Tolnai Népújság, 2018. december (29. évfolyam, 279-302. szám)

2018-12-06 / 283. szám

16 SPORT Tolnai Népújság 2018. DECEMBER 6., CSÜTÖRTÖK HÍREK Williams és Murray is ott lesz a rajtnál TENIS Az idei ausztrál nyílt bajnokság kihagyása után jö­vőre ismét ott lesz a mezőny­ben a volt világelső Serena Williams és Andy Murray. A melbourne-i szervezők szerdán közölték, hogy az egyéniben 23-szoros Grand Slam-bajnok amerikai Willi­ams és a háromszoros GS- győztes skót is jelezte indulá­sát. A nőknél a legjobb 102, míg a férfiaknál a legjobb 101 teniszező lesz ott a janu­ár 14-én rajtoló tornán. R. G. Hollandia nyerte meg a csoportot KÉZILABD . A mienkkel égy négyesben szereplő Hollan­dia magabiztosan verte Hor­vátországot a csoportkor utolsó fordulójában, a fran­ciaországi Európa-bajnok­­ságon, így első helyen jutott be a középdöntőbe. Az előző Eb-n ezüstérmes hollandok 34-23-ra nyertek. A magyar válogatott spanyolok elleni mérkőzése lapzártánk után fejeződött be. R. G. A kaposváriakkal mérkőzik az Atom KOSÁRLABDA Felkészülési mérkőzést játszik ma este az Atomerőmű SE férficsapata, amely a Kaposvári KK-t fo­gadja a Gesztenyés úti sport­­csarnokban. A 18 órakor kezdődő összecsapásra a belépés ingyenes. A bajnok­ságban az ASE 83-81-re ver­te a somogyiakat. R. G. Helyenként remek játékkal verte a Ruzomberokot a Szekszárd McCallék megmutatták, melyik a KSC igazi arca Frida Eldebrink (a labdával) nyolc gólpasszt osztott ki társainak. Galéria: Teol.hu Fotó: M. K. Tizenöt ponttal verte a szlo­vák MBK Ruzomberok csa­patát az Atomerőmű KSC Szekszárd a női Európa-ku­pában, így összevetésben jobban áll riválisánál. Berg S., Rónai G. szerkesztoseg@toInainepujsag.hu KOSÁRLABDA Célba ért a szek­szárdi klubvezetés kérése, a drukkerek különféle színes labdákkal megpakolva érkez­tek a szerdai EK-találkozó­­ra. Több zsáknyit dobtak be a meccs előtt a küzdőtérre - biz­tosan örülni fognak azok az óvodák, akik ajándékba kap­ják majd a csomagokat. Talán egy kicsit el is „ra­gadták” a megható pillanatok a KSC játékosait, akik az el­ső negyedben a vendégeket is „megajándékozták”. Nem iga­zán találták a ritmust, a rózsa­hegyiek pedig ki is használ­ták ezt. Pedig a meccsnek úgy vágtak neki Studer Ágnesék, hogy tisztában voltak vele: legalább nyolc ponttal kell győzniük ahhoz, hogy össze­vetésben jobbak legyenek az odavágót 75-68-ra megnyerő szlovákoknál. Hiába rohangált fel és alá a kispad előtt Djokics Zseljko, egészen a második negyed első percéig kellett várni az egyenlítést jelentő kosár­ra, a vezetés pedig csak a 17. percben jött össze. Nevena Jovanovics nagyot kiáltott, amikor a triplája behullott a gyűrűbe - mintha ezzel a te­her is lehullott volna a hazai játékosoktól. A nagyszünet­re már a KSC mehetett nyolc­pontos, 47-39-es előnnyel, s már nem is adta ki a kezéből a vezetést. A második félidő­ben helyenként látványosan kosárlabdáztak a hazaiak, a közönség pedig ismét ferge­tegesen buzdította kedvence­it. Ekkor már szinte mindenki biztosra vette a csarnokban, hogy meglesz a remélt nyolc­pontos győzelem, s végül nem is nyolc, hanem tizenöt lett közte. A KSC-ben az amerikai Erica McCall ezúttal is dup­la duplát (két mutatóban két­számjegyű statisztika) ért el, a 25 pontja mellé 11 lepattanót is leszedett. De „ikertestvére”, Abby Bishop is remekelt, ő 29 pontig és 8 lepattanóig jutott. Frida Eldebrink 8, Studer Ág­nes pedig 7 gólpasszal (össze­sen 22-ig jutott a KSC) járult hozzá a remek sikerhez. „Az első negyedben látszott, hogy a hétvégén nem léptünk pályára bajnokin, de a folyta­tásban már jól játszottunk. Egy remekül felkészített csa-87-72 Atomerőmű KSC Szekszárd- MBK Ruzomberok (szlovák) (20-22,27-17,21-20,19-13) Szekszárd, 1150 néző. Ve­zette: Faur (román), Podar (ro­mán), Ninkovics (szerb) SZEKSZÁRD STUDER Á. 8, ELDEBRINK 9/3, Theodoreán, McCALL 25, BISHOP 29. Cse­re: Kiss V. 2, N. Jovanovics 10/6, Gereben 4/3, Studer Zs., Mansaré. RUZOMBEROK Ellenberg- Wiley 17/6, JEFFERY 17/6, Mistinova 5/3, Jatskovets 12/3, Siksniute 14. Csere: Markovics 6/3, Ivancakova, Janoscikova, Kelcikova 1, IVIoravcikova AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 3. perc: 2-7, 6. p.: 8-11, 9. p.: 14-22,12. p.: 24-26,17. p.: 35-33, 21. p.: 49-41, 24. p.: 57-48, 27. p.: 61-51, 30. p.: 68-59, 33. p.: 74-61, 36. p.: 80-65, 39. p.: 85-72 patot vertünk meg, gratulá­lok a játékosaimnak, köszön­jük a buzdítást lelkes közön­ségünknek” - értékelt Djokics Zseljko, a KSC vezetőedzője. A csoport másik mérkőzése, a cseh Basketball Nymburk és a szlovén ZKK Cinkarna Celje találkozója lapzártánk után fejeződött be. Hiányozhat még nekik ez a pont Tizenegyesrúgásokkal búcsúztatták a Siófokot a kupában Nagyon kicentizte a Paksi FC Papp Kristóf (zöldben) és Tóth Martin párharca Fotó: Németh A. SAKK Meglepetésre döntetlent játszott a Pénzügyőrrel a Ber­kes Ferencet nélkülöző ASE Paks az elsőosztályú csapat­­bajnokságban. Lehet, hogy ez a pont a végelszámolásnál na­gyon fog hiányozni, de az is le­het, hogy ez is belefér. NB I., Szabó László csoport, 3. forduló. Pénzügyőr SE­­ASE Paks 6:6. Eredmények: Lizák Péter volt az egyik, aki tel­jes pontot szerzett Fotó: M. Gy. Balog Imre-Milos Perunovic 0:1, Horváth Csaba-Papp Gá­bor döntetlen, Horváth József- Nikola Sedlak döntetlen, Huj­­bert Flórián-Ács Péter döntet­len, Seres Lajos-Szabó Krisz­tián döntetlen, Szűk Balázs- Kaczur Flórián 1:0, Bakos Ba­­lázs-Lizák Péter 0:1, Gara Ani­­ta-Grószpéter Attila döntet­len, Szamosközi Gábor-Vidé­­ki Sándor 1:0, Karácsonyi Gel­­lért-Lázárné Vajda Szidónia döntetlen, Fodor István-Ba­­lázs Gábor döntetlen, Ress Ta­­más-Krtulovic Alex döntetlen. A további eredmények: HVSE Infraplan-Duocor Ma­kói SVSE 7,5:4,5, Tungsram Aquaprofit Nagykanizsa I­­Aquaréna Kőbánya SC 8,5:3,5, Csuti-Hydrocomp Zalaeger­­szeg-Maróczy SE 8:4, Duna­­haraszti MTK-DVTK 3,5:8,5. Az állás: 1. DVTK 6 (22,5), 2. HVSE Infraplan 5 (24), 3. Paks 5 (22,5), 4. Nagykanizsa 14 (25), 5. Kőbánya 3 (16,5), 6. Pénzügyőr 2 (17), 7. Zalaeger­szeg 2 (17), 8. Dunaharasz­­ti 2 (15), 9. Makó 1 (14), 10. Maróczy SE 0 (6,5) pont. R. G. LABDARÚGÁS Alaposan megiz­zadt Siófokon a Magyar Kupa­főtábla harmadik fordulójá­ban a Paksi FC, végül büntető­párbaj után továbbjutott, és a nyolcaddöntőbe kerüléssel be­állította legjobb kupaszereplé­sét az atomvárosi alakulat. Az NB Il.-ben a bennmara­dásért harcoló Balaton-parti gárda Tóth Martin 25 méter­ről eleresztett löketével, majd egy szabadrúgás-kombináció után Elek Bence fejesével két­szer is vezetéshez jutott a ta­lálkozón, de a paksiak mind­kétszer - a legjobb pillanatok­ban esett gólokkal - egyenlíte­ni tudtak. Az első félidő vége előtt Gévay Zsolt öt, a lefújás előtt nem sokkal Bertus Lajos tizenegy méterről nem hibá­zott (a Papp Kristóf lerántásá­ért megítélt büntetőt értékesí­tette a középpályás). A hosszabbítás nem hozott gólt, az idegek csatáját pedig a paksiak bírták jobban, mert amíg a siófokiak három, ők csak két tizenegyest rontottak el, így tavasszal is versenyben lesznek a sorozatban. MAGYAR KUPA, 8. FORDU­LÓ (FŐTÁBLA 3. FORDULÓ). BFC Siófok-Paksi FC 2-2 (1-1, 2-2, 2-2). Tizenegyesekkel: 5-6. Siófok. Vezette: Oláh G. (Vígh-Tarsonyi, Kovács II. G.). BFC Siófok: Benke - Kiss B. (Zamostny), Fehér Zs., Nemes, Lorentz - Nagy D., Réti, Tóth M. - Szilágyi P. (Bolla B.), Elek B., György N. (Csilus T.). Veze­tőedző: Mihalecz István. Pak­si FC: Rácz G. - Vági (Kővári, a szünetben), Lenzsér, Gévay, Fejes A. - Papp K., Kecskés T., Egerszegi (Bertus, 65.) - Haraszti, Simon A., Remili (Hahn, 60.). Vezetőedző: Cser­... és a többiek MAGYAR KUPA, 8. FORDULÓ, A SZERDAI JÁTÉKNAP TOVÁBBI EREDMÉNYEI. Sényő-Ferenc­­város 0-4, Budaörs-DVTK 5-3, Tiszaújváros-Bp. Hon­véd 0-4, Iváncsa-Haladás 2-4, Érd-Andráshida 0-0 (büntetőkkel: 3-4), Füzes­­gyarmat-Tiszakécske 0-1, Soroksár-Békéscsaba 2-0, Ajka-MTK Budapest 2-1, Bu­­dafok-MOL Vidi FC 1-2, Ka­­posvár-Újpest 1-0. KEDDEN JÁTSZOTTÁK: Pénz­ügyőr SE-Puskás Akadémia 0- 6, Szentlőrinc-Kisvárda 1- 4, III. Kerület-Mezőkövesd 0-6, Sajóbábony-Taksony 0-1, Vasas-DVSC 1-2. tői Aurél. Gólszerzők: Tóth M. (ó.), Elek B. (67.), illetve Gévay (44.), Bertus (82., 11-esből). A paksi 11-eseket Haraszti, Kecskés, Hahn, Bertus, Gévay és Fejes értékesítette. A főtábla negyedik körének párharcait tegnap lapzártánk után sorsolták ki. B. S.