Új Kelet, 1997. május (4. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-29 / 123. szám

1997. május 29., csütörtök Sport Szabó Mónika - Vértes Volán! L Tóth L. (Új Kelet) Újabb ász esett ki a női röp­labda Extraliga hetedik he­lyezett Hansa Plastik-Spor- tula paklijából! Akárcsak Botos Fruzsina, Szabó Móni­ka is elkötelezte magát a Vér­tes Volán együtteséhez. A huszonkét éves, hatszoros válogatott játékos már meg­állapodott a tatabányaiakkal, a két klub egyezkedése még folyamatban van. Informáci­óink szerint a nyíregyháziak sem tétlenkednek „igazolás­ügyben”, ám a konkrétumok­kal még heteket kell várni. Streetball'szombat Munkatársunktól Május utolsó napján egy korántsem „utolsó” rendez­vénnyel büszkélkedhet me­gyeszékhelyünk. Egy híján száz (!) együttes teszi próbá­ra utcaikosárlabda-tudását az adidas-strectball fesztivál keretében. Tíz kategóriában, tizenegy pályán... — tudtuk meg tegnap a Gösser Étte­remben „tálalt” sajtótájé­koztatón. A versenypályákon kívül buli(zengzetesebben: VIP- meccsekre és dobóvetélke­dőkre is jut idő, tehát még két plusz küzdőteret bevetnek a szervezők, akik ezúttal sem mások, mint a D+V Kft. tagjai. Pénteken este hattól építik a pályákat a Kossuth téren, más­nap reggel fél nyolckor érde­mes megjelenniük a csapat­kapitányoknak, ugyanis ak­kor juthatnak az ajándékcso­maghoz, bennük a pólókhoz. Ezekben kell feszíteniük a mérkőzéseken, s hogy ki meddig tehet eképpen, az függ a sorsolástól és a szerep­léstől. Persze, a póló „örök”, nem kell visszaadni... A katégóriagyőztesek mar­kát Adidas-meglepetések, kupák, oklevelek ütik, lesz fair play-díj, jutalmat kap a legfantáziadúsabb nevet vá­lasztó csapat. Lehet eső, le­het sár, akkor is megtartják a fesztivált, legfeljebb nem hu­szonegy pontig vagy hu­szonegy percig tart a játék, hanem tizenegy pontig vagy tizenegy percig - ázós han­gulatban. Egész nap érdemes jelent­kezni a büntetődobó- (neve­zési díj: ötven forint), a há­rompontos amatőr (száz fo­rint...), a zsákoló- és az ama­tőr félpályás (százötven fo­rint) versenyre. A döntőket délután rendezik mindegyik kategóriában. Fél hétkor kezdődik a gálamérkőzés, á tervek szerint a válogatott Sztojkovics Éva és Sitku Ernő, illetőleg a nyíregyhá­zi tanárképzősök és a debre­ceni kosarasok hathatós köz­reműködésével. A kiegészítő „menüre” a színpadon kerül sor, melyet egykori rádiós showman, Péter Attila vezényel majd le. Musicalrészleteket adnak elő a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház művé­szei, fellép a Knock Out tánc­csoport, bemutatót tartanak a tornászok, sőt itt lesz Toldi Miklós mai „utódja”, a világ­bajnok izomember, Lóska Sándor is. Összességében: idén sem lesz hiány „izmos” programokban!... Meghódította a „Balatont”! A Start-Sportula versenyzőjének sikere L. T. L. (Új Kelet) _______ Fe kvenyomásból nem volt hiány a „magyar tenger” part­ján. Szűk egy hete adott ott­hont Lelle a hagyományos Balaton Kupának, amely ez­úttal is nemzetközi rangot ka­pott. A sok-sok ép versenyző rengetegében immár szokás szerint megjelent a kemecsei Tóth István, és mozgássérült létére (nem túlzás!) „kioktat­ta” a mezőnyt. A hatvan kilósok között tizenhetedmagával indult el. Korábbi eredményei révén egyértelmű esélyesként! A má­sodik helyezettre huszonkét és fél kilót vert, országos csúcs­beállítással (137,5 kg) lett sor­rendben harmadszor súlycso­portjának győztese. Megpró­bálkozott harmadjára a száz­negyvenes rekorddal is, ám a nemzetközi zsűri 2-1 arány­ban elvette a kísérletet.