Új Kelet, 1995. március (2. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-13 / 61. szám

UJ KELET IM III LABDARÚGÁS ni ■—w R9 1995. március 13., hétfő 1 1 Megyei I. osztály Birire borús tavasz köszöntött Fehérgyarmat— Baktalórántháza 2-4 (2-2) Fehérgyarmat: 600 néző. V.: Ficze Fehérgyarmat: Bartha—Szűcs, Nagy, Jávor, Magyar. Kosa (Dudás), Gyüre, Varga, Kovács (Czibere), Ko­csis (Pál). Edző: Balogh Csaba. Baktalórántháza: Tóth A.—Tóth 1., Vacsilja (Benkő), Geda, Bamucz, Pokigyko (Javoriv), Illés, Maries, Gdovin, Németh, Martinenko. Edző: Gajdos Gábor. Gól: Varga, Kocsis, illetve Gdovin 2., Bamucz, Vacsilja. Kétszeri hazai vezetés után győzött a jobb erőkből álló baktai csapat. Az összképhez hozzátartozik, hogy a gyar­matiak egyízben a kapufát találták el. Jók: Varga, Nagy, illetve Gdovin, Martinenko, Maries. Cserepes Sándor Nyírkárász— Vásárosnamény 1-1 (0-0) Nyírkárász: 800 néző. V.: Nagy J. Nyírkárász: Tóth J.—Matyi (Vida), Bilovári, Kántor (Lakatos), Tóth L., Kalapos, Kontra, Czető, Virtás, Fecsku, Oláh. Edző: Jávor Pál. Vásárosnamény: Rapcsák—Esik, Varga, Bodnár (Balogh), Sándor, Illés, Hornyák, Szécsi, Tőrös, Tivadar, Szpodnyi. Edző: Farkas Béla. Kiállítva: Fecsku (7. perc), illetve Tivadar (55. perc). Gól: Czető, illetve Hornyák. Szikrázóan kemény csatában igaz­ságos döntetlen született. Jók: Oláh, Bilovári, Czető, illetve Tőrös, Bodnár, Szécsi. Ragány Ferenc Csenger—Tarpa 2-0 (2-0) Csenger: 300 néző. V.: Varga Csenger: Ács—Fehér, Petrik, Szil­ágyi M., Juhász J., Juhász Zs., Szilágyi T.(Osváth) (Magyar), Juhász P., Mes­ter, Dobránszky, Becző. Edző: Andor- kó Ottó. Tarpa: Hegyi—Csapó, Simon, Holp, Szabó Z., Veres (Tóth T.), Pál, Kovács, Szász (Kelemen), Szabó J., Tóth. Edző: Nagy Elek. Gól: Dobránszky, Becző. Színvonalas tavasznyitány biztos hazai győzelemmel. Jók: Becző, Mester, Petrik, Fehér, a vendégek közül senki. Fábián László Levelek—Nyh. Hardware 0-0 Levelek: 300 néző. V.: Mónus Levelek: Tuza—Pál, Busák, Kapdos G., Takács I., Király, Forgony, Takács II. (Sitku), Burik, Takács III. (Törő), Molnár. Edző: Takács János. Hardware: Vránszki—Barkóczi, Kulcsár, Minya, Kiss, Virág (Lakatos), Lippai (Főfai), Mihályfalvi, Tardi, Banka, Drágár (Lengyel). Edző: Szilvási István. Két kapufa mellett három százszá­zalékos helyzetet hibázott a hazai gár­da, de a győzelem elmaradt. Jók: Tuza, Kapdos G., Molnár, il­letve Vránszki, Kulcsár, Mihályfalvi. Kapdos József Tiszalök—Záhony 0-2 (0-1) Tiszalök: 400 néző: V.: Toma- sovszki. Tiszalök: Szőllősi—Gáli, Csatlós, Kovács, Aszalós (Kurucz), Marozs, Mogyorósi (Bakos), Pente, Balogh, Péntek (Szepesi), Barbócz. Edző: Gál Sándor. Záhony: Mónus—Szanyi, Hegedűs, Izajszki, Ragány, Balázsi, Kacsur, Rácz, Győri (Kubányi), Onder (Andro­pov), Pokol Zs. Edző: Fülöp Sándor. Gól: Onder, Kubányi. Összességében megérdemelten nyert Záhony, de a mérkőzés forduló­pontja a második félidő közepén elhi­bázott hazai tizenegyes volt. Jók: Marozs, Balogh, illetve Mónus, Hegedűs, Kacsur, Pokol. Losonczi Imre Ibrány—Újfehértó 3-0 (1-0) Ibrány: 400 néző. V.: Éva Ibrány: Vattai—Nagy (Szegedi), Szakács, Szentesi, Balogh (Hermann), Bíró, Bárdi, Hidegh, Papp, Mikhardi, Korpái. Edző: Kegye István. Újfehértó: Garapko (Kiss)—Lácza S., (Balogh), Nagy B.. Balázsi, Lácza J., Kacsándi, Kukk, Kovács, Papp, Ötvös, Lácza G. (Szabó). Edző: Nyisztor Sándor. Gól: Bárdi 2. Hidegh. Szépszámú közönség előtt az őszhöz képest más összetételű és játékfelfo­gású ibrányi csapat lépett pályára. Mindkét gárda lendületesen, közön- ségszórakoztatóan futballozott. A ha­zaiak lelkes gólratörő játékukkal meg­érdemelt győzelmet arattak. Jók: Bárdi (a mezőny legjobbja), Vattai, Bíró, Szentesi illetve Garapko, Balázsi, Nagy B. Tóth Mihály Nyírlugos—Biri 5-1 (1-1) Nyírlugos: 300 néző. V.: Tamas- kovics. Nyírlugos: Karsai—Sinka Zs. (Kiss), Balogh F., Hadadi, Sinka L., Zsuk, Szemán, Krekk, Krecsmarik, Pazurik, Balogh L. (Dzsundzsák). Edző: Domokos János. Biri: Tóth L.—Gurzó, Gelsi, Kiss, Szálku (Ferenczi), Kapdos, Tóth L, Sinka (Gyarmati), Nagy, Szilágyi, Kutasi. Edző: Herczku István. Gól: Krekk 4, Szemán, illetve Ferenczi. A lelkesen játszó hazaiak akár na­gyobb arányban is nyerhettek volna a nagyszerű napot kifogó Krekk vezér­letével. Jók: Krekk (a mezőny legjobbja), Krecsmarik, Szemán, illetve Tóth L. Pazurik István Tiszaszalka—Kisléta 1-0 (1-0) Tiszaszalka: 200 néző. V.: Józsa. Tiszaszalka: Szimku—Rózsa, Pethő, Benedek, Liba, Didenko, Szabó L., Migovics, Oláh J. (Ács), Udvarhe­lyi, Ruszin. Edző: Danku László. Kisléta: Babicz—Thúróczi, Are- zanu, Rézműves L., Nyisztor, Árba, Berettyán, Rézműves G., Czirbik, Herczku, Rézműves Gy. Játékos­edző: Czirbik Richárd. Gól: Ruszin. Szép, tavaszias időben az első félidőt csapkodó játék jellemezte. A tizen­nyolcadik percben nagy kavarodás után Ruszin szerezte meg, mint később kiderült a győztes gólt. A második félidőben nyújtott átlagon felüli telje­sítményével rászolgált a három pont­ra a hazai csapat. Jók: Szimku, Liba, Udvarhelyi, il­letve Babicz, Thúróczi, Berettyán. Lapos István Kemecse—Nagyhalász 2-1 (2-0) Kemecse: 600 néző. V.: Adorján. Kemecse: Hegyes S.