Új Kelet, 1996. augusztus (3. évfolyam, 179-203. szám)

1996-08-29 / 201. szám

UJ KELET Labdarúgás 1996. augusztus 29., csütörtök 11 Megyei II. osztály Az újoncok remekeltek Az elmúlt hét végén, a második fordulóban mindkét csoportban több meglepetés is született. Az újon­cok közül Pócspetri az otthonában fektette kétváll- ra a Napkor együttesét, Apagy szintén saját pályá­ján tudott győzni, míg Jéke pontot rabolt Nyírturá­ról. A többi csapat hozta a papírformát, s a legutób­bi forduló gólókban is gazdag volt. Tíz perc alatt három gól NB II I ] Lám ina láza vol Itl Bo( Iái iá k! Az újonc otthonában az elmúlt bajnokság bronzérmese „munkalátogatáson” vett részt. Minderre a labdarúgó NB Ili Tisza-csoportjának 3. fordulója szolgáltatta az okot, s ha már ott voltak Mezőkövesden a nagykáilóiak, el is hozták a „felkínált” három pontot... Ladányi T. Lajos (Új Kelet) B. J. (Új Kelet) _________ A 2. sz. csoportban a Tar- pa—Balkány meccsre úgy érkeztek a vendégek, hogy az előző heti teljesítményü­ket feledtetni szerették vol­na. A mérkőzésre Varga Ist­ván, a balkányiak szakosz­tályvezetője „gondol visz- sza”. — Az az igazság, hogy az első forduló csalódást hozott számunkra, hiszen hazai pá­lyán szenvedtünk vereséget a Nyírbéltektől (2-3), s ezt a csorbát ki szerettük volna köszörülni. A heti munkán is látszott, hogy jól együtt van a csapat, és ez okot adott a reményre. Számítottunk a tarpai győzelemre! Jól indult a meccs, hiszen a házigazdák nem nagyon tudták kapun­kat veszélyeztetni, s az első félidőben mi irányítottuk a Még mindig maradva a 2. sz. csoportnál, a Nyíriugos— Nagyecsed mérkőzés remek csemegét ígért, hiszen két jó csapatról van szó. Az emlé­kezést Makszim Imre, a lugo- siak szakosztályvezetője ej­tette meg. — Az első fordulóban „vakvágányra” tévedt csa­patunk, hiszen idegenben, azaz Ópályiban szenvedtünk vereséget (1-0), amire meg­mondom őszintén, nem szá­mítottunk. Épp ezért a má­sodik találkozónkat — amely egyben bemutatkozás volt hazai pályán — meg akartuk nyerni, így feledtet­vén a kisiklásunkat. Ennek érdekében a srácok dupla erővel készültek a Nagy­ecsed elleni 90 percre, s erre szükség is volt, hisz az ecse- diek jó csapatot alkotnak — bármikor képesek meglepe­tést okozni. Ezt mi el akar­tuk kerülni, ami sikerült is. A meccsen egy másodper­A Dona-Trade csoportban a Kállósemjén egy nyolcast gurított a Dombrádnak. A gólözön hátterét Borsi And­rás egyesületi elnökkel ele­meztük. — A mérkőzés előtt a játé­kosokkal beszélgetve csak a győzelmet tartottuk ered­ménynek. Ráadásul egy kis ünnepség előzte meg a meccset, ugyanis ekkor ad­tuk át a tavalyi bajnokság ezüstérmét a csapatnak. így az alaphangulat is megvolt a találkozóra! Már a kezdés előtt