20 4 5 11 14-27 17 17. Komlói Bányász 20 5 2 13 18-35 17 18. Tiszaújvárosi SC 20 5 2 13 22-43 17 19. Alkaloida SE-Tiszavasvári 20 2 9 9 12-24 15 20. Dorogi SE 19 3 5 11 18-29 14 További eredmények: Csepel-Kecskemét l-0,Paks-Dunaferr2-0, Kaba-Matáv 0-0, Kaposvár-IH. Kcr. 3-2, Érd-Komló 2-0, Salgótarján- Tiszaújváros 2-1, SFAC-Pécs 1-0, Nagykanizsa-Dorogelmaradt. 1998. március 2., hétfő 151 Két pontot „elvésett” a Nyíregyháza NB I B, 20. forduló Szolnoki MÁV-Neusiedler-Nyíregyházi FC 0-0. Szolnok, 1500 néző. V.: Kurmai (Birincsi, Zvolenszky). Szolnok: Géléi - Major L. - Szalai, Fehér, Kohári - Bernáth, Bontovics, Horváth, Ludasi-Majors., Fedor. Edző: Rubold Péter. Nyíregyháza: Vadon - Szatke - Barna, Kiss Gy. - László, Kondora, Karkusz, Göncz - Kirchmayer - Janies, Milosevics. Edző: Őze Tibor. Csere: Bontovics h. Dorcsák, Major L. h. Antal, mindkettő a 62., Janics h. Barga, László h. Czap, mindkettő a 70., Fedor h. Szecsei a 80. percben. Sárgalap: Janics a 29., Kirchmayer a 65. percben. 8. p.: Kondora jobbról kö­zépre ívelt labdájára Janics emelkedett, aki hat méterről fejelt, ám a közbeugró Szalai kobakján irányt változtató lab­da a kapu helyett az alapvona­lon túl landolt. 34. p.: A 16-os vonaláig settenkedő Milosevics kapura emelt, az égimeszelő Géléi azonban újheggyel belepisz­kált a labdába, elhárítva ezzel a gólveszélyt. 37. p.: A kaputól 25 méterre szabadrúgáshoz jutott a Nyír­egyháza. Ki más, mint Kirch­mayer vállalkozott a végrehaj­tásra: ravaszul a jobb felső sa­rok irányába csavart lövését Géléi óriási bravúrral tornázta ki. A kipattanó labdára Szatke robbant, bő 5 méterről a jobb kapufát találta telibe. A szol­noki kapus nevét ekkor imába foglalta a hazai kispad. 43. p.: Ludasi bal oldali be­adását követően Fehér 8 mé­terről bólintott, Vadon résen volt, így öklözve menteni tudott. 69. p.: Dorcsák szabadon vágtatott el a jobb szélen, laposan középre tálalt, mire a felnyomuló Major S. tíz méterről futtából lőtt. Vadon kiütötte a labdát, Fedor dup­lázott, ám közelről mellé per- dített. 76. p.: Kirchmayer jobbról a túloldalon robogó Göncz lábára varázsolta a labdát, aki 14 méterről, kapásból ágyúzott, és Géléi vetődve hárított. Vasárnap reggel - még a Sóstói úton-Őze Tibor jene­kig ürítette a kávéspoharát. Ezzel a szokásos napi szer­tartással befejezetnek nyil­vánította a bajnoki felkészü­lést. Az edző kiadta az indu­lási parancsot, a Nyíregyhá­zi FC pedig elrobogott Szol­nok felé... A gárda alig vala­mivel a déli harangszó után érkezett a Tisza-parti város­ba, ahol már jó néhány órá­ja hangolt a több száz főre rúgó piros-kék tábor. Az NYFC-hívek egy teljes kanyart elfoglaltak a Véső ut­cai pályán, és igencsak nagy csinnadrattát csaptak. A lelá­tón uralkodó kitűnő hangulat mindkét együttes tagjait fel­dobta, emígven nagy hévvel estek egymásnak a felek. A hazaiak léptek fel agilisab­ban, de az Oze-fiúk nem tét­lenkedtek, amikor csak tehet­ték, meglátogatták