— Kostyó, Kolozsi, Szarka, Balázs, Sinka, Ko­vács, Pallagi, Szegedi, Makara, He­gyes J. (Hutkai). Edző: Tolnai Csaba. Nagyhalász: Cziotka—Bodza, Koskovics, Müller, Kaponyás A., Tanyi, Földi (Urbin), Ballai, Kovács (Kamarás), Kelemen, Bihari. Edző: Szakács László. Gól: Hegyes J., Makara, illetve Tanyi. Az erősen tartalékos hazai csapat kellemes meglepetést szerzett szurko­lóinak. Jók: Kostyó, Kolozsi, Szarka, Ba­lázs, Makara, illetve Tanyi, Kelemen. Szabó Miklós A bajnokság állása labdarúgó NB II, Keleti csoport Ádámszki csúcsa III. Kér. TVE—Nyíregyházi FC 2-0 (1-0) Hévízi út 800 néző V.: Szőke (Márta, Mező) III. Kér. TVE: Zay — Perger — Földvári, Metzger — Kiss, Szabó, Varga, Lendvai — Jankov, Balogh G., Deszatnik. Edző: Rákosi Gyula. Nyíregyháza: Feke — Drobni — Szatke, Hudák, Cselószki — Papp, Lelt, Paulik, Bessenyei — Lőrincz, Domokos. Szakosztály-igazgató: Tóth János. Csere: Paulik h. Ádámszki 55. p.. Földvári h. György 57. p., Lőrincz h. Sira 70 p. Sárga lap: Paulik 44. p., Hudák 58. p. Ádámszki 62. és 67. p., Metzger 71. p., Balogh 75. p., Lelt 81. p. Kiállítva: Ádámszki 67. p. Gólszerzők: Cselószki (öngól) 34. p., Balogh G. 61. p. Gyászszünettel kezdődött a mérkő­zés, Bakos „Blumiról” emlékeztek meg a Hévízi úton, aki köztudo­másúlag az MTK intézője volt. 5. p. Deszatnik ívelt be szögletet a kifejelt labdát Metzger lőtte fölé. 10. p. Az első nyíregyházi lövést Papp küldte kapura, de Zay védett. 14. p. Lelt húzott el a jobb oldalon, beadására a nyíregyházi támadók kö­zül senki nem mozdult. 25. p. Lőrincz ugrott ki szépen kö­zépen, ám az óbudai védők ígéretes helyzetben szögletre tudtak menteni előle. 32. p. Kiss húzott el a bal szélen, megforgatta védőjét, élesen belőtt lab­dája a kapufa mellett hagyta el a já­tékteret. 34. p. A nyíregyházi védelem össze hozta a kerület vezető gólját. Egy ó- budai akció közben a menteni igyekvő Cselószki átfejelte a labdát a kifutó Feke feje felett. A labda így akadály­talanul hullott a hálóba (1-0). Tulaj­donképpen ez volt az első félidőben az első labda, ami kapura ment. 44. p. Paulik rúgta meg ellenfelét, amiért sárga lapot kapott. 46. p. Lendvai egy kényszerítő után elhúzott a jobb oldalon, beadását Deszatnik közelről fejelte kapura, de Feke remekül védett. 58. p. Hudák kapott sárga lapott, egy kemény belemenés után. 61. p. Nem tudtak felszabadítani a nyíregyházi védők. Cselószkiról Ba­logh Gábor elé pattant a labda, aki mint­egy 18-20 méterről kapásból kilőtte a jobb alsó sarkot (2-0). Még ebben a percben a frissen beáltAdámszki kapott sárga lapot durvaságért. 67. p. Ismét Ádámszki volt a fősze­replő, a Rakamazról frissen átigazolt játékos teljesen fölöslegesen kezezett a félpályán. Megmozdulását a játék­vezető szándékosnak minősítette, és mivel már volt egy sárga lapja, így az öltözőbe küldte. Hat percnyi játék után tehát a játékos elhagyta a játékteret. Valószínűleg ezzel rekordot állított fel Nyíregyházán, ilyenre még nem igen volt példa szabolcsi játékos esetében. Miatta tíz ember folytatta a Nyíregy­háza a játékot, a hazaiak egymás után vezették a támadásokat. A 80-82. perc tájékán például három óriási helyzet is kimaradt Feke kapuja előtt. 