Új Kelet, 1994. október (1. évfolyam, 163-188. szám)

1994-10-03 / 164. szám

Kézilabda NB I Fölényes hazai győzelem Nyíregyházi KC—Pemü SE Solymár 24—15 (13-7) Nyíregyháza 1400 néző V.: Nyári— Veszter Nyíregyháza: Szabó— Kun 5/2, Jan- kovics 5, Medve 5, Uzejrovics 4, Hellinger 2, Móré 1. Csere: Boczák, Lencsés (ka­pusok) Varga 2. Déváid. Edző: Szőke István—Bartha Dénes Pemü SE: Kerekes— Vecsernyés, Body, Bazsik 1, Béres 9/5, Lakatos 1, Sod­ró 1, Csere: Hemela (kapus) Elek, Dob- rovits 1, Váradi 2, Král. Edző: Kárpáti Miklós. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 6/5. Akik a szombat délutánt a kézilabdának szentelték és kilátogattak a Bujtosi Sport- csarnokba, nem csalódtak. Előbb a Kölcsey női mérkőzésre került sor, ahol izgalmakban és fordulatokban bővelkedő találkozón kezdhették a szurkolók a hangolást a férfi meccsre. A találkozó előtte az esélyeket latolgat­va, minden a hazai csapat mellett szólt, már csak azért is mert a solymáriak leg­utóbb is pontot vittek el Nyíregyházáról, és ezért mindenképpen törleszteni akartak Kunék. Csupán az volt kérdéses, hogy mennyire tudta magát a csapat túltenni a hétközi idegenbeli kudarcon. Az NYKC most sem tudott a legjobb összeállításban kiállni, hiszen Szergyuk nem érkezett visz- sza otthonról, míg Tóvizi ugyan leöltözött, de nem lépett pályára. A sérülése még nem teljesen jött rendbe. A mieink kezdték a játékot, és rögtön az első támadást el­A kézilabda második vonalában a férfiak­nál megyei rangadóra került sor Tiszavas- váriban, ahol a nyírbátori legénység nem okozott meglepetést. A hazaiak simán nyer­ték a találkozót. Nőknél az újonc Kölcsey gárdája ismét hazai pályán játszott, és szo­ros mérkőzésen örülhettek az egy pontnak. Tiszavasvári Alkaloida—Nyírbá­tor 29-16 (12-9), Tiszavasvári, 800 néző. V.: Ihász István- Ihász Zsuzsa Tiszavasvári: Flontás— Vámosi 2, Berényi 7, Danes 3, Török 3, Fodor 2, Dobi 12. Csere: Medgyessy (kapus), Molnár, Kuik, Kovács. Edző: Váczi Sándor Nyírbátor: Bene— Szőke, Veres 3, Molnár 2, Tölgyes 4, Bujdosó 3, Bajna 2, Csere: Tóth (kapus), Kiss, Tóth Z. 2. Edző: Veres István Kiállítások: 12 illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/3 illetve 2/2. A vendégek nagyon készültek a megyei rangadóra. Nem titkolt szándékuk volt, hogy meglepetésre készülnek, annak el­lenére, hogy hazaiak mindenképpen esélye­sebbek voltak a találkozó megnyerésére. Az első félidőben valóban úgy nézett ki, hogy a nyírbátoriak valóra váltják szándékukat. Szorosan alakult a mérkőzés, a játékrész elején többször is vezettek Baj- náék. Vagy 20 perc után a hazaiak kapust cseréltek, és ez megfordította az addigi átékot. Medgyessy kapus lehúzta a rolót és t jó védekező Dobiék gyors támadásba lendültek. A bátoriakat ez szinte megbéní­totta a második félidőben volt olyan időszak, amikor 14 percig sem tudtak gólt lőni. Igazából ekkor jött ki a két csapat közötti tudásbeli különbség. Valójában nem játszott jól a hazai csa­pat, jól védekeztek, de a támadásokba itt- ott hiba