Géléi por­táját. Mi több: ahogy telt-múlt az idő, úgy vált egyre mar­kánsabbá a vendégek fölénye. Ennek jeleként Janics, Milo­sevics, majd Kirchmayer szenzációs szabadrúgását követően Szatke szerezhetett volna gólt, de a házigazdák nem kis szerencsével, vagy Géléi parádézásának köszön­hetően mindannyiszor meg­úszták „dugó” nélkül a nyír­egyházi rohamokat. Az első félidő tehát az NYFC-tábor tetszése szerint alakult, mi­ként a folytatás is... Mert bár a szolnokiak rop­pant mód igyekeztek, főként a mérkőzés hajrájában fénye­sen bebizonyosodott: a Nyír­egyháza jobb csapat. Kirch- mayerék sokat futottak, s jól futballozak, csupán egyvala­mi hiányzott továbbra is - a gól. De az nagyon. Az utolsó Ball»«*Sport KELÜIE«* Juhisport Focicipök, teremcipők, salakcipők Csapatok, figyelem! Új felszerelések nagy kedvezménnyel. Nyíregyháza, Bethlen G. u. 2. Telefon: 42/310-088_______ percekben szinte el sem hagyta saját térfelét a hazai egylet, a nyírségiek azon­ban nem tudták a kapuba passzírozni a labdát. Summa summarum, győ­zelmet szalasztott el az NYFC, ebben a találkozó­ban bizony benne volt a nyerés lehetősége... A meccs krónikájához tartozik, hogy a második félidő derekán nagy vereke­dés robbant ki: szabálysze­rű ütközetet vívott a nyír­egyházi „keménymag” a biztonsági erőkkel. Rubold Péter: - A határo­zatlan labdakihozatal és tá­madásvezetés miatt meg kel­lett elégednünk az egy pont­tal, amihez azonban jó adag szerencse is kellett. Őze Tibor: - Az első fél­időben óriási lehetőségeink voltak, amennyiben ezeket kihasználjuk, teljesen más jellegű lehetett volna a mérkőzés. A második fél­időben is végig irányítot­tuk a játékot, de a kapu előtt nem voltunk elég határo­zottak, ezért maradt el a győzelem. Vereség az idénynyitón ICN-Alkaloida SE Tiszavasvári-Szeged-Dorozsma 1-2 (0-1) Tiszavasvári, 1500 néző. V.: Farkas (Varga S., Kormos). Tiszavasvári: Simon - Havelant, Lenkei, Szarka, Homann - Szemén, Veres, Stark, Bohács - Németh, Erdei. Edző: Szikszai Lajos. Szeged-Dorozsma: Csehó - Szentmiklósi, Udvari, Tóth-Kovács, Kovács P.-Szamosi, Polonkai, Stefanov, Pelles - Kenesei, Bozó. Edző: Pataki Tamás. Csere: Szemén helyett Balogh az 59., Szarka helyett Sinka a 61., Erdei helyett Kocsis a 67., Szamosi he­lyett Anania a 78., Polonkai helyett Szabó a 84., Stefanov helyett Gábor a 87. percben. Gólszerző: Bozó a 11., Kenesei az 55., Németh a 76. percben. Sárga: Tóth a 30., Veres a 85. percben. Száraz Attila (Új Kelet) 10. p.: Kenesei próbálkozott a bal szélen. Beadására a hazai védők későn mozdultak, a kapus Simon megtorpant, előbb kimoz­dult, majd félúton megállt. Bozó pedig 6 méterről elegánsan fejel­te be a labdát a hazai hálóba 0-1. 25. p.: Szemán jobb oldali be- dobását/fave/anf csúsztatta meg, Németh közeli fejesét bravúrral védte Csehó. A szurkolók szerint már a gólvonalon belül... 