Új Kelet, 1995. november (2. évfolyam, 256-281. szám)

1995-11-20 / 272. szám

Sport UJ KELET 1995. november 20., hétfő 13 Kézilabda Csak Tisza vas vári A kézilabda második vonalában megyénk csapatai közül csak az Alkaloida szerepelt „pontosan” a legutóbbi fordulóban. Hazai pályán alapos vereséget mértek Békéscsaba együttesére. A nyírbátoriak „folytatják” mélyrepülésüket, míg a Kölcsey újabb vereséget szenvedett, ezúttal idegenben, a Kőbánya otthonában. Eredmények, férfimérkőzések: Tiszavasvári Alkaloida—Békéscsaba 27-16 (15-7) Tiszavasvári, 500 néző. V.: Atkári, Herceg. ASE: Boczák — Danes 9, Dobi 2, Berényi 5, Fodor 1, Török, Vámosi 3. Csere: Medgyessy (kapus), Jankovics 5/ 2, Kovács 2. Edző: Váczi Sándor. Kiállítás: 4, ill. 2 perc. Hétméteres: 2/2, ill. 2/1. Nagy lendülettel kezdett a ha­zai csapat, és már az ötödik perc­ben 5-0 volt az állás. A jobb na­pokat látott ellenfél csak a hete­dik percben lőtte az első gólját. Ezzel szemben Dancsék a 20. Női mérkőzések: percre 10-2-re elhúztak. A má­sodik félidőben továbbra is lehengerlő volt a hazaiak játéka, amivel a 40. percre 12 góllal ve­zettek (20-8). Egy rövid időre lábra kapott a vendégcsapat, de csak szépíteni tudtak az eredmé­nyen. A váltnál könnyebb mér­kőzést játszott az Alkaloida a korábban NB I-es utakat megjárt viharsarki csapat ellen. Győzel­mükkel előrébb léptek a tabellán, és holtversenyben 1-2. helyen vannak Békés együttesével. Váczi Sándor: — Nagyobb ellenállásra számítottam a Bé­késcsaba részéről. Számunkra nagyon fontos összecsapás kö­vetkezik az Ózd ellen, így már ezen a mérkőzésen is ez járt a fejemben. A mérkőzés eredménye hűen tükrözi a bátoriak jelenlegi hely­zetét, bár Veres István edző vé­leménye szerint egy-két ifjúsá­gijátékos biztatóan játszott. Saj­nálatos eseménye volt a mérkő­zésnek, hogy Weibli lesérült. hétméteresei miatt a hazaiak elhúztak. A második félidőben kiegyenlítettebb játék folyt a pályán, de az első félidőben el­szenvedett hátrányt nem tudta behozni a diákcsapat. Hadobás István: — Az első félidőben megilletődötten ját­szottak a lányok. A kihagyott Jól kezdtek a vendégek, és a a játék (5-4). Ezt követően a 17 ziccer és három hétméteres 16. percig fej-fej mellett ment vendégek kihagyott ziccerei és önmagáért beszél! Eger—Nyírbátori KC 38-23 (20-7) Eger, 300 néző. Nyírbátor: Bene — Szőke 4, Kun A. 3, Varga, Nagy 5. Bajna 3, Molnár 5. Csere: Gyenes 1, Weibli 2, Szabó. Madai. Kiállítás: 14. ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/2. ill. 6/4. Kőbánya KC—Kölcsey DSE-NYSI 23-17 (11-6) Budapest, 200 néző. V.: Barta, Sajóvölgyi. Kölcsey: Jónyer — Nagy 5/2, Nádasi 6, Kulcsár, Szabó 3, Pál 2, Marosi. Csere: Tomasovszki (kapus), Bárány 1, Réti, Hadobás, Laczják. Kiállítások: 4. ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/2. A játékvezetők egy irányba integettek Nem valami fényesre sikere­dett a Kárpát-Hús—Nyíregy­házi KC komlói kiruccanása a hétvégén. Mint ismert,Bécsiék ötgólos vereséget szenvedtek a bányászvárosban. A nyírségiek nem titkolt szándéka a pont­szerzés volt. A dunántúli csa­patnak rossz emlékei vannak a nyíregyháziak vendéglátását illetően, hiszen Kunék több esetben hoztak el pontot (pon­tokat) oroszlánbarlangjukból. Emiatt is reménykedtek a mie­ink, no meg