Új Kelet, 1995. március (2. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-20 / 66. szám

UJ KELET a ii LABDARÚGÁS i n 1995. március 20., hétfő 11 Megyei I* osztály Baktán nincs kímélet! BAKTALÓRÁNTHÁZA—LEVE­LEK 8-2 (4-0) Baktalórántháza, 500 néző. V.: Bod­nár Z. Baktalórántháza: Tóth A.—Tóth I. (Szőke I.), Vacsilja, Németh, Bamucz, Pokigyko (Hüse), Illés, Maries (Benkő), Gdovin, Sós, Martinenko. Edző: Gajdos Gábor. Levelek: Tuza—Pál (Takács III.), Svelta, Kapdos, Takács I. (Busák), Ki­rály. Molnár, Takács II., Burik (Sitku), Forgony, Oláh. Edző: Takács János. Gólszerzők: Sós 3, Martinenko, Gdovin, Illés, Maries, Bamucz, ill. Mol­nár, Sitku. A hazaiak elsózták a leveleki halpap­rikást. Jók: Sós (a mezőny legjobbja), Illés, Vacsilja, ill. Király, Forgony. Rebák András ZÁHONY—KEMECSE 3-1 (1-0) Záhony, 400 néző V.: Nagy F. Záhony: Mónus—Szanyi, Hegedűs, Izajszkij, Ragány (Balogh), Balázscsik, Kacsur, Pokol L., Győri, Onder (Pfai- fert), Kubányi (Andrapov). Edző: Fü- löp Sándor. Kemecse: Hegyes S., Balázs, Kolo- zsi, Szarka, Kostyó, Kovács, Sztojka, Pallagi, Bereczki, Sinka (Hegyes J.) (Szegedi), Makara. Edző: Tolnai Csaba Gólszerzők: Kacsur 2, Győri, illetve Kovács A lelkes vendégcsapat az utolsó ne­gyedóráig ellenállt a hazai rohamoknak. Jók: Kacsur, Izajszkij, Mónus, Hege­dűs, illetve Hegyes S., Kolozsi, Makara. Erdei Árpád NAGYHALÁSZ—NYÍRLUGOS 7-1 (2-1) Nagyhalász, 600 néző V.: Tassy Nagyhalász: Kormány — Borza, Koskovics, Müller, Kovács, Tanyi, Föl­di (Ballai), Urbin (Kamarás), Oláh, Ke­lemen, Bihari. Edző: Szakács László. Nyírlugos: Karsai — Sinka Zs., Ba­logh, Hadadi, Sinka L., Zsuk (Dzsund- zsák), Szemán, Kiss Z., Krcsmarik, Pazurik, Balogh L. Edző: Domokos Já­nos. Gólszerzők: Kelemen 4, Tanyi 2, Oláh, illetve Hadadi. A második félidőben nyújtott szipor­kázó játékával elsősorban Kelemen ve­zényletével, megérdemelten nyert a ha­zai együttes. Jók: az egész hazai csapat, Kelemen (a mezőny legjobbja), illetve Hadadi. Ballai Mihály VÁSÁROSNAMÉNY—TISZALÖK 2-0 (0-0) Vásárosnamény, 500 néző V.: Kozsla Vásárosnamény: Rapcsák — Esik, Varga T., Bárdi, Sándor, Törös (Balogh), Smajda, Szécsi, Illés, Homyák, Szpod- nyi (Varga M.). Edző: Farkas Béla. Tiszalök: Balázs L.—Bakos (Csat­lós), Gáli, Kovács, Balázs M., Marozs, Demiszenkó (Mogyorósi), Pente, Ba­logh, Péntek, Barbócz. Edző: Gáli Sán­dor. Gólszerzők: Szpodnyi, Szécsi. A második félidei jó játékával meg­érdemelten nyert a hazai csapat. Jók: Esik, Bárdi, Sándor, Szpodnyi, illetve Gáli, Kovács, Marozs. Kiss Pál KISLÉTA—FEHÉRGYARMAT 2-1 (2-1) Kisléta, 300 néző V.: Szilágyi Kisléta: Babicz — Thúroczi, Arezanu (Pénzes J.), Pénzes G., Nyisztor, Czirbik, Magyar, Berettyán, Rézműves