Új Kelet, 1996. május (3. évfolyam, 102-126. szám)

1996-05-06 / 105. szám

UJ KELET 1996. május 6., hétfő Kézilabda NB I Kisvárdai öröm Fullajtár András (Uj Kelet) Ez egy tiszta győzelem volt — mondták a szurkolók a Kisvárda—Pécs NB I-es női kézilabda bajnoki mérkőzés után, amikor egymás között ér­tékelték Agárdiék újabb hazai sikerét. Mint ismert, a várdai lányok biztosan tartották itthon a két bajnoki pontot, amivel egyre jobban stabillá teszik helyzetüket a tabellán. Azt a megjegyzést a szurkolók ré­széről, hogy tiszta győzelem volt, arra értették, a legutóbbi fordulóban történt egy olyan meglepetés—Debrecen hazai pályán kikapott a veszélyes zó­nában lévő szintén Hajdú me­gyei Derecskétől! —, amire felkapták a fejüket kézilabdás berkekben. Sohajda Attila a B-közép szószólója, aki több társával együtt megtekintette a derecs- keiek meglepetésmeccsét, ha­tározottan kijelentette, hogy nem a két csapat közötti erő­viszony döntötte el a mérkő­zés sorsát, szerintük bunda volt (!). Éppen ezért szomba­ton elkísérjük lányainkat De­recskére, a soron következő bajnoki összecsapásra, és be­bizonyítjuk, hogy jobb csapat vagyunk, nyerünk ellenük. Visszatérve a Pécs elleni meccsre, az első félidőben aka­dozott a hazai gépezet. Jó húsz percig Nagyék nem nagyon ta­lálták a játékuk ellenszerét. Tá­madásaik erőtlenek voltak, emi­att talált gólok születtek. A for­dulópontot a román idegenlégi­ós, Csuk Corina két átlövésből született bombagólja hozta meg, de a félidő végéig még bírták az iramot a vendégek. Aztán, ami a második fél­időben elkezdődött, az káprá­zatos volt. A kisvárdai lányo­kat a szünetben mintha kicse­rélték volna. Hatalmas lendü­lettel kezdtek. Előbb Hollóné, majd Agárdi egymást követő négy góljával öt góllal meg­ugrottak, és faképnél hagyták a mecsekaljai gárdát. Ez a for­dulat teljesen feldobta a hazai publikumot, a B-közép „ve­zérletével” hatalmas buzdítás­ba kezdtek, ami tovább növel­te kedvenceik küzdeni akará­sát. Ettől kezdve a lányok egy kicsit a közönségnek is ját­szottak, időnként szellemes megoldásokból lőtték újabb góljaikat. Az ellenfél már csak arra törekedett, hogy minél kevesebb gólkülönbséggel ússzák meg a szabolcsi kirán­dulást, annak ellenére, hogy a találkozó előtt Spolár edző pontszerzésben reménykedett csapatával együtt, ugyanis je­lenleg a kieső helyen tanyáz­nak, de a következő szezon­ban is az NB I-ben szeretné­nek szerepelni. Bábán edző nagyon boldog volt a találkozó után. Örült, hogy a lányok, különösen a második félidőben azt játszot­ták, amivel egész héten ké­szültek. Megjegyezte, hogy ez a győzelem csak egy lépés volt annak érdekében, hogy a lehetőségekhez képest minél jobb helyen zárják a bajnok­ságot. Az elkövetkező három utolsó fordulóban is maximá­lis erőbedobással fognak küz­deni, mert úgy látja, hogy eb­ben a magyar mezőnyben egyes csapatok „csodákra” képesek a kiesés elkerülése érdekében... A labda lent, de a csapat feljebb került a tabellán mm Jégkorong Cseh aranyérem Az A-csoportos jégkorong világbajnokság döntőjében: CSEHORSZÁG—KANADA 4-2 (1-1,1-1, 2-0) A végeredmény: 