csúszott, végül is nem kellett megiz­zadniuk a győzelemért. Talán, ha a ven­dégcsapat „szerényebb” célokkal lép pá­lyára, akkor lehetett volna szorosabb is a rangadó vége. Szerdán lehetőségük lesz visszavágni Veres István tanítványainak, hiszen hazai pályán, Magyar Kupa mér­kőzésen fogadják az Alkaloidát. Kölcsey DSK-NYSI—KB Levin KC 18-18(8-11) Bujtosi Sportcsarnok, 300 néző. V.: Bart- ha-Sajóvölgyi Kölcsey: Koós— Mandula, Hadobás, Kulcsár K. 2, Nádasi 3, Szabó 2, Kocsik Medve Róbert akcióban (Fotó: Martyn) puskázták, így a harmadik percben a vendégek lőtték az első gólt, sőt a hetedik percben 3-1-re vezettek. Ekkor a látottak alapján azt lehetett hinni, hogy szoros mérkőzésre lehet számítani. Azonban/arc- kovicsék fokozatosan lendültek játékba, és a félidő közepére 5-5-nél utolérték az el­lenfelet, ahonnan fokozatosan elhúztak. A félidő hátralévő részében különösen Medve és Kun volt eredményes, ami azt eredményezte, hogy a játékrész végén te­temes előnnyel zárhatták. Az első félidei lendületes, szellemes játékot folytatták, 11/6. Csere: Untener (kapus), Réti. Edző: Hadobás István Levin KC: Kiricsi— Vajda 6, Hegedűs 2, Gál, Gőcze 5, Androsts, Kéri 3. Csere: Hufnogl, Ivanics 2, Kertész. Edző: Király­hegyi László Kiállítások: 2 illetve 4 perc. Hétméteresek: 12/6 illetve 1/0. Már a mérkőzés elején látszott, hogy nem könnyű ellenféllel találja magát szemben a hazai csapat. A mieink idegesen kezdték a játékot. A rengeteg kapkodásnak az ered­ménye számtalan kimaradt helyzet, eladott labda volt, ezt még tetézte, hogy a hétmé­tereseket rendre kihagyták Kocsikék. így a félidő végére háromgólos előnyre tett szert a vendégcsapat. A második játékrészben megpróbálták a diáklányok ledolgozni a hátrányt. A játékuk valamelyest feljavult, így a mérkőzés vége előtt öt perccel kiegyenlítettek (16-16), és fantasztikus küzdelem kezdődött a pon­tokért. Az ellenfél próbálta húzni az időt, és sokáig támadtak, amibe hiba csúszott. Egy átadást Nádasi ügyesen elcsípett, és megszerezte a vezetést két perccel a befe­jezés előtt. Az ellenfélnek ismét sikerült egyenlíteni (17-17). Kocsik ismét ered­ményes, de az ellenfél rögtön válaszol a gólra 18-18. Drámai másodpercek követ­keztek, Kocsikot kiállítják, de már nem tud visszajönni, mivel alig van idő a befe­jezésig. Két másodperccel a befejezés előtt szabaddobáshoz jutott a budapesti csapat, gólt lőnek belőle, de az idő lejárta miatt már érvénytelen. Végül is a Kölcsey örülhet az egy pont­nak, ennek fő oka a hat(!) kimaradt büntető és a gyenge kapus teljesítmények. Hadobás István: - Sajnos nem tudtuk megismételni a múlt heti játékunkat. Ide­gesen, kapkodva játszottunk. Azt el kell is­merni, hogy egy jól felkészült ellenféllel találtuk magunkat szembe. A kihagyott zic­cerek és büntetők miatt nem is nyerhettünk, és ezúttal a kapusaink sem remekeltek. Királyhegyi László: - Bőven volt in­formációnk a hazai csapatról, ezért még álmodni sem mertünk volna róla, hogy Nyíregyházáról pontot viszünk el. A dön­tetlen számunkra