Új Kelet, 1997. április (4. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-14 / 86. szám

Sport 1997. április 14., hétfő Fontos lépés az NB I felé Kézilabda NB I B férfiak Békés-Tiszavasvári Alkaloida 25-28 (12-18) Békés, 600 néző V.: Antal, Darászi Alkaloida: Grandjean - Varga Zs. 2, Berényi 8, Fodor 5, Török 8/2, Hellinger 1, Pavlovics 4. Csere: Boczák ( kapus), Alexa, Kovács J. Dobi, Danes. Edző: Uzejrovics Mirzet. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/2, ill. 3/2. Az eredmény alakulása: 5. p. 1-4, 15. p. 5-9, 25. p. 10-16, 40. p. 18-21, 50. p. 22-25. Mindkét csapat számára nagy volt a tétje a mérkő­zésnek. A hazaiak azért har­coltak, hogy a bronzérmet megszerezzék a bajnokság végén, míg a vendégek az NB I felé kacsintgatnak. A kö­zönség is ráérzett a jó derbi­re, mert zsúfolásig megtöl­tötték a békési oroszlánbar­langot. A vendégek kezdtek bátrabban, és az első per­cektől igyekeztek a kezük­ben tartani a mérkőzést. Ez sikerült nekik, hiszen végig vezetve, biztosan kasszíroz­ták be a két bajnoki pontot, aminek a birtokában nagy lépést tettek az első osztály­ba kerülésért. A mérkőzésen minden vasvári játékos jól játszott, de közülük is kima­gaslót nyújtott Berényi, Fo­dor, Török és Pavlovics. Az Alkaloida továbbra is tartja a rivális ceglédiekkel szem­beni hárompontos előnyét. Még két, nehezebbnek tűnő idegenbeli mérkőzés vár Boczákékra, hogy elérjék céljukat. Az egyik a Gyömrő, míg a másik a fehérgyarma­tiak elleni összecsapás lesz. Uzejrovics Mirzet: - Elé­gedett vagyok a csapat játé­kával, különösen azzal, hogy a kulcsemberek ezúttal ki­tűnően szerepeltek. Sziporkázó gyarmatiak Fehérgyarmati VSE-Fortunato Mizse KC 26-21 (11-8) Fehérgyarmat, 400 néző V.: Atkári, Herczeg. Fehérgyarmat: Kuliár - Szakács 3, Kaplonyi 4, Csa­pos 1, Varga Z. 3, Pásztor 8/3, Varga T. 5. Csere: Varga I, Simon (kapusok), Juhász, Torma, Szűcs 2. Edző: Petermann István. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 0. Az eredmémy alakulása: 10. p. 5-3, 20. p. 9-5. 40. p. 16-11,50. p. 22-15. A vendégek azzal a szán­dékkal érkeztek, hogy meg­lepetést okoznak. Erre lett is volna alapos okuk, hi­szen jelenleg a kieső zó­nában vannak. Azonban a mutatott játékuk elmaradt a várakozástól. A hazai gár­da mindvégig vezetett 3-5 góllal, de volt időszak, ami­kor már nyolc gólra is el­húztak Pásztorék. A gyar­matiak a legutóbbi, Cegléd elleni szellemes játékukat meg tudták ismételni, és igazi közönségszórakozta­tó meccset játszottak. Ezzel a győzelmükkel továbbra is tartják a 6. helyüket, il­letve megerősítették pozí­ciójukat a középmezőny élén. Petermann István: - Ezút­tal nem volt különösebb gond a védekezéssel. Otgólos Fotex-vereség MTV Ötgólos vereséget szenve­dett a férfi kézilabda KEK első mérkőzésén a spanyol Elgorriaga Bidasoa otthoná­ban a Fotex KC Veszprém. Elgorriaga Bidasoa (spanyol)-Fotex KC Veszprém 24-19 (12-11) A góldobók: Extaburu 6, Butulija, Perunicic 4-4, Fer­nandez 3, Rubino, Rodri­guez 2-2, Aginagalde, Olalla, Ordonez 1-1, illete Zsig- mond 