Új Kelet, 1995. október (2. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-09 / 237. szám

14 1995. október 9., hétfő Labdarúgás UJ KELET NB III Tisza-csoport Mátészalka: Jobb későn, mint soha Kisvárda—Baktalórántháza 5-3 (0-1) Kisvárda, 1000 néző. V.: Nyitrai Kisvárda: Czene — Czap, Takács, Balogh — Vincze, (Kán­tor), Tóth L., Kőrizs, Vachter, Lipták (Vedres) — Oláh, Kotula. Edző: Komáromi György Baktalórántháza: Mónus — Tóth I., (Geda), Vacsilja, Hüse — Németh, Kapin, Benkő, (Virtás), Maries, (Sós), Vida — Gdovin, Fecsku. Edző: Nagy András Gólszerzők: Oláh, Kőrizs, Tóth L., Kotula, Kántor, illetve Fecsku 2, Gdovin Kiállítva: Vida (Baktalórántháza) 37. p.: Gdovin labdájával Németh lépett ki a jobb olda­lon. Tizenhat méteres lövését Czene még hárította, de a kipat­tanó labdát Gdovin közelről kapuba passzírozta. 0-1. 55. p.: A csereként beállt Kántorhoz került a labda a jobb oldalon. Beadását Oláh az ötös sarkáról gyönyörű mozdulattal a hosszú sarokba fejelte. 1-1. 67. p.: Parázs jelenetek zaj­lottak a pályán, s percekig állt a játék. Egy kavarodás után Vida lefejelte Kántort. A bíró először a vétlen Vacsilját állí­totta ki, de a vendégek heves tiltakozása után javította hibá­ját, és a szabálytalankodó Vidának mutatta fel a piros la­pot. 75. p.: Óriási góllal szerezte meg a vezetést a Kisvárda. Az üresen álló Kőrizshez került a labda, aki két lépés után, 30 méterről kipókhálózta a bal fel­ső sarkot. 2-1. 83. p.: Kántor beadásába Geda kézzel ütött bele. Tizen­egyes! A büntetőt Tóth L. a kapu bal oldalába helyezte. 3-1. 87. p.: Oláh lövését Mónus még bravúrosan védte, de a ki­pattanó labdát Kotula közelről kapuba lőtte. 4-1. 89. p.: Gdovin jobb oldali beadását Fecsku három méter­ről a kapuba passzolta. 4-2. 90. p.: A kisvárdai tizenha­toson belül adogattak a vendé­gek. Fecsku elé került a labda, aki kilőtte a hosszú sarkot. 4-3. 94. p.: Tóth L. bal oldalról ível­te középre a játékszert, ami az üre­sen érkező Kántorhoz került. A hazaiak játékosa kicsalta Mónust. és a rövid sarokba lőtt. 5-3. Balszerencsésen kezdődött a mérkőzés a KSE számára, hi­szen Lelt már a bemelegítés­nél megsérült, és Vincze fog­lalta el helyét a kezdő tizenegy­ben. Talán ez is közrejátszott abban, hogy a kisvárdaiakra az első félidőben nem lehetett ráismerni, csapnivalóan ját­szottak. Az első percek tapo­gatózó játéka után Baktaló­rántháza ragadta magához a kezdeményezést, és az első félidőben az ő akaratuk érvé­nyesült. Gdovin és Fecsku ré­vén veszélyesebbnél veszélye­sebb támadásokat vezettek, és a vezetést is megszerezték. A szünetben alapos fejmosásban részesülhettek a hazaiak, mert igen későn jöttek ki. Ennek meg is lett az eredménye, mert a fordulás után Oláhék kapu­juk elé szerezték a Baktát, és ki is egyenlítettek. A félidő kö­zepén tíz főre fogyatkoztak a vendégek, mert a fegyelmezet­len Vidát kiállította a játékve­zető. Ettől kezdve sűrűn po­tyogtak a gólok. A kisvárdaiak három gólt lőttek, és 