a legnagyobb kellemes meglepetés. ami azt eredményezte, hogy szinte állva hagyták a vendégeket, és tetszés szerint lőtték góljaikat, a közönség legnagyobb örömére. Összességében ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott a hazai csapat. A solymáriak csak az első 15 percben voltak partiban. Ettől kezdve a hazaiak szinte lehengerelték őket, de ehhez nagyban hozzájárult Boczák pályára lépése is, aki kápráza­tos védéseivel járult hozzá csapata nagyarányú győzelméhez. Szőke István: - Az első tíz percben mintha meg lettünk volna illetődve, nehezen bontakozott ki a játék. A ka­puscsere után, Boczák pályára kerülésével teljesen más lett a játék képe, úgy a védekezésben, mint a tá­madásban. Az indításokban még voltak hibák. Örvendetes hogy a belső hármas kifejezetten jól oldotta meg a feladatát. Örülök annak is, hogy a leg­utóbbi meccs után, Tóvizi és Szer- gyuk nélkül is talpra álltunk. Kárpáti Miklós: - Szétesően gyáván játszottunk.-fuli­További eredmények: Komlói Bányász - Alföldi Gabona TSC 26-15 (11-6) Debreceni Dózsa - Pick Szeged 22-19 (14-9) Nyíregy­házi KC - Pemü SE 24-15 (13-7) Elektromos - Pécsi MSC 31-24 (15- 11), Tatabányai SC - Győri Gardénia ETO KC 23-25 (9-13) Százhalombat­tai VSE Mól. - Ózdi KC 24-21 (12-9) Szolnok - Fotex VSE 19-19 (8-8) Röplabda extra liga Csúfos vereség Csepel-Kordax—Nyíregyházi VSE 3-0 (3, 5, 7) Béke tér. V.: Hóbor, Békési. Csepel—Kodax: Fogl, Torma, Forgó, Liszi, Szűcs, Nagy A. Mb. edző: Oláh János. Nyíregyháza: Pampuch, Hor­váth L., Zajácz, Makai, Zádor, Szi­lágyi. Edző: Járosi János. Csere: Horváth G., Lukács, Ötvös. Mindössze 65 percig tartó mér­kőzésen megalázó vereséget szen­vedett a fiatal nyíregyházi csapat. A zavartalan, profi felkészülést biz­tosító vezetőség érthetetlenül szem­lélte a pályán történteket. A gyá­moltalan, erőtlen játékot mér ne­hezítette a nyitásfogadás, a nagyon gyenge sáncmunka. A Csepel min­den csapatrészében jó volt ezen a napon és ilyen arányban is megér­demelten nyerte a mérkőzést. A gyenge napot kifogó nyíregy­házi játékosok fölött nem fog nyomtalanul elmúlni a fővárosi kirándulás ugyanis a vezetőség a mérkőzés elemzése után megvizs­gálja azt is, hogy hogyan készültek fel a játékosok erre a fontos mér­kőzésre. Például a magánéletükben is megtettek mindent a jó szereplés érdekében? A vétkezők ellen — ha lesznek — szigorú szankciókat fognak alkalmazni, hogy a későb­biekben hasonló csúfos vereség ne fordulhasson elő. Augusztus óta többször is beszá­moltunk arról, hogy a nyíregyházi csapat hol naponta kétszer, hol háromszor elszántan készül a baj­noki nyitányra. Őszintén szólva, reménykedtünk a bravúrban, de ki­egyeztünk volna egy tisztes ve­reséggel. A mérkőzésről kapott és a Nemzeti Sportban szereplő tu­dósítás egyértelműen azt támasztja alá, hogy valami nincs rendben a csapatnál. Az elért tizenöt pont, a lélektelen játék nem fogja továbbra sem csábítani a közönséget a Buj­tosi Szabadidő Csarnokba. NB IB: Nyeri Tiszavasvári Labdarúgó megyei I. osztály Ibrány pontos lett Vásárosnamény—Baktalórántháza 1-2 (0-1) Vásárosnamény 600 néző V: Kerezsi Vásárosnamény: Papp—Thuróczi, Varga, Illés, Sándor, Törös, Bodnár, Berettyán G., Popovics (Smajda), Berettyán B. (Balogh), Szécsi (Homyák). Edző: Farkas Béla. Bukta: Tóth A.