L., Herczku (Őz), Rézműves G. Edző: Czirbik Richárd. Fehérgyarmat: Bartha — Szűcs, Nagy (Czibere), Jávor, Magyar, Kondor, Páll, Gyüre, Varga, Kovács (Dudás), Kocsis. Edző: Balogh Csaba. Gólszerzők: Rézműves L., Rézműves G., illetve Varga. Megérdemelt hazai győzelem. Jók: Rézműves L., Nyisztor, illetve Bartha, Varga. Tóth Kálmán TARPA—TISZASZALKA 0-1 (0-1) Tarpa, 300 néző V.: Ficze Tarpa: Hegyi — Tóth, Simon, Sza­bó Z., Szabó F., Siti, Veres (Szűcs), Ko­vács, Páll, Szász, Szabó J. Edző: Nagy Elek. Tiszaszalka: Szimku — Ács, Bene­dek, Rózsa (Pető), Liba, Didenkó (Vincze), Nagy, Migovics, Oláh, Udvar­helyi, Ruszin. Edző: Danku László. Kiállítva: Szimku (Tiszaszalka). Gólszerző: Oláh. Végig fölényben játszottak a hazaiak, de a meccset megérdemelten a vendé­gek nyerték. Jók: Hegyi, illetve Udvarhelyi. Guti Béla ÚJFEHÉRTÓ—CSENGER 1-0 (0-0) Újfehértó, 300 néző V.: Dudás Újfehértó: Garapko — Balázscsik, Nagy, Lácza F., Lácza J., Kacsándi, Kukk, Kovács, Papp (Lácza Gy.), Öt­vös (Potyók), Szabó. Edző: Nyisztor Sándor. Csenger: Ács — Magyar (Dob- ránszky), Szilágyi M., Juhász J., Juhász P., Petrik, Juhász Zs., Szilágyi T., Becző, Mester, Fehér. Edző: Andorkó Ottó. Gól: Szabó. Küzdelmes mérkőzésen a hazai gár­da tizenegyest hibázva is örülhetett a megszerzett három pontnak. Jók: Balázscsik (a mezőny legjobb­ja), Nagy, illetve Ács, Petrik, Fehér. Forró Zoltán BIRI—IBRÁNY 0-4 (0-3) Szakoly, 300 néző V.: Labancz Biri: Ferenczi — Kapdos (Sinka), Gelsi, Kiss, Gurzó (Gyarmati), Herczku (Vass), Csomány, Nagy, Tóth, Szilágyi, Kovács. Edző: Herczku István. Ibrány: Vattai — Nagy, Szakács, Szegedi, Hermann, Bíró, Szentesi, Bárdi, Hidegh, Mikhárdi, Korpái (Ve­res). Edző: Kegye István. Gólszerzők: Mikhárdi 3, (egyet tizenegyesből), Bárdi. A hazaiak az első húsz percben két gólt kaptak pontrúgásból, s ez egyben eldöntötte a mérkőzést. Jók: Gersi, Sinka, Kiss, illetve Mikhárdi, Hideg, Vattai. NYÍREGYHÁZI HARDWARE— NYÍRKÁRÁSZ 0-1 (0-0) Nyíregyháza, 200 néző V.: Dr. Jekő Hardware: Vránszki — Barkóczi, Minya, Joó, Kiss, Lakatos (Főfai), Mihályfalvi, Tardi, Banka (Nagy Cs.), Drágár (Lengyel). Edző: Szilvási István. Nyírkárász: Tóth J. — Kapin, Bilo- vári, Kántor, Tóth L., Kalapos, Czető, Oláh, Vida, Virtás, Matyi. Edző: Jávor Pál. Gólszerzők: Minya (öngól). A gyengén játszó hazaiak nem ilyen vasárnapról álmodtak. A megyei 1. oszt. bajnokság állása: 1. B.lórántháza 20 17 1 2 76-23 52 2. Záhony 20 14 4 2 62-22 46 3. V.namény 20 12 6 2 52-23 42 4. Biri 20 12 2 6 37-24 38 5. Újfehértó 20 11 4 5 30-15 37 6. Tiszaszalka 20 9 4 7 35-41 31 7. Nagyhalász 20 9 3 8 41-31 30 8. Fehérgyarmat 20 9 2 9 28-30 29 9. Kisléta 20 8 210 34-29 26 10. Nyírkárász 20 7 4 9 31-36 25 11. Tiszalök 