azért is, mert a Komló eddig elég gyengén sze­repelt. — Igyekeztünk jól felkészül­ni a meccsre, a sérült Bécsi is rendbe jött. A siker érdekében egy nappal korábban utaztunk el. Aztán, a jelenlegi helyzetün­ket ismerve, mindenképpen győzni szerettünk volna. Saj­nos, a nagy igyekezetünk rosz- szul sült el. Mi kezdeményez­tünk, de pontatlan helyzetki­használásunk miatt mi kaptuk kontrába a gólokat. Ennek volt köszönhető, hogy már az első félidőben tetemesebb előnyre tettek szert a hazaiak. A második félidőt úgy kezd­tük el, hogy átszerveztük a vé­dekezésünket, aminek meglett az eredménye, mert feljöttünk 16-15-re. Innen már csak egy- gólos lépés hiányzott ahhoz, hogy a magunk javára fordít­suk a találkozót — kezdte a mérkőzés utáni értékelését Rácz Sándor vezetőedző. — Mi-történt azután, hogy sikerült felzárkóznotok? — Nem szoktam bántani a játékvezetőket, de amit ezúttal műveltek, az túlzás volt. Szin­te minden karjelzései a mi ka­punk felé mutattak. Érthetetlen lerántásokat, szabálytalanságo­kat néztek el a vendéglátóknak, míg minket a legkisebb meg­mozdulásunkért is büntettek. Ez mindenképpen közrejátszott a mérkőzés végeredményének kialakulásában. Ettől függetle­nül nem lett volna szabad az első félidőben kiengedni a kezünkből a meccset. Ebben az időszakban egy nagyon gyen­ge felállt fal elleni támadójáté­kot produkáltunk, kontratáma­dásaink is idő előtt lefulladtak. Azt még hozzá kell tennem, hogy egyetlenegy büntetőt sem tudtunk „kiharcolni”, ez is jellemző volt a játékvezetők felfogására. — Túl sok idő, illetve mérkő­zés már nincs hátra az őszi sze­zonból, amikor még javíthattok helyzeteteken. Milyen meccsek várnak még rátok? — Közel két hét szünet kö­vetkezik, majd november 30- án Pécs ellen játszuk az utol­só hazai meccsünket. Itt min­denképpen nyernünk kellene. Az utolsó fordulóban meg Solymáron, a Pemü otthoná­ban fejezzük be az őszi sze­zont. Ettől a mérkőzéstől már jobban tartok... Az utóbbi napokban már re­ménykedtek a kézilabda-szur­kolók, hogy átlövőposzton erősít a Nyíregyháza, ugyanis a korábban Szolnokot és Veszprémet is megjárt Vozár itt volt próbajátékon. Az eddig külföldön szereplő kitűnő játé­kos jó benyomást tett a szekve- zetésre és a szponzorokra is, leigazolása szinte biztosnak tű­nik... Ám a legnagyobb meglepe­tésünkre Vozár Debrecenben kötött ki... Nyíregyházának mégsem kell, vagy ott hama­rább nyélbe ütötték a szer­ződést?... —fuli — Kosárlabda Eredmények: Toronto Rap­tors—Minnesota Timberwolves 114:96, Atlanta Hawks—Miami Heat 88:91, Boston Celtics—Wa­shington Bullets 110:100, Char­lotte Hornets—Seattle Super- Sonics 96:98, Philadelphia 76ers—Cleveland Cavaliers 82:114, Detroit Pistons—Utah Jazz 81:86, Chicago Bulls—New Jersey Nets 109:94, Denver Nuggets—New York Knicks 94:103, Vancouver Grizzlies—Los Angeles Lakers 92:114, Los Angeles Clippers—Dallas Mavericks 101:90, Sacramento Kings—Phoenix Suns 105:96. Jégkorong Eredmények: New Jersey Devils—Buffalo Sabres 4-5, Hartford Whalers—Philadelphia Flyers 2-4, Boston Bruins—St. Louis Blues 5-2, Montreal Cana- diens—Ottawa Senators 5-4, Pittsburgh Penguins—Washing­ton Capitals 3-0, Tampa Bay Lightning—Vancouver Can­ucks 5-4 — hosszabbítás után Toronto Maple Leafs—Winnipeg Jets 2-1, Los Angeles Kings— Florida