Tribün - A Fradi Futballmúzeum lapja (1996-2003)

2000 / 1.

ván, Tóth Erika, Zöller Helga és az ifjúsági Erdős Adrienne győzött. 1957: Fradi-Dorog bajnoki meccs - Esztergomban! A dorogiak mér­kőzéseiket ekkor mind Eszter­gomban rendezték, mivel pályáju­kat átépítették. így a Fradi is játsz­hatott bajnoki meccset az ősi ma­gyar városban... A zsúfolásig telt pályán a ferencvárosiak győztes gólja a 44. percben született meg. Ombódi szabadrúgása után ka­varodás támadt llku kapuja előtt, a labda ide-oda pattogott, végül Láng a hálóba emelte a labdát. 1963: A nevezetes napon a Komló volt a Ferencváros Üllői úti ellenfele. A Fradi Albert korai sérülése miatt, 1 órán át tíz emberrel játszott, de így biztos 3-1-es győzelmet ara­tott. Az újonc Aczél László 1-0-s vezetésnél bravúrosan hárított egy tizenegyest! A meccs három ferencvárosi gólszerzője: Fenyve­si, Friedmanszky, Rákosi. Napja­inkban is szaktudásukkal a Fe­rencvárost szolgálják... 1979: Három “labda-csapatunk” is harc­ba szállt - de egyik sem tudott győzni. A futballisták Székesfe­hérváron 2-0-ra kikaptak a Video­tontól, méghozzá úgy, hogy 1 órán át a Fradi 1 emberelőnyben ját­szott, a Vidiből Baranyit kiállították. A női kézilabdázók Kaunasban KEK találkozón 17-14-re kikaptak a Zalgiris csapatától - de ez tisz­tes helytállást jelentett a szovjet kupagyőztes ellen. (A visszavá­gón a Fradi győzött is 19-13-ra, így a lányok bejutottak a KEK döntőbe!) A Komjádi uszodában rangadó­val kezdődött az OB l-es vízilabda bajnokság: OSC-FTC 5-5! A nagy “vízicsatában” felváltva es­tek a gólok - a győztes találatot egyik csapat sem tudta elérni. 1984: A Fradi győzelem ezen a napon is elmaradt: Tatabánya-FTC 1-1. 1-0-s tatabányai vezetésnél Po­gány ritka rossz tizenegyesét Dombai védte. Az egyenlítés a 60. percben sikerült - Koch szép gólt lőtt. Aztán a 80. percben az Üllői úti publikum nem hitt a szemé­nek: Pogány teljesen tiszta helyzetben, a kapujából kifutó Dombaiba lőtte a labdát... 1985: Edzőbuktató meccs volt a Hungá­ria körúti pályán: MTK-FTC 1-0. Kétségtelenül voltak a meccsnek olyan pillanatai, amikor a Fradi ki­egyenlíthetett volna - de mindez elmaradt. A csatárok kihagyták a helyzeteket, az FTC elnöksége pedig “kihagyta” Vincze Gézát az edzői kispadról... 1990: FTC-Debrecen 3-1! A mai csa­patból Keller már akkor is játszott, a kapuban pedig Józsa Miklós napjaink kapusedzője állt... A ritka rossz első félidő “álmából” a 60. percben egy debreceni gól szolgált ébresztőül. Aztán 27 perc elteltével már ünnepelhetett az Ül­lői úti publikum. Albert Flórián - aki a beteg Rákosi Gyulát helyet­tesítette a kispadon: - Azért érde­kes játék a labdarúgás, mert ki­számíthatatlan. A csapat minden tagját dicsérem, mert fordítani tu­dott. így 270 perces góliszonyuk­45