- A sportnapilap tudósítá­sában az jelent meg, hogy a Tatabányai Atlasz verseny­zője vagyok. Ez nagy téve­dés, én a Start-Sporlulához tartozók! Úgy érzem, sür­gősen rendbe kell tennem ezt a kérdést... - csattant fel a sokak által csak Totyaként ismert Tóth István. Nincs megállás, holnapután a Testnevelési Egyetem csar­nokában a mozgásssérültek országos válogatójára hivata­los vb-ezüstérmesünk, amely egyúttal válogató a július 5-ei pöstyéni speciális Éb-re. Va­sárnap pedig már Kompokon bukkan fel a Heves-Mátra Ku­pán, ahol tavaly országos csúccsal (133 kg) nyert. Most (nem titkolja) a 140 kilo­gramm legyőzése a cél! Megbotlottak az extra siker kapujában! Röplabda Extraliga, férfiak, rájátszás a 3. helyért, 3. mérkőzés Vasas SC-NYVSC-Szabolcs Gabona 3-2 (-5,-13, 10, 10, 12) Fáy utca, V.: ifj. Juhász, Horváth. Vasas SC: Neizer. Pop, Dalacu, Smoguljev, Novák, Polányi. Csere: Daróczi. Edző: Fodor Ákos. NYVSC-Szabolcs Gabona: Bugyi, Gebhardt, Kuznyecov, Horváth G., Veress, Dragichi. Csere: Horváth L., Drotár, Pampuch, Pál. Edző: Balázs István. Az eredmény alakulása: 1. játszma: 1-4,3-5,3-7,3-10,5- 10,5-12, 5-14.2. játszma: 4-1,7-1,7-4, 8-6, 10-7, 11-10, 12- - 10.3. játszma: 3-0, 5-1,5-3, 8-6,10-6, 10-10, 12-10.4. játsz­ma: 2-2,4-5,7-5,7-7,9-9,12-10,14-10.5. játszma: 2-2,5-5, 8-6, 10-8, 12-9, 12-12. Révay Zoltán (Új Kelet) A harmadik bronzcsatára sem jött több néző, mint az elsőre. Az volt a kérdés: hagyománytisztelő marad-e az NYVSC, vagy ebben a bajnokságban először megle- pik-e a budapestieket? 1. játszma: Igaz, hogy Pop ej­tette be az első pontot, de nagyon jól kezdtek a gabonások. Horváth Géza és Veress Péter fütyült a ha­gyományra, és elkezdték a pont­gyártást, a többiek is társultak hozzájuk. A szett végén rendre be­takarták Smoguljevet és Novákot, csak Pop ütött pontokat. Ott foly­tatták, ahol Nyíregyházán abba­hagyták. 2. játszma: A gabonások saját magukat altatták cl a jó játékkal. Nem védekeztek, s a Vasas ütötte a pontokat. Már 7-1-re vezettek, amikor eszmélni kezdtek a ven­dégek, Kuznyecov hatalmas bom­bája volt a jel, Veress Péter ismét betakarta Smoguljevet: Dragichi Novákot. Továbbra is csak Pop ellen voltak tehetetlenek, aztán Dragichi sáncával és Kuznyecov ejtésével ismét beindult a gabo­nás gépezet. Novák minden táma­dása visszaérkezett a Vasas térfe­lére, és ezzel vege is lett a máso­dik szettnek. 3. játszma: A Vasas szerzett gyorsan három pontot, aztán megállt a játék. Most Dragichi bombája után indult be az NYVSC szerelvénye. Tíz-tíznél be is érték a Vásást, de ezután nagy csatában csak hazai pontok estek. 