20 6 5 9 20-39 23 12. Tarpa 20 6 410 22-34 22 13. Nyírlugos 20 6 3: 11 28-39 21 14. Csenger 20 6 212 25-36 20 15. Levelek 20 5 5: 10 24-46 20 16. Hardware 20 5 213 21-48 16 17. Kemecse 20 4 412 21-48 16 18. Ibrány 20 4 313 17-42 15 Az NB II Keleti csopor állása: l.MTK 17 14 2 1 33- 4 44 2. Salgótarján 17 10 3 4 36-19 33 3. Kaba 17 9 5 3 25-14 32 4. K.barcika 17 9 2 6 29-27 29 5. Diósgyőri FC 17 5 9 3 19-16 24 6. B.újváros 17 7 3 7 31-29 24 7. III. kér. TVE' 17 6 5 6 21-21 23 8. Tiszakécske 17 5 7 5 22-15 22 9. Gödöllő 17 5 7 5 19-21 22 10. Nyíregyháza 17 6 4 7 18-25 22 11. Szarvas 17 5 6 6 18-20 21 12. Hajdúnánás 17 5 4 8 10-17 19 13. H.vásárhely 17 4 6 7 21-26 18 14. FC Hatvan 17 3 6 8 19-28 15 15. Tiszavasvári 17 3 5 9 21-35 14 16. Miskolc 17 2 2 13 13-38 8 Ez történt a labdarúgó NB II-ben .. Jobban lőttek az újvárosi nehéztüzérek Nyíregyházi FC—Balmazújváros 1-3 (0-1) Nyíregyháza, 1100 néző. V.: Tompos (Győr, Szabó J.). Nyíregyházi FC: Feke—Szatke, Drobni, Cselószki, Hudák—Kovács I., Lelt, Paulik, Besenyei—Domokos, Sira. Edző: Tóth János. Balmazújváros: Plutzer—Pál, Fige, Forkavec, Veres Cs.—Kaszás, Ko­vács I., Nagy Cs., Veres S.—Raducu, Loós. Edző: Tar László. Csere: Lelt helyett Lőrincz a szünetben, Paulik helyett Papp az 58., Loós helyett Sárközi a 80. percben. Gólszerzők: Veres S. (45. p.), Veres S. (56. p.), Domokos (61. p.), Veres Cs. (78. p.). Sárga lap: Nagy Cs. (14. p.), Pál (15. p.), Kaszás (66. p.), Sira (90. p.). Kiállítva: Kovács I. (Nyh.) a 14., Pál a 21. percben. Lendületesen kezdett a Nyíregyháza, s már az első támadás során kecsegtető helyzet alakult. Lelt mintegy tizenöt méterről tisztán lőhetett, Plutzer azon­ban elvetődve hárított. 6. perc: Kovács jó labdát kapott a balösszekötő helyén, megpróbálta átját­szani Pált, aki —jobb híján — csúnyán felvágta a nyíregyházi középpályást. A huszonkét méteres szabadrúgás a kapu fölött ment ki. (A szemerkélő eső kö­vetkeztében csúszóssá vált a talaj, emi­att sokat ügyetlenkedtek a játékosok.) 14. perc: A felezővonal közelében Kovács és Nagy egyszerre ugrott fel fe­jelni. Az újvárosi középpályás szabály­talankodott, a leeső Kovács viszont tör­lesztett. Nagy sárga, Kovács piros kár­tyát kapott! Ezzel tíz főre csökkent a hazai létszám. 21. perc: A kirívóan tisztátalanul ját­szó Pál cselekedetével hamar „kiegyen­lítette” a nyíregyházi hátrányt. A kitörő Sirát szándékosan felvágta, s mivel már volt egy sárga lapja, ő sem kerülhette el a kiállítást. (Fölényben játszott az NYFC, de támadásaiból hiányzott az elgondolás, az átütőerő. A vendégcsa­patjóformán alig lőtt kapura, a védeke­zésre fektette a hangsúlyt.) 30. perc: Lelt húzott el a jobb olda­lon, sokat ígérő beadásáról azonban le­maradtak a belsők. 