6, Pásztor 5, Éles 4, Sótonyi 2, Bergendi, Csok- nyai 1-1. A négyezer néző - közte mintegy kétszáz veszprémi - előtt lejátszott mérkőzésen az első félidőben nagyszerű­en kezdett a Fotex. A magyar csapat rendre két-három gól­lal vezetett. A második fél­időben már több hiba csú­szott Élesék játékába, és a norvég bírópáros is néhány ítéletével a hazaiakat támo­gatta. Vass Sándor, a Fotex vezetőedzője úgy véleke­dett, hogy az öt gól határeset­nek számít, még behozható, de legalábbis a Éotex játéko­sai „meg fognak szakadni” Veszprémben, hogy 1991 után ismét megszerezzék a KEK-serleget. A vezetőedző nem akart százalékban tip­pelni a végső győzelemre, de úgy vélte, a Bidasoának va­lamivel nagyobb az esélye a végső győzelemre. A visszavágót április 19- én 17.15 órakor rendezik Veszprémben, a találkozót az MTV 2-es csatornája élőben közvetíti. Elárverezik Senna kocsiját MTI Jótékonysági célból elár­verezik Ayrton Senna, a háromszoros világbajnok, egykori brazil Forma-1-es pilóta versenyautóját. A tra­gikus körülmények között 1994-ben elhunyt autóver­senyző kocsijából befolyó összegből olyan japán sze­mélyeket támogatnak, akik pénzügyi csalás áldozataivá váltak. A cég tagjai az el­múlt tavasszal 35 millió je­nért vásárolták meg a Wil­liams-Renault csapat által gyártott járművet. A gépko­csi jelenleg üzemképtelen, hiszen nincs benne motor. Elfogyott a tudomány Budapesti Spartacus-Kisvárdai SE 28-19 (16-9) Budapest, 200 néző. V.: Rósza, Szabó Spartacus: Böcking - Böde 5, Német 5, Rottné 4, Halmai 1, Víglási 7/2, Kenyeres 1. Csere: Bán (kapus), Kovács 3, Csenki Cs. 1, Dejtári 1/1, Huba. Edző: Pánczél Barnabás KSE: Pál - Kulcsár 1, Rigmányi 4, Ovtus 3, Ignatyenkó, Erdei 1, Baunok. Csere: Bírta (kapus), Vass 2, Nagy, Gálái 1, Gábor 7/5. Edző: Rácz Sándor Kiállítások: 6, ill. 6 perc Hétméteresek: 3/3, ill. 5/5 A vendégek szakvezetése részéről nagy várakozás előzte meg a mérkőzést. Ennek oka volt, hogy az utóbbi mérkőzé­seken egyenletes teljesítményt nyújtott a csapat. Idegenbeli és hazai bravúros szereplésüknek köszönhetően eltávolodtak a kiesés szempontjából veszélyes zónából. Ráadásul az egyik él­csapat, a Dunaferr otthonában is majdnem meglepetést okoztak. Ezután következett a budapesti összecsapás. Titkon mindenki reménykedett a pontszerzésben, de minimum egy szoros ered­ményben. Ezzel szemben súlyos vereséggel tértek haza. Már a mérkőzés első tíz per­cében eldőlt a találkozó sorsa. A hazaiak villámrajtot vettek, és a 10. percben már 9-1 -re ve­Kézilabda NB I, nők zettek. A szabolcsi lányok a 4. percben lőtték az első góljukat, majd mintha ezzel megeléged­tek volna, egy 12 perces gól­szünetet tartottak. Természete­sen az ellenfelük nem tétlenke­dett. így a 15. perc végére 11 -3- ra alakult az eredmény. Ek­kor Rácz edző időt kért, hogy helyrerakja az egyre jobban szétzilált csapatát. A dorgálás használt valamit, mert négy gólt lőttek zsinórban, míg vendéglátóik egyet sem. Ezzel a sorozattal a 19. percre feljöt­tek 11-7-re. Sőt, egyenlítési lehetőségük is lett