Tolnai Népújság, 2017. november (28. évfolyam, 255-279. szám)

2017-11-14 / 265. szám

14. SPORT 2017. NOVEMBER 14., KEDD A rangadó vesztese, a Mórágy és a Bonyhád-Börzsöny is megelőzheti még őket A Szekszárdé a forduló derbije, de még nem lett őszi bajnok A gólkirályjelölt Tóth Tamást (kékben) jól semlegesítette Ganczer Péter és a Szekszárdi UFC Fotó: M. K. A forduló válogatottja ■w 5 Császár Gábor \ ; ■Ejj. Ganczer Péter 1 1 ^ekszarüi UFC 11. jw * Szekszárdi UFC 11. LABDARÚGÁS A Szekszárdi UFC második csapata nyer­te a megyei másodosztályú bajnokság 14. fordulójának rangadóját, ezzel továbbra is azonos pontszámmal, de több győzelemmel vezeti a tabellát a Gerjenben győzni tudó Bonyhád-Börzsöny SE előtt. A völgységiek mellett a Bölcskei SE és a Madocsa SE is idegenben, míg a Fad­­di SE otthon győzött kapott gól nélkül. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu Szekszárdi UFC II.­­Mórágyi SE 2-0 (0-0) Szekszárdi, 70 néző. V.: Bí­ró R. (Mészáros L, Szabó Sz.). Szekszárd II.: Császár G. - Nagy Zs., Pesti (Csizmadia R, 44.), Tóth P., Torma - Ganczer, Tolnai - Hajpál (Batánovics, a szünetben), Ágics (Vörös, a szünetben), Deli B. (Decsi, 84.) - Takács G. Játékos-edző: Vizdár Zsolt. Mórágy: Huj­­bert - Simon ]., Kőkuti (Far­kas R., 80.), Lestár, Rozgonyi- Horváth L. (Nyitrai, 90.), Be­ne, Grassy (Töttősi Á., 76.), Fürst - Tóth T., Tóth I. (Juhász A., 85.). Edző: Illés Béla. Jó ira­mú, változatos félidők után a helyzeteikkel jobban gazdál­kodó hazaiak négy perc alatt eldöntötték a forduló rangadó­ját. Gól: Tóth P. (64.), Takács G. (67.). Kiállítva: Fürst (92.). Jók: Császár G., Ganczer, Csizma­dia F., illetve Simon J., Bene, Rozgonyi, Grassy. Ifi: a Szek­szárd NB III.-as. Gerjeni SK­­Bonyhád-Börzsöny SE 0-4 (0-0) Gerjen, 50 néző. V.: Tá­las (Bárdos-Gutpintér, Rácz Z.) Gerjen: Vajda P. - Tesé­­nyi (Mező, 86.), Aradi G., Bu­cher, Novák J. (Hajnes D., 32.)- Bán T., Lacza Zs. (Holweiger R., 11.), Kapitány, Schütz - Du­­doma (Romhányi, 77.), Pápis­ta. Játékos-edző: Lacza Zsolt. Bonyhád-Börzsöny: Zircher- Mathesz (Eckert, 78.), Loósz (Pechár, a szünetben), Lász­ló L., Zsók - Csobot, Máté N., Hosnyánszki Zs., Győrfi J. (Se­lyem, 76.) - Pongrácz, Ra­­fai. Játékos-edző: Hosnyánsz­ki Zsolt. A sérültek és eltiltot­tak miatt tartalékosán felál­ló hazaiak így is méltó part­nerei voltak a börzsönyiek­nek hetven percig, de a végé­re kijött a két csapat közti tu­dásbeli különbség. Gól: Pech­ár (73., 89.), Győrfi J. (67.), Se­lyem (86.). Jók: Kapitány, Bu­cher, illetve Pechár, Máté N., Rafai. Ifi: 6-0. Bátaapáti SE­­Kisdorogi FC 2-4 (2-2) Bátaapáti, 70 néző. V.: Szabó P. (Váncsa, Kiss J.). Bátaapáti: Kékesi - Kalmár F. (Dudás Z., a szünetben), Acsádi V., Kom­lói, Beda J. - Varga R., Győrfi G., Stier, Szalonna - Beda B., Ritter. Edző: Fiáth Tamás. Kis­­dorog: Kiss A. - Nagy K., Bor­di, Palkó Máté, Kadosa - Biró P., Páli, János K. (Pálinkás G., 75.), Németh Z. (Jónás I., 82.) - Schiller A., Mészáros M. Szakmai igazgató: Bőhm Já­nos. Gyenge játékvezetés mel­lett megérdemelten győzött a vendégcsapat az egy félidőn