meg­mondtuk a fiúknak, hogy a domrádiakat nem szabad le­becsülni, ám kihangsúlyoz­tuk, hogy ettől függetlenül a vendégegyüttes verhető. Aztán megkezdődött a küz­találkozót, rengeteg helyze­tünk volt, ami aztán gólban is realizálódott. Ezen a meccsen körülbe­lül 80 százalékos teljesít­ményt nyújtott a csapatunk, és csak a második játékrész első húsz percében csökken­tettük az iramot, amit a ha­zaiak ki is használtak. Ebben a periódusban sajnos felhoz­tuk a Tarpát, ám a követke­ző időszakban aztán ismét mi voltunk a dirigensek. Ez a tíz perc alatt lőtt három gólunkban is megnyilvá­nult, így megnyugodhattak a kedélyek, s a zsebünkben éreztük a győzelmet. Az egész csapat nagyon jól küz­dött, ám azért a kapusúnkat, Gardán Istvánt, valamint két mezőnyjátékost, Szabó Ist­vánt és Dán Ferencet a telje­sítményük alapján ki lehet emelni. cig sem volt kétséges, hogy ki az „úr a háznál”, ugyanis végig mi irányítottuk a mér- j kőzést. Úgy is fogalmazhat­nék, hogy most nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Az első félidőben a fölé­nyünk két gólt is eredménye­zett. Az első gólt a csatár Nagy Csaba helyezte be az ecsediek hálójába, majd a középpályás Szilágyi Zsolt remekbe szabott találatának örülhetett közönségünk. Azt hiszem, ez a második gól törte meg igazán az el­lenfelet. A második játék­részben aztán folytattuk a szünet előtti játékunkat, ami a hátvéd Takács Albert jóvoltából ismét gólt ered­ményezett. Ezzel a találat­tal végképp eldőlt a meccs sorsa. A három góllövőt a „tettéért” kell külön kiemel­ni, ám összességében az egész csapat megtette a ma­gáét, amiért dicséret illeti a játékosokat. delem, s azt hittük, hogy ál­modunk... A 12. percben már 3-0-ra vezettünk. Sajnos ez a gyors előnyszerzés egy ki­csit a fejekbe „szállt”, így a szünetben Katona György edzőnek egy kis fejmosást kellett alkalmazni, ami a második játékrészre meg is tette hatását. A játékunk fel­javult, ami a további öt gól­ban is realizálódott. A 90. percben ismét szépített a vendéggárda, de ez már nem befolyásolt semmit, s a meccs után megérdemelten ünnepeltek a fiúk. Összességében elégedettek vagyunk a mutatott teljesít­ménnyel, annál is inkább, mert hat gól volt az eddigi legtöbb találatunk, s most ezt kettővel túlszárnyaltuk... Pedig a mérkőzés esélyesei egyértelműen a vendéglátók voltak! Veretlenül fogadták Boda Mihály edző (kényszer­ből) alaposan átalakított együt­tesét. — Kígyósira és Kulándára eltiltásuk miatt nem számíthat­tam, ezért a 20 éves Vass, vala­mint a 19 esztendős Lukács kapott lehetőséget. Egyik játé­kossal sem dolgoztam együtt korábban, nem csoda, hogy tar­Megye I. osztályú ifjúsági bajnoki labdarúgó-mérkőzé­sek eredményei, 1. forduló: Fe­hérgyarmat—Tiszalök 4-2, Ib- rány—Nyírkárász 11-1, Csen- ger—Záhony 0-2, Gávaven- csellő—Nyírmeggyes 9-0, Leve1 lek—Nyíregyházi Kertváros 2- 2, Újfehértó—Nyírcsaholy 16-0, Vásárosnamény—Nagyhalász 2­1, Kisléta—T úrricse 2-1. 