4. játszma: Felváltva szereztek pontokat az együttesek, de a Va­sas lassabb játéka egyre jobban érvényesült. Pop továbbra is re­mekelt, megismétlődött az előző szett hajrája: 10-10 után csak az angyalföldiek ütöttek pontokat. 5. játszma: Az eredményjelző 6-6-ot mutatott, amikor a Vasas nekilódult, és kétszer is két-ket pontot ütött. Sőt 12-9-nél már három pont volt az előnyük. Ek­kor Veress Péter szerváit kétszer, közte egy ászt. Az egyenlő állás után megint az következett, mint az előző két játékban. Veress szervát ron­tott, out-ot ütött, Dragichi-1 földre sáncolták, s ezzel a Va­sas megnyerte a mérkőzést. Az első két játszmában kitűnően játszó nyíregyházi csapat több remek egyéni tel­jesítménnyel hívta föl magá­ra a figyelmet. Már a levegő­ben lógott a meglepetés, de a Vasas nem adta fel. Az utol­só három játszma hajrájában rutinosabb hazaiak sokkal biztosabbak voltak, s ezzel megérdemelten nyerték a mérkőzést. Fodor Ákos:—Úszta visz- szavágója volt a nyíregyházi meccsnek. A sírból hoztuk vissza a győzelmet. Balázs István: - Már 2-0-ra vezettünk, de aztán a .„tíz” fe­letti játékkal bizonytalanok voltunk. A nagyon harcos Vasas ezúttal vesztett állásból tudott fordítani. Túlélték a szezont a virágos lányok Kézilabda NB I, utolsó forduló, nők Kisvárdai SE-Herz-FTC 24-28 (9-14) Kisvárda, 1200 néző. V.: Herczeg, Siidi. _ Kisvárda: Bírta — Kulcsár 1, Ovtus 6, Erdei, Rigmányi 3, Gábor 4/2, Baunok 2. Csere: Pál (kapus), Ignatyenko 3, Vass 2, Gálái 2, Nagy K. 1, Nagy I. Edző: Rácz Sándor. FTC: Farkas - Tóth 3, Szarka 3, Pádár 2, Kökény 5/1, Ker­tész 4/2, Lőwy. Csere: Hoffmann (kapus), Becző 5/1, Fiedler 1, Pásztor 3, Takács, Brigovácz 2/2, Kovásznai. Edző: Né­meth András. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4. Fullajtár András (Új Kelet) Rövid ünnepség előzte meg a találkozót, amikor is a kisvárdai klub vezetése és a játékosok vi­rággal köszöntötték a bajnoksá­got nyert ferencvárosi lányokat. Nem maradtak virág nélkül a hazai hölgykoszorú tagjai sem, őket is köszöntötték abból az al­kalomból, hogy becsületesen helyt álltak a tavaszi szezonban, s magabiztosan harcolták ki a bennmaradást. A vendéglátók indították út­jára a labdái, és rögtön az első percben Rigmányi szerzett veze­tést csapatának. Hamar jött a vá­lasz: a második percben Kertész köszönt be a várdai „ketrecbe”. A negyedik percben ismét kisvár­dai gól született, ezúttal Gábor volt eredményes (2-1). Ezt köve­tően a 21. percig egyenlő erők küzdöttek a pályán, és legtöbb­ször a kisvárdaiak vezettek egy góllal, vagy döntetlen volt az ál­lás (21. p.: 7-7). Ekkor a Fradi összekapta magát, ízelítőt muta­tott abból, amit valójában tud ebből a sportágból. A 24. perc­ben már hárommal „mentek” a zöld-fehérek, és a félidő végére ezt az előnyüket ötre növelték. A szünet után a Ferencváros kezdett jobban, a Németh-tanít- ványok alaposan megugrottak (10-17). A kisvárdai lányok eb­ben az időszakban túlságosan is tisztelték nagy hírű ellenfelüket, érthetetlenül megremegett a lá­buk és a kezük, amikor gólhely­zetbe kerültek. Továbbra