29. p.: Pelles indult meg nagy lendülettel bal szélen a Vasvári kapu felé. Kicselezte Szemmit és Havelantot, mielőtt a 16-oson be­lül lövésre szánta volna el magát a kifutó Simon lábbal hárított előle. 33. p.: Németh 13 méterről leadott lövését hárította Csehó. 44. p.: Bohács jobb oldali Vállalunk építőipari kivitelezéseket és földmunkákat Építőipari anyagok széles választéka: homok, folyami homok, kavicsok, cement, oltott mész, fűbetonok, készbetonok minden minőségben, házhoz szállítással (5 m3 felett ünnepnapokon is). Tiszavasvári, Kárpát u. 13. Telefon: 42/372-447 szögletéi Veres fejelte közelről a kapu fölé. 55. p.: Dorozsmai kontratáma­dás végén a tizenhatos előtt Polonkai játszott a tisztán álló Ke­néseihez, aki senkitől sem zavartat­va mester módon helyezett a Vas­vári kapu bal alsó stukába. 0-2. 65. p.: Balogh jobboldali be­adása átszállt a vendégvédők fö­lött, de a bal oldalon helyezkedő Németh levette a labdát társa, a berobbanó Bohács elől. 73. p.: Kenesei a középpálya környékéről iramodott meg kicsit jobbra a hazai kapu felé, majd még a úzenhatos előtt átpaszolta a lab­dát a másik oldalon érkező Stefa­nov elé, aki 15 méterről senkitől sem zavartatva erőtlenül, helye- zetlenül lőtt kapura, Simon hárí­tott. Az ellentámadás végén Bo­hács 18 méteres lövését ütötte óri­ási bravúrral, a levegőben úszva szögletre az ötös vonalán helyez­kedő Csehó. 76. p.: Bohács mintaszerű lab­dával ugratta ki Kocsist. A vil­lámgyors csatárt csak szabályta­lanul tudták szerelni a tizenhato­son belül a vendégvédők. A 11- est Németh értékesítette. 1-2. Jól kezdett a hazai csapat, mégis égj' védelmi hibából a ven­dégek szereztek vezetést. Né- methék küzdöttek az egyenlíté­sért, de nem volt, aki fazont ad­jon a csapatnak. Ráadásul a szélsők is könnyen megadták magukat az ellenfél védőinek. Döntetlenül zárult az első játék­rész, [ledig Németh vagy Veres kiegyenlíthette volna a hátrányt. A második félidő tizedik percé­ben újabb elkerülhető gólt ka­pott a hazai csapat. A cserék ha­tására alaposan feljavult a Vas­vári csapat. Balogh és Kocsis ag­resszív támadószellemű játéká­nak köszönhetően óriásit ugrott az iram. Szépítettek, és a hátra lévő időben nem egyszer a sze­rencse és a játékvezető mentette meg a vendégeket az egyenlí- téstól.Fa/te játékvezető képte­len volt ezen a vasárnapon el­hinni, hogy Kocsison kívül Starkot, Némethet és Baloghot is a kilencven perc során egy-egy esetben szabálytalanul szerel­ték a 16-oson belül... Szikszai Mihály: - Nagyon jól nem játszottunk, de lelke­sen küzdöttünk. Sajnos, ez nem volt elég a győzelemhez. Bái\ nekem az a véleményem, hogy meg is gátoltak bennün­ket abban, hogy legalább dön­tetlen eredményt elérjünk. Pataki Tamás:-Úgy érzem, kitűnő játékkal megérdemel­ten nyertünk, jó nyolcvan per­cig abszolút a kezünkben volt a méikőzés. Ha Stefanov berúg­ja a százszázalékos helyzetét, akkor simább lett volna... A kapus Csehó a mezőny leg­jobbja volt, de azt hiszem, csa­patunk minden tagja maximá­lisát nyújtott a győzelemért. Fotó: Racsko Tibor