át jól futballozó hazaiak ellen. Gól: Beda B. (10., 20.), illet­ve Schiller A. (3., 81., az elsőt 11-esből), Palkó Máté (21.), Né­meth Z. (76.). Jók: Palkó Máté, Németh Z., Schiller A. Ifi: 0-8. Faddi SE­­Simontornya TC 7-0 (3-0) Fadd, 150 néző. V.: Kovács T. (Sipos L., Laszlóczki). Fadd: Szabó D. - Gerendái, Csányi 0., Horváth M., Csibi (Sza­bó J., 70.) - Baros (Antus, 78.), Szente (Papp J., 72.), Asz­talos (Szűcs R., 10.), Szatmá­ri - Gáncs, Fejes Z. (Fazekas R., 62.). Játékos-edző: Vida Tamás. Simontornya: Csep­­regi - Sebestyén Zs., Jancs­­ki, Szabó A., Gergő J. (Fung, a szünetben) - Papp T. (Orosz, 72.), Koncz, Lakatos Gy., Amb­rus L. - Walczer (Ónodi, 72.), Kovács D. Játékos-edző: Amb­rus László. Kiváló játékveze­tői hármas mellett megérde­melt hazai siker született. Gól: Fejes Z. (1., 44., az első 11-es­ből), Szatmári (46., 52.), Szűcs R. (81., 83.), Gáncs (39.). Jók: Gerendái, Csányi 0., Szatmá­ri, Horváth M., Szűcs R., Fejes Z., illetve Ambrus L. Ifi: 11-3. KSE Gyönk- Madocsa SE 0-2 (0-0) Gyönk, 40 néző. V.: Kardos (Kovalcsik, Antal L). Gyönk: Kiss B. - Závodi, Szép Ró­bert, Szíjjártó, dr. Szabó- Szedlák, dr. Hideg (Goman, a szünetben), Szép Richárd, Lic­­kert - Haraszti, Bruckner M. Edző: Bruckner Zoltán. Ma­docsa: Müller R. - Aracz­­ki L, Kern, Hahn, Karszt A.- Fritz W. (Gábor M., 57.), Vö­rös G., Éger (Magyar T., 80.), Varga L., Wenhardt (Süvöltős, 73.) - ifj. Süvöltős J. Edző: Bö-Megyei II. osztály, az állás 1 Szekszárd II. 14 11 0 3 66-17 33 2. B.-Börzsöny 14 10 3 1 33-12 33 3. Mórágy 13 9 2 2 48-18 29 4. Kisdorog 14 8 3 3 40-30 27 5. Madocsa 14 8 3 3 24-14 27 6. Fadd 13 8 2 3 44-22 26 7. Aparhant 13 8 1 4 31-27 25 8. Bölcske 14 7 1 6 51-24 22 9. Dunakömlőd 14 6 1 7 23-34 19 10. K.-Csikóstőttős 14 4 4 6 35-47 16 11. Simontornya 13 4 1 8 25-38 13 12. Sióagárd 13 3 3 7 18-25 12 13. Pincehely 14 3 2 9 18-46 11 14. Gerjen 13 1 4 8 10-31 7 15. Gyönk (-1 p.) 13 1 2 10 23-61 4 16. Bátaapáti 13 0 2 11 16-59 2 Ez következik A hétvégén az utolsó tel­jes őszi fordulóra kerül sor a megyei másodosztály­ban. A kör rangadóját Bony­­hád-Börzsönyben játsszák, ahol a hatodik helyezett fad­­diak vendégszerepeinek szombaton. Egy nappal ké­sőbb a tavalyi keleti bajnok Madocsa a nyugati negyedik Aparhantot látja vendégül. Az U19-es bajnokságban Mórágyon rendeznek derbit, ahol a második helyen álló hazaiak a listavezető gerjeni­­eket látják vendégül. A15. (UTOLSÓ ŐSZI) FORDU­LÓBAN. November 18., szom­bat: Bonyhád-Börzsöny SE-Faddi SE, Bölcskei SE­­Sióagárdi SE, Kaposszek­­cső-Csikóstőttősi KSE-Szek­­szárdi UFC II. (Csikóstőttősön játsszák), Simontornya TC­­KSE Gyönk. Kezdés: 13 óra. November 19., vasárnap: Madocsa SE-Aparhanti SE, Pincehelyi ATE-Bátaapáti SE, Kisdorogi FC-Dunaköm­­lődi SE, Mórágyi SE-Gerjeni SK. Kezdés: 13 óra. Mesterlövészek A GÓLLÖVŐLISTA ÉLMEZŐNYE, FELNŐTTEK. 21 gólos: Tóth Ta­más (Mórágy), 18 gólos: Schil­ler Adrián (Kisdorog), 17 gó­los: Fejes Zoltán (Fadd). 11 gólos: Ambrus László (Simon­tornya), Csende Imre (Szek­szárd), Goman Dániel (Gyönk), Máté János (K.