1. Csehország 2. Kanada 3. Egyesült Államok. Röplabda NB l Győzelemmel az extrába 13 Zalaegerszegi TE—Nyíregyházi VSC 0-3 (-10, -12, -6) Zalaegerszeg, V: ifj. Juhász, Pelikán. ZTE: Jezeri, Kiss, Péter, Erdei, Horváth, Tóth. Csere: Márkus, Tompos, Lónyai, Czotter. Edző: Borosnyai Sándor. NYVSC: Zsukov, Korea, Horváth G., Drotár, Zajácz, Batai. Csere: Gebhardt, Pampuch, Zádor, Pál. Edző: Balázs István. Tudósítónktól Első játszma: A korai indulás és a hosszú utazás az első pillanatokban rányomta bélyegét a vendég nyíregyháziak játékára, hisz a kezdő hatos tagjai igen „merev lábakon” mozogtak. Aztán szép lassan bemelegedtek a fiúk, és az első percek ismer­kedése után már pontokban mutatkozott meg a szabolcsiak nagyobb tudása, ugyanis 7-4- re elhúzott az NYVSC. Ezt kö­vetően a már szokásos „gödör­be” lépett a vendég együttes, és a hazaiak, kihasználva a nyír­ségiek bizonytalankodásait (nem voltak sikeresek a táma­dásbefejezések, illetve a me­zőnymunka is hagyott maga után némi kívánnivalót), 9-7-re átvették a vezetést. A követke­ző percek aztán ismét a magá­ra találó nyíregyháziaké voltak: zsinórban gyűjtve a pontokat megfordították a játszma állá­sát, 13-10-es vezetést követő­en a „maradék” két pontott is megszerezték, s ezzel hozták az első játékrészt 15-10-re. Második játszma: Ez a szett nem úgy indult, ahogy Zsukovék elképzelték, hiszen pillanatok alatt a ZTE 5- 2-re ellépett a vendégektől. Ekkor több téves játékvezetői ítélet sújtotta mindkét csapatot, ami egy kicsit mindkét oldalon felborzolta a kedélyeket. Dro- tárék tették túl hamarabb ma­gukat ezen a dolgon, és 6-5-re felzárkóztak. Ekkor a vendé­geknél a nyitásfogadásba csú­szott be egy-két hiba, ami is­mét hárompontos vezetéshez (9-6) jutatta a Zala megyeieket. Az NYVSC újból rákapcsolt, és előbb kiegyenlítette a játsz­ma állását, majd kétpontos előnyt szerzett (9-11), amit a vendéglátók még — utolsó fel­lángolásként — behoztak, de aztán ismét nyíregyházi percek jegyében telt el a játszma, ami 15-12-es szettgyőzelmet hozott az NYVSC számára. Harmadik játszma: Ebben a játékrészben mutatta meg igazán a nyíregyházi csa­pat, hogy tulajdonképpen meny­nyivel jobb az ellenfelénél. Előbb 6-0-ra, majd 7-3-ra ugrot­tak meg Bataiék, amit a zala­egerszegiek nem akartak „tudo­másul venni”, és 9-6-ra megkö­zelítették a szabolcsi gárdát. Balázs István közben cserékre határozta el magát, és Zsukovot Gebhardt, Koreát Pampuch, Horváth Gézát pedig Zádor vál­totta fel a játékban, így minden­ki játéklehetőséget kapott a mér­Erzsébet Sorozo r és Étterem ■■Magyaros ételekkel, Hl H helyi specialitásokkal, H ■ különleges halételekkel ■ várjuk Önöket! ^BB Rendezvények, esküvők, üzleti vacsorák, fogadások színvonalas lebonyolítását vállaljuk. Nyitva minden nap 7—02 óráig Nyíregyháza-Sóstófürdő, Blaha L. stny 37. Telefon: (42) 479-700 kőzés folyamán. A ZTE a fent említett állásnál el is lőtte a pus­kaporát, hiszen a szett további részében már nem tudott pontott szerezni, és előbb a csereként beállt Pál kezében volt a meccs­labda, amivel nem tudott élni az NYVSC, majd Batai nyitását követően