Tolnai Népújság, 2017. október (28. évfolyam, 230-254. szám)

2017-10-24 / 248. szám

14 SPORT 2017. OKTOBER 24., KEDD gólkirály Nikolics LABDARÚGÁS Pályafutása so­rán ötödször lett gólkirály Ni­kolics Nemanja, aki a Vide­oton (2010,2014,2015) és a Legia Warszawa (2016) után az MLS-ben is a csúcs­ra ért, a Chicago Fire színei­ben 24 találattal végzett az élen. A góllövőverseny 2005 óta „MLS Golden Boot" né­ven fut, Nikolicsnál a legutób­bi 13 szezonban csupán a 27-ig jutó Chris Wondolowski és Shaun Wright-Phillips volt eredményesebb. B. L. Hamilton nyert, első a Mercedes FORMULA-1 A negyedik vi­lágbajnoki címéhez egyre kö­zelebb kerülő Lewis Hamil­ton, a Mercedes brit pilótá­ja nyerte az Egyesült Államok Nagydíját a texasi Austin­ban, ezzel 66 pontra növel­te az előnyét az összetettben a most második, négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel­­lel, a Ferrari német verseny­zőjével szemben. A 32 éves Hamilton Austinban ötödször győzött, és ezzel a Merce­des az idei évben is világbaj­nok lett, sorozatban negyed­szer. A futamon Kimi Ráik­­könen, a Ferrari finn pilótája lett a harmadik. B. L. Fontos győzelmet aratott a Fradi KÉZILABDA Az FTC-Rail Car­go Hungária négy góllal nyert (25-29) a német Thüringer HC otthonában a női Bajno­kok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában. A fő­városi zöld-fehérek főleg a spanyol Nerea Pena (9 gól) és Kovacsics Anikó (7 gól) jó játékával alapozták meggyő­zelmüket. A címvédő Győ­ri Audi ETO KC 23-22-re ki­kapott az EHF-kupa-győz­­tes orosz Rosztov-Don ottho­nában. A magyar csapat leg­utóbb április 9-én, a francia Metz ellen, a BL negyeddön­tőjében veszített. B. L. Cavani mentett pontot a PSG-nek LABDARÚGÁS A duplázó Har­ry Kane vezette Tottenham Hotspur 4-1-es győzelmet aratott az angol Premier Le­ague 9. fordulójában a Li­verpool felett. A mérkőzést a Wembleyben 80 827 néző tekintette meg, ez nézőcsúcs az angol topligában. Az olasz Serie A-ban a 26. perctől em­berhátrányban játszó Juven­tus 6-2-re nyert Udinében, a forduló derbijén az éllovas Napoli otthon nem bírt az In­­ternazionaléval (0-0). A Pa­ris SG a hosszabbításban szerzett Cavani-góllal 2-2-es döntetlent harcolt ki a Mar­seille vendégeként a francia Ligue 1 rangadóján. B. L. Hiába vezetett két góllal a Tolna, majdnem kikapott a Tamásitól Egy győzelemre az őszi elsőségtől a Dombóvár Fotó: Mártonfai Dénes Bildhéber Bence, a tolnaiak kapusa (balról) és Cseri Márk csak szemmel verte a labdát a tamási Samuel Ellis Ato kísérlete után. Ezt megúszták. A Dombóvár nem adott esélyt a Dunaföldvárnak, a Tolna ugyanakkor értékes pontokat hullajtott el a Ta­mási ellen a megyei I. osz­tály hétvégi fordulójában. Rónai Gábor gabor.ronai@mediaworks.hu Dombóvár FC­­Dunaföldvár FC 4-0 (2-0) Dombóvár, v.: Álló T. (Ver­­bászi R, Kapéter J.). DOMBÓ­VÁR: Sztropkó - Baksa Zs. (Ta­kács Z., 77.), Kovács R., Petrák, Kardos E. - Kovács A., Kecze­­li (Pál D., 71.), Androsics, Bán, Kázmér (Kierdorf, 