volna, ugya­nis még négy támadást vezet­hettek, de azokat rendre elhi­bázták. A folytatásban ismét idegessé, kapkodóvá vált a já­tékuk. Elemi hibákat követtek el. és újra a Spartacus percei következtek. Ézúttal egymás után ők lőttek öt gólt, és a félidő vége előtt egy perccel már 16- 7 volt az állás. Az utolsó perc­ben egy hetes- és egy akciógól­lal szépítettek a vendégek. A második félidőt is a fővárosiak kezdték jobban. Alig telt el négy perc, és máris tíz volt a különbség (34. p. 19-9) Egy kis időre ismét össze­szedték magukat a vendégek, és felváltva estek a gólok. Ez arra volt jó, hogy a különbség ne növekedjen (43. p. 23-13). Egy kicsit újra felpörödtek Rigmá- nyiék, és a 48. percre hatra csökkentették hátrányukat (23-17). A felzárkózás reménye nem sokáig élt, mert az 58. perc­ben ismét tíz volt közte (27- 17). Ezúttal nem lehetett ráis­merni az utóbbi hetek csapatá­ra. Úgy tűnt, mintha minden tu­dományuk elfogyott volna. Érthetetlen, hogy ezen a mécs­esén minden becsvágy nélkül játszottak, ami végül a súlyos vereségükhöz vezetett. Rácz Sándor: - Jobb volt a hazai csapat, mi viszont szét- esően játszottunk. Fallabdastart Nyíregyházán L. T. L (Új Kelet) _________ Ny íregyházán először... Egy sportág tért hódítana... E vidé­ken korábban csak filmekből, újsághírekből lehetett hallani róla... Szombat óta hivatalosan is beköltözött a köztudatba, illetőleg a Bujtosi Szabadidő Csarnokba... Squash, azaz fallabda az „új­szülött” neve. A nyíregyházi bölcső Zele Krisztina, Bárány Dezső és Majchrovics János közös bábáskodásának eredmé­nye. Tegnapelőtt tizenegy óra­kor Tompa Andor, a sportléte­sítmény igazgatója hivatalosan is átadta rendeltetésének a Yellow Squash Clubot. Néhány szösszenet az avatóbeszédből: „A bigott teniszezők nagyon várták már ezt az átadást... Örü­lünk, hogy egy új sportágnak adhatunk otthont... A kerékpá­rozásban a győztest illeti a sár­ga mez. Itt a sárga szín dominál, remélem, ez a győzelem jele.” Bárány Dezső közzétette, hogy az utóbbi heteket szinte kizárólag a klubban töltötték. Köszönetét mondott a csarnok vezetésének, amely a „bolon­dos elképzeléseket tolerálta”. Ezt követően a megjelentek elhagyták a fallabdapályát, és az üvegfalon túlról fürkészték a bemutatóütéseket. A röpke szabálymagyarázatot köve­tően nyílt nap kezdődött, bár­ki kipróbálhatta squash-ké- pességét. Allen Iversen ötvenese MTI Az NBA- újonc, Allen Iversen volt a fősze­replője az észak-ame­rikai profi kosárlabda­bajnokság legutóbbi forduló­jának. A Philadelphia 76ers játékosa ugyanis ötven pon­tot dobott, ám csapata még­is vereséget szenvedett a Cleveland Cavaliers otthoná­ban. Iversen sorozatban negye­dik mérkőzésén dobott negy­ven pont fölött, ezzel meg­döntötte Wilt Chamberlain 1959-60-as legendás rekord­ját. Iversen egyben az első NBA-újonc Elvin Hayes óta, aki elérte az ötven pontot. Hayes 1968-ban 54 pontot szórt. Tovább folytatta negatív so­rozatát a szebb napokat látott Boston Celtics. A bostoniak ezúttal az Orlando Magictől kaptak ki simán. Ez pedig