az ellenfél támadását kivédekezve Pampuch „gyil­kolta be” az 1995—96-os baj­noki szezon utolsó labdáját, ami 15-6-os játszmagyőzelmet ho­zott a vendégek számára. Balázs István: — Kötelező győzelmet vár­tam a fiúktól, amit teljesítettek is, így diadallal búcsúztathattuk az idei bajnoki szezont. Kézilabda NB I 3 Vasvári megcsípte a csabait F. A. (Uj Kelet) A kézilabda második vona­lában nagy meglepetésre hazai pályán vereséget szenvedett a Kölcsey női csapata. A férfiak mezőnyében folytatta kitűnő szereplését az Alkaloida gár­dája és Békéscsabán is biztosan kasszírozták be a két bajnoki pontot. A nyírbátoriaknál csak az volt meglepő, hogy hazai pályán is tíz góllal kaptak ki. Csaba előre KC— Tiszavasvári Alkaloida 22-29 (7-13) Békéscsaba, 200 néző V: Bá­nyász, Némedi. Alkaloida: Boczák — Danes 2, Dobi 3, Berényi 4, Jankovics 3, Lemák 2, Török 3/1. Csere: Fodor 4, Kovács J. 3, Vámosi 5. Edző: Váczi Sándor. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1. Alaposan felkészültek Beré- nyiék a viharsarki összecsapás­ra, hiszen érezték, hogy van mit keresniük a korábban NB I-et Kosárlabda is megjárt Békéscsaba otthoná­ban, annak ellenére, hogy a szebb napokat látott vendéglá­tók a kiesés ellen harcolnak. Már a találkozó első perceitől alapo­san meglepte ellenfelét az Alka­loida. Kitűnő védekezési takti­kával és gyors ellentámadások­kal rukkoltak ki, és ennek ered­ményeként a 15. percben már 2- 6 volt az állás, de előnyüket a 25. percre tovább növelték (3- 10), majd az elért 6-7 gólos elő­nyüket végig tartani tudták. A második játékrészben sem vett lejjebb a lendületből a sza­bolcsi együttes, így a 45. perc­ben már kilenc góllal vezettek (12-21). Ezt követően kiegyen­lítettebbjáték folyt a pályán, de a hazaiak már csak arra töreked­tek, hogy szépítsenek az eredmé­nyen. A tiszavasvári legénység ezzel a győzelmével nagy lépést tett annak érdekében, hogy az él­bolyban végezzen a bajnokság végén, bár addig még három for­dulóban kell helyt állniuk. Váczi Sándor: — Amikor csapatom ilyen jól játszik, öröm a kispadon ülni... Nyírbátori KC—Eger 27-37 (17-20) Nyírbátor, V: Taizs, Sebők. Nyírbátor: Kenyeres — Weibli 6, Nagy 7, Madai 1, Szőke 4, Simák 4, Bajna 5. Csere: Bene (kapus) Kádár, Gyenes, Szabó, Gyermán. Ed­ző: Gyenes József, Páll István. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/0, ill. 1/1. Annak ellenére, hogy a bátori csapat már fordulókkal ezelőtt kiesett, nem várt nagyarányú vereséget szenvedtek hazai pá­lyán. Egy ilyen kudarc a még maradt kevés szurkolót is elri­asztja a kézilabda-mérkőzések­től. Nem beszélve arról, hogy a fiatal játékosok önbizalma is végleg elszállhat, mert sikerél­ményben nem sűrűn volt ré­szük ebben a szezonban. Kölcsey DSE NYSI— Kőbánya 17-22 (8-11) Nyíregyháza, 200 néző V: Dőlle, Wohner. Kölcsey: Tomasovszki — Kulcsár 3, Nagy 1, Réti, Páll 3/ 1, Nádasi 3/1, Szabő 6/1.Cse­re: Untener (kapus) Bárány 1, Hadobás, Laczják, Mészáros. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 0, ill. 4 perc. Hétméteresek: 9/3, ill. 4/3. Az első tizenöt percig együtt haladtak a csapatok, ekkor még 4-4 volt az állás. Majd a vendé­gek rákapcsoltak, és a félidő vé­gére az orosz idegenlégiós átlö­vőjük, Moszkovaja góljaival há­romgólos előnyre tettek szert. Már ekkor érezni lehetett, hogy veszélybe kerülhet a két pont. A hazai csapat próbált felzárkózni a második félidőben, ez Szabó vezérletével valamelyest sikerült, de a kihagyott helyzetek és hét­méteresek megbosszulták magu­kat. így a nagymúltú ellenfél fe­lülkerekedett a diákcsapaton. Hadobás István: — Ha a ki­hagyott hat büntetőnek és tucat­nyi ziccernek csak a felét érté­kesítjük, akkor másként is alakul­hatott volna a végeredmény. Kozma újra TK-s Uj Kelet-információ A Nyíregyházi TK-Isobau férfi NB I-es kosárlabdacsa­pata pénteken este a sóstói Erzsébet étteremben tartotta évadzáró vacsoráját. Igaz, a nyíregyháziak a korábbi évekhez képest gyengébben szerepeltek, és a 26. helyet szerezték meg. Máté János egyesületi elnök rövid kö­szöntőjében annak a remé­nyének adott hangot, hogy ez a gárda a következő bajnok­ságban sokkal jobb helyezés­re lesz képes. A szakosztály vezetői kö­szönetét mondtak az Isobau Kft.-nek, hiszen a többéves együttműködés eredménye, hogy a szakosztály műkö­désének anyagi háttere biz­tosított. A beszélgetések során kide­rült, a nyíregyháziak játé­koskeretében változások vár­hatók. Már korábban közöl­tük, a tanárképző főiskolára tart — felvételizik —Kamrás, aki eddig az MEAFC csapatában szerepelt. Kiderült, Kozma Tamás, aki korábban két évet már játszott a TK színeiben, újra szívesen játszana Nyír­egyházán. Az irányító játé­kos, aki egy évet- Dombóvá­ron töltött, már alá is írta a nyíregyháziaknak az átigazo­lási lapot, így szeptembertől újra régi együttesében játszik. A további változások a játé­koskeretben attól is függnek, hogy sikerül-e a kosárlabda­szakosztály vezetőinek újabb támogatókat megnyerniük. Kovács Tibor, mint ismert, januártól irányította a csapat edzéseit, de szerződése ápri­lis végén lejárt. A vezetőség arról még nem döntött, hogy a következő idényben ki irá­nyítja a csapat szakmai mun­káját. Atlétika •j.: fc­Hl Aranyosak a gerelyesek Új Kelet-információ Szombaton Budapesten ren­dezték az országos ügyességi csapatbajnokságot. A verse­nyen több számban is szerepel­tek a Nyíregyházi VSC atlétái. A legsikeresebbek a gerelyesek voltak Majoros vezérletével — aki 70 méter feletti dobással mutatkozott be — megszerez­ték az aranyat. Ezenkívül még több érmet is elhoztak a nyír­egyháziak. Eredmények férfiak: disz­kosz: 3. NYVSC 45,65, gerely csapatbajnok: NYVSC (Majoros László 70,56, Erdős Adrián 62,26, Kocsis Gábor 58,18, Be­lényesi Imre 53,88, E: Gulyás Já­nos, Kerekes László) 61,22. Nők: súly: 3. NYVSC 11,30, diszkosz 2. NYVSC 38,38, ka­lapács 3. NYVSC 28,81. Forma—1 Hill nyert Imolában Az idei vb-pontversenyben fölényesen vezető brit Damon Hill (Williams-Renault) nyerte a Forma—1-es autós gyorsasági világbajnokság idei ötödik erőpróbáját, a San Marinói Nagydíjat. A 63 körös imolai versenyen rajta kívül dobogós helyen végzett a német Michael Schumacher (Ferrari) és az osztrák Gerhard Berger (Benetton-Renault).