2. forduló: Túrricse—Vásá­rosnamény 4-2, Nagyhalász— Levelek 3-1, Nyíregyházi Kert­város—Újfehértó 6-0, Nyírcsa­holy—Gávavencsellő 0-8, Nyír­meggyes—Csenger 5-2, Zá­hony—Ibrány 1-3, Nyírkárász— Fehérgyarmat 2-2, Tiszalök— Kisléta 3-7. Megyei II. osztályú ifjúsági bajnoki mérkőzések eredmé­nyei, 1. forduló Dona Trade csoport: Nyírib- rony—Pócspetri 11-0, Kótaj— Ajak 4-3, Kárpát-Hús Volán— Komoró 4-0, Dombrád—Kál- mánháza 6-1, Anarcs—Kálló­semjén 3-1, Tuzsér—Apagy 3- 0, Jéke—Kemecse 2-1, Nap­kor—Nyírtura 8-0. 2. forduló: Nyírtura—Jéke 5­2, Kemecse—Tuzsér 0-0, Apagy- —Anarcs 2-0, Kállósemjén— Dombrád 4-0, Kálmánháza— Kárpát-Hús Volán 1-2, Komo­ró—Kótaj 4-3, Ajak—Nyírib- rony 1-0, Pócspetri—Napkor 0- 16. 2. számú csoport, 1. forduló: Tiszabecs—Olcsva 2-3, Encs- encs—Biri 1-0, Nagyecsed— Vaja 2-1, Balkány—Nyírbéltek 3-3, Nyírmada—Tarpa 6-0, Ho- dász—Nyírvasvári 1-2. 2. forduló: Nyírvasvári— Nyírmada 2-1, Tarpa—Balkány 1-1, Nyírbéltek—Ópályi 3-2, Nyíriugos—Nagyecsed 1-0, Vaja—Encsencs l-0,Tiszamen- ti SE—Tiszabecs 4-3, Olcsva— Hodász 14-2.­tottam egy kicsit a meccstől — „vesézte” a múltat a tréner. — Az első tíz percben nagy volt a nyomás, de átvészeltük a kövesdiek rohamait. Amikor negyedóra után Barczi három gyönyörű cselt követően gólt szerzett, valamelyest felszaba­dultunk. Ötvös találata úgy­szintén pazar volt, az egész fél­pályán át vezette végig a lab­dát, majd a kapust kijátszva lőtt a hálóba. Három perccel a lefú­jás előtt Tardi megsérült, és taktikai célból cserére jelent­NB III-as ifjúsági bajnoki labdarúgó-mérkőzések ered­ményei: Baktalórántháza— Borsodi Volán 7-1, Raka- maz—MVSC 1-3, Balmazúj­város—Karcag 0-1, Mád— Mátészalka 0-0, Mezőkövesd- —Nagykálló 2-0, Szikszó— Tiszaújváros 0-4, Kisvárda— Ózd 6-1, Demecser—Nyírbá­tor 2-1. A kisvárdai városkörzeti bajnokság eredményei, 1. forduló: Nyírtass—Zsurk 3-0, Gyulaháza—Kékese 2-2, Mándok—Dögé 1-0, Újdomb- rád—Pátroha 3-2, Tiszabez- déd—Pap 4-1, Lövőpetri— Tiszakanyár3-2, Mezőladány­keztem. Bevallom, lámpalázam volt... — Egy döntetlennel és egy vereséggel a tarsolyunkban ér­keztünk Kövesére, előzetesen egy ponttal is kiegyeztünk volna. László István kollégám elismerte, hogy ezen a mérkő­zésen ennyivel jobbak vol­tunk, rászolgáltunk a győze­lemre. Egyébként László Pis­tával régen nagy párbajokat vívtunk a pályán, mi több, egy­szer a meccs hevében ő törte el az orromat. Most kellemesen elbeszélgettünk (korábban sem volt harag közöttünk), a jövőben legfeljebb amiatt or- rolhat rám, hogy ezerötszáz nézőjük előtt ezúttal kikaptak tőlünk... —Petneháza 2-1, Tiszaszent- márton—Gégény 3-0. 