37. perc: Domokos kicselezett két védőt, majd tizenegy méterről lőtt, de labdáját megszerezte a hajdúsági kapus. 39. perc: Domokos szabadon mehe­tett a jobbösszekötő helyén, több meg­oldás között is választhatott volna, ő azonban rászúrta a bőrgolyót, melyet Plutzer kapus üggyel-bajjal, de hárított. 41. perc: Mintegy varázsütésre „fel­támadt” a vendég támadósor. A gyors kontra eredménye: a jó helyzetbe került Loós körülményeskedett, odalett a gól­szerzési lehetőség. 43. perc: Paulik húsz méterről kapu­ra lőtt, de ezúttal is a kapuvédő zsák­mánya lett a pettyes. 45. perc: Bár az óra már a hosszab­bítást jelezte, gólt szerzett a vendégcsa­pat. Loós ívelt szögletet a bal oldalról, Feke kapus csak beleütni tudott, s mi­közben a labda a gólvonal előtt patto­gott, Veres S. ott termett, és közelről a kapu bal oldalába továbbított. 0-1 56. perc: A balmazújvárosi „csoda- fegyver”, a gyors kontra immár a má­sodik gólt eredményezte. A névnapját ünneplő Veres Sándor a 16-os bal olda­li vonalán belül kicselezte a ráfutó Sirát, ráadásul a hazai játékos elcsúszott, ez­zel Veres számára szabaddá vált az út, tizennégy méterről nagy gólt ragasztott Feke kapujába. 0-2 61. perc: Nekidurálta magát a Nyír­egyháza, és siker koronázta erőfe­szítéseit. A csereként beállt, kettős iga­zolással rendelkező nyírbátori Lőrincz jól ívelt középre, Domokos érkezett, és három méterről a keresztléc alá fejelt. 1-2 69. perc: Lőrincz tért ölelő átadását Papp fordulásból lőtte a kapu mellé. 78. perc: Tovább növekedett az új­városi előny. Kovács-Veres Cs. volt a labda útja, a vendég védő huszonöt méterről lövésre szánta magát, labdája mintha zsinóron húzták volna, vágódott a nyíregyházi kapu bal felső sarkába. 1-3 Megtörtént az, amire kevesen számí­tottak. Az erősebbnek hitt nyíregyházi csapatot alaposan elpáholta a Bal­mazújváros. Á két korai kiállítás átcso­portosításra késztette az edzőket, az első játékrészben jelentős fölénybe került a Nyíregyháza. A félidő hajrájára viszont megjött a vendégek játékkedve, akár már ekkor eldönthették volna a mér­kőzést. Szünet után, kiegyenlített játék közben, növelni tudta előnyét az ellen­fél. Domokos szépítő gólja még felcsil­lantotta a hazai reményt, de egy jól si­került távoli lövéssel újra biztossá tette a maga javára a három pontot a jobban játszó vendégcsapat. Jók: Drobni, Cselószki, Domokos, illetve Plutzer, Forkavec, Veres Cs., Kovács I., Veres S. Tóth János: — Az első félidőben ki­hagytuk a helyzeteket, az ellenfél vi­szont talált egy gólt. Ezután már élt a megszerzett előnnyel a vendégcsapat. Tar László:—Óriási sikernek köny­velem el az eredményt, amely a hozzá­állás és az akarat diadala. Kovács