Tolnai Népújság, 2017. augusztus (28. évfolyam, 177-203. szám)

2017-08-07 / 182. szám

14 SPORT 2017. AUGUSZTUS 7., HÉTFŐ Tíz páros versengett Tolnán, munkatársunk is helytállt az erős mezőnyben Örökifjak püfölték a labdát a találó elnevezésű Ifjú Kupán Hámori Róbert (balról) és Rónai Gábor a torna szervezéséért kapott aranyérmet Schalli Ádámtól Fotók: Makovics Kornél Apa és fia nyerte a Tolnán megrendezett Ifjú Kupát. Stróbl József és Dániel öt meccséből ötöt nyert, így vita sem férhetett elsősé­gükhöz. Pálinkás Gábor és Pintér Zsolt egyszer veszí­tett - épp a fináléban. Munkatársunktól tolnai.nepujsag@mediaworks.hu TENISZ Drámaibb végjátékot nem is hozhatott volna a tol­nai városi sportcsarnok mel­letti teniszcentrumban meg­rendezett Ifjú Kupa. A rendkí­vül színvonalas, pazar labda­meneteket tartogató finálé 6:6 után tie break-ben dőlt el úgy, hogy Pálinkásék többször is a kezükben - pontosabban a nyakukban - érezhették az aranyérmet, de a hatalmasat küzdő Stróbl-duó kiénekelte a sajtot a rivális szájából. Stróbl Dánielék sikerét csak értékesebbé teszi, hogy mind­ketten sérülten neveztek - az édesapa a vállával, a fiú az achillesével küszködött. Já­tékukon azonban ez cseppet sem látszott. A csoportmecs­­csek során 6:l-re, 6:3-ra és kétszer 7:6-ra nyertek (riváli­suk egy 6:2-es, egy 6:3-as és két 6:4-es partival vívta ki a döntős szereplés jogát). Még lapunk sportújság­­íróját, Rónai Gábort és a fő­szervezőt, Hámori Róbertét is legyőzték - igaz, utóbbiak már előzetesen elfáradtak a sok-sok szervezésben... Azért így is villantak jó né­hányat, a mezőny sokak sze­rint legjobbját, Pálinkás Já­nost és társát, a csapat doy­enjét, a hetven felé járó Pux­­ler Ádámot például legyőzték. „A végső győztestől kikap­ni soha sem szégyen, amúgy is a részvétel a fontos - fogal­mazott a torna végeztével Há­mori Róbert, aki először in­dult munkatársunkkal, s aki azt is hozzátette, hogy látva a vártnál sokkal gyorsabb ösz­­szecsiszolódásukat, a követ­kező ilyen tornán már komoly érmes reményekkel szeretné­nek harcba szállni. „Azt gon­dolom, hogy büszkék lehe­tünk arra, hogy ilyen mozgal­mas teniszélet zajlik a város­ban, s egyre többen játszanak, fiatalok, középkorúak és idő­sebbek egyaránt” - húzta alá Hámori Róbert. Apropó mozgalmas tenisz­élet. Tíz páros indult szom­baton az Ifjú Kupán, de csak azért ennyi, mert többet nem tudtak fogadni. Pedig huszon­ötén szerettek volna jönni, Tolna mellett a környékbe­li településekről is jelentkez­tek, ám a szervezők első kör­ben a helyieket fogadták és a kvóta gyorsan betelt. Jó lenne egy harmadik pálya, amely­nek a helye már megvan, sőt néhány kisebb-nagyobb föld­bucka azt is jelzi, hogy a mun­kákat is úgy, ahogy elkezdték már, ám az anyagiak azonban még hiányoznak... A bronzérmet Rottler An­tal és Márkus Zoltán szerez­te meg, miután 6:4-re legyőzte a Guszt István, Siklósi György párost. Az eredményhirde­tés után mindenkit a Schalli Ádám által készített csülkös bab várt a hús „ebédlőben”, s útravalóul egy-egy dinnyét is hazavihettek a résztvevők. A búcsú nem lesz hosszú ide­jű, hamarosan jön az újabb ku­pa - mint az érdeklődés mutat­ja, van igény a teniszre Tolnán. IFJÚ KUPA PÁROS VERSENY, TOLNA, A csoport: Pálinkás Gábor, Pintér Zsolt-Rottler Ádám, Márkus Zoltán 6:4, Csipák Róbert, Szabó Gábor- Strelenczky Richárd, Bag­­di József 6:3; Pálinkás Gábor, Pintér Zsolt-Guld Péter, Fe­renc Tibor 6:2, Rottler Ádám, Márkus Zoltán-Csipak Ró­bert, Szabó Gábor 6:2, Rottler Ádám, Márkus Zoltán-Guld