69.). -Hor­váth Á. Játékos-edzó': Kardos Ernő. DUNAFÖLDVÁR: Tóth D. - Varga G., Kóczián (Tóth D., 66.), Kőkuti, Horváth A. - Far­sang P. (Ürmös, 75.), Fröhlich A., Dienes G. (Markovics, 75.), Kiss P. - Benke, Kuti A. (Fehér M., 66.). Játékos-edző: Barics Péter. A taktikusan futballo­zó dombóváriak végig kézben tartották a találkozót és telje­sen megérdemelten győztek. GÓL: Androsics (30.), Keczeli (33.), Kardos E. (55.), Kierdorf (75.). KIÁLLÍTVA: Horváth A. (58.). JÓK: a dombóvári csapat valamennyi játékosa dicsére­tet érdemel, illetve Kiss P. Bonyhád VLC­Nagymányoki SE 7-3 (7-1) Bonyhád, v.: Hartung V. (Pe­­koli D., Kovalcsik Z.). BONY­HÁD: Szabó Sz. (Schleinig, a szünetben) - Szász D., Köllő (Takács N., 50.), Szlama, Völ­gyi P. - Tolnai Sz. (Kertész D., 39.), Máté R. - Genczler, Se­bestyén N. (Schulteisz N., 12.), Pfaff (Szentes M., 63.) - Pap R. Játékos-edző: Köllő Roland. NAGYMÁNYOK: Schanczen-bacher Z. - Babanics R, Ga­­rai, Köő R., Wolf R. (Schmidt N., 26.) - Kovács L. (Kräh­­ling, 63.), Pál I., Hesz, Wolf Sz. (Miklós T., 54.) - Barabás Á. (Óbert G., 70.), Sztrahia (Bor­bély Cs., 75.). Edző: Incze Zol­tán. A bonyhádi együttes ne­gyedóra után három, félóra után már hat gólnál járt. GÓL: Pap R. (9., 16., 22.), Genczler (25., 44.), Pfaff (5.), Schulte­isz N. (27.), illetve Barabás Á. (40.}, Hesz (49.), Pál I. (53.). KI­ÁLLÍTVA: Babanics F. (89.). JÓK: Szász D., Szlama, Genczler, Pap R., illetve Pál I., Wolf Sz. Kakasd SE­Bátaszék SE 0-4 (0-3) • Kakasd, v.: Szappanyos Sz. (Sipos L., Domokos L.). KA­KASD: Kocsmár - Palkó, Réti, Dobondi (Szász T., 67.), Kvan­duk E. (Hücker B., a szünet­ben) - Petrevics, Árpa (Ber­ta, a szünetben), Tóth L., Se­bestyén M. (Farkas D., 44.) - Márk A., Márk K. Edző: Kni­­esz Mátyás. BÁTASZÉK: Klézl - Révész K. (Horváth Á., 86.), Rátkai, Kiss R, Fábián Cs. - Kertész ]., Régi (Csíki, 77.), Bo­tos, Samu P. - Lerch M. (Fal­ler, 81.), Földvári (Szabó E., 68.). Edző: Kiss János. Meg­voltak a lehetőségeik a ka­­kasdiaknak is, de a hátul el­követett hibáikat könyörtele­nül megbüntette a bátaszéki együttes. GÓL: Kertész J. (14., 32.), Lerch M. (5.), Faller (89.). JÓK: Petrevics, illetve Kertész J., Rátkai, Samu P. Kölesdi SE­­Szedres SE 0-2 (0-1) Kölesd, v.: Kovács T. (Hor­váth J., Pesti D.). KÖLESD: Sán­ta B. - Kapinya, Calka S., Dob­ra (Kozák, 73.), Nagy P. - Bie­­rer (Baksai, 57.), Pesti M. (Vá­­li, 68.), Tímár K. (Péger, 29.), Kovács R. - Baranyai D., Si­mon B. Edző: Sánta István. SZEDRES: Farkas M. - Kuti, Erdélyi Zs., Szakter, Vámosi A. - Tolnai R., Rikkers (Hor­váth Z., 81.), Fritz Á. (Károly L., a szünetben), Szabó Sz. - Wascher, Cseh T. (Borza, 67.). Edző: Lacza József. Ez volt az a meccs, amelyet ha reggelig játszanak, akkor sem tudott volna gólt szerezni a 11-est is kihagyó kölesdi csapat. GÓL: Wascher (31.), Cseh T. (60.). KIÁLLÍTVA: Wascher (79.). JÓK: Kapinya, Kovács R., illetve Er­délyi Zs., Szabó Sz. Tolna VFC­Tamási 2009 FC 3-3 (1-0) Tolna, v.: Éreth A. (Szabó R, Pesti K.). TOLNA: Bildhéber B.