4-1-re el­húztak. Biztos vezetésük tuda­tában azonban kiengedtek, s Fecsku két gólja ismét szoros­sá tette az eredményt. Kántor hosszabbításban lőtt talála­ta azonban megnyugtatta a ha­zaiakat, akik már türelmet­lenül várták a játékvezető hár­mas sípszavát. Megyei rang­adóhoz méltó, változatos mér­kőzésen kitünően szórakozott a szépszámú közönség. Jók: Czap, Oláh, Kotula. Tóth L„ Kántor, illetve Fecsku, Gdovin. Komáromi György: — Tud­tam. hogy nehéz lesz, de hogy ennvire. azt nem hittem. Mátészalka—Ózd 2-1 (0-1) Mátészalka, 500 néző. V.: Vilmányi Mátészalka: Nagy — Simák, Bíró, Szeles, Szűcs, Bartha (Tácej), Varga (Szender), Oláh, Tóth. Kosa, Kocsány. Edző: Balogh Dezső és Fehér Zsolt Gólszerzők: Kosa 2, illetve Konyha Rakamaz— Nyírbátor 4-0 (1-0) Rakamaz, 300 néző. V.: Zahorán Rakamaz: Szabó — Szobonya, Varga Sz. (Marcsek), Csorna, Papp (Pásztor), Túroczi, Illés, Kapusztyin, Hudák, Balogh (Kocsis), Búzás. Edző: Veigli Géza Nyírbátor: Gere — Szombathy (Szalontai), Unchiás, Ko­sán, Lengyel, Varga M., Kondria, Hadházi (Bíró), Lőricz, Gubányi, Szilvási (Darai). Edző: Unchiás Demeter Gólszerzők: Kapusztyin 2., Kocsis, Búzás (11-esből) 38. p.: Varga elfutott a jobb szé­len, lövésszerű beadása lepattant egy védőről, érkezett azonban Kapusztyin, aki 7 méterről laposan a rövid sarokba helyezett. 1-0. 70. p.: Kocsis a felezővonalnál kiugrott, és a kapust is elfektetve az üres kapuba gurított. 2-0. 73. p.: Illést buktatták a 16- oson belül. Tizenegyes! A bűntetőt Búzás biztos lábbal értékesítette. 3-0. 86. p.: Kapusztyin három­szor is próbálkozhatott gyors egymásutánban a gólszerzés­sel, végül 7 m-ről laposan a hálóba talált. 4-0. A rakamaziak, két elszúrt hazai mérkőzés után, óvatosan mozogtak az első félidőben, ebben partnerre leltek a ven­dégekben, akik szintén vissza­fogottan futballoztak. A máso­dik játékrészben aztán rögtön támadólag lépett föl a házigaz­da csapat, s könnyed, felszaba­dult játékkal kiütéses vereséget mért a Nyírbátorra. Veigli Géza: — A játék képe alapján ilyen arányban is meg­érdemelten nyertünk. Az ered­mény híven tükrözi a látottakat. Unchiás Demeter: -—Ha 1-0- ás állásnál a játékvezető megad­ja a vitatott gólunkat, másképp alakulhatott volna a mérkőzés. Jók: Illés, Kapusztyin, Bú­zás, Hudák, illetve a vendégek közül senki. Kapusvári Ferenc 26. p.: Az ózdiak a bal olda­lon adogattak, Farkas középre gurítását a védők elvétették, és a jókor érkező Konyha öt mé­terről a bal sarokba lőtt. 0-1. 68. p.: Tóth Zoltánt szabály­talanul választották el a labdá­tól a kaputól húsz méterre. A megítélt szabadrúgást Kosa kegyetlen erővel a jobb felső sarokba bombázta. 1-1. 90. p.: Amikor már minden­ki letett a győzelemről, a bal oldalról Kocsány adott közép­re, a vendégek kapusa kiüthet­te volna a labdát, ám késleke­dett, Tácej ott termett, és szinte az alapvonalról fejelte vissza a játékszert, melyet Kosa három méterről a hálóba küldött. 