Péter, Ferenc Tibor 6:2, Pálin­kás Gábor, Pintér Zsolt-Stre­­lenczky Richárd, Bagdi Jó­zsef 6:3, Pálinkás Gábor, Pin­tér Zsolt-Csipak Róbert, Sza­bó Gábor 6:4, Guld Péter, Fe­renc Tibor-Strelenczky Ri­chárd, Bagdi József 6:2, Rott­ler Ádám, Márkus Zoltán- Strelenczky Richárd, Bagdi József 6:1, Guld Péter, Ferenc Tibor-Csipak Róbert, Szabó Gábor 6:3. B csoport: Guszt István, Siklósi György-Hámori Ró­bert, Rónai Gábor 6:2, Stróbl József, Stróbl Dániel-Gérin­­ger János, Puxler Ádám 7:6, Kovács István, Vajda János- Hámori Róbert, Rónai Gá­bor 6:1, Stróbl József, Stróbl Dániel-Guszt István, Sikló­si György 6:3, Guszt István, Siklósi György-Kovács Ist­ván, Vajda János 6:2, Hámori Róbert, Rónai Gábor- Gérin­­ger János, Puxler Ádám 6:4, Stróbl József, Stróbl Dániel- Hámori Róbert, Rónai Gábor 6:1, Géringer János, Puxler Ádám-Kovács István, Vajda János 6:4, Guszt István, Sik­lósi György-Géringer János, Puxler Ádám 6:2, Stróbl Jó­zsef, Stróbl Dániel-Kovács Ist­ván, Vajda János 7:6. HELYOSZTÓ. A 3. helyért: Rottler Ádám, Márkus Zol­­tán-Guszt István, Siklósi György 6:4. A döntőben: Stróbl József, Stróbl Dániel-Pálinkás Gá­bor, Pintér Zsolt 7:6. Pálinkás Gábor és Pintér Zsolt ezüstéremmel gazdagodott Stróbl Dániel (szervái) és édesapja, József nem talált legyőzőre A világbajnokság után búcsúzó klasszist Justin Gatlin és Christian Coleman is megelőzte Usain Bolt csak harmadik lett utolsó százasán ATLÉTIKA Usain Bolt bronz­éremmel köszönt el roppant sikeres pályafutásától, miu­tán csak harmadik lett a 100 méteres síkfutás szombati döntőjében a londoni atlétikai világbajnokságon. A két ame­rikai, Justin Gatlin és Christi­an Coleman is megelőzte. A nyolcszoros olimpiai baj­nok jamaicai sztár meglelte-’ tősen rosszul rajtolt, de a cél előtt kis híján utolérte a leg­nagyobb kihívójának tartott, 21 esztendős amerikai Cole­­mant. Ám végül nem ő, hanem a 8-as pályán futó 35 éves Gat­lin győzött 9.92 másodperccel, Coleman ideje 9.94, Bolté pedig 9.95 volt. Gatlin az előző vb-n és a tavalyi olimpián is máso­dik volt Bolt mögött. Ez volt Usain Bolt első vere­sége vb vagy olimpia döntőjé­ben. A 2011-es világbajnoksá­gon sem nyert, de akkor rossz rajtja miatt kizárták, a 100 méteres klasszikus távon vé­gül háromszoros világbajnok­ként zárja pályafutását. A 100 és 200 méteren, vala­mint a jamaicai 4x100-as vál­tóval is világcsúcstartó Bolt a brit fővárosban búcsúzik a versenyzéstől, utolsó futásá­ra várhatóan jövő szombaton, a sprintváltó döntőjében ke­rül sor. Gatlin (balról) és Coleman is Bolt előtt végzett Fotó: AFP Két amerikai, két jamaicai ATLÉTIKAI VILÁGBAJNOK­SÁG, LONDON. A FÉR­FI 100 MÉTERES SÍKFUTÁS, DÖNTŐJÉBEN. 1. Justin Gat­lin (Egyesült Államok) 9.92, 2. Chris Coleman (Egyesült Álla­mok) 9.94, 3. Usain Bolt (Ja­maica) 9.95,4. Yohan Bla­ke (Jamaica) 9.99, 5. Akani Simbine (Dél-Afrika) 10.01, 6. Jimmy Vicaut (Franciaor­szág) 10.08, 7. Reece Pres­­cod (Nagy-Britannia) 10.17,8. Szu Ping-tien (Kína) 10.27. A férfi diszkoszvetést a lit­ván Andrius Gudzius nyer­te szombaton, akinek a máso­dik kísérlete egyéni csúcsot je­lentő 69,21 méteres eredményt hozott. A második a svéd Dani­el Stahl, a harmadik pedig az amerikai Mason Finley lett. Távolugrásban az olimpiai ezüstérmes dél-afrikai Luvo Manyonga győzött. Az előző világbajnok brit Greg Ruther­ford sérülés miatt nem indult. A nőknél 10 000 méteren az olimpiai címvédő-Almaz Aya­­na fölényesen, 46 másodperc­cel nyert honfitársa, a Rio de Janeiróban harmadik Tiru­­nesh Dibaba előtt. R. G.