György „Reszkess, Nyíregyháza!" Tiszavasvári—III. Kér. TVE 4—0 (1—0) Tiszavasvári, 1000 néző. V: Mezei (Szekeres, Bukovics). Tiszavasvári: Szabó—Boros, Szűcs, Bruckhentál—Sinka, Fecsku, Rása, Lente—Erdei, Pitács, Szilágyi, Pitács. Edző: Szikszai Lajos. III. Kér. TVE: Zay—Kiss, Perger, Varga — György, Lendvai, Szabó, Balogh,Deszatnik—Kiss.Jankov. Edző: Rákosi Gyula. Csere: Jankov h. Galambfalvi 74. p., Pitács h. Hegedűs 80. p., Lendvai' h. Tordai 82. p., Erdei h. Szarka 86. p. Gólszerző: Szilágyi 2. perc, Fecsku 75. perc, Erdei 79. perc, Lente 85. perc. Sárga lap: Bruckhentál 23. p., Pitács és Varga 29. p., Lente 67. p., Varga 73. p. Kiállítva: Varga (a 2. sárga lap után). Sérültek mind a két oldalon. A játék­mester Bohács és Horváth a hazaiak­nál, Lalusz, Pálvölgyi, Földvári a ven­dégeknél. A mérkőzés előtt nagykérdés volt, vajon kinek hiányoznak majd a hi­ányzók jobban? 2. perc: Lente ugrott ki jól, a 16-osnál remekül tálalt Szilágyi elé, aki két lé­pést téve a kivetődő Zay mellett, a há­lóba lőtt. 1-0 7. perc: Lente—Pitács—Erdei volt a labda útja, a szemet gyönyörködtető akció végén Erdei lőtte kapura a labdát, a kipattanó labdára Lente érkezett. Zay másodszorra tisztázni tudott. 12. perc: Varga jobb oldalról kereszt­be lőtte a labdát a tiszavasvári csapat térfelén az érkező Balogh csúnyán mel- lédurrantott. 14. perc: Erdei forgolódott remekül a bal oldalon, beadását Fecsku fejelte Pitács felé, aki elől a vendég védők az utolsó pillanatban tisztázni tudtak. 18. perc: Lente-Erdei-Lente volt a labda útja, a kényszerítőzés után Lente csak a kapussal állt szemben, de Zayba lőtte a labdát. 29. perc: Ki tudja, hányadszor sze­relték már ekkor a vendég védők sza­bálytalanul a rendkívül sokat futó és nagy kedvvel játszó Pitácsot. A hazai játékos ezúttal nem várta meg, hogy a játékvezető sárga lapot adjon, hanem önmaga próbált igazságot osztani. Leniének úgy kellett elvonszolnia a játékvezető és az óbudai Varga kö­zeléből a magáról megfeledkezett hazai csatárt. 34. perc: Jankov beadása után Varga fejese a felső lécen csattant. 39. perc: Erdei beadását Fecsku fe­jelte éppenhogy csak a kapu mellé. 58. perc: Pitács jó ütemben ugratta ki Szilágyit, akit a vendégek a 16-os előtt csak buktatni tudtak. Gyengébb idegze­tű játékvezetők hasonló esetben mini­mum sárga lapot adnak. Vasvárinak meg kellett elégednie egy szabadrúgás­sal... 66. perc: Jankov bal oldali beadása után Kiss lőtte hét méterről a hazaiak kapujára. Szabó hatalmas bravúrral há­rított. 68. perc: Az óbudai Szabó 20 mé­terről küldött erős, helyezett lövést a vasvári kapura, ám a hazaiak Szabója ezúttal is remekelt. 