- Pap Milán, Ledneczki, Ná­­nási, Cseri (Ranga, 68.) - ifj. Búzás A. (Szili I., 57.), Blatt, Karszt L. (Pesti V., 68.), Hor­váth M. - Szabolcska, Felföl­di I. (Sümegi B.,_74.). Edző: Bú­zás Attila. TAMÁSI: Bogdán B.- Barta 0., Fomumbod, Pintér A., Orosz M. - Halász R., Bölcs­földi M., Széli Sz. (Szekeres D., 75.), Ato (Martos, 87.) - Papp G. (Kaszás K., a szünetben), Haruna. Edző: Horváth La­jos. Remek meccsen a Tamási kétgólos hátrányból fordított, de igazságtalan lett volna, ha nem kap pontot a nagyot küz­dő Tolna. GÓL: Horváth M. (9.), Szabolcska (47.), Sümegi B. (94.), illetve Haruna (49., 70.), Orosz M. (65.). JÓK: Szabolcs­ka, Blatt, Sümegi, illetve Ha­runa, Fomumbod, Ato. Tevel Medosz SE­­Őcsény SK 5-1 (3-1) Tevel, v.: Mihálovics L. (Pe­­koli D., Pesti K.). TEVEL: Máté R. - Hajrulovic (Dézsi, 78.), Pál Z., Pilisi R, Sírok - Kerekes R. (Simon T., 74.), Simon J., Wei­­dinger, Elbegdorzs - Bajusz K. (Barabás B., 63.), Ahmed. Játékos-edző: Máté Roland. ŐCSÉNY: Lizák Zs. - Horváth D. (Kiss G., 78.), Vecsei V, We­­isz R, Bán - Zsinkó (ifj Vecsei V, 86.), Heffner, Tóth R., Prei­­meyer - Horváth Cs., Varga Z. Edző: Pusztai Károly. Renge­teg helyzetéből ötöt gólra tu­dott váltani a teveli együttes. GÓL: Ahmed (9., 30.), Bán (42., öngól), Simon T. (75.), Elbeg­dorzs (86.), illetve Tóth R. (21.). JÓK: Ahmed, Simon T., Pál Z., illetve Horváth Cs., Tóth R. SZABADNAPOS: Majosi SE. I Megyei 1. osztály, az állás 1. Dombóvár 10 9 1 0 4M 28 2. Tolna 10 7 2 1 40-13 23 3. Bonyhád 10 7 0 3 33-12 21 4. Majos 10 5 2 3 3021 17 5. Dunaföldvár 10 5 2 3 23-22 17 6. Bátaszék 9 4 2 3 23-17 14 7. Szedres 9 4 1 4 19-17 13 8. Tamási 9 2 7 0 25-23 13 9. Kölesd 10 3 2 5 18-21 11 10. Nagymányok 10 2 2 6 27-31 8 11. Tevel 11 2 1 8 17-33 7 12. Kakasd 9 2 0 7 14-41 6 13. Őcsény 11 1 0 10 12-67 3 Ez következik MEGYEI I. OSZTÁLY, A 12. FORDULÓ PROGRAMJA. Ok­tóber 28., szombat: Báta­­szék SE-Bonyhád Völgy­ség LC 14 óra. Tamási 2009 FC-Kölesdi SE 14 óra. Októ­ber 29., vasárnap: Tevel Me­dosz SE-Kakasd SE 14 óra. Nagymányoki SE-Tolna VFC 14 óra. Szedresi SE-Dom­bóvár FC 14 óra. Dunaföld­­vári FC-Majosi SE 14 óra. Az Őcsény SK együttese sza­badnapos lesz. Kardos Ernő A forduló válogatottja 5 "ff Sztropkó János 1 Dombóvár FC . Genczler Kornél Bonyhád VLC Szász Dávid Samuel Ellis Ato Tamási2009 FC Bonyhád VLC Ratkai Gabor Allegue Ahmed BataszekSE Tevel Medosz SE Jammeh Haruna Tamást 2Q09FC Petrok Viktor i Dombóvár FC 10 Pap Roland 1 n Bonyhád VLC Dombóvár FC ff! Kertész József Bátaszék SE Mesterlövészek MEGYEI I. OSZTÁLY, A GÓLLÖ­VŐLISTA ÉLCSOPORTJA, 16 gó­los: Keczeli Krisztián (Dombó­vár FC). 15 gólos: Pap Roland (Bonyhád Völgység LC). 14 gó­los: Jammeh Haruna (Tamási 2009 FC). 8 gólos: Szili István (Tolna VFC), Ranga Máté (Tol­na VFC). 7 gólos: Szabolcska Tamás (Tolna VFC). Nyolc játékos szerzett eddig 6 gólt, öt futballista 5 találatig jutott, kilencen pedig 4 gólt értek el eddig a szezonban.