2-1. Két ellentétes félidőt látha­tott a közönség. Az első játék­részben a hazaiak idegesen, kapkodva futballoztak, ezt a vendégek kihasználták, s töb­bet birtokolták a labdát. Az ózdiak jól adogattak a me­zőnyben, de csak egygólos előnyt tudtak kicsikarni. Jól jött a szünet a Mátészalká­nak, mert a folytatásban át­vették a játék irányítását, és több kecsegtető gólhelyzetet dolgoztak ki, ezek nagy részét azonban vagy elügyetlenked- ték, vagy a borsodiak kapusa védett bravúrosan. Összeg­zésként elmondható, hogy a második félidei dinamikus játékával a szalkaiak rászol­gáltak első idei győzelmükre. Fehér Zsolt: — Akarásban és lelkesedésben felülmúltuk az ellenfelet. A második félidőben sikerült fordítanunk, úgy hi­szem. megérdemelten nyertünk. Jók: Nagy, Kosa, Szeles, il­letve Palkovics, Konyha, Si­mon. Krasznai Béla Megyei II. osztály, 8. forduló ERIMPEX CSOPORT Túnicse—Vaja 10-1, Nyúvasvári—Nyírmeggyes 0-5, Tiszamenti SE—Nyírbéltek 3-1, Olcsva—Jánkmajtis 0-2, Tarpa—Hodász 2-0, Nagyecsed—Balkány 2-0. Encsencs—Nyírlugos 4-3. KARPÁT-HÚS CSOPORT Napkor—Kemecse 2-1, Ajak—Nyírtura 2-1, Komoró— Nyíribrony' 1-1, Kótaj—Gávavencsellő 0-0, Kálmánháza—Tuzsér 4-2, Kállósemjén—Anarcs 2-0. Dombrád—Kárpát-Hús Volán 1-2. A fiatalok gépre szálltak A magyar olimpiai labdarúgó-válogatott az európai 3. cso­portban hetedik „ötkarikás” selejtezőjét játssza le kedden este 19.30 órakor. A Svájc elleni idegenbeli összecsapásra vasárnap utaztak el a magyar futballisták. Dunai Antal szövetségi edző a Wettingenbe való megérkezés után nem közölt kezdőcsapatot. A fontos 90 perc előtt hétfő este 18.30 órakor edzenek a magyar fiatalok, azt követően jelöli ki tizenegyét Dunai. Suller Só megyei I. osztály Ibrány és Demecser egymást másolta IBRÁNY—ÚJFEHÉRTÓ 3-1 (2-0) Ibrány, 400 néző. V.: Varga F. Ibrány: Vattai —- Nagy, Szakács, Szentesi, Hennán, Bíró, Balogh (Mészáros), Bárdi, Papp, Hidegh (Dobránszki), Kor­pái. Edző: Szakács László Újfehértó: Vámos — Balázscsik, Szilágyi, Kacsándi, Lácza J., Matonak (Krasznai), Nagy, Smejkal, Lácza Gy., Leskó, Kisér, (Ötvös) (Barna). Edző: Szénay Péter Gólszerzők: Papp 2, Bárdi, illetve Ötvös Nagy iramú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született. Jók: Papp, Szakács, illetve Ötvös, Lácza Gy. TISZASZALKA—LEVELEK 0-1 (0-1) Tiszaszalka, 100 néző. V.: Szegedi Tiszaszalka: Szimku — Udvarhelyi, Benedek, Sztojka, Liba, Didenko, Bodnár, Mihályfalvi, Drágár, Tardi (Danku), Ru­szin. Edző: Danku László Levelek: Stekler—Sitku P., Svelta, Kapdos, Busák, Bukta, Molnár (Takács I. J.), Forgony, Sitku M., Pál. Király. Edző: Takács János Gólszerző: Sitku M. Szerencsés vendéggyőzelem született a minden tekintetben alacsony színvonalú mérkőzésen. Jók: Szimku, Liba, illetve Sitku M., Király. TISZALÖK—VÁSÁROSNAMÉNY 0-2 (0-0) Tiszalök, 500 néző. V.: Labancz Tiszalök: Balázs — Gáli. Széki, Kovács, Kurucz, Gombás (Feckó), Szurkos, Pente, (Nagy), Márton, Péntek (Várnai), Ujj (Papp). Edző: Gáli Sándor Vásárosnamény: Tuza — Ésik, Varga, Balogh Gy., Sán­dor, Törös, Tivadar, Homyák, Tanyi, Varga M., (Szpodnyi), Balogh T. (Szécsi). Edző: Farkas Béla Gólszerzők: Homyák, Törös. Az egységesebb vendégcsapat megérdemelt győzelmet ara­tott egy jó iramú mérkőzésen. Jók: Balázs, Gáli, Szurkos, illetve Ésik, Sándor, Törös, Homyák. CSENGER—HARDWARE 1-0 (1-1) Csenger, 300 néző. V.: Sándor Csenger: Cimpián — Fehér, Burik, Szilágyi, Juhász J., Petiik, Juhász Zs., Szabó F., Csontos (Szabó Cs.), Osváth, Becző. Edző: Kazamér Tibor Hardware: Rapcsák — Lácza, Dubóczki, Katona, Kiss, Koskovics, Minya (Jakab), Barkóczi, (Dankó), Banka, Lővei, (Nagy), Szalóki. Edző: Szilvási István Gólszerzők: Csontos, illetve Szalóki, Banka Egyenlő erők küzdelmében a hazaiak büntetőt hibáztak, és ez döntőnek bizonyult. Jók: Burik, Szilágyi, illetve Rapcsák, Dubóczki, Katona. FEHÉRGYARMAT—NYÍRCSAHOLY 0-1 (0-1) Fehérgyarmat, 400 néző. V.: Márta Fehérgyarmat: Barta — Szűcs (Pál), Nagy, Jávor, Magyar, Földi (Siti), Kondor, Czibere, Kovács (Árvái), Gyüre, Hadadi. Edző: Balogh Csaba Nyírcsaholy: Kiss J. — Magyari, Kokas, Márián, Cserve- nyák J., Cservenyák Z„ Kiss J., Korbács, Láposi (Veres), Czine, (Ignáth), Petrohai. Edző: Virovecz Pál. Gólszerző: Láposi Az első percben a hazaiak javára meg nem adott tizenegyes döntően befolyásolta az eredményt. A vendégek szerencsés góllal nyertek. Jók: Jávor, Páll, illetve Kiss J., Petrohai. DEMECSER—KISLÉTA 3-1 (1-0) Demecser, 400 néző. V.: Tasi Demecser: Szőr — Kovács, Mónus, Nagy (Illés), Huszti, Budaházi, Seres, Brankovics, Majchrovics (Hajnal), Ónodi (Balázs), Molnár. Edző: Farkas Tibor Kisléta: Babicz — Thúróczi, Arezanu, Gyarmati, Nyisztor, Magyar, Kórász (Czirbik), Berettyán, Rézműves, Illés (Pén­zes), Kraszny. Edző: Czirbik Richárd Gólszerzők: Seres, Molnár, Ónodi, illetve Czirbik. Kitűnő játékvezetés mellett megérdemelten nyert Demecser a jól játszó Kisléta ellen. Jók: Mónus, Seres, Budaházi, Molnár, illetve Arezanu. Rézműves. NYÍRKÁRÁSZ—NAGYHALÁSZ 1-1 (0-1) Nyírkárász, 300 néző. V.: Tamaskovics Nyírkárász: Tóth J. — Kapin L., Kozma, Tóth L., Rácz, Kapin M., Badar, Czető, Lakatos (Nádasi), Matyi, Oláh. Edző: Forró Elemér Nagyhalász: Kormány — Kaponyás, Müller, Urbin, Oláh, Bihari, Lippai, Gombkötő J„ Gombkötő S., Földi, Kamarás (Horváth J.). Edző: Hegedűs János Gólszerzők: Kapin L., illetve Lippai Változatos mérkőzésen igazságos döntetlen született. Jók: Kozma, Kapin M., Matyi, illetve Kormány, Oláh, Lippai. B1RI—ZÁHONY 2-3 (2-3) Biri, 200 néző. V.: Dudás Biri: Tóth L. — Gurzó, Kiss, Munkácsi A., Munkácsi T., (Fáka), Csomány, Tóth I., Czimbalmos (Kapdos), Szilágyi, Nagy, Vass. Edző: Munkácsi Tamás Záhony: Kovács — Schevcsuk, Hegedűs, Pfaifert, Kubányi (Kutasi), Balázsi, Győri, Sipos, Rácz, Baida, Pokol Zs., Pokol L. Edző: Madalina György Gólszerzők: Nagy, Csomány, illetve Pokol Zs., Baida 2. A kemény mérkőzésen igazságosabb lett volna a döntetlen. Jók: a hazaiaktól senki, illetve Balázsi, Schevcsuk