73. perc: A nagy kedvvel játszó Er­deit ígéretes helyzetben Varga csak fel­vágni tudta, tekintettel arra, hogy volt már egy sárga lapja, így el kellett hagy­nia a játékteret. 75. perc: Szilágyi gondolt egyet, és a bal 16-os tájékáról lövésre szánta el magát, a vendégek szerencséjére egy védő hozzá tudott érni, és igy a labda nem a kapuba került, hanem az alapvo­nalon hagyta el a játékteret. A szögletet Lente ívelte be, az ötös jobb sarka kö­zelében magára hagyott Fecsku fejjel megszerezte csapata második gólját. 2-0 79. perc: Lente tálalt középen a ki­ugró Erdei elé, aki 16 méterről laposan lőtt a vendégek kapujának jobb sarká­ba. 3-0 83. perc: Balogh 25 méteres, jobb felső sarokba tartó szabadrúgását Sza­bó látványos védéssel hárította. Úgy tűnik, nemcsak a Delma éri meg a pénzét, hanem Szabó is! Az „import” kapus — akárcsak egy héttel korábban Hatvanban — ismét bravúrt bravúrra halmozott. Bár most társai incselkedve jegyezték meg: egy héttel ezelőtt az ilyen labdát nem ejtette ki, hanem le­húzta. Úgy látszik, elismerik, be­fogadták a társak... 85. perc: Fecsku iramodott meg a fépályától, lefutva a vendég védőket, majd a 16-os előtt önzetlenül tálalt az akciót kísérő Lente elé, aki az ötösről megszerezte a negyedik találatát. 4-0 Ezen a délutánon remekül szórakoz­tak a vasvári szurkolók. Lentéék min­dent megtettek azért, hogy ne távozza­nak csalódottan a stadionból. Futottak, becsúsztak, űzték, hajtották a fővá­rosiakat. Nem véletlen, hogy amikor vége volt a mérkőzésnek, már a következő fordulóra gondolva úgy bú­csúztak: Reszkess, Nyíregyháza! Szikszai Lajos: — Nagyon örülünk az első hazai győzelmünknek, ami a lel­kesedésünk alapján megérdemelt volt. Összességében senkit nem emelnék ki, mindenki igyekezett fölülmúlni önma­gát. Lente például olyan sérült volt a hatvani mérkőzés után, hogy nem hit­tük volna el akkor, hogy ma pályára lép. Az a legfontosabb, hogy újra van esé­lyünk a továbblépésre. Rákosi Gyula: — Egész héten a sok sérült miatt nehezen készültünk a mai találkozóra. Ezúttal tartalékos csapatunk csak ennyire volt képes. 1-0-nál volt egy kis reményünk, ha azt a helyzetet belőjük, akkor talán más az eredmény. A későbbiekben teljesen szétesett a csa­patjátékunk, nagyon sok gyenge telje­sítmény volt nálunk. így nem is szület­hetett ma más eredmény, mint a vere­ség. A hazaiak lelkesen, fegyelmezet­ten játszottak, mindent megtettek a si­kerért. A játékosok egymást múlták felül lelkesedésben. Megérdemelten győz­tek. Száraz Attila További eredmények: Salgótatján— Hatvan 2-2 (0-1), Tiszakécske-Diós- győr 0-0, MTK - Hajdúnánási FC 2-0 (2-0), Kábái Cukor FC - Kazincbarci­kai SC 3-0 (1-0) Miskolci VSC - Gödöllő-Verzál LC 0-1 (0-1) Hódmezővásárhelyi LC-West Radial - Szarvasi Vasas SE 1-1 (1-1)