84. p. Domokos fejelt ígéretes hely­zetben kapu mellé. A mérkőzés elsőfélórája csak küz­delmet hozott, játékot alig. A kapura egyik csapat sem jelentett veszélyt. Az öngólig a vendégek fegyelmezett védőjátékot nyújtottak. A szerencsét­len öngól után azonban az óbudaiak magabiztossá váltak. A második félidőben is ők irányították a játékot. Balogh bomba gólja után eldőlt a mérkőzés. Rákosi Gyula: — Küzdelmes mérkőzésen egy jól szervezett ellen­fél ellen megérdemelten győztünk. Csapatomból Varga, Balogh, Deszat­nik és Szabó nyújtott átlagon felülit. Tóth János: — Jobb volt az ellen­fél, megérdemelten nyertek. A szeren­csétlenül esett öngól és Ádámszki fe­gyelmezetlensége eldöntötte a mérkő­zést. Nem akarok a sérültekre és az eltiltottakra hivatkozni, mert a pályán lévő csapatom 35 percen át jó teljesít­ményt nyújtott. A továbbiakban ezt kell erősíteni. Drobni, Szatke és Cselószki játszott jól a nyíregyházi csapatból. Hangay György Újra a régi vagy Gyuri! FC Hatvan — Tiszavasvári Alkaloida SE 0-2 (0-1) Hatvan, 1000 néző, V.: Arany, (Nagy II. J., Pamminger). Hatvan: Koszta—Mózner, Károly, Nyikos, Varga—Szabados, Lénárt, Nagy Gy., Bíró—Orovecz, Németh. Edzó': Tóth Dénes. Tiszavasvári: Szabó—Boros, Szűcs, Bruckhentál, Sinka—Rása, Fecsku, Lente, Hegedűs—Erdei, Pitács. Edző: Szikszai Lajos. Csere: Varga h. Cseresznyik, Boros h. Horváth a szünetben, Nagy Gy. h. Karkusz 65. p., Fecsku h. Szarka 84. p. Sárga lap: Varga 4L p., Cseresznyik 50. p., Horváth 70. p. Gól: Pitács 42. és 65. p. Hatalmas lendülettel kezdett Hat­van. Szabónak két-három alkalommal is bravúrral kellett védenie. Negyed­óra elteltével nyugodott meg a vasvá­ri csapat. A 25. percben Lente maga­san ívelte be a labdát, Koszta rossz ütemben jött ki, Erdei nyolc méterről fejelte léc fölé a labdát. Nagy helyzet volt! A hatvani védelem ebben az időszakban jól tartotta a hatvaniak csa­tárait, Bírót és Németet. A 42. percben egy hazai védő röviden fejelte ki a lab­dát és Pitács legalább húsz méterről a kapu bal felső sarkába lőtt, a labda úgy vágódott a hálóba, hogy előbb mind a két kapufát érintette (0-1). A második félidőt rendkívül nagy elszántsággal kezdte a hazai csapat, de a vasvári fiúkat megnyugtatta a jó időben szerzett vezetés, és az Erdei-— Pitács ék pár egyre nagyobb veszélyt jelentett a rivális kapujára. A hatva­niakat egyre sürgette az idő az egyen­lítés és a vezetés megszerzésére, és eközben rengeteget hibáztak. A 65. percben egy előrerúgott labdával Pitács iramodott meg és lefutva a ha­zai