azt jelenti, hogy 23. mérkőzésüket vesztették el egy Atlantic-cso­portban szerepelő csapattal szemben. Eredmények: Miami Heat- New York Knicks 99:100; San Antonio Spurs-Seattle Super- Sonics 91:96; Toronto Raptors -Indiana Pacers 89:100; Char­lotte Hornets-Washington Bullets 99:97; Cleveland Ca- valiers-Philadelphia 76ers 125:118; Orlando Magic-Bos­ton Celtics 121:98; Minnesota Timberwolves-Atlanta Hawks 66:80; Dallas Mavericks-Van- couver Grizzlies 85:96; Los Angeles Clippers-Denver Nuggets 116:94. Három híján kétezer Új Kelet-információ A Nyíregyházi DOTE Egészségügyi Főiskolai Kar Diáksportkör az idén hato­dik alkalommal rendezi meg az évek számának megfelelő percig tartó futballmérkő­zést, vagyis idén az 1997 perces focimeccset. Az idei versenyre április 18-19-20- án kerül sor (péntek-szom- bat-vasámap), a nagyszabá­sú rendezvénynek a Bánki Donát Ipari Szakközépisko­la tornaterme ad otthont. A program 18-án 20 óra 30 perckor ünnepélyes megnyitóval indul, amelyen fellépnek az Aerofit Moz­gásstúdió növendékei és a Móra Ferenc Általános Is­kola tanulói. A műsor része lesz a Vesszen a háj! című játékos, sportos tánc is. A maratoni hosszúságú derbin közel 20 csapat lép majd pályára, a nyitótalálko­zón (pénteken kilenc órától) az újságírók (lapunk és a Nyíregyházi VTV munka­társai) csapnak össze az ügy­védekkel. Egyébiránt érkez­nek gárdák Szolnokról, Szé­kesfehérvárról és Hajdúsám- sonról is, míg Nyíregyházá­ról a tanárképző főiskoláról, az Egészségügyi Főisko­láról, az MG-ről, a Kossuth- és a Krúdy-gimnáziumból neveztek csapatok az össze­csapásra. Egy együttes egyszerre 20 percet játszhat, és körül­belül 7-8-szor kerül rá a sor az 1997 perc folyamán. A csapatlétszám 4 plusz egy, cserélni folyamatosan lehet. Körmend! győzelem MTI A férfi kosárlabda bajno­ki döntő második mérkő­zését otthonában biztosan nyerte a Marc-Körmend a Danone-Honvéd ellen. A négy győzelemig tartó pár­harc állása így 1-1. Marc-Körmend-Danone Honvéd 81:68 (35:30) Körmend, 3200 néző, V.: Harsányi, Faidt. Marc-Kör­mend: Madison 15/9, Szá- jer 6/6, Fodor 7/3, Érsek 27/ 21, Czigler 20 Csere: Zsebe 6. Danone-Honvéd: Mészá­ros 14/12, Adderly 17/3, Boros 7/3, Moore 14, Sitku 9, csere: Orosz 4, Kis 3/3 A mérkőzés elején fej fej mellett haladtak a csapatok, az 5. perc után Fodor, Érsek és Czigler kosaraival egyre inkább felülkerekedett a ha­zai csapat. Szünet után né­hány percig a fővárosiak szo­rossá tették a mérkőzést, egy pontra feljöttek, de a távolról ezúttal holtbiztosán „tüzelő” Érsek hármasai szertefoszlat- ták a Honvéd esélyeit. A párosmérkőzés állása: 1-1. A következő találkozó hétfőn 18 órakor lesz Budapesten. Jók: Érsek, Czigler, Madison, illetve Mészáros, Moore. Patonay Imre, a Marc- Körmend vezetőedzője: - A második félidőben Érsek és Madison hármasaival átlőttük a Honvéd zónáját, s a hajrában már magabiztosan nyertünk. Zsoldos András, a Danone- Honvéd trénere: - A hazai csapatban Czigler és Érsek át­segítette társait a holtpon­tokon. Nálunk ma sajnos nem volt ilyen játékos.