Tolnai Népújság, 2017. augusztus (28. évfolyam, 177-203. szám)

2017-08-07 / 182. szám

A világbajnokság után búcsúzó klasszist Justin Gatlin és Christian Coleman is megelőzte Usain Bolt csak harmadik lett utolsó százasán ATLÉTIKA Usain Bolt bronz­éremmel köszönt el roppant sikeres pályafutásától, miu­tán csak harmadik lett a 100 méteres síkfutás szombati döntőjében a londoni atlétikai világbajnokságon. A két ame­rikai, Justin Gatlin és Christi­an Coleman is megelőzte. A nyolcszoros olimpiai baj­nok jamaicai sztár meglehe­tősen rosszul rajtolt, de a cél előtt kis híján utolérte a leg­nagyobb kihívójának tartott, 21 esztendős amerikai Cole­­mant. Ám végül nem ő, hanem a 8-as pályán futó 35 éves Gat­lin győzött 9.92 másodperccel, Coleman ideje 9.94, Bolté pedig 9.95 volt. Gatlin az előző vb-n és a tavalyi olimpián is máso­dik volt Bolt mögött. Ez volt Usain Bolt első vere­sége vb vagy olimpia döntőjé­ben. A 2011-es világbajnoksá­gon sem nyert, de akkor rossz rajtja miatt kizárták, a 100 méteres klasszikus távon vé­gül háromszoros világbajnok­ként zárja pályafutását. A 100 és 200 méteren, vala­mint a jamaicai 4x100-as vál­tóval is világcsúcstartó Bolt a brit fővárosban búcsúzik a versenyzéstől, utolsó futásá­ra várhatóan jövő szombaton, a sprintváltó döntőjében ke­rül sor. Gatlin (balról) és Coleman is Bolt előtt végzett Fotó: AFP Két amerikai, két jamaicai ATLÉTIKAI VILÁGBAJNOK­SÁG, LONDON. A FÉR­FI 100 MÉTERES SÍKFUTÁS, DÖNTŐJÉBEN, 1. Justin Gat­lin (Egyesült Államok) 9.92, 2. Chris Coleman (Egyesült Álla­mok) 9.94,3. Usain Bolt (Ja­maica) 9.95, 4. Yohan Bla­ke (Jamaica) 9.99, 5. Akani Simbine (Dél-Afrika) 10.01, 6. Jimmy Vicaut (Franciaor­szág) 10.08, 7. Reece Pres­­cod (Nagy-Britannia) 10.17,8. Szu Ping-tien (Kína) 10.27. A férfi diszkoszvetést a lit­ván Andrius Gudzius nyer­te szombaton, akinek a máso­dik kísérlete egyéni csúcsot je­lentő 69,21 méteres eredményt hozott. A második a svéd Dani­el Stahl, a harmadik pedig az amerikai Mason Finley lett. Távolugrásban az olimpiai ezüstérmes dél-afrikai Luvo Manyonga győzött. Az előző világbajnok brit Greg Ruther­ford sérülés miatt nem indult. A nőknél 10 000 méteren az olimpiai címvédő Almaz Aya­­na fölényesen, 4ó másodperc­cel nyert honfitársa, a Rio de Janeiróban harmadik Tiru­­nesh Dibaba előtt. R. G. Apa és fia nyerte a Tolnán megrendezett Ifjú Kupát. Stróbl József és Dániel öt meccséből ötöt nyert, így vita sem férhetett elsősé­gükhöz. Pálinkás Gábor és Pintér Zsolt egyszer veszí­tett - épp a fináléban. Munkatársunktól tolnai.nepuJsag@mediaworks.hu TENISZ Drámaibb végjátékot nem is hozhatott volna a tol­nai városi sportcsarnok mel­letti teniszcentrumban meg­rendezett Ifjú Kupa. A rendkí­vül színvonalas, pazar labda­meneteket tartogató finálé 6:6 után tie break-ben dőlt el úgy, hogy Pálinkásék többször is a kezükben - pontosabban a nyakukban - érezhették az aranyérmet, de a hatalmasat küzdő Stróbl-duó kiénekelte a sajtot a rivális szájából. Stróbl Dánielék sikerét csak értékesebbé teszi, hogy mind­ketten sérülten neveztek - az édesapa a vállával, a fiú az achillesével küszködött. Já­tékukon azonban ez cseppet sem látszott. A csoportmecs­­csek során 6:l-re, 6:3-ra és kétszer 7:6-ra nyertek (riváli­suk egy 6:2-es, egy 6:3-as és két 6:4-es partival vívta ki a döntős szereplés jogát). Még lapunk sportújság­­íróját, Rónai Gábort és a fő­szervezőt, Hámori Róbertét is legyőzték - igaz, utóbbiak már előzetesen elfáradtak a sok-sok szervezésben... Azért így is villantak