Tolnai Népújság, 2017. április (28. évfolyam, 77-99. szám)

2017-04-27 / 97. szám

14 SPORT 2017. ÁPRILIS 27., CSÜTÖRTÖK Jókor jött a pofon, ebben bízik Greiling Mihály, a támadók edzője Egy mezőnygól döntötte el a bajnoki meccs sorsát A szekszárdi Rosszcsontok védekezésével Szombathelyen sem volt gond Fotó: Makovics Kornél Az utolsó két etapra állt össze a védekezésük KOSÁRLABDA Férfi NB II. Nyu­gat, 23. forduló. Dombóvá­ri KSE-OSE Lions II. 59-55 (19-15, 12-22, 13-9, 15-9). Dombóvár, 200 néző. V: Koncsek, Danka. Dombóvár: Tamás 6/3, Szilágyi 15/6, KUN 15/9, Vicze 3, PÖLÖSKE 5. Csere: Tóth 10/3, Déri 5/3, Szabotin. Edző: Szőke Balázs. Az első negyedben Kun Ke­néz ponterős játékával né­hány pontos előnyt szerzett a hazai gárda. A folytatásban összezavarodott a DKS, aka­dozott a támadójátékuk, ren­geteg eladott labdájuk volt, amelyet rendszerint kosárral büntetett a vendégcsapat. A félidőre hatpontos OSE-előnyt mutatott a tábla. A második félidőt nagyon megnyom­ta a Dombóvár A szünet után sokkal ag­resszívebben védekezett a vendéglátó, ennek köszönhe­tően könnyebben tudott tá­madni is. Mindössze 9 pon­tot engedélyezett ellenfelének a 3. negyedben a Dombóvár, amely két pontra zárkózott a záró tíz perc előtt. A 35. perc­ben Szilágyi és Tamás pontja­ival a vezetést is átvette. Nagy izgalmakat hozott az utolsó perc, 56-55-ös hazai vezetés­nél az ŐSE ziccert hibázott, majd Tóth Kristóf büntetőzhe­tett, amelyeket higgadtan ér­tékesített. Vendég időkérést követően (58-55) hárompon­tos kísérlettel próbálták hosz­­szabbításra menteni a találko­zót az oroszlányiak, de a lab­da leperdült a gyűrűről, így a kék-fehérek behúzták a mér­kőzést. A Szőke-csapat a győ­zelmet lelkes védekezésének köszönheti. A dombóváriak pénteken a Kozármisleny-Petőfi SE ven­dégei lesznek. B. L. Férfi NB II.. Nyugati csoport, a; állás 1. Hévíz 17 16 1 1550-1244 0.97 2. PTE-PEAC 17 14 3 1531-1160 0.91 3. Sopron 18 14 4 1522-1262 0.89 4. Zalaegerszeg 17 13 4 1399-1226 0.88 5. Dombóvár 17 9 8 1290-1250 0.76 6. Marcali 18 9 9 1479-1424 0.75 7. Kozármisleny 15 7 8 1103-1043 0.73 8. Oroszlányit 16 4 12 1208-1251 0.63 9. Szombathely 16 4 12 1263-1373 0.63 10. Dunaújváros 16 1 15 1009-1564 0.53 11. Siófok 17 1 16 1078-1635 0.53 Három negyeden keresztül nem született pont a Szek­­szárd Bad Bones amerikai­­futbail-csapatának szom­bathelyi vendégjátékán, a mérkőzést végül a Crushers nyerte egy mezőnygóllal. Berg Sándor sandor.berg@mediaworks.hu AMERIKAFOCI Veretlenként várta mindkét együttes az összecsapást, de amíg a Szek­­szárd egy mérkőzést játszott le a bajnokságban (a Boda Troo­pers gárdáját verték 38-0-ra hazai pályán), addig a vendég­látók már két találkozón vol­tak túl. A mérlegükre nem le­hetett panasz, a Bodát 22-6-ra győzték le, míg a Budapest Ti­­tanst hosszabbítás után gyűr­ték le (7-0). A vasiakról tehát nem le­hetett azt várni, hogy túl sok pontot fognak felpakolni a táblára, ellenben nagyon meg­szórni sem könnyű őket. Nem állt tehát egyszerű feladat előtt a Bad Bones, amelynél a nyitómeccsen kidőlt a csa­pat elsőszámú irányítója, Va­ti Márk (május 