Panthers 3-2, Colorado Avalanche— Calgary Flames 5-2. Súlyemelés Popa nyolcadik lett A súlyemelő világbajnoksá­gon a férfi 64 kilósok küzdel­me jó ideje kiemelkedő ese­mény, ha úgy tetszik, az egyik legnagyobb sláger. Ebben a súlycsoportban szerepel ugyan­is a sportág királya, a török Nairn Suleymanoglu. Hosszú uralkodását nem nézik jó szem­mel a vetélytársak. Barcelona óta a görög Leonidisz az első számú trónkövetelő. Úgy érez­te, hogy az idei vb-n, Kínában elérkezik a végső, nagy leszá­molás ideje. Mind a két fogásnemben tel­jesen azonos úton haladtak a vetélytársak. Suleymanoglu Leonidisz gyakorlatait ismétel­te. A görög ugyan 148 kg-ra javította a szakítás világrekord­ját, a hivatalos eredménybe a 147,5 számított. így a 147,5 kg-ot felmutató Suleymanoglu nyer­te a szakítást. Hasonló menet következett a lökésben, Su­leymanoglu ismételte Leo­nidisz próbálkozásait. A 180-at mindketten kilökték. Utána a 185 kg következett. Teljesíté­se lökésben és összetettben egyaránt új világcsúcsot ért volna. Először egyiküknek sem sikerült ezt a súlyt kilökni. Az újabb kísérletet Leonidisz ismét elvétette. Ezek után Suley­manoglu ki sem jött harmadik lökésére: az egyforma, 327,5 kilós eredmény a „király” végső győzelmét jelentette. Leonidisz pedig nem tehetett mást, mint igazi sportemberhez méltóan megölelte és megcsó­kolta a törököt. A magyar súlyemelést ketten képviselték. Popa Adrián, az NYVSC versenyzője 300 (130, 170) kilós eredményével össze­tettben 8„ szakításban a 14., lö­késben pedig az 5. helyet sze­rezte meg. Kecskés Zoltán 295 kilós teljesítménye (130, 165) a 10., 12., és a 8. helyhez volt elég. Férfiak, 64 kg, világbajnok: Nairn Suleymanoglu (Török­ország) 327,5 kg (147.5. 180) 2. Valeriosz Leonidisz (Görög­ország) 327,5 (147,5, 180) 3. Peng Shang (Kína) 315 (140. 175) ... 8. Popa Adrián 300 (130, 170) ...10. Kecskés Zol­Popa Adrián tán 295 (130, 165) Férfiak, 59 kg, összetett vi­lágbajnok: Leonidas Sabanis (Görögország) 302,5 kg (137,5, 165) 2. Chun Byung Kwan (Koreai Köztársaság) 300 (135, 165) 3. Nikolai Pesalov (Bul­gária) 295 (135. 160) ...10. Far­kas Zoltán 285 (127,5, 157,5) Lökésben a világbajnoki cím a kínai Tang Lingsenget illeti (167,5 kg), a szakítás világbaj­noka pedig Sabanis (137,5 kg) lett. Juhász István ma utazik Kínába A közelmúltban közöltünk Egy kis esélylatolgatás felcím alatt egy összeállítást, melyben Feri Attila, Popa Adrián és két csapatvezető —- Glückmann Pál vezetőedző és Csorna Jó­zsef szakosztályelnök — mond­ta el a tippeket az esélyekkel kapcsolatosan. Nos, akkor Ju­hász Isrt'án kimaradt a sorból, mivel Tatán tartózkodott, de a múlt hét pénteken ő is Nyíregy­házára érkezett, hogy két nap pihenő után „nyakába vegye a világot” — elinduljon a messzi Kínába, ahol neki is meg kell(ene) mutatnia, hogy „ki a legény a gáton”. Péntek délutá­ni, átmozgató jellegű edzése A előtt beszélgettünk vele. —István, míg Attiláék itthon, addig te a tatai edzőtáborban edzettéi. Milyen formában ér­zed magad? — Az egész felkészülés alatt — úgy érzem — jó irányba haladtam, igaz, volt egy kisebb sérülésem, de ezt is túlélve, azt hiszem, jól sikerült az edző­tábor. — Ez súlyban kifejezve mit jelent? — Lökésben 200 kg-ot, míg szakításban 165 kilót is sikerült a magasba