—Tóth I., Hüse, Geda, Bar- nuez, Szőke, Kapin (Illés), Maries, (Virtás), Németh, Gdovin, Soós. Edző: Gajdos Gábor Gól: Berettyán B. ill. Gdovin, Soós. Ennyivel jobb volt a vendégcsapat. Jók: Papp, Thuróczi, Berettyán G., ill. Tóth I., Hüse, Gdovin, Soós Kiss Pál Nagyhalász—Tarpa 1-1 (1-0) Nagyhalász 600 néző V: Gombkötő Nagyhalász: Hajdú—Borza (Urbin), Kele­men, Zákány, Sántha, Tanyi, Bihari, Budaházi, Oláh, Bárdi, Herman, Edző: Herman László Tarpa: Hegyi—Csapó, Simon, Szabó Z., Szabó F., Veres, Pál, Kovács, Földi, Szabó J. (Kelemen), Nagy E. Edző: Nagy Elek Gól: Oláh, ill. Szabó J. A hazai csapat kö­zelebb állt a győzelemhez. Jók: Oláh, Kele­men, Zákány ill. Szabó J. Albók József Nyírkárász—Tiszaszalka 4-1 (2-1) Nyírkárász 300 néző V: Tassy Nyírkárász: Tóth J.—Oláh, Czető, Kántor, Rácz, Kapin, Bilovári (Kontra), Matyi (Tóth L.), Lakatos (Végső), Fecsku, Vida. Edző: Jávor Pál. Tiszaszalka: Szimku—Bodnár S., Benedek, Rózsa, Bodnár J., Szabó, Kozma, Súgta, Ijgyártó, Heczel (Pethő), Ruszin. Edző: Esze- nyi Dénes Gól: Fecsku 2, Kapin, Benedek (öngól), ill Kozma. Nagyiramú mérkőzésen magabiztos hazai győzelem a kitűnően játszó vendégekkel szemben. Jók: Oláh, Vida, Fecsku ill. Raszin, Ijgyártó, Benedek. Ragány Ferenc Nyíregyházi Hardware—Fehérgyar­mat 0-1 (0-0) Nyíregyháza 200 néző V: Adorján Hardware: Vránszki—Barkóczi, Dubóczki, Minya, Virág, Lakatos, Lippai, Mihályfalvi, Főfai (Nagy), Papp, Lengyel. Edző: Vránszki Péter Fehérgyarmat: Bartha—Szűcs, Jávor, Ma­gyar, Gyüre, Kovács, Kontor, Czibere, Varga, Dudás, Kocsis (Juhász). Edző: Balogh Csaba. Gól: Kovács A hazai gárda csak az ötvene­dik percben kapott gól után ébredt fel, de egyen­líteni már nem tudtak. Jók: Dubóczki ill. Jávor, Kovács, Kocsis Vránszki Péter Tiszalök—Csenger 2-0 (0-0) Tiszalök 300 néző V: Hekman Tiszalök: Szőllősi—Gáli, Szakács, Kovács, Bóz, Marozs (Suhai), Barbócz, Kerekes, Csatlós, Péntek (Szepesi), Erős. Edző: Gáli Sándor Csenger: Ács—Kasu (Figus), (Csontos), Szi­lágyi M., Juhász J., Juhász P., Gyarmati, Os- váth, Szilágyi T., Becző, Eszenyi, Fehér. Edző: Andorkó Ottó Gól: Szakács, Csatlós A hazai legénység sok helyzetet elpuskázva is magabiztosan nyert a jól játszó Csenger ellen. Jók: Szőllősi, Szakács, Kovács ill. Ács, Szilágyi M., Eszenyi, Juhász J. Csáki István Kemecse—Ibrány 0-0 Kemecse 400 néző V: Mártha Kemecse: Hegyes—Kovács. Müller, Balázs I., Kostyó, Makara, Nagy (Szeles), Bereczki, Sztojka, Balázs II., (Hutkai), Mester, (Kanyári). Edző: Tamás Antal Ibrány: Vattai—Nagy, Ignácz, Kádár, Kató Z., Bíró, Balogh, Veres, Szilágyi, Mészáros, Szegedi (Lehoczki). Edző: Ke­gye István Inkább küzdelem mint játék folyt a pá­lyán, kimaradt hazai helyzetekkel. Jók: Hegyes, Makara, Sztojka, ill. Vattai, Bíró, Veres. Szabó