-Csikóstőttős), Szlucska Zsolt (Dunaköm­­lőd). IFI. 45 gólos: Palkó János (Mórágy), 36 gólos: Csonka János (Dunakömlőd), 34 gó­los: Dóczi Ákos (Kisdorog). de Dániel. Mérkőzést góllal le­het megnyerni, ahhoz pedig a helyzeteket be kell lőni. A ha­zaiak mindet kihagyták, a vendégek viszont kettőt érté­kesíteni tudtak, így megérde­melten vitték el a három baj­noki pontot. Gól: Fritz W. (53.), Hahn (78.). Jók: Kiss B., illet­ve Kern, Hahn, Vörös G., Fritz W. Ifi: 4-1. Aparhanti SE-Pincehelyi ATE 3-1 (1-0) Aparhant, 90 néző. V,: Tá­las (Sipos, Laszlóczki). Apar­hant: Götcz (Szigeti, 81.) - Molnár D. (Szilágyi M., 84.), Müller M., Kovács M., Nyisz­­tor - Szász Á. (Batta, 69.), Mol­nár N. (Szabó Sz., 76.), Besz­­terczán, Hegyi - Kajtár I., Móricz. Edző: Minker Endre. Pincehely: Németh R. - Ká­rolyi, Csömör, Mudris (Tú­rós Sz., 55.), Juhász V. - Győ­ré - Reimann, Branauer, Bi­zony - Horváth D. (Borbély, 67.), Sandó. Edző: Tulok Lajos. A lelkesen játszó hazaiak győ­zelmüket a múlt héten tragi­kusan elhunyt Czékmány Bá­lintnak ajánlják. Gól: Móricz (38.), Sandó (52., öngól), Bat­ta (84.), illetve Túrós Sz. (91.). Jók: Móricz, Molnár D., illetve Németh R., Győré. Ifi: 0-1. Dunakömlődi SE­­Bölcskei SE 0-5 (0-2) Paks, 80 néző. V: Kovács T. (Horváth J., Bárdos-Gutpin­tér). Dunakömlőd: Szabó Ta­más - Szabó Tibor (Horváth B., 33.), Adorján T., Sára Cs., Jóni I. - Solt S., Krémer, Major M., Szemes (Horváth J., 51.) - Po­roszkai J., Szlucska. Edző: Sza­bó István. Bölcske: Nagy G.- Besenczi Z., Höss, Princz Z., Farnek A. - Princz G., Fe­­nyősi, Dömény, Debreceni- Keresztes D., Mészáros G. Edző: Kovács Dénes. Jó iramú mérkőzésen, gyenge játékve­zetés mellett a bölcskeiek tel­jesen megérdemelten nyer­tek a mélyen tudásuk alatt ját­szó hazaiak ellen. Gól: Mészá­ros G. (26., 85.), Besenczi Z. (44.), Höss (49.), Princz G. (74., 11-esből). Jók: Jóni I., Adorján T., illetve Mészáros Gábor ve­zérletével az egész vendégcsa­pat. Ifi: 5-0. Sióagárdi SE­Kaposszekcső- Csikóstőttősi KSE 3-3 (3-1) Sióagárd, 70 néző. V: Álló (Horváth T., Pesti Dóra). Sió­agárd: Osztopányi - Horváth R, Tóth Attila, Tóth G. (Hor­váth J., 40.), Sági Gy. - Mecz­­ker, Tóth Adrián, Nagy M., Dombi - Schäffler D., Schäff­ler B. (Kovács J., 26.). Edző: Szabó Tibor. Kaposszek­­cső-Csikóstőttős: Pataki (Fe­hér A., 82.) - Németh V., Cser, Gulyás, Porció - Matuz (Léber, 57.), Ács, Szakó, Somogyvári - Máté J., Végh P. Edző: Iván Jó­zsef. A hazaiak annak elle­nére, hogy az első félidőben két kényszerű cserét is vég­re kellett hajtaniuk, a szünet­ben 3-1-re vezettek, a folya­tásban viszont szép gólokkal pontot mentettek a vendégek. Jók: Tóth Attila, Tóth Adrián, Nagy M., Schäffler B., illet­ve Pataki, Gulyás, Szakó, Má­té J. Gól: Nagy M. (1.), Kovács J. (32.), Schäffler D. (45+3.), il­letve Máté J. (28., 51.), Végh P. (60.). Ifi: 6-2. A hétvégi forduló után az el­halasztott bajnokikat pótolják, így november 25-én Faddi SE­­Mórágyi SE és Bátaapáti SE­­Sióagárdi SE talákozóra kerül sor (13 óra), 26-án pedig Apar­hanti SE-KSE Gyönk (13 óra) és Gerjeni SK-Simontornya (14 óra) meccset játszanak.