14-én az Új­pest Bulldogs ellen valószínű­leg már pályára léphet), őt az újonc Lukács Dániel pótolta. Tőle azonban nem lehet még olyan játékot várni, mint ami-KAJAK-KENÜ Tizenhét egyesü­let versenyzői állnak rajthoz Tolnán a Drei-Wé Kupán. A ha­gyományos hosszú távú évad­nyitóra az ország minden régi­ójából érkeznek egyesületek, a házigazda tolnaiak mellett a megyei színeket a Szekszárdi KKSE, az Atomerőmű SE, va­lamint a Dunaföldvár KKSE képviseli. Barina József, a tol­naiak mesteredzője lapunk­lyet a korábbi években Gyar­mati Máté nyújtott. Ezért el­sősorban a futójátékra alapo­zott a Bad Bones, de így gon­dolkodtak a vendéglátók is, akik jól olvasták le a támadá­nak elmondta, összesen 36 fu­tamot bonyolítanak le kezdő, gyermek, kölyök, serdülő, if­júsági, felnőtt és masters kor­osztályban, az előzetes neve­zések alapján 315 hajó áll rajt­hoz az öt, illetve tíz kilométe­res távokon. Az első futamot 9.30 órakor indítják, az évad­nyitó az eredményhirdetéssel várhatóan délután három óra körül fejeződik be. saikat. A vendégek rutinos fu­tója, Novakov Dávid próbálko­zott becsülettel, de mellé most nem tudtak felnőni a társak. A szekszárdiak védelmére ezút­tal sem lehetett panasz, a lab-A versenyre eljön Schmidt Gábor, a Magyar Kajak-kenu Szövetség elnöke is. A kupára benevezett egye­sületek: Tolnai Kajak-kenu SE, Szekszárdi KKSE, Atom­erőmű SE, Dunaföldvár, Du­­navecse, Dunaferr, Nagykani­zsa, Szeged, Tiszafüred, Szol­nok, Pécs, Dunafüred, Rácal­más, Göd, Oroszlány, Kapos­vár, Bezdan (Szerbia). R. G. daszerzésekkel és a Crus­­hers-támadók megállításával tartotta életben magát a csa­pat. A kínálkozó lehetőségek­kel viszont nem tudtak élni a támadók, akik szintén több-FÜTSAL A Tolna VFC együtte­se első győzelmét ünnepel­hette a Közép-Nyugati csoport alsóházi rájátszásában. Izsák Géza együttese 4-0-ra verte a Magyar Máltai SE-t. Férfi NB II., Közép-Nyuga­ti csoport, alsóház, 7. fordu­ló. Tolna VFC-Magyar Mál­tai SE 4-0 (l-O). Tolna, vá­rosi sportcsarnok, V: Márkus A. (Túri T., Bereczki B.). Tolna szőr, ígéretes helyről adták el a játékszert - hogy a Boda elle­ni találkozóhoz hasonlóan sok felesleges szabálytalanságról ne is beszéljünk. A végére pe­dig jött a slusszpoén, két per­cen belül esélyük nyílt a pont­szerzésre, ez viszont nem jött össze, a hazaiak pedig meg­büntették ezt - egy mezőnygól eldöntötte a találkozó sorsát. „Játékunk elsősorban a futó­sokra építkezik, sajnos ezt az ellenfél is tudta. Ennek ellené­re meg lehetett volna verni a szombathelyieket, de gyerme­teg hibákat követtünk el fő­leg támadásban. Ezek viszont nem váratlan dolgok egy új alapokra építő csapattól. De vissza kell néznünk, ki kell elemeznünk és ki kell javíta­nunk a hibáinkat. Remélem, ez a pofon jókor jött a csapat­nak” - fogalmazott Greiling Mihály, a szekszárdiak táma­dókoordinátora. BERÉNYI SPORT DIVÍZIÓ II., NYUGATI CSOPORT, 5. JÁTÉKHÉT. Szombathely Crushers-Szek­­szárd Bad Bones 3-0 (0-0, 0-0, 0-0, 3-0). A csoport ál­lása: 1. Szombathely 3 győze­­lem/0 vereség, 2. Tatabánya Mustangs 1/0, 3. Szekszárd (38-3) 1/1, 4. Budapest Titans (39-27) 1/1,5. Újpest Bulldogs (32-53) 0/2, 6. Boda Troopers (6-57) 0/2. VFC: Boros P. - Kelemen, Sü­megi, Felföldi, Vadas. Csere: Ledneczki, Karszt A., Bencze S., Horváth M. Gólszerzők: Horváth M. (25., 39.), Felföldi (11.), Karszt A. (30.). A Tolna-Mözsi FSE a hétvé­gén nem lépett pályára, egy hete 4-0-ra kikaptak a Kelen SC-től. A tabellán a Kelen ve­zet (15 pont), a Tolna-Mözs (14) előtt. Szombaton évadnyitó verseny lesz a holtágon Az elnök is Tolnára jön Első győzelmüket jegyezték Izsákék A Tolna a listavezető Siófok ll.-től, a Tamási a Budakalásztól kapott ki hazai pályán Otthon buktak esélyesebb ellenfelük ellen KÉZILABDA Női NB II., Dél-nyu­gati csoport, 21. forduló: Tol­na KC-Siófok KC II. 27-36 (12-19). V: Bálint T., Szarvas. Tolna: Majsai Németh - Mi­zsák 5, Csonka 3, Gaál 2, Gál 7, Pásztor K. 3, Maláti 6. Csere: Méth Frida, Tamás D., Pásztor F. 1, Obendorf, Bakó. Edző: Ta­kács István. Hetesek: -, ill. 2/2. Kiállítások: 0, ill. 2 perc. Barátságos jellegű volt a ta­lálkozó, túl kedvesen bántak egymással a csapatok, akik kis túlzással a játékvezetők dolgát könnyítették meg. Ifi: 15-23. Takács István, a Tolna KC edzője: - Ilyen védekezés mi­att, amit bemutattunk, szé­gyellhetnénk magunkat. Tam-Bau Tamási KC-Buda­­kalász SC 26-35 (16-19). V: Csányi T., Zörgő. Tamási: János - Sákovics B. 1, GULYÁS 5, Lanczki Eszter 6 (2), Sákovics K. 2, Kersák 5 (2), Salamon 3. Csere: Horváth V, Lanczki Eni­kő 2, Seeman 1, Sere 1. Edző: Varga László. Hetesek: 5/4, ill. 4/4. Kiállítások: 10, ill. ó perc. A mérkőzés első részében többnyire a hazai csapatnál volt az előny, akkor még jól mű­ködött a védekezésük. A folyta­tásban viszont nem tudtak el­lenállni a vendégek lendületes támadásainak, akik felállt vé­delem ellen és gyors kontrák­ból is eredményesek voltak. A második félidő közepére el is dőlt a mérkőzés. Ifi: 34-33. Varga László, a Tamási edzője: - A junioroknak sze­retnék gratulálni a játékukhoz és hozzáállásukhoz, a győze­lemmel gyakorlatilag megsze­rezték az ezüstérmet. ★ ★ ★ ★ A férfiaknál kiírt Hőgyészi SC-Pécsi VSE II. mérkőzés el­maradt, miután a vendégcsa­pat nem utazott el a találkozó­ra. A két bajnoki pontot a HSC javára ítélték oda első fokon A tamási Sákovics Kitti (fehérben) két gólt dobott Fotó: M. D. 10-0-s eredménnyel. B. S. (Férfi NB II.. Dél-nyugati csoport 1 1. Kalocsa 20 17 1 2 568-481 35 2. Hőgyész 20 15 0 5 535-483 30 3. M.nádasd 20 14 0 6 573-518 28 4. Komló U23 20 .13 0 7 656-576 26 5. Dunaújváros 20 12 1 7 605-534 25 6. Siklós 20 12 0 8 581-538 24 7. Nagyatád 20 9 1 10 508-515 19 8. Baja 20 7 2 11 512-531 16 9. Kiskörös 20 6 2 12 532-552 14 10. Nagykanizsa 20 5 0 15 491-561 10 11. Pécsi VSE II. 20 3 0 17 520-616 6 12. Szigetvár (-3 p •)20 3 1 16 491-667 4 Női NB II., Dél-nyugati csoport 1 Siófok II. 15 14 1 0 530-355 29 2. Hévíz 16 14 0 2 449-321 28 3. PTE-PEAC 16 11 1 4 476-375 23 4 Budakalász 16 11 1 4 501-431 23 5. Tamási 16 9 2 5 403-384 20 6 Balatonboglár 15 5 1 9 377-451 11 7. Tolna 16 4 1 11 421-477 9 8. Siklós 15 3 0 12 292-406 6 9. Csepel 15 2 1 12 315-413 5 10. TFSE 16 1 0 15 349-500 2