2. forduló: Petneháza—Lö­vőpetri 3-1, Tiszakanyár—Ti- szabezdéd 1-1, Pap—Újdomb- rád 3-3, Pátroha—Mándok 0-2, Dögé—Gyulaháza 1-2-es állás­nál félbeszakadt, Kékese—Nyír­tass 2-1, Zsurk—Tiszaszentmár- ton 2-0, Gégény—Mezőladány 3-1. 3. forduló: Nyírtass—Dögé 2- 0, Gyulaháza—Pátroha 4-0, Mándok—Pap 8-0, Újdomb- rád—Tiszakanyár 3-1, Tisza- bezdéd—Petneháza 1-1, Lövő­petri—Gégény 1-2, Mezőla­dány—Tiszaszentmárton 2-1, Zsurk—Kékese 1-0. SullerSó megyei I. osztály Vásárosnamény—Kislé­ta 2-1 (2-1) Kiss Pál tudósítása Vásárosnamény, 700 né­ző. V.: Zahorán Vásárosnamény: Hegyi- —Orosz, Ésik, Krasznai A„ Sándor, Oláh, Tivadar, Sza­bó (Varga T.) Czibere, Szpodnyi, Homyák. Edző: Farkas Béla. Kisléta: Babicz—Túró- czi, Szakács, Pénzes G., Nyisztor, Rézműves G„ Kó­rász, Pálincsák, Rézműves L„ (Pénzes S.), ülés, Császár. Edző: Szécsi Zoltán Gólszerző: Krasznai, Hor- nyák illetve Kórász. A hazaiak csak a három pontnak örülhetnek, a végig jól játszó vendégekkel szemben. Jók: Orosz, Krasznai, Hor- nyák, illetve Turóczi, Sza­kács, Nyisztor, Kórász, ülés. A szerdán rendezett Vásá­rosnamény—Kisléta talál­kozó után egy nappal, ma újabb előrehozott bajnoki labdarúgó-mérkőzés lesz, ezúttal Gávavencsellőn. Ér­dekesség, hogy a két együt­tes összecsapásán Borsod megyei játékvezetői hármas dirigál. Gávavencsellő (8.)— Nyíregyházi Kertváros (12.) Kezdési idő: 16.30 Gávavencsellő, Falato- vics László edző: — Nem tudok mást mondani: na- j gyón nehéz mérkőzés lesz. A vártnál sokkal rosszabbul rajtolt a Kertváros, ezzel azonban nem érdemes fog­lalkozni. Előbb-utóbb ma­gukhoz térnek, csak ne elle­nünk tegyék. A mi startunk, sem volt tökéletes, emiatt fontos lenne, hogy legalább egy, szerencsés esetben mindhárom pontot megsze­rezzük. Hiányzó: Mudróczki, Ke­lemen, Hovanyecz (mind­hárman sérültek). Nyíregyháza, Lipők An­tal elnökségi tag:—A ked­di edzés előtt fejmosást tar­tott Gáli Sándor edző, aki személyekre lebontva vilá­gított rá a hibákra. Egy rossz szavam se lehet a csapat edzésmunkájára, a mérkőzé­seken viszont néhány kulcs­ember csődöt mondott. Na­gyon fogadkoznak a fiúk, hogy ezúttal minden más­képp lesz, és nem vallanak kudarcot. Való igaz, kelle­ne a sikerélmény­Hiányzó: nincs. FIFA-rangsor MTI A Nemzetközi Labdarú­gó Szövetség (FIFA) közzé­tette a válogatottak legfris­sebb világranglistáját. Az élen továbbra is a vb-arany- érmes Brazília áll, a máso­dik helyet az Európa-baj- nok Németország, a harma­dikat Franciaország foglalja el. A magyar válogatott az Egyesült Arab Emírségek elleni győzelemnek kö­szönhetően hat helyet elő­relépett, s így jelenleg a 81. Csank János szövetségi ka­pitány