is ha­talmas vendégfölény volt a pá­lyán, egészen a 43. percig. A fővárosi gárda már tizenegy gól­lal vezetett (13-24). Ekkor cso­da történt: a várdai hölgyek, megmutatták, hogy ők is tudnak valamit. Az elkövetkező hat percben csodálatosat produkál­tak, ugyanis zsinórban hat gólt lőttek, míg az ellenfelük egyet sem. Az „egyhangú,” kisvárdai fölényt Kökény törte meg, de a mérkőzés végéig továbbra is á hazaiak irányították a játékot, így alakult ki a szorosabb vég­eredmény, ami mindenképpen dicséretes a szabolcsi csapattól. A bajnokság utolsó mérkő­zésén igazi fesztiválhangulat uralkodott a várdai sportcsar­nokban: a szép számú ferencvá­rosi B-közép is sportszerűen biz­tatta kedvenceit. Szépséghibája volt a mérkőzésnek, hogy a két fiatal játékvezető még akkor is az FTC-l segítette indokolatla­nul, amikor 11 góllal vezettek. Ez alaposan elvette az ünneplők kedvét. Rácz Sándor: — A végére szá­munkra jól alakult a mérkőzés, néha túlzottan is tiszteltük az el­lenfelünket. Németh András: — „Túlélő” mérkőzés volt... Di: Oláh Albert, Kisvárda polgármestere: — Gratulálok a Ferencvárosnak újabb baj­noki címükhöz, de gratulálok a mieinknek is, akik minden dicséretet megérdemelnek azért, hogy becsülettel helyt álltak a tavaszi szezonban. Nagyon sajnálom, hogy ami­kor a Ferencváros Kisvárdán játszik, mindig ez a két játék­vezető kíséri el. és kritikán alul vezetik a mérkőzést. Nem tu­dom, hogy a Magyar Kézilab­da Szövetségnek miért van szüksége erre a két bíróra... Benedekéit a plávikat is „kipipálták” Vízilabda Világkupa, Athén MTI ____ ___ At hénban szerdán folytató­dott a férfi vízilabda Világku­pa. A magyarok - akárcsak ked­den — ismét remek játékot mu­tattak be, és magabiztosan nyer­tek Jugoszlávia ellen. A-cso- port: Magyarország-Jugoszlá- via 10-5 (3-1,2-2,2-1, 3-1). Góldobók: Benedek, Varga, Fodor 2-2, Vincze, Kiss G.. Ká­sás, Tóth F. 1-1, illetve Trbó- jevic, Vujasinovic 2-2, Savic 1. Egy történelmi sorozatot sza­kított meg a magyar vízilabda­válogatott: a Világkupák eddi­gi története során ugyanis négyből négyszer kapott ki a jugoszlávoktól. Nos, ezúttal kamatostul törlesztett Kemény Dénes legénysége, újból felvo­nultatva a vízilabda minden szépségét. A plávik a második negyed közepéig tartották a lé­pést, ekkor két átlövésgóllal 4- 1-ről 4-3-ra szépítettek, ám ezu­tán sikerült úgy korrigálni a védekezésen, hogy a hátralévő 17 percben mindössze két em­berelőnyt tudjanak értékesíte­ni. Eközben a magyarok ontot­ták a szebbnél szebb gólokat, Fodor utolsó másodperces pöc- kölése a második negyed vé­gén a régi idők magyar klasz­szisait idézte, majd ezt követően Benedek zúdított két irtózatos erejű bombát a léc alá. Az utolsó negyed­ben a jobbkezes Vincze a balkezesek helyéről lőtt gólt óbecsei társának,.Jova- novicnak, míg a másik ol­dalon az újfent parádézó Kosz vezérletével tovább­ra is kitűnően munkálko­dott a védelem. Kováts Dénes sajtófőnök (jobbról a második) szavait „isszák” a média képviselői Fotó: Racskó Tibor A bajnoknak Rigmányi lőtte az első gólt Fotó:Csonka Róbert |