emelnem. Átlagnak — ami a napi edzősúlyt jelenti -t— 190 és 160 kilónak felel meg. — Mit vársz a kínai vb-től, illetve mikor utazol Kantonba? — Hétfő reggel hét órakor indul repülőgép, és kedden a délután órákban érkezem meg a vb helyszínére. Ami a vára­kozást illeti, súlycsoportomban (91 kg) a legjobb 15 közé sze­retnék kerülni, s pontjaimmal hozzájárulni az olimpiai kvali­fikációhoz. —Konkrétan milyen eredmé­nyekre számítasz? — Összteljesítményben jó lenne elérni a 360 kg-ot. Ez azt is jelentené, hogy az egyéni csú­csomat mintegy harminc kilóval sikerülne megjavítanom. Batai Uj Fradi-futballévszázad Az egy évvel ezelőtt megjelent és elfogyott nagy sikerű könyv új, bővített kiadása jelent meg a napokban a TRIÓ BUDAPEST könyvkiadó gondozásában. A nagy múltú klub labdarú­gói az elmúlt évben elért nagy­szerű hazai és nemzetközi ered­ményeikkel tették szükségessé ennek a gyönyörű kivitelű al­bumnak a megjelentetését. Az igényes, művészi színvonalú sportkönyveiről ismertté vált kiadó tulajdonosa, Harle Tamás és munkatársai nagy örömmel tettek eleget ennek az igénynek. A szerző természetesen Nagy Béla. Az előző kiadásban sze­replő adatok, írások és fotók érintetlenül hagyása mellett már tartalmazza a könyv az 1994-95. évi bajnokság megnyerését, a Bajnokok Ligájába jutás fel­emelő eseményeit is. Akik rendelkeznek az első kiadás példányával, azok szá­mára is kínál tehát újdonságot ez a kiadvány. Akik pedig an­nak idején nem jutottak hozzá, most pótolhatják, és kiegészít­hetik vele könyvtárukat. A könyv 1498 forintos ára pedig méltányosnak mondható, hi­szen megegyezik az előző ki­adás árával. Azokra a vásárlókra is gon­doltak a kiadónál, akik igazán maradandó ajándéknak szán­ják a közelgő ünnepekre. A bőrkötésben, kívánságra a megrendelő vagy az ajándé­kozó nevét is tartalmazó, sor­A tél beköszöntével sorra ren­dezik a különböző teremlabda­rúgó kupákat. A hétvégén Csen- gerben is nagy sikerrel zajlottak a versenyek. Szombaton a III. Alkaloida Kupa Országos Bajnokság csen­geti selejtezőjét tartották. A se­lejtező iránt nagy volt az érdek­lődés, négy csoportban tizenkét gárda küzdött a továbbjutást je­lentő első helyért. A végső győz­számozott példányok is meg­rendelhetők 10 000 forintért, 5000 forint előleg befizetésé­vel. A megrendelések az aláb­bi címre küldhetők: TRIÓ BUDAPEST KIADÓ 1075 Budapest, Madách út 8. tes Csengeri Kézilabda Klub az Országos Bajnokság mezőnyébe került. Eredmény: 1. Csengeri Kézilabda Club 2. Csengeri FC (Sus-hús) 3. Ópályi Bartha SE 4. Szamos- tatárfalva (Bad-Boys). Döntő: CSKC—CSFC 5-1, Ópályi—Szamostatárfalva 10-4. Gólkirály: Kolozsi 9 (Sza­mostatárfalva). Lottózók figyelem! Budapesti egyesület az általa szabadalmaztatott ötlet révén megsokszorozza nyerési esélyeit az ötös lottón (100 000-szeres). A játék az APEH, a Szerencsejáték Rt. és az Állami Bankfelügyelet állásfoglalásával, engedélyével rendelkezik (nem piramis rendszerű, nem pilótajáték!). Bővebb felvilágosítás 1995. november 21-én kedden 15.30-kor Kisvárdán a Művészetek Házában és november 21-én kedden 18.00-kor Nyíregyházán a Váci Mihály Művelődési Központban kérhető, valamint az egyesület szabolcs-szatmár-bereg megyei irodájánál, Gál Istvántól a 06-60/357-249-es telefonszámon. Teremlabdarúgás