Miklós Záhony—Kisléta 1-0 (1-0) Záhony 500 néző V: Kozma Záhony: Kovács—Győri, Hegedűs, Izajszki, Ragány, Balázsi, Kacsur, Rácz, Onder, Andropov (Kubányi), (Csemyu), Pokol, (Lökös). Edző: Fülöp Sándor Kisléta: Áncsák— Újfalusi (Babicz), Arezanu, Pénzes G., Nyisztor, Orosz, Gyarmati, (Pénzes J.), Árba, Rézműves L„ Földesi, (Vámos), Rézműves G. Edző: Czirbik Richárd Gól: Kacsur. A vendégcsapat lelkes játékkal elkerülte a nagyobb arányú vereségét. Jók: Kacsur, Rácz, ill. Földesi, Áncsák, Nyisztor Erdei Árpád Biri—Újfehértó 1-0 (0-0) Biri 700 néző V: Hajdó Biri: Cziotka—Gurzó, Vass, Kiss, Pokigykó, Csomány (Nagy), Tóth, Kígyó- si, Javoriv, Szilágyi (Lővei), Martinenko. Mb. edző: Martinenko László Újfehértó: Garapko—Balázscsík, Ki- szely, Lácza F., Lácza J., Szűcs, Nagy, Kovács, Szalóki, Tóth (Ötvös). Edző: Nyisztor Sándor Kiállítva: Ötvös Gól: Martinenko. Nagy iramú mérkőzésen megérdemelt hazai si­ker. Jók: Vass, Tóth, Martinenko, Cziot­ka, ill. Garapko, Kiszely, Lácza F. Erdélyhegyi István Levelek—Nyírlugos 1-2 (0-1) Levelek 300 néző V: Tomasovszki Levelek: Tuza—Svelta, Oláh, Kapdos, Takács I. (Pál), Forgony, Törő, Sitku, Burik (Nagy), Molnár (Takács II), Király. Edző: Takács János Nyírlugos: Mónus—Kiss, Tóth M., Sin- ka Zs., Sinka L., Tóth I., Balogh L. (Zsuk Gy.), Krek, Zsuk J., Pazurik, Sinka Cs. Edző: Domokos János Kiállítva: Sinka L. (Nyírlugos) Gól: Király ill. Krek, Zsuk J. A tíz emberrel játszó vendégek a kapus, Mónus vezérleté­vel legyőzték a helyzeteteit kihagyó Leve­leket. Jók: Kapdos, Sitku J., ill. Pazurik, Krek, Mónus. A bajnokság állása 1. Záhony 9 8 Kapdos József 1 31-10 24 2. Biri 9 8­1 18-8 24 3. B.lórántháza 9 7­2 30-14 21 4. Újfehértó 9 6 2 1 18-4 20 5. V.namény 9 5 3 1 27-13 18 6. Hardware 9 5­4 14-12 15 7. Nagyhalász 9 4 2 3 17-13 14 8. Nyírkárász 9 4 1 4 20-16 13 9. F.gyarmat 9 4 1 4 11-12 13 10. Nyírlugos 9 4 1 4 13-17 13 11. Tiszalök 9 3 2 4 9-16 11 12. Tiszaszalka 9 3 1 5 18-24 10 13. Levelek 9 3 1 5 11-20 10 14. Kemecse 9 2 3 4 9-18 9 15. Tarpa 9 2 1 6 10-21 7 16. Kisléta 9 2­7 9-15 6 17. Csenger 9 1 1 7 9-21 4 18.Ibrány 9­1 8 3-23 1 Labdarúgó megyei II. osztály Demecseri hetes Az újonc Gávavencsellő folytatta remek szereplését, ezúttal a Volán legénységét verték. Demecser fölényes győzelmet aratott, s ugyancsak kitett magáért Fényeslitke és Nyírtelek. A második csoportban továbbra is százszázalékos Nyírcsaholy. Jánkmajtis pon­tot vesztett Kállósemjénben, míg a nagy- ecsedi gárda fölényes magabiztossággal di­adalmaskodott idegenben. Nyírbélteken a hazaiak alaposan megizzadtak a sikerért, az olcsvaiak nehezen adták meg magukat. Eredmények: 1. csoport Gávavencsellő—Nyíregyházi Volán Káipát-Hús 1-0, Nyíribrony—Kálmán- háza 1-1, Fényeslitke—Dombrád 4-0, Demecser—Kótaj 7-1, Nyírtelek—Zsurk 5-1, Anarcs—T uzsér 2-2, Ajak—Napkor 4-1 2. csoport Kocsord—Nyírmeggyes 0-1, Túr- ricse—Gyüre 6-0, Nyírbéltek—Olcsva 3-2, Nyírmihálydi—Nagyecsed 0-5, Nyírcsaholy—Encsencs 1-0, Kál- lósemjén—Jánkmajtis 0-0, Vaja— Balkány 0-0-Fuli-