jó né­hányat, a mezőny sokak sze­rint legjobbját, Pálinkás Já­nost és társát, a csapat doy­enjét, a hetven felé járó Pux­­ler Ádámot például legyőzték. „A végső győztestől kikap­ni soha sem szégyen, amúgy is a részvétel a fontos - fogal­mazott a torna végeztével Há­mori Róbert, aki először in­dult munkatársunkkal, s aki azt is hozzátette, hogy látva a vártnál sokkal gyorsabb ösz­­szecsiszolódásukat, a követ­kező ilyen tornán már komoly is hazavihettek a résztvevők. A búcsú nem lesz hosszú ide­jű, hamarosan jön az újabb ku­pa - mint az érdeklődés mutat­ja, van igény a teniszre Tolnán. IFJÚ KUPA PÁROS VERSENY, TOLNA, A csoport: Pálinkás Gábor, Pintér Zsolt-Rottler Ádám, Márkus Zoltán 6:4, Csipák Róbert, Szabó Gábor- Strelenczky Richárd, Bag­­di József 6:3, Pálinkás Gábor, Pintér Zsolt-Guld Péter, Fe­renc Tibor 6:2, Rottler Ádám, Márkus Zoltán-Csipak Ró­bert, Szabó Gábor 6:2, Rottler Ádám, Márkus Zoltán-Guld Péter, Ferenc Tibor 6:2, Pálin­kás Gábor, Pintér Zsolt-Stre­­lenczky Richárd, Bagdi Jó­zsef 6:3, Pálinkás Gábor, Pin­tér Zsolt-Csipák Róbert, Sza­bó Gábor 6:4, Guld Péter, Fe­renc Tibor-Strelenczky Ri­chárd, Bagdi József 6:2, Rott­ler Ádám, Márkus Zoltán- Strelenczky Richárd, Bagdi József 6:1, Guld Péter, Ferenc Tibor-Csipak Róbert, Szabó Gábor 6:3. B csoport: Guszt István, Siklósi György-Hámori Ró­bert, Rónai Gábor 6:2, Stróbl József, Stróbl Dániel-Gérin­­ger János, Puxler Ádám 7:6, Kovács István, Vajda János- Hámori Róbert, Rónai Gá­bor 6:1, Stróbl József, Stróbl Dániel-Guszt István, Sikló­si György 6:3, Guszt István, Siklósi György-Kovács Ist­ván, Vajda János 6:2, Hámori Róbert, Rónai Gábor- Gérin­­ger János, Puxler Ádám 6:4, Stróbl József, Stróbl Dániel- Hámori Róbert, Rónai Gábor 6:1, Géringer János, Puxler Ádám-Kovács István, Vajda János 6:4, Guszt István, Sik­lósi György-Géringer János, Puxler Ádám 6:2, Stróbl Jó­zsef, Stróbl Dániel-Kovács Ist­ván, Vajda János 7:6. HELYOSZTÓ. A 3. helyért: Rottler Ádám, Márkus Zol­­tán-Guszt István, Siklósi György 6:4. A döntőben: Stróbl József, Stróbl Dániel-Pálinkás Gá­bor, Pintér Zsolt 7:6. Hámori Róbert (balról) és Rónai Gábor a torna szervezéséért kapott aranyérmet Schalli Adámtól érmes reményekkel szeretné­nek harcba szállni. „Azt gon­dolom, hogy büszkék lehe­tünk arra, hogy ilyen mozgal­mas teniszélet zajlik a város­ban, s egyre többen játszanak, fiatalok, középkorúak és idő­sebbek egyaránt” - húzta alá Hámori Róbert. * Apropó mozgalmas tenisz­élet. Tíz páros indult szom­baton az Ifjú Kupán, de csak azért ennyi, mert többet nem tudtak fogadni. Pedig huszon­ötén szerettek volna jönni, Tolna mellett a környékbe­li településekről is jelentkez­tek, ám a szervezők első kör­ben a helyieket fogadták és a kvóta gyorsan betelt. Jó lenne egy harmadik pálya, amely­nek a helye már megvan, sőt néhány kisebb-nagyobb föld­bucka azt is jelzi, hogy a mun­kákat is úgy, ahogy elkezdték már, ám az anyagiak azonban még hiányoznak... Fotók: Makovics Kornél A bronzérmet Rottler An­tal és Márkus Zoltán szerez­te meg, miután 6:4-re legyőzte a Guszt István, Siklósi György párost. Az eredményhirde­tés után mindenkit a Schalli Ádám által készített csülkös bab várt a hűs „ebédlőben”, s útravalóul egy-egy dinnyét Pálinkás Gábor és Pintér Zsolt ezüstéremmel gazdagodott Stróbl Dániel (szervái) és édesapja, József nem talált legyőzőre 14SPORT 2017. AUGUSZTUS 7., HÉTFŐ Tíz páros versengett Tolnán, munkatársunk is helytállt az erős mezőnyben Örökifjak püfölték a labdát a találó elnevezésű Ifjú Kupán