védőket, a kiinduló és elfekvő Koszta mellett a bal alsó sarokba gu­rított (0-2). A 70. percben Orovecz bal felső sarokba tartó óriási erejű szabad­rúgását Szabó kapus a levegőben úsz­va látványosan hárította. Egyre maga­biztosabban játszottak a vendégek, és szinte érezni lehetett, hogy nincs esé­lye a szépítésre a hatvaniaknak. A ragyogóan felkészített, jó erőben lévő friss Tiszavasvári teljesen meg­érdemelten nyerte meg a számára lét- fontosságú meccset. Mindenki számá­ra egyértelmű volt, hogy ezen a napon ők akartak jobban nyerni. Óriási lel­kesedéssel játszottak. Ez a mostani tel­jesítmény biztató a jövőre nézve. Tóth Dénes: — Gratulálok a Tisza- vasvárinak, rászolgáltak a győzelemre. Szikszai Lajos: — Egy hatpontos mérkőzésen vagyunk sikeresen túl, és ez biztató a tavaszra. Mészáros László További NB ll-es eredmények Balmazújvárosi SC—MTK 0-2 (0-0), Diósgyőri FC—Salgótarjáni BTC 1-0 (0-0), Hajdúnánási FC—Miskolci VSC 1-1 (1-1), Gödöllő-Verzál LC— Hódmezővásárhelyi LC-West Radial 1-1 (0-0), Kazinczbarcika—Tiszakécske 1. Baktalórántházal815 1­2 61-21 46 1-0 (1-0), Szarvasi Vasas—-Kábái Cukor 0-0. 2. Záhony 18 12 4 2 55-20 40 A keleti csoport állása 3. Biri 18 12 2 3 37-20 38 1. MTK 16 13 2 1 31-4- 41 4. Vásárosnamény 1810 6 2 47-23 36 2. Salgótarjáni BTC 16 10 2 4 34-17 32 5. Újfehértó 18 10 3 5 28-14 33 3. Kábái Cukor FC 16 8 5 3 22-14 29 6. Tiszaszalka 18 8 4 6 35-33 28 4. Kazincbarcikai SC 16 9 2 5 29-24 29 7. Nagyhalász 18 8 3 7 33-28 27 5. III. kér. TVE 16 6 5 5 21-17 23 8. Fehérgyarmat 18 8 2 8 25-27 26 6. Diósgyőri FC 16 5 8 3 19-16 23 9. Nyírkárász 18 6 4 8 29-31 22 7. Nyíregyházi FC 16 6 4 6 17-22 22 10. Tarpa 18 6 3 9 22-33 21 8. Tiszakécskei FC 16 5 6 5 22-15 21 11. Kisléta 18 6 2 10 30-28 20 9. Balmazújvárosi TC 16 6 3 7 28-28 21 12. Nyírlugos 18 6 2 10 26-31 20 10. Szarvasi Vasas SE 16 5 5 6 17-19 20 13. Levelek 18 5 5 8 21-30 20 11. Gödöllő-Verzál LC 16 4 7 5 18-21 19 14. Csenger 18 6 2 10 25-33 20 12. Hajdúnánási FC 16 5 4 7 10-15 19 15. Tiszalök 18 5 5 8 18-36 20 13. Hódmezővásárhelyi LC 16. Hardware 18 5 2 11 18-35 17 West Radial 16 4 5 7 20-25 17 17. Kemecse 18 3 4 11 19-45 13 14. FC Hatvan 16 3 5 8 17-26 14 18. Ibrány 18 3 2 13 13-42 8 15. Tiszavasvári Alkaloid 16 2 5 9 17-35 11 16. Miskolci VSC 16 12 13-37 TOTÓ-eredmények 1. Győr—Pécs 1-2 2 2. Újpest—Vasas 3-0 1 3. Zalaegerszeg— Parmalat 3-2 1 4. Karlsruhe—Hamburg 2-0 1 5. VfB Stuttgart— Kaiserslautern 2-2 X 6. Presden—Mönchen- gladbach 0-3 2 7. Uerdingen—1. FC KölnO-O X 8. Cremonese—Cagliari 2-0 1 9. Fiorentina—Reggiana 1-1 X 10. Genoa—Brescia 1-0 1 11. Bari—Intemazionale 0-1 2 12. Roma—Torino 1-1 X 13. Pescara—Piacenza 1-2 2 Pluszmérkőzés: 14. Kispest—Csepel 1-1 X