csapatának vasárna­pi vb-selejtezőbeli ellenfe­le, Finnország szintén kedvezőbb helyen találha­tó, mint legutóbb. Akkor a 73. volt, most a 68. Az I. osztályú bajnokság állása: 1. Mándok 3 3 — — 11-0 9 2. Újdombrád 3 2 1 — 9-4 7 3. Nyírtass 3 2 — 1 6-2 6 4. Gégény 3 2 — 1 5-5 6 Mezőladány 3 2 — 1 5-5 6 6. Zsurk 3 2 — 1 3-3 6 7. Tiszabezdéd 3 1 2 — 6-3 5 8. Gyulaháza 3 1 1 1 6-5 4 9. Petneháza 3 1 1 1 5-4 4 10. Kékese 3 1 1 1 4-4 4 11. T.szentmárton 3 1 — 2 4-4 3 12. Dögé 3 1 — 2 2-3 3 13. Lövőpetri 3 1 — 2 5-7 3 14. Tiszakanyár 3 — 1 2 4-7 1 15. Pap 3 — 1 2 4-15 1 16. Pátroha 3 — — 3 0-9 — A vásárosnaményi városkörzeti bajnokság állása: 1. Pusztadobos 2 2 — — 7-1 6 2. Jánd 2 2 — — 5-0 6 3. Vitka 2 1 1 — 7-2 4 4. Tiszaszalka 2 1 1 — 8-4 4 5. Beregdaróc 2 1 1 — 3-1 4 6. Nagyvarsány 2 1 1 — 6-5 4 7. Kisvarsány 2 1 — 1 4-4 3 8. Aranyosapáti 1 1 — — 3-0 3 9. Gulács 1 — — 1 1-3 — 10. Tákos 2 — — 2 0-3 — 11. Tiszaadony 2 — — 2 0-5 — 12. Beregsurány 2 — — 2 2-10 — 13. Gelénes 2 — — 2 1-9 — „Dupia erővel készültünk” Fiesta Kállósemjénben Szálkán csak mellényre futja Mádon remek borokat töltenek az arra érdemesek ku­pájába. A hétvégi labdarúgó NB III-as fordulóban a mátészalkaiakat nem a nemes nedű kólintotta fejbe, sokkal inkább a helyi futballcsapat, amely a bajnokin 4-0-ra lehengerelte a szatmári vendégeket. L. T. L. (Uj Kelet) _______ Az utóbbi bajnokságban sem éppen remeklő megyei együttes az eddigi három mér­kőzés során egyetlen pontocs­kát „gereblyézett össze”. Rá­adásul Mádon már az 55. perc­ben kialakult a kiütéses vég­eredmény... A szalkaiakat mindössze egy gól választja el az utolsó helyezett karca­giaktól. — Ahogy terveztük, a hét elején elnökségi ülést tartot­tunk — jegyezte meg Gyalay Imre szakosztályvezető. — Nem a kiadós vereség miatt ta­lálkoztunk, de természetesen ezt a témát sem kerülhettük ki. Tudomásul kell venni, hogy minden szabó akkora ruhát varr, amekkorára anyaga van, nekünk csak egy mellénykére futja. Nem nagy mellényre!... Sajnos, a többség tanácsokat ad, pénzt nem, ebből pedig nem lehet megélni. Válság- helyzetről nincs szó, leülünk beszélgetni az edzővel, ele­mezzük az eddigi tapaszta­latokat. Az elnökségin döntöttünk a két renitens „szurkolónk” ügyében, akik nem a kö­vesdiek elleni döntetlent dí­jazták, hanem elítélendő mó­don (nem először...) szapulták a csapatunkat és a közelben álló hozzátartozókat. Koncz István és Rinyu Ist\>án 1999. december 31 -éig nem látogat­hatja a mátészalkai pályát, legfeljebb az ezredforduló után jöhetnek ki MMTK-ta- lálkozóra. A határozatot mind­ketten megkapták, ugyan­akkor a rendőrséghez is eljut­tattunk egy példányt. Szomo­rú, hogy muszáj ilyen dolgok­kal foglalkoznunk... A hátországból jelentjük