Tolnai Népújság, 2018. szeptember (29. évfolyam, 203-227. szám)

2018-09-24 / 222. szám

14 SPORT 2018. SZEPTEMBER 24., HÉTFŐ Kertész József (11-es mezben) élete egyik legfontosabb gólját szerezte - hiába no, az ember nem mindennap találhat be a Magyar Kupa címvédője ellen. Képgaléria: TEOL.hu Fotók: Makovics Kornél Az első félidő hajrájában nagyon nyomtak, kiegyenlíthettek volna Botosék Hetet lőtt az Újpest, de a taps így is kijárt a bátaszékieknek Remekül játszottak, gólt lőttek és olykor még be is szorították a címvédő Újpes­tet a bátaszékiek a Magyar Kupában. Hetven perc után azonban elfogyott az erő... Berg Sándor, Rónai Gábor szerkesztoseg@tolnainepujsag.hu LABDARÚGÁS Boldog-boldog­talan ölelgette a bátaszéki futballistákat az Újpest elle­ni Magyar Kupa-meccs után. Brecska László csapata kika­pott ugyan 7-1-re a címvé­dőből, de csupaszív játékával nemcsak a saját, hanem az el­lenfél szurkolóinak a szimpá­tiáját is elnyerte. A legtöbb'gratuláció a be­csületgólt szerző Kertész Jó­zsefnek jutott, de Botos Ta­mástól Gábor Gergőn át a cse­repadon ülőkig, mindenkinek kijárt a kalapemelés. „Épphogy bele tudtam ten­ni a lábamat a labdába a kapu előtti kavarodásnál, nagyon boldog vagyok, hogy sikerült betalálnunk a címvédőnek, és annak, hogy én lehettem a szépítő gól szerzője - fogal­mazott a meccs után Kertész József, aki hol az egyik, hol a másik tévétársaságnak nyilat­kozott, amíg lapunk rendelke­zésére tudott állni. - Edzőnk, Brecska László azt kérte tő­lünk, hogy bátran támad­junk, élvezzük ki a találkozó minden percét, azt gondolom, hogy ez sikerült is megvalósí­tanunk. A meccs végére egy kicsit elfáradtunk, de így is örök emlék lesz mindenkinek ez a találkozó.” Bizony az lesz. Annak a közel ezerkétszáz drukkernek, aki kilátogatott a Vicze János Városi Sportpá­lyára, biztosan. No meg an­nak a kisfiúnak, Makk Má­ténak is, aki a második fél­idő kezdőrúgását úgy végezte el, hogy sprintéit egy nagyot a labdával, majd pedig az új­pesti kapuba lőtt - a hazai és a vendégtábor hatalmas, kö­zös ovációjától kísérve. A városban már délelőtt ér­zékelni lehetett, hogy valami készülőben van. Néhány li­la sálas idegen már jóval dé­li tizenkét óra előtt járta a vá­ros utcáit, s ahogy közeledett a kezdés, úgy teltek meg egy­re jobban a környékbeli ven­déglátóhelyek. Jókedvűen be­szélgettek, énekeltek a ven­dégszurkolók - vidámságukat tökéletesen meg lehetett érte­ni, csapatuk címvédőként ér­kezett a főtábla első találkozó­jára, s kellemesebb ellenfelet nem is kaphatott volna, mint egy megyei I. osztályban sze­replő együttest. „Csak az a kérdés, hogy mennyinél állnak meg Somá­­ék” - mondta egyikük No­votny Somára utalva, egy má­sik pedig a pontos végered­mény megtippelésére is vál­lalkozott. „Simán, 6-1-re nye­rünk!” - vágta rá, miközben nagyot kortyolt a söréből. A bátaszéki szurkolók ala­posan kitettek magukért, a szokásoknak megfelelően ki­feszítették drapériáikat, ők már napok, hetek óta erre a meccsre készültek. „Igazi fociünnep lesz, meg­látja, kiejtjük a lila-fehéreket” - mondta egyikük. A játékosok a sorsolás óta várták a nagy napot. Ahogy Brecska László, a hazaiak edzője fogalmazott, futballis­tái életük meccsére készül­nek, s ebben a tudatban is fog­nak felmenni a pályára. Amikor Kovács Imre a síp­jába fújt, dugig telt a három­százötven fős betonlelátó, s még legalább ezren álltak a Samu Péter (balról) és Lukács Dániel. Utóbbi egyszer meglépett... M' «mi*-, , ^ ' A lilák védője Rázván Horj nagyon figyelt Földvári Viktorra (jobbról) A végig jókedvű újpesti drukkerek hét vendéggólt ünnepelhettek pályát övező korlátok mel­lett. Címvédő ide, vagy oda, az első percekben egyáltalán nem látszott a két csapat köz­ti három osztálynyi különb­ség. Faller András már a má­sodik percben kapura emelt a félpályáról, s Fürst lózsef is jó néhányszor ígéretesen húz­ta meg a jobbszélen. A három magyarral felálló Újpest per­sze nem ijedt meg, s az el­ső hazai hibát rögvest góllal büntette, Balázs Benjámin a baloldalról, jó huszonöt mé­terről emelt az üres kapuba. Aztán nem sokkal később új­fent a nagy kedvvel játszó Ba­lázs villantott, ezúttal a má­sik oldalon: remek jobbolda­li beadását Georgi Beridze kö­zelről a kapuba lőtte. A báta­­székieket láthatóan megfogta a két gól, az Újpest könnyedén rászámolhatott volna a ha­zai csapatra. Hogy nem tették meg, arra majdnem ráfizettek. A hajrában Kertész József szé­pített egy kavarodás után, s bizony még jó néhány meleg pillanat adódott az újpestiek kapuja előtt a félidő végéig. A szünetben sokan felem­legették a szomszédos Duna­­szekcső bravúrját. A baranyai kiscsapat 1996 decemberében 1-0-ra legyőzte a Ferencvárost - éppen egy bátaszéki, Panko­­vics Róbert góljával. Hason­ló csodára a második félidő­ben már nem volt esély, az Új­pest „növelte” a fordulatszá­mot, s végül 7-1-es győzelmet aratott. Nebojsa Vignjevics vezető­edző a fordulás után szép sor­jában pályára küldte az első félidőben pihentetett alapem­bereit - még jó, hiszen nem árt játékban lenni a jövő szomba­ti Ferencváros elleni bajnoki rangadó előtt... „Egy kicsit nehezen lendül­tünk játékba, a hazai csapat hibája is kellett ahhoz, hogy megszerezzük az első gólun­kat - mondta Balázs Benjá­min, aki a bátaszéki kapus, Klézl Tamás rossz kijövetele után emelt az üres kapuba. - Jó volt látni, hogy ilyen sokan kijöttek a találkozóra. Önbi­zalom-növelőnek mindenkép­pen jó lesz ez a hét gól a Fradi elleni rangadóra. A kupa ná­lunk mindig elsőbbséget él­vez, örülök neki, hogy bizto­san jutottunk tovább a követ­kező fordulóba” - zárta. Jegyzőkönyv MAGYAR KUPA, ORSZÁGOS FŐ­TÁBLA, AZ 1. FORDULÓBAN. Bátaszék SE-Újpest FC 1-7 (1-2). Bátaszék, 1200 néző. V: Kovács I. (Aradi J., Gyürüsi). BÁTASZÉK: Klézl - Dobra, Kiss P., Rátkai, Samu - Fürst (Mé­száros E., 69.), Botos, Gábor G., Kertész - Földvári (Régi, 59.), Faller (Kovács B., 86.). Edző: Brecska László ÚJPEST: Gundel-Takács - Pa­­uljevics, Bojovics, Horj, Bure­­kovics (Novothny, 63.) - Ono­­vo (Cseke, 77.), Diallo - Nwo­­bodo (Zsótér, 63.), Balázs B., Beridze - Lukács D. Vezető­edző: Nebojsa Vignjevics GÓL Kertész J. (37.), illetve Balázs B. (19.), Beridze (28.), Lukács D. (67.), Bojovics (54., 73.), Zsótér (82.), Cseke (86.). BRECSKA LÁSZLÓ, A BÁTA­SZÉKIEK EDZŐJE: - Gratulálok az Újpestnek, de a játékosa­imnak is, hiszen tisztességgel helytálltunk a kupa címvédő­je ellen. Hetven percig bírtuk erővel, de a végére elfárad­tunk. Az